Курочка-чубаточка• 14 августа 2023

Це була погана ідея

Вітаю. Розповім про свій досвід для всіх, хто зараз навчається на тестувальника або розробника.
Я свій шлях почала ще у серпні 2022 року. Закінчила мейт-академію. Потім 2 місяці намагалася знайти роботу - не знайшла. Взяла ще курс від ГоІТ, які нібито обіцяли працевлаштування. Пройшла курс, отримала серифікат - він ніде не котується. Ще місяць невдалих пошуків і безкоштовний курс QATestLab, який без проблем закінчила з потрібною для отримання сертифіката кількістью балів. Загалом - 3 пройдені школи. Трохи практичного досвіду. Хороша теоретична база. Більше 150 відгуків. Близько 10 співбесід та стільки ж виконаних тз. Загалом витрачений рік і я ще без роботи.
Такі ж справи у всіх з ким я навчалася. З близько 200 тестувальників-новачків з моїх чатів, отримали офер лише троє. Один з яких, працює на аутсорсингову компанію свого дядька.
Це я нікого не відмовляю. Це я ділюсь своєю історією, адже на днях натрапила на повідомлення людей яким по 10 пропозицій на день надсилають)))
Мааарковная• 14 августа 2023
Ответ дляДесь так, але...
ну якшо я не слюсар, то тепер жодній дівчині не можна стати слюсарем чи що?
ну хай всі йдуть в манікюрниці і тестувальниці і демпінгують одна одну і всіх інших, так же набагато краще
А то ще можна б\у трусами торгувати, теж нічо так заняття
Та нє ви просто так доказуєте що це нормально і так треба, що я майже повірила

Щепотка_совести• 14 августа 2023
Ответ дляПупуговка
Вы можете делать что захотите, но это вопрос не ближайшего будущего. А так да, следующие лет 10-15 будем наблюдать надувания пузыря ИИ
Вы удивитесь насколько быстро все поменяется.
Пупуговка• 14 августа 2023
Ответ дляЩепотка_совести
Или вы насколько это было пустым
Десь так, але...• 14 августа 2023
Ответ дляМааарковная
я доказую шо так можна і це нормальна така ніша
в кого не плюнь одні айтішніки, юристи, манікюрниці, а робочих спеціальностей не так вже й багато, а зараз ше й чоловіків на фронт позабирали, біжіть найдіть того сантехніка\електрика в маленькому містечку. А манікюрниць валом.
Примарочка• 14 августа 2023
Ответ дляЩепотка_совести
А что вам так весело? Нет, я смотрю по смежной сфере в которой работаю я. Они уже дофига куда влезли и нарушили законов в т.ч. и об авторском праве.
Все равно останутся задачи где дешевле будет нанять человека, чем обучить ИИ. Если бабе Мане нужно выкопать яму за сараем, то она позовет соседей за 500 гривен, а не будет целый экскаватор нанимать.
Мааарковная• 14 августа 2023
Ответ дляДесь так, але...
Так ви все ж таки хто?
Миссис Буркул• 14 августа 2023
Ответ дляПопа как у Кардашьян
кращі вакансії через репутацію) брат чоловіка айтішнік, але дуже крутий) де тільки не працював, завжди має гарну роботу, з/п по типу 2000 доларів навіть не розглядає, був прикол, як він прийшов на співбесіду, а йому відмовили, прямо сказавши, що для них він надто досвічений та розумний, їм треба простіше хтось
всмысле прикол? это очень распространено
занадтоквалііікований для вакансії
Десь так, але...• 14 августа 2023
Ответ дляМааарковная
Так ви все ж таки хто?
юрист
автор Курочка-чубаточка • 14 августа 2023
Ответ дляПримарочка
Интересно какие тех.задания у тестировщика джуна-интерна? Вот форма - проклацай и найди дефекты?
Что?)))
Например, одно из тз.
1. Протестить приложение (моб игру) и написать какой там основной гейм кор луп.
2. Полностью протестить их ГДД на предмет однозначности, полноты, а также соответствия релизу
3. Написать 10+ тесткейсов по сложным внутриигровым механикам
4. Сделать 10+ баг-репортов по приложению
5. Сделать чеклист по основному игрофому функционалу
6. Описать основные принципы и подходы, которые вы использовали при выполнении тз

ЭТО только 1 ТЗ на позицию трейни) если что

Мааарковная• 14 августа 2023
Ответ дляДесь так, але...
юрист
Блін.... я теж. Може і правда, давайте йти в автомеханіки?)))
Я не Тролль• 14 августа 2023
Вы в мейт бесплатно учились? Они не терроризируют вас?
Примарочка• 14 августа 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
Что?)))
Например, одно из тз.

