Однозначная• 31 августа 2023

Завтра відбудеться офіційний перехід Церкви на новоюліанський календар

Відзавтра, 1 вересня, з початком церковного новоліття, Православна церква України переходить на новоюліанський календар. Таким чином реалізовується відповідне рішення Помісного собору.
Про те, що з 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква (УГКЦ) також перейде на новий календар для нерухомих свят, заявляв раніше і голова цієї церкви блаженніший Святослав (Шевчук).
Моторошні троянди• 31 августа 2023
Ответ дляВільнаНазавжди
нашему народу абы что-то праздновать.. по старому или новому, без разницы.
Не, ещё нужен повод, чтобы переругаться. Переход на новый церковный календарь, как раз, подходит в качестве повода вон, уже ленина вспомнили)))

Моторошні троянди• 31 августа 2023
Ответ дляГалябалована
А вам я раджу окрім того що розмовляти українською мовою ще вивчити історію своєї країни, а також історію святкування церковних дат.
А то так і будете вважати що ’прєдкі не так святкували’...
А можно вам посоветовать оставить ваши советы при себе?
Замріяна• 31 августа 2023
Ответ дляКучМала
Флаг им в руки. Официально признанная церковь не переходит.
Я не релігійна. Але маю величезне бажання і сподіваюсь шо московських скрєпів заборонять в Україні і визнають їх естремістами і сепаратистами.
І чекаю коли в них і Почаїв ше заберуть!
СhanelKa• 31 августа 2023
Ответ дляішо
немає сечі терпіти ці пекельні борошна
Якщо, ви про мене, то я без перекладача пишу, українська мова не ідеальна то правда
Релігійні свята - то не моє
То теж правда
Але старшому поколінню моїх, то все буде важкувато ( я про зміни )
ішо• 31 августа 2023
Ответ дляМоторошні троянди
так біть будут нє по паспорту, а по мордє
Моторошні троянди• 31 августа 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Это какая?
Я б вообще Украину в католиков перекрестила, чтобы по меньше точек с русней было
Тогда ещё нужно писать не слева направо, а справа налево шоб не как у кацапов
Моторошні троянди• 31 августа 2023
Ответ дляішо
Там видео ходит в сети про одного быковавшего. Так пристрели его
Галябалована• 31 августа 2023
Ответ дляМоторошні троянди
Можно.
Но для этого вы должны покинуть этот форум.
З царем в голові• 31 августа 2023
почему верующие навязывают атеистам свои выходные?
как религиозный праздник в светской стране может быть выходным?
навязывание.
и не нужно заливать про верующее большинство. у нас такие верующие, что только смех один.

Моторошні троянди• 31 августа 2023
Ответ дляГалябалована
Можно.
Не))) Я останусь, и буду бесить вас тем, что не буду переходить на украинский и учить историю церковных праздников)))
СhanelKa• 31 августа 2023
Ответ дляЗ царем в голові
навязывание.
Релігія це певний інструмент управління
Так було є і буде
Віками
Це прийняти і відпустити.
Або не прийняти
Але, змінити це неможливо
Глубоководная селедка• 31 августа 2023
Ответ дляНульовий сантиметр
Я ,тепер ,вже ніяк не хочу святкувать,ні по новому ні по старому ,якесь гадісне відчуття від цього всьго
Так,мені вже 36, скільки вже позаду спогадів, святкувань, сімейних традицій, я не хочу переходити, не хочу святкувати Різдво 25 грудня, чуже воно мені 25 грудня, я буду святкувати як і раніше.
А я нівроку• 31 августа 2023
Ответ дляГлубоководная селедка
Мені 38
А ми вже не можемо, як раніше
Бо, 7 січня ми прокидались, збирались і їхали до батьків, то Київська обл - 50 км від нас, але ми не так часто їздили
Потім обід/вечеря /камін
Посиденьки
Вино, наливка, 8 вихідний
Така традиція -майже 12 років
А тепер,то робочий день
А 25 грудня те саме не зробиш, бо для батьків, то звичайний день
А без них я не уявляю Різдво
Леді Душка• 31 августа 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Это какая?
начните с себя и перестаньте использовать русский язык, а потом уже в народ полезете
Элька-Карамелька• 01 сентября 2023
Так шо, ми, першого сiчня будемо святкувати обрiзання? 😂
постою_послушаю• 01 сентября 2023
Ответ дляVova735
Переходимо, а людей не спитали, чи хочуть люди.
В храме, в который Вы постоянно ходите, разве не было опросов, голосований?
постою_послушаю• 01 сентября 2023
Ответ дляАнонім-ка
Переходимо і добре.
Головне не забути, що і Миколай раніше прийде)
Ой, знаете, мы только сегодня это обсуждали с дочкой. Как ни крути, а привычка страшная сила. Мы уже больше года ходим в Церковь, где праздники по григорианскому календарю, но всё равно 19 августа, 7 апреля, 7 января, 28 августа обычными бедными днями для нас не стали. То было два новых года, старый и новый, а теперь всех праздников по два будет
постою_послушаю• 01 сентября 2023
Будними днями, я имела ввиду
Фізик-ядерщик заочно• 01 сентября 2023
Ответ дляЛеді Душка
То что я говорю на русском тоже проблема,но на этом языке я думаю и вижу сны, на этом языке говорят все мои родные и знакомые. Сложно перейти

КучМала• 01 сентября 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Это какая?
Не переживайте, учитывая имеющиеся нюансы с томосом ПЦУ, католицизм - единственная вера, которая останется. С учетом проводимой в стране политики.