Дон Пэдро• 03 сентября 2023
Рожденные в ссср
Вас не депрессует то Что язык на котором вы всю жизнь говорили неправильный, оказывается книги вы читали неправильные и все ваше прошлое оказывается гавно и тоже все было обман и плохо.?
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляNatkash
Так і було, мій дідусь в 1950 ледь не першим з цілого села зміг виїхати на навчання як кращий учень, а бабусю ще декілька років не випускали, потім свекруха з тяжкою бідою якось вмовила голову колгоспу відпустити її. Був ще один невеселий спосіб видертись з рабства, як у наших родичів - 16-річний син був членом УПА, і щоб не видати своїх, підірвався, батьків із сестрою відразу ж відправили на каторгу, звідти повернулися років через 10 чи 15, і якимось дивом змогли зачепитися у Львові.
У мого батька така ж історія. Він чудово вчився, але йому не давали характеристику для вступу у вуз. Він ледь вмовив відпустити його вчитися до техніку. Обіцяв повернутися в село. Совок - це рабство і безправя.
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ми, народжені в срср, бачили своїми очима всі ’прелєсті совка’ і те як він конав своєю смертю. Всі ці порожні полиці, безгрошів´я, безправ´я, кумовство. На час розвалу не було в ньому нічого гарного, як би рашка зараз не намагалась переконувати в зворотньому.
Ответ дляnabludatel
Проте жителі США в 60-і роки могли вільно покинути своє ’село’ і поїхати працювати в місто. Або вчитися поїхати. Моя бабуся такого привілею не мала в той час. Вона була бещпаспотною рабою в колгоспі. І її діти: мій батько і дядько теж щоб виїхати на навчання повинні були кланятися директору школи, щоб він дав характеристику для вступу. А давав він не всім. Моєму батькові (який мав лише кілька 4, інші 5) не дав директор характеристику для вступу до вузу. Батько вчився в технікумі.
Зате в російських деревнях такого не було, агітували молодь в наші міста на заводи і будівництво(
Ответ дляарина-ветерок
Пустые полки жто уже горбачевская Перестройка началась
Ответ дляKrupinkaSs
Так,було дорожче.На моїй вулиці жило багато дітей +- мого віку,я не знала ні одну сім´ю де б були проблеми з харчуванням,чи щоб люди економили на харчах.Навпаки всі ходили до всіх в гості,і не було накладно покормить ще одну сусідству дитину)
Не накладно було дати супу з хлібом. А в іншому наші батьки викручувалися, щоб нас чимось нормальним нагодувати. Стояли у чергах, вибивали дефіцит, брали городи. Якісно харчуватися було далеко не всім по кишені. Радянське ’не трогайте, це для гостей’ саме звідти пішло.
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляolya8385
Щоб відбувалася асиміляція. Щоб русня приїздили в Україну і ставала домінантою національністю. А тепер нащадки тих прибульців кричать, що Голодомору не було. І совок зашибись. Бо дав їм житло безкоштовне. А давали їм житло репресованих та заморених голодом українців.
KrupinkaSs• 04 сентября 2023
Ответ дляnabludatel
Здобувач вищої освіти може вивчити багато що. І мову в чому числі.
А от нащо дітям б садочку, багато з яких ніколи не будуть вчитися у вишах, натомість будуть гарувати як раби в колгоспі, спілкуватися російською замість рідної української?
Відповідь проста: щоб знищити українську мову.
В мене дядько з 1934 року,батько з 39 року,народжені на Вінниччині, с.Журбинці Козятинського району.
Росли без батька ,після війни.Була одна пара взуття на двох,літом ходили босі. Дядько спочатку навчався в технікумі ,тоді в інституті ,був начальником бази в Козятині.Батько спочатку поїхав на Донбас,працював на шахті ,тоді вернувся ,відучився у залізничному технікуми,працював на залізниці ,а тоді став начальником автоколони.
Що я хочу сказати,дядько зробив кар´єру сам,батько теж.І якщо прослідкувати за начальством нашого краю того часу,то багато хто був саме з села.Не всі гарували в селі,були також голови колгоспу,бухгалтерія,сільрада,і я не думаю,що це були люди які з міст понаїхали.
Ответ дляwer-inn
не нужно приписывать мне то чего я не писала- я спросила что сегодняшние продукты качественее или доступнее? Я лично вижу довольно мало хорошего и сегодня в стране. Не много хорошего было при совке, но и сегодня его маловато.
Зараз однозначно все доступніше.
І мені принципово купити, а не дістати/вкрасти/обміняти.
Собі і своїм дітям я б не побажала повернення до того укладу.
Ответ для 1Lesya
Зараз однозначно все доступніше.
Сейчас выбор больше, а доступность и качество остались те же, если не хуже для большинства населения.
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляAmalpi
Ні, значно раніше в великих містах почалось. Пам´ятаю як у мої 9-12 років годинами стояли в універсамі на Салтівці за синіми курами чи вершковим маслом, яке давали по пачці 200 гр у руки, тому всі стояли разом з дітьми. Годинами. Це кінець 70-х-початок 80-х.
Ответ дляNatkash
Я зі Львова, на межі 70-80-х років ще була маленькою, тому сам базар пригадую дуже смутно, але почала шукати інформацію, і прочитала про нього таке: ’Щодо самого ринку, то в радянський час його функціонування значно відрізнялось від теперішнього. Хоча, на ринку можна було придбати найрізноманітніший товар – чи то продукти, чи одяг, проте торгівля була регламентована. Ряд товарів мали право продавати тільки державні або кооперативно-торгові підприємства.’
Думаю, в маленьких містечках правила були або не такими строгими, або на них дивилися крізь пальці.
Я из Одессы, город не маленький
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Я пішла працювати ще в совку, в 1989. Зарплатня у молодого спеціаліста після технікуму була 85 рублів. Пообідати у столовій десь близько 1 рубля. Тобто навіть тричі поїсти на зарплату було неможливо. Джинси коштували 100. Зараз є зарплатня менша ніж ціна звичайних джинс? Навіть на мінімалку можна не одну пару купити.
Ответ дляарина-ветерок
джинсы это была роскошь, моряки привозили и перепродавали, мы как раз на эти деньги и жили
Ответ дляарина-ветерок
Ну хорошо, сейчас на минималку и даже не совсем на минималку можно три раза в день обедать в кафе? Джинсы тогда это как сейчас брюки от Balenciaga, Много можно на 1 ЗП купить Balenciaga, Versace,
Christian Dior? Зачем сравнивать изначально не тривиальные вещи.
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ще добавлю, народившись і жівучи у такому ніби процвітаючому совку, про те , що існує така їжа як сирокопчена/сиров´ялена ковбаса, червона риба, банани, я дізналась уже дорослою. Бо ціх продуктів НІКОЛИ не було на прилавках для простих смертних. В мільйннику, не в селі. Зато в партійних і робітників торгівлі діