Дон Пэдро• 03 сентября 2023

Рожденные в ссср

Вас не депрессует то Что язык на котором вы всю жизнь говорили неправильный, оказывается книги вы читали неправильные и все ваше прошлое оказывается гавно и тоже все было обман и плохо.?
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Так. Моя дитина не бідує. При досить скромній на зараз у нас з чоловіком зарплаті, моя дочка щодня їсть відбивна, котлети, рибу, якісні сосиски. Доя моїх батьків в совку це було неможливо. Найчастіше ми їли консерви.
Отбивные , рыба это мясо? Оно и сейчас и тогда было, Качественные сосиски -можно цену и марку спросить?

арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляAmalpi
Мы покупали масло на развес без очереди
На развес были такие же очереди. Года до 1982 примерно на развес с очередью поменьше можно было купить обезжиренное масло по 3,10. Народ его не любил. Когда завозили нормальное по 3,40 всегда очереди были. А после смерти Брежнева, уже никакого не было в свободной продаже.
мульти1• 04 сентября 2023
Ответ дляарина-ветерок
Ми, народжені в срср, бачили своїми очима всі ’прелєсті совка’ і те як він конав своєю смертю. Всі ці порожні полиці, безгрошів´я, безправ´я, кумовство. На час розвалу не було в ньому нічого гарного, як би рашка зараз не намагалась переконувати в зворотньому.
робота була у всіх і без блату, як зараз
мульти1• 04 сентября 2023
Ответ дляawso1977
Не накладно було дати супу з хлібом. А в іншому наші батьки викручувалися, щоб нас чимось нормальним нагодувати. Стояли у чергах, вибивали дефіцит, брали городи. Якісно харчуватися було далеко не всім по кишені. Радянське ’не трогайте, це для гостей’ саме звідти пішло.
а зараз повні полиці, тільки пенсіонери за свої 3000 абсолютно нічого не можуть дозволити собі, а в 40-45 або й раніше на роботу не беруть
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Абсолютно согласна с наличием проблем в абсолютно не идеальном совке. Сейчас мы имеем тоже абсолютно проблемную страну, и 80% советчиц-при темах с жалобами людей на цены и отсутвие работы советуют свливать на пособия в Германию. Когда же мы начнем ценить и исправлять то что имеем?
Ми дуже цінимо те життя, яке маємо ми і наші діти в Україні(а до війни з рашкою взагалі). І маємо власні спогади про життя в совку. І спогади наших батьків, дідусів, бабусь.
І тому ніколи і за жодних обставин ми не хочемо повернення в совок. А зважаючи на те, яким чином русня вирішила затягнути нас в совок - НІКОЛИ.
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Они сейчас завалом-в Сильпо цены на подобную продукцию стартуют от 600 до 1200 грн за кг. Бери не хочу) Детей все накормили?
У меня всю жизнь небольшая зарплата, и детей длительный период растила одна. Но вкус этих продуктов мне и им знаком. По крайней мере по праздникам можно себе позволить.
Юлия11123• 04 сентября 2023
Ответ дляарина-ветерок
Які не ті? Хто що хотів, той те й читав. В моїй юності кінця 80-х мій улюблений письменник був Олесь Бердник, а поетеса Ліна Костенко.
Й зараз можна читати, що хочеш.
Я люблю творчество поэтов серебряного века.

wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Господи, чем вы читаете. Я где-то писла про возвращение в совок, про русню?
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляарина-ветерок
Великолепно, огромное различие , чем при совке -этонапраздники))))
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
При совку вирізки на відбивні було купити дуже важко. А зараз в будь якому магазині. І завжди свіже мясо. Бо розбирають. Тобто на задоволення потреб у їжі гроші є зараз. Гарні сосиски - близько 300 грн.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Разочарую вас, по 300 грн вы берете целюлозу с таблицей менделеева.
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ длямульти1
А за 17 рублів пенсії у совку пенсіонери багато могли дозволити?
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Где вы взяли 17 рублей? У моей бабушки медсестры было 45.
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляЮлия11123
Вам хтось забороняє продовжувати їх читати?
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Всі ваші коментарі - ода совку.
А ми не хочемо. Ніколи. Бо совок вбивав українців. Молодші діти в сімї обох моїх бабусь померли під час Голодомору. Одних з моїх дідусів воював за совок у радянсько-фінській війні. І ніхто його не питав чи він хоче. А мій двоюрідний брат воював в Афганістані. Теж без власної волі.
В тепер нащадки совка з прапорами і зірками совка на танках і ракета прийшли вбивати мою дитину.
То ж ніколи не має бути повернення до совка.
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Так ми ж зараз ведемо мову не про те, що в нас зараз все чудово. А про те, що в совку було значно гірше.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Всі ваші коментарі - ода совку.
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляарина-ветерок
Кому? было значно хуже, Кому то или взагали?
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
А в моєї бабусі-колгоспниці, все життя на ланці на буряках, спочатку 7 рублів, а потім цілих 15.

KrupinkaSs• 04 сентября 2023
Ответ дляарина-ветерок
Й зараз можна читати, що хочеш.
А в моїй юності,Микола Трублаїні і Володимир Малик.Все видавалось українською.
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
А у моєї бабусі-колгоспникі 17 рублів. І працювала вона дуже важко. Ви ж рівняє мінімальну пенсію тоді і зараз. Так от мінімальна була 17 рублів. А може й менше.
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляЮлия11123
А ви в курсі, що совок зробив з поетами срібної доби? Як доживали вони своє життя?
diamond_shop• 04 сентября 2023
після зняття анонімів автора чекати?
wer-inn• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Ну точно как сейчас жители сел получают зарплату меньше городских. Ну вот как біла дискриминация тогда, так и сейчас осталась.
awso1977• 04 сентября 2023
Ответ длямульти1
Ви думаєте, вони раніше на 60 крб пенсії багато собі дозволяли? А в колгоспах персію взагалі тільки в 70 почали платити. Карбованців 30, якщо пам´ять не підводить, після того як кріпачили все життя.
kopi• 04 сентября 2023
Ответ дляKrupinkaSs
А у нас детей за песни Цоя в полицию забирают,потом ещё судят.Зашибись свобода
ой мляяя
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Вам скільки років? Знаєте як то використовувати тряпки замість прокладок? А потім прати їх, прасувати. Кров тече, потім жовті плями на тих тряпках. Дикість. Вата також була в дефіциті й дорого, тому й мучилися кожен місяць всі жінки. Вже цього достатньо, щоб ненавидіти те життя. Країна яка настільки не поважала жінок, що недумала про елементарні їх потреби.
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Що ви знаєте про жителів села зараз?
Зараз жителі села працюють на себе на власній землі. І хто працює - той має. Так, це як і ща совка важка праця. Але люди мають гроші за те що виростили. І мають вибір покинути село.
А в совку до 70 років селяни були рабами. Без грошей (бо працювали за трудодні) і без можливості вибору
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляарина-ветерок
Те ж саме і про памперси. В США ними користувались з 60 років. А в нас вони з´явитися тільки після розвалу совка
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Ваша бабуся мабуть молодша, моя на пенсію пішла в 60-х. Хоча навіть не знаю, чи платили тоді. В 70-х платили 7 рублів.