Дон Пэдро• 03 сентября 2023

Рожденные в ссср

Вас не депрессует то Что язык на котором вы всю жизнь говорили неправильный, оказывается книги вы читали неправильные и все ваше прошлое оказывается гавно и тоже все было обман и плохо.?
kopi• 04 сентября 2023
Рождєна в сересері). Я на власній шкірі відчула всі прєлєсті той жізні. Тому, так все було дєрьмом і добре, що воно закінчилось... хоч ні, ще не закінчилось. Ще вигрібати і вигрібати(

Ирина Веселуха• 04 сентября 2023
Не депрессует. 1972 г.р. Единственно, что жалко, как до глубокой ночи, в студенчестве, писали конспекты по марксизму-ленинизму.
kopi• 04 сентября 2023
Ответ дляСемицветка
Для меня мой язык не неправильный, книги из моего прошлого я продолжаю любить и читать и дальше, и прошлое у меня было отличное.
СОЮЗ нєрушімий))), дитя Украіни))
1Lesya• 04 сентября 2023
Симоненка узькі евакуювали, як цінну цяцю. Старе лайно. У них там притулок для таких обездолених. Доречі, будинок у нього зовсім не в аскетичному стилі, без червоної кімнати.
Я 77 року, срср застала трохи. Що доброго в ті часи, то лише дитинство. Більше ні за чим не має ностальгії. Людям, які не були в системі, або були проти системи нічого доброго не світило. На зборах та парадах говорили одне, а дома між своїми тихенько обговорували зовсім по іншому. Кругом лицемірмтво і брехня. А ще блат та крали хто як міг і де міг на кожному рівні.
alencheg• 04 сентября 2023
Смішно! мене, слава Богу, з початку 90-х вчили вже правдивій історії, а не оте все, що союз клєпав на скору року. Дякую батькові, в якого завжди в ’тайніку’ були відродження нації Винниченка, Історія України Руси Грушевського, Нарис історії України Дорошенка. І вчителям з історії та укр.мови/літератури, що зустрічалися на моєму шляху. І хоча сім´я була російськомовна, до рос.мови ніколи ніякої любові і трєпєту не відчувала - так, засіб для спілкування, не більше. Завжди усвідомлювала, що справжнє і рідне, то українське. Тому ні, ніякого жалю за совком немає. Було і пройшло. І багато чого особистого хорошого тоді було в мене, пов´язаного з близькими та рідними, ажніяк не з союзом. Бо те, що режим був г..., що людей без вини море через це загинуло, скалічено долі, спотворено самі принципи існування і спілкування і багато чого іншого, то факт.
Soufit• 04 сентября 2023
Ответ для vihola
Не знаю що таке маранц, щось дуже потрібне дороге й недосяжне?

У ваших батьків був кращий рівень життя ніж у вас? Більше нерухомості ? Більше подорожей по світу ?

Чи довкола тата з цим радіо всі були ніщебородами і тому почувався крутим?
Це типу тести каже зятеві: я їздив на мопеді Карпати і був найкрутішим пацаном на селі/районі. А ти живи з думкою, що в тебе ніколи не буде Майбаха, так і їздитемиш на Теслі як останній лошара 😁
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ для 1Lesya
Я вот тоже 77, а скажите какая разница между вашим описание тогда ’На зборах та парадах говорили одне, а дома між своїми тихенько обговорували зовсім по іншому. Кругом лицемірмтво і брехня. А ще блат та крали хто як міг і де міг на кожному рівні.’ и сегодня? И сегодня знакомство играет роль, вороство в немысленных и абсолютно наглых масшабах, по телевизору говорят одно, а дома другое?

Tanoshi• 04 сентября 2023
Ответ дляСемицветка
Вы все это время читаете одно и то же?
Возможно, в этом причина консервации?
Soufit• 04 сентября 2023
Ответ дляTanum
Вопрос поставлен так, будто заслраный говнячок пишет или может журнашлюшка собирает материал… поди знай)))
’Что язык на котором вы всю жизнь говорили неправильный’ - ось головний посил.Трошки перемудрили автори)) приплели есесер і тема пішла не в те русло.
Нізачьот їм)) 3 рубля не зароблять
nova_mama• 04 сентября 2023
Ответ дляИрина Веселуха
Так і є.
Моя свекруха 1945 р.н. Каже, що той марксизм складав чи не третину загального матеріалу у виші.
’Скільки корисного ми могли вивчити замість того, щоб просиджувати час за тими конспектами’.
Покійний свекор свої конспекти зберігав для дітей, щоб їм час заощадити. З великим задоволенням всі зошити викинув, коли той срср розвалився.
Я говорила у дитинстві українською, і коли мене у школі сварили за українську (школа була у місті, місто зросійщене і там не було шкіл з українською мовою навчання зовсім, жодної на 500 тисяч населення тодішнього Миколаєва), то я чудово на собі відчула, як бути ’не такою’ у своїй республіці, коли ти не можеш говорити вільно своєю мовою, мовою України, в самій же Україні.
Я любила читати і люблю.
Але Достоєвського так і не зрозуміла, Толсті дуже на любителя, а більшість ’російських’ поетів і письменників етнічно досить далекі до росіян насправді.
От Єсенін хіба що подобався. Але ж йому не дали пожити.
Семицветка• 04 сентября 2023
Ответ дляTanoshi
Вы все это время читаете одно и то же?
Возможно, в этом причина консервации?
В моём сообщении я имела в виду, что в угоду новым веяниям я не собираюсь отказываться от любимых книг и считать их неправильными.
ОднаРозоваяРоза• 04 сентября 2023
Мене цікавить майбутне, за минуле не чіпляюсь. А та література що читали в школі при совку і справді жесть, я любила читати, читала все що бачила і то мене напрягала. Зараз дивлюся що діти читають і я їм заздрю.
Семицветка• 04 сентября 2023
Ответ дляkopi
СОЮЗ нєрушімий))), дитя Украіни))
Не поняла где вы усмотрели юмор в моём сообщении у меня, действительно, было счастливое детство.
1Lesya• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Я не працюю в організації де крадуть, або я не в курсі. Телевізор не дивлюся. В моєму колі знайомих та друзів не має працевлаштування по знайомству.
Це не значить що в сучасній Україні не має проблем, їх дуже багато. Але ні я, ні мій чоловік 1971 року не бажаємо повернення совка ні собі, ні своїм дітям.
Svetljachok• 04 сентября 2023
А я понимаю о чем автор говорит. Мы не обсуждаем как хорошо было при советах. Никто не жалеет и не хочет туда. Речь идеи о том, что то что было мне близким и родным, стало запрещено вслух произносить( а новое не западет уже. И получается человек без корней какой то( Как пример, я слушала одну группу, знаю все песни и детям еще их пела своим и они их знают. А теперь ему дали заслуженного артиста рф и стало запрещено его слушать. Запрещено не кем то, а язык не поворачивается, потому что поддержал войну. И таких полно артистов, фильмов, язык в том числе.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ для 1Lesya
Ну понятно, не смотреть, не в курсе.... удобная позиция. В теме автора совершенно не было ничего о возвращении совка.
ОднаРозоваяРоза• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Знайомство завжди грає роль у будь які часи, у будь-якій країні. Але в совку елементарні речі треба було по блату діставать. Спізжені м´ ясо, шоколад, одяг, будматеріали, хто де працював то і тягли, потім ’натуральний обмін’. Мені зараз подобається більше що пішла і купила що треба.
kopi• 04 сентября 2023
Ответ дляnataangel
Я також. Ну памʼятаю черги в магазинах за всім, як тітки біля будинку меблів в черзі за меблями тягали одна одну за коси, як в торговому центрі на Печерську продавчині як королеви знайомим з під прилавка доставали дефіцит. А в продуктових на полицях лише морська капуста чомусь. А мама молодшу сестру навчає, що українською можна лише в родині, з чужими непрілічно, треба собачою. Фубля
О. І я такий рай пам’ятаю. А ще відрізи тканини, похєр колір, який дістали). Потім треба було знайти швачку, яка б з цього щось зшила.
А в другому класі здійснилась моя мрія, тато дістав джинси... я в них до сьомого ходила))).
мульти1• 04 сентября 2023
свои +, свои -, норм страна была, но ее уже не вернуть, и солвременная россия уже не то...

kopi• 04 сентября 2023
Ответ для vihola
Думала буде якась іронія..

А це реально вже славлять віршами совок на українському форумі.
В той час, коли росія влаштувала геноцид українців, з метою відновити радянський режим.
Теж чекала іронію, читала, аж ноги зводило. Як в дитинстві, читаєш ті придурошнні слащаві стіхі і нічого спільного з реальним життям не бачиш, а мусиш робити вигляд, що так і є... ’таваріщ’, - фу бля
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляОднаРозоваяРоза
Вы можете пойти и купить, я могу, а моя соседка с пенсией 2500 не может. И процент людей которые себя ограничивают из-за того что не могут (а не имеют выбора) сегодня больше .
kopi• 04 сентября 2023
Ответ дляMasterMai
Так там наче є іронія, в останньому рядку написано про флаг з нацисккою символікою
так оце одне..
kopi• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
ви уточнюйте який телевізор дивитись)? зараз щоб забезпечитисвоі базові потреби, вам треба знайомство?
Радянщина - це найбільше приниження у всіх напрямках.
Спогади знайомого. Мама дістала!!! два куска м’яса, один собі, один сусідка випросила. Собі кращий, а сусідці який вже дістали, другий. Сестра неуважно слухала і переплутала, віддала сусідці не той. Він маленький пам’ятає, як лупили сестру... То напевно від щастя і ситосці, жили ж в найкращій і найбагатшій краіні світу.
kopi• 04 сентября 2023
Ответ дляСемицветка
То я не Вам відповіла(, там дівчина переплутала слова гімна при сересері. Ми собі в дитинстві такого дозволити не могли(.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляkopi
Не нужно преувеличивать, не нужно, базовые потребности были закрыты , по крайнере мере после 70-х практически у всех. Мясо не было выбора в магазинах, но был на рынках. Я вполне помню как сама ходила на рынок и магазин , не по рассказам , и совершала покупки. Моя семья было простой, и даже не полной (отец умер) и тем не менее мы не голодали. Да, что то доставали. Продуктовый набор был простой, но доступный. Лупят детей в массе и сегодня, это не время, это родители. Так же как и сегодня качественные продукты, а не трансжиры доступны не многим. Их не нужно доставать, их не можно купить (денег нет)
Э-велин@• 04 сентября 2023
Мне страшно,что какие то мерзкие, безграмотные, беззубые маньяки пришли завоевывать мою страну и хотят установить опять свою власть, ГУЛАГи. Ходить строем и петь песни про партию под памятником очередному маньяку? Пусть Бог помилует
kopi• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Ну де я перебільшую?
Побутову техніку можна було купити? серйозно? Дістати!!! Іжу? Шалену чергу вистояти. Якісне воно було? та ладно). Пам’ятаю, як все труїлось ’дустом’, від блох на тваринах до тлі на рослинах а потім з’ясувалось, що то дуже не безпечно для людини і його заборонили.
Ще памятаю, як в бабусі інсульт, потрібні уколи. Мама плаче, тато обзвонює знайомих. Перепозичили у занйомої, треба за тиждень повернути. По ітогу хтось дістав ліки, тато розраховувася досками, в когось дістав, що тому чуваку за доски давали вже не пам’ятаю.
Вам зараз також, щоб купити ліки, потрібно купити машину досок?).
Зараз дітей луплят ’не в масі’, а досить рідко, в порівнянні з совком. Однокласниця, пішла до лікаря шкільного зуби лікувати, отримала по обличчі... Садочок згадувати не хочу навіть.
kopi• 04 сентября 2023
Ответ дляЭ-велин@
Ви щойно сересер описали...
Э-велин@• 04 сентября 2023
Ответ дляkopi
Ви щойно сересер описали...
Я знаю
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляkopi
Ну де я перебільшую?
Вы реально не в состоянии провести параллели? Это как сегодня говорят-Да, в Украине конечно есть еще много проблем))) Да в совке было много проблем ... и ? Сегодняшнее колбаса качественее или доступнее? Пенсионеры в сотоянии пойти и купить кофеварку за 20 тысяч? Вам принципиальна разница, не достать, а не купить? В какиех годах вы лекарство искали? Совок это большое время, с абсолютно разными периодами и доходами и возможностями людей. Недавно тут по моему советчица -описывалась про сьемки скрытой камерой, как зубной техник детей лупила пару лет назад. У меня детский сад = детскому саду моего сына. Разницы не уведила, если мы о гос садика, все нормально. Частные опять таки ... не всем по карману