«Що таке психологія колонізатора?
Колонізатор чудово знає, він йде до нових країн, щоб пригнічувати і збагачуватись за рахунок цієї країни. Аби проводити масове насильство – колонізатор вигадує різні міфи: про те, що він великий народ, який йде рятувати примітивних дикунів. Так робили всі колонізатори: французькі, британські, голландські.
Радянський Союз до цього додав ще й міф про братерство, великого брата, міф про те, що “ми несемо звільнення, цивілізацію та технологічний прогрес”. Колонізатор включає машину пропаганди і через якийсь час усі покоління в це щиро вірить. "Ми йдемо рятувати людей, допомагати, збагачувати, розвивати.
Колонізований на початку, коли приходить колонізатор, почувається пригніченим. Він відчуває ненависть, агресію. Але висловлювати агресію дуже небезпечно, бо колонізатор завжди встановлює свою владу через насильство. І колонізований після кількох спроб розуміє всю свою безпорадність, і в нього розвивається вивчена безпорадність.
Що ж відбувається з агресією та ненавистю, які накопичуються – колонізований трансформує їх у захоплення. І він починає поступово дійсно вірити у цей міф, що “ці люди принесли мені визволення, дали мені культуру, науку, цивілізацію”.
“Тут важливо розуміти, що колонізатор ніколи не має мети розвивати колонізовані країни. Все, що він хоче, це збагачуватись, викачувати матеріальні та людські ресурси. Для цього він використовує два основні шляхи:
Колонізувати територію та встановити там свою владу;
Колонізувати мозок місцевого населення.
Яким чином він це робить? Він позбавляє місцеве населення своєї ідентичності.
Найпростіший шлях колонізувати розум – це позбавити людину його мови. Тому що мова це основа комунікації, як ми будуємо свій світогляд, як ми спілкуємося зі своїми близькими, предками. Коли в людини відбирається мова, вона втрачає зв´язок поколінь. Це як дерево, у якого відрізало коріння – найменший вітер його знесе. Людина, у якої відібрали культуру, ідентифікацію та мову, стає ніким, нічиєю. Її можна послати на будь-яку війну, будь-які важкі забудови – їй не буде сенсу чинити опір, вона позбавлена своєї ідентичності.
Найголовніший міф, який приносить із собою колонізатор – це міф про свою велич. І тут завжди є зворотний бік: якщо ця культура велика, то інша примітивна. І сьогодні, коли люди говорять про свій народ, про свою мову, як про не розвинену, примітивну, слабку небагату, це результат багаторічної пропаганди. Це коли люди дивляться на себе очима колонізатора – вони говорять про себе так, як багато років колонізатор впроваджував у їхній мозок. Вони вже у це вірять.
Що ми можемо з цим робити?
По-перше, розуміти, що це міф. Жодна культура не може бути більшою, ніж інша. Кожна культура для свого народу велика. Вона може не подобатись комусь іншому, може бути незрозумілою, здаватися іншою, але для кожної людини своя культура автентична, унікальна та велика.
Коли нам кажуть, що колонізатор дав нам доступ до своєї великої культури – так, чудово – він нам дав доступ до російської культури, ми знаємо Достоєвського, Толстого, Чайковського, але якою ціною?! Зате ми не знаємо свою культуру та мову, натомість знищувалася наша культура, знищувалися наші поети та письменники. Тобто це було одностороннє використання культури, традиції та звичаїв одного народу, і репресія культури, звичаїв та міфів місцевого населення.
Що нам з усім цим робити?
Насамперед, деколонізувати свій розум. Розуміти, що була пропаганда, потужна машина, спрямована на те, щоб позбавити місцеве населення своєї ідентичності.
Як ми можемо це робити?
Посилювати свою мову, культуру. Знати, розуміти, слухати, цікавитись - це ось перше, найважливіше.
Друге, дуже важливий момент. У жодному разі не можна звинувачувати тих людей, які погано знають свою мову та свою культуру. Це не було їхнім вибором. Треба розуміти, що то була пропаганда, це була планомірна русифікація населення. На це витрачалися гроші та сили. І так само, щоб повернути силу своєї мови, нам потрібна підтримка. Підтримка потрібна особистісна, міжособистісна, дружня та державна. Тобто тільки так ми можемо відновити свою мову, культуру та ідентичність.