Ужасть какой. В гейминг я значит ни ногой. ГДД пришлось гуглить.
Ответ дляЯ не Тролль
платно
Неместная Я• 14 августа 2023
Ответ дляПримарочка
Зачасту навіть на супер-дупер проектах все зводиться до- «сдєлай шоб красіва».
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2023
Ответ дляКошкинДом
Или, наоборот, много. Как посмотреть. Рынок так перенасыщен, что приглашения на собеседования уже неплохо. Думаю, многим даже отклика не дают на резюме
и что в этом неплохого ,если выхлопа ноль? ты нервничаешь, ты тратишь пол дня на эту встречу, потом еще в себя приходишь,, ты тратишь деньги на дорогу и перекус... такое себе ’неплохо’
Клементина• 14 августа 2023
Автор, ставлю до фіга плюсів
Пам´ятаєте программу IT Generation?
Шалений конкурс пам´ятаєте?? - в нашу школу було десь 50 людей на місце
Я пройшла. Вчилась на JavaScript Frontend в Sigma Software .
А тепер статистика : з нашої групи роботу знайшов аж один студент
Ще я з тих пір лишилась в чатах різних шкіл : роботу знайшли одиниці
Ринок програмістів перенасичений новачками. Їх тьма!!!!
Я зараз В Гульсінкі, спробую тут ще одні курси закінчити і пошукати роботу
Але сильно надій не покладаю
Щепотка_совести• 14 августа 2023
Ответ дляПупуговка
Или вы насколько это было пустым
С ИИ это не прокатит. Тут несколько вариантов развития событий. Или он вытеснит большую часть претендентов, в основном простых , либо займет свою нишу и все же вытеснит частично конкурентов в виде людей, но не так глобально. Собственно в определенной сфере он уже это сделал.
Мааарковная• 14 августа 2023
Автор, а ваша основная специальность какая, до курсов этих вы кем работали?
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2023
Ответ дляНеместная Я
Пффф. На перше червня (кінець першого півріччя, контракти позакінчувались) тільки з нашої компанії на мороз вигнали біля ста людей з досвідом реальним. А ви про якісь курси.
Ринок айті зараз в комі. Я дуууууже сумніваюсь що ви знайдете роботу. Хіба у вас англійська+німецька + дядько власник фірми.
ой, ну слава богу,
в том смысле что 2 года назад я с горем пополам закончили начальный курс айти, я и наотрез откзаалсь идти дальше.да я и то не осилила.
хоть совесть теперь не мучает.

Помеха справа• 14 августа 2023
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Так могут даже не пригласить

А так автор узнает, что именно спрашивают на собеседовании, к чему нужно быть готовой, что говорить и тд
Обращеница• 14 августа 2023
Ответ дляНеместная Я
Щоб штучний інтелект згенерував вірно працюючий код, йому потрібен дуже низький рівень абстракції і високий рівень деталізації. Це не реально.
не використовуйте слово ’вірно’ в цьому контексті, прошу. Видно, що Ви освічена людина, але це......просто плінтус
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2023
Ответ дляДесь так, але...
ну так і шо тепер? раз ви їх не бачили, то не можна стати дівчині автомеханіком? чи автоелектриком? чи просто електриком? не бачу перешкод
я вам как авиационный инженер скажу что ваше ’не бачу перешкод’ - это чиста теория. а на практике женщина эту специальность не осиливает.
Рожайтретьего• 14 августа 2023
Ответ дляКурочка-чубаточка
В том что собеседования вообще есть.
Автор , надо было набрехать в резюме , что есть опыт , хоть 2 года .
Компанию левую придумать и дать номер свой второй , чтоб если что им ответить )
Первый раз устроиться можно только хитростью )
ЧупакабраЗеБест• 14 августа 2023
Ответ дляЩепотка_совести
Та ладно..То то делали тестировщики будет делать ИИ, клепать основные задачи.. Это как с переходом заводов на роботов-автоматов. Было 100 сотрудников на линии стало 2, следить за роботами. И все...Ну может еще техники. Но просты рабочие на вольные хлеба. И тут так же. ИИ это угроза всем, не только программистам..
нусцукоджон коннор был таки прав
Помеха справа• 14 августа 2023
Ответ дляРожайтретьего
Типа нельзя проверить, что такой компании не существует
Рожайтретьего• 14 августа 2023
Ответ дляПомеха справа
Тю, они открываются , закрываются с бешеной скоростью
Щепотка_совести• 14 августа 2023
Ответ дляЧупакабраЗеБест
нусцукоджон коннор был таки прав
Ответ дляРожайтретьего
На техсобесе легко проверят правду я написала или нет
Помеха справа• 14 августа 2023
Ответ дляДесь так, але...
юрист
Отгоняете конкурентов?)))

Чтобы не шли учиться на юристов, айти и тд, а шли на автомехаников?)
Десь так, але...• 14 августа 2023
Ответ дляМааарковная
Якби я не була така криворука як я є, то мамой клянусь, я б пішла в автомеханіки) або в електрики. Хороший електрик добрі гроші має. А прілічного автомеханіка дньом з огньом не знайти. На відміну від юристів, яких як собак кругом)