inna1446• 31 августа 2023

Що говорити людині, яка щойно втратила близького

Сьогодні зустріла знайому, яка на днях похоронили свою дитину шкільного віку. Випадкова зустріч, тому я зовсім не знала, що сказати.
Співчуття я їй зразу висловила, щойно дізналася про трагедію. Написала щире повідомлення у вайбер. Там легше було, можна було підібрати слова.
А от при зустрічі так страшно сказати щось, що її ранить, викличе нову хвилю болю. Я ледве спромоглася на декілька слів співчуття. Хоча сама по собі я не мовчазна, а тут як заціпило.
Тепер так жалкую, що не підібрала слів. Розумію, що бачитиму її ще. Як вести себе правильно?
Чашечка кофе• 31 августа 2023
Не питайте у неї подробиці трагедії
автор inna1446 • 31 августа 2023
Ответ дляЧашечка кофе
Не питайте у неї подробиці трагедії
Ні, не питала
катерина12009• 31 августа 2023
І не потрібно більше, вистачить декількох слів а не простині у вайбері, вибачте але по собі знаю
галлея• 31 августа 2023
просто помовчати разом. може вашій знайомій просто треба підтримка— послухати та помовчати
Murzeelka• 31 августа 2023
При встрече ведите себя так, как будто ничего не произошло-ровно, без упоминаний. Если захочет-сама поделится, тогда-обнимите .
Okk -7ebd• 31 августа 2023
Дуже важка ситуація краще не говорити поки сама не почне
Ирина31031986• 31 августа 2023
У нас на работе был такой страшный случай. Хотела сказать ей что-то, но онемела, обняла крепко и обе расплакалась. Так я тогда ни слова и не сказала.
Freedom_• 31 августа 2023
Ответ дляMurzeelka
Нет, так нельзя. Человек думает о своём горе, и сделать вид что ничего не произошло выглядит как будто вам абсолютно все равно на то что случилось. Я когда то читала брошюру о том как поддерживать человека который столкнулся с потерей близкого, и там один из первых пунктов был о том что делать вид что ничего не произошло нельзя, это обижает и обесценивает чувства горюющего человека
автор inna1446 • 31 августа 2023
Ответ дляFreedom_
Теж так думаю. Пам´ятаю, коли в мене помер тато, це було таке страшне горе, що вибратися з нього самотужки майже неможливо було. Якраз слова підтримки близьких і просто знайомих повертали до життя. Особливо тих, хто тата близько знав і ділився спогадами про нього.
Цю дитину я не знала, лише маму, тому говорити ніби нема чого
Kot_v_meshke• 31 августа 2023
Ответ дляFreedom_
Это зависит от человека. Лично я не хочу никаких соболезнований и слов поддержки. Для меня лучше чтоб все делали вид, что ничего не произошло.
yasia__sv• 31 августа 2023
Просто обніміть, серйозно
Galina_vinsport• 31 августа 2023
Нічого не кажіть. 1,5 міс тому померла дружина мого дядька, з народження її знала і коли мені кажуть - прийми мої співчуття, то це ніби мене знов обідають льодовою водою і знов приходить розуміння, що її більше немає😭