Називати речі своїми іменами, тобто не великий і могутній Радянський Союз, а колонізатор, агресор – економічні та екологічні катастрофи, голодомор, зруйновані життя наших предків. Будь-яке відновлення починається з того, що ми називаємо речі своїми іменами. І розуміти, що якщо вам не подобається свій співвітчизник, просто спитайте себе: "Можливо, ви все ще дивитесь на себе очима колонізатора.
Внутрішнє інтерналізоване придушення це коли колонізатора вже немає, а ми все ще ставимося до себе як до недостатньо розвиненого, примітивного Тому, кому потрібен хтось могутній і великий, хто прийде, врятує і навчить. Потрібно підтримувати і з любов´ю, розумінням ставитися до своїх співвітчизників та розвивати свою культуру, знати її, любити та розповідати про неї».
Автор Гюльнара Акперова, за посиланням відеозапис промови.
Колонізувати мозок місцевого населення.
Що ми можемо з цим робити?
Що нам з усім цим робити?
Як ми можемо це робити?
Результат:
вже голосів:
32 (56.14%)
Не погоджуюсь
25 (43.86%)
Погоджуюсь
VitalinkaGL• 21 августа 2023
ага
я в Великобритании)наши все раболепствуют им.
а за что?
за то что они захватили полмира?убивали?насаждали свой язык и культуру?
резали тех же людей из Шотландии,Ирландии и Уэльса?
Воровали Все!
Как мой хост,академик,говорит-все музеи в Лондоне состоят из украденных вещей.
а за что?
Воровали Все!
Ответ дляVitalinkaGL
ага
а за что?
Воровали Все!
а за что?
Воровали Все!
Треба було їхати на росію, почувалися б там рівнею. Навіщо поїхали до таких поганих людей.
ПЛЮС-МИНУС• 21 августа 2023
Ответ дляVitalinkaGL
ага
а за что?
Воровали Все!
а за что?
Воровали Все!
а ещё они разрушили Империю Великих Моголов.
Ответ дляVitalinkaGL
ага
а за что?
Воровали Все!
а за что?
Воровали Все!
Сколько столетий назад это было?
Ответ дляVitalinkaGL
ага
а за что?
Воровали Все!
а за что?
Воровали Все!
Ви не з російського мзс? Такий палкий вотебаутізм.
Ответ дляshelly_ua
Тут важливо розуміти, що колонізатор ніколи не має мети розвивати колонізовані країни. Все, що він хоче, це збагачуватись, викачувати матеріальні та людські ресурси.
Самая главная фраза. Внимательные люди получат ответы на все вопросы
А якщо без натяків, то англосакси колонізували вас, а параша зараз звільняє, правильно?
ПЛЮС-МИНУС• 21 августа 2023
Ответ дляPiracanta
Сколько столетий назад это было?
а вы не знаете историю Британских колоний и как народы освобождались от их ига?
ПЛЮС-МИНУС• 21 августа 2023
Ответ для vihola
чому коли Україна потерпає від російської агресії виникає бажання переводити розмову на британські колонії?
так вы про сегодняшнюю рос. агрессию или про совок и дружбу народов?
о чём тема?
мир глобализирован. сейчас капсулироваться исключительно в своей культуре не получится.
о чём тема?
Ответ для vihola
Цікавий результат, 50 на 50, як раніше голосували тут 50 на 50 сталін герой чи злочинець.
Не змінилось нічого.
Нічого не зміниться.
Навіть не знаю що ще має трапитись в нашій Україні,щоб люди перестали зубами триматись за все рузьке яке їм колись насадили, щоб перестали цілувати руки московським попам, щоб перестали вишукувати щось хороше в тих виродках які знищували і знищують нас
Ответ дляVitalinkaGL
ага
а за что?
Воровали Все!
а за что?
Воровали Все!
В вас глибоко сидять російські наративи. Я так і читаю мід рядків оте англосакси презирливою тоном))
Але при втому ви, ппосотана як губка, російською пропагандою, яка вам близька і ви її захищаєте, сидите не в Рязані, а в Британії)) от і подвійне дно.
Так, англосакси теж колонізатори і сьонодні вони керують світом, а не московити. Так, московитів це бісить, вони весь час про це говорять. Їм поперек горла англосакси. Зо не заважає останнім реально керувати світом.
А ви представниця слов‘ян, ми на жаль не керуємо світом, то вимушені прилаштовуватися до тих, хто керує. От і вся правда.
Давно цікавлять питання, якщо рашка в свій час знищувала все українське, історію, культуру і т.д. то звідки тоді з´явилося відродження, якщо воно було знищене, та багатьма в свій час забуте?
Поясню, чому я про це запитала.
1. От наприклад перекази з покоління в покоління, це ж як гра - в зіпсований телефон.
Мабуть більшість цю гру пам´ятає з дитинства?
2. Бібліотеки, книги, вони їх бабуся каже, що спалювали.
Тоді де взялися вцілілі, їх мабуть прикопували, щоб зберегти?
3. В імператорські та царські часи в Україні були пани, ми всі це пам´ятаємо звісно, тоді чому звільнених від панства кріпосних називають зараз панами, та чи приємно насправді нащадкам чути: ’пані, пан’ в зверненні до себе?
Поясню, чому я про це запитала.
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
о чём тема?
Сьогоднішня агресія-наслідок агресії та колонізації срср, росія не приховує, що прагне відновити радянський союз.
Чому азербайджанці, казахи, схопились за голову пишуть та розповсюджують ці промови.
Бо були какая разніца, та зрозуміли, якщо Україна не вистоїть, прийдуть за ними.
В першу чергу параша приходить за лояльними до її мови, культури, за ностальгуючими по срср.
Ответ для vihola
Так вы сами же начали) и сравнивать вообще не корретно Британию и парашу, орки развивать ничего не будут-разграбят, спалят и вырежут население, Британские колонии конечно на крови все построены но живут сейчас хорошо.
ПЛЮС-МИНУС• 21 августа 2023
Ответ для vihola
это как: в изнасиловании виновата жертва потому что была в миниюбке.
на нас напали потому что мы говорим по-русски. дада.
параша пришла, как ей показалось, к слабым. и на этом разговор окончен.
Ответ дляУаджит
Поясню, чому я про це запитала.
Ну так почитайте історію. Знищити і знищувати систематично й системно не дорівнює знищити!
Мене наприклад хрестили вночі, старий батюшка, що давно не правив, який свого часу повернувся з Сибіру з заслання після розвінчуванням культу особи по смерті сталіна. Всі традиційні свята святкували, але все таємно, поночах. І паски мама пекла, і писанки ми писали і так далі. Пісні баба колисковими співала, багато розповідала про Голодомор, але пошепки коли ми вже підросли й казала тільки не кажіть нікому. Вишивали баба, прабаба, мама - у мене повно вишивки вишитої СВОЇМИ. І так далі.
Дідовий рідний брат був в УПА, був засланий в Сибір, реабілітований і повернувся лише у 1989 році! Я це пам‘ятаю.
І так багато людей - берегли своє й носії лишилися, передавали своє знання.
Ответ дляпат
До речі, там зараз проблема, білі активно шукають великі землі де веде. Їх поступово агресивно виживають
Они их выперли в картонные коробки и контейнеры на пособия. А сами позахватывали небоскребы. Правда, насрали там мимо унитаза. Но ничего. Зато свободны
Mira29-c3c3• 21 августа 2023
Ответ дляokogteva
А щось змінилося з боку росії по відношенню до України з часів совка?
Так..Вони почали ’палкіше’любити
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
о чём тема?
Це прекрасно. Ковід глобалізацію трохи тормознув, але в цілому це чудові процеси. Нова вавилонська вежа.
Інша річ, що узькомовні прхиильниці глобалізації чомусь бачать її виключно в контексті інтеграціі української культури в російську й протистоянню загниваючому заходу, просуваючи саме цю думку, але вуалюючи й уникаючи таких прямих формулювань)) поки ці люди не вийдуть з російських контекстів, російського інформаційного поля, вони не побачать наскільки говорять російськими штампами. А тим, хто вийшов це так помітно, шо капець. Вплив рашки на уми наших порадником величезний, на жаль. І мова - це головний інструмент.
Ответ дляКокоСина
Нічого не зміниться.
100%. Якщо війни їм мало, то що відкриє очі?