Дон Пэдро• 03 сентября 2023

Рожденные в ссср

Вас не депрессует то Что язык на котором вы всю жизнь говорили неправильный, оказывается книги вы читали неправильные и все ваше прошлое оказывается гавно и тоже все было обман и плохо.?
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
А что в 60-80е года в мире была очень распространена практика работать кто где хочет, Прям рабочие со строек Америки ездили на работу в Индию? Вам не кажется что всему свое время.
Проте жителі США в 60-і роки могли вільно покинути своє ’село’ і поїхати працювати в місто. Або вчитися поїхати. Моя бабуся такого привілею не мала в той час. Вона була бещпаспотною рабою в колгоспі. І її діти: мій батько і дядько теж щоб виїхати на навчання повинні були кланятися директору школи, щоб він дав характеристику для вступу. А давав він не всім. Моєму батькові (який мав лише кілька 4, інші 5) не дав директор характеристику для вступу до вузу. Батько вчився в технікумі.

KrupinkaSs• 04 сентября 2023
Ответ дляЭ-велин@
Да, да, мальчики в трусиках так и сидят в полиции. Пишите еще.
И даже дети соображают, что когда война, сраные рашисткие песни можно и не исполнять в общественных местах..
Вільна країна,вільних людей.
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляKrupinkaSs
Я з 1986 по 1990 навчалась в Донецькій обл. шахтарський ’посьолок’ біля міста Торез.У нас були українська мова та література,причому на дуже доброму рівні.
Предмети були, а не все навчання.
А говорю про те, що в повністю україномовному місті навчання в школі велося російською. І дитсадки були російськомовні. І все діловодство.
Amalpi• 04 сентября 2023
Ответ дляNatkash
А не було, максимум фарш і якісь кості можна було купити. Більш-менш нормальну свинину деколи передавали родичі з села, але вони кололи свиню раз на рік. Зі всього мого оточення м´ясо в постійному доступі було тільки в тої однокласниці, всі інші повинні були десь діставати, при тому, що ми жили через дорогу від базару.
Бред
Amalpi• 04 сентября 2023
Ответ дляKrupinkaSs
Я з Вінницької області,у нас в маленькому містечку завжди був базар ,був м´ясний павільйон і молочний.М´яса і сала було завжди вдосталь і якого хочеш,також домашні кури і кролі, також молока та домашнього сиру та сметани.
І так було здається скрізь.
100% поддерживаю
KrupinkaSs• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Предмети були, а не все навчання.
Так,тому що вся технічна і спеціальна література була на російській мові.Студенти з будь яких республік могли навчатись у різних кутках ссср.Тому було важливо мати одну мову спілкування для навчання та роботи.Спеціалісти у різних галузей могли бути розподілені також по всій країні.
І я не бачу,що зараз є проблеми з культурною спадщиною або з рідними мовами у їнших країнах,які були республіками у составі ссср.
awso1977• 04 сентября 2023
Судячи з того, що цим ’язиком’ ви продовжуєте писати дурню і явно у вас не відібрали методичок, лицемірство - ваше всьо.

Natkash• 04 сентября 2023
Ответ дляAmalpi
Бред
Ото людям не було чого робити, тільки виварювати кості і синіх курей, і купувати м´ясо по блату в спекулянтів, якщо поруч на ринку прилавки домашнім завалені?
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляKrupinkaSs
Тобто ви вважаєте нормою спілкуватися з україномовними дітьми в повністю україномовному регіоні в садку російською?
Нормально в повністю україномовному регіоні вести діловодство російською? Проводити всі заходи російською (в тому числі для дітей)?
Це нищення рідної для людей мови. І повне нехтування інтересами людей.
Таким був совок у всьому.
awso1977• 04 сентября 2023
Ответ дляKrupinkaSs
І так було здається скрізь.
На базарі було дорожче, ніж у магазині, і не всім доступне. Інакше чого б радянські люди давилися годинами в чергах?
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
А еще в Америке 60-х негров не брали учиться в институты, и на определенных работах их не брали. Ну и?
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляawso1977
А чего сегодня акционное масло в Сильпо разметают за 1 день?
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Тобто моя бабуся була безправним негром у совку. І мій батько теж. І чого їм жалкувати за совком?
KrupinkaSs• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Таким був совок у всьому.
Тоді це було нормально.А як би вчилась людина з Узбекістану або Молдови,наприклад у москві в інституті,якщо всі терміни вона знала на мові республіки ?
Краденые абрикосы• 04 сентября 2023
Как хорошо ,что у меня здравый ум нет зависимости от чужого мнения. Это ж надо такого наворотить, и язык неправильный и образование..А судьи кто?))
Amalpi• 04 сентября 2023
Ответ дляNatkash
Были мясные магазины с синими курями и суповыми наборами и были рынки с мясом. Цены очень отличались, вот и весь секрет
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Акційне масло коштує на 20% дешевше. При цьому неакційне не поступається йому якістю.
А за совка на базарі продукти були дорожчий в рази. А якість магазинного мяса, молока, овочів і фруктів була незрівнянною. На базарі було набагато якісніше.Але недоступне для багатьох в совку.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
сегодня половина населения работает за еду. И не все имеют ментальные, физические возможности работать на высокооплачиваемых работах или на трех работах. Говорить что сегодня зашибись , а вот тогда было гавно. что сейчас, что тогда есть свои проблемы
Эолия• 04 сентября 2023
Нет. А все, кто ностальгирует, просто по блату всё доставалось. Думаю, родители часто и не ставили их в известность. Поэтому тем жилось хорошо.

awso1977• 04 сентября 2023
Ответ дляKrupinkaSs
Ви серйозно? Подивіться на найближчого сусіда, Білорусь, де більшість містян не розуміє білоруської. Ми були за крок від цього. ссср потрібна була ’декоративна’ Україна, Білорусь, Грузія раз на рік на параді у шароварах і чалмах, але без національної свідомості. Як індіанці на ярмарці. Ми ж їх відмили, вивчили, без нас так би й скакали в тих шароварах. Симоньян, до речі, недавно щось таке сказала.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
сколько вам лет, что вы можете рассуждать о разнице в разах цены?
Amalpi• 04 сентября 2023
Ответ дляawso1977
Естественно, но мяса какого угодно было полно на базаре
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляKrupinkaSs
Здобувач вищої освіти може вивчити багато що. І мову в чому числі.
А от нащо дітям б садочку, багато з яких ніколи не будуть вчитися у вишах, натомість будуть гарувати як раби в колгоспі, спілкуватися російською замість рідної української?
Відповідь проста: щоб знищити українську мову.
KrupinkaSs• 04 сентября 2023
Ответ дляawso1977
Так,було дорожче.На моїй вулиці жило багато дітей +- мого віку,я не знала ні одну сім´ю де б були проблеми з харчуванням,чи щоб люди економили на харчах.Навпаки всі ходили до всіх в гості,і не було накладно покормить ще одну сусідству дитину)
Natkash• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Так і було, мій дідусь в 1950 ледь не першим з цілого села зміг виїхати на навчання як кращий учень, а бабусю ще декілька років не випускали, потім свекруха з тяжкою бідою якось вмовила голову колгоспу відпустити її. Був ще один невеселий спосіб видертись з рабства, як у наших родичів - 16-річний син був членом УПА, і щоб не видати своїх, підірвався, батьків із сестрою відразу ж відправили на каторгу, звідти повернулися років через 10 чи 15, і якимось дивом змогли зачепитися у Львові.
olya8385• 04 сентября 2023
Бабуся, батьки і я вчилися в українській школі, книжки теж такі читали, половину життя розмовляли на суржику, що там неправильного
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Тоді в селі було рабство. Мій дуже розумний батько ледь вирвався з села. Бо паспорт не віддавали. Бо потрібні були раби. А його батьки не вирвались. І все життя працювали в колгоспі. Бо їм совок не дозволив отримати освіту.
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
45 років. Чудово пам´ятаю ціни.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
ну и в америке в то время была дискриминация негров, наряду с посудомойками и кофераками. везьде есть были и будут свои проблемы и недостатки.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
45 років. Чудово пам´ятаю ціни.
Удивительная у нас с вами память, мне 46 и я не помню разов, каждые выходные с бабушкой делали покупки на рынке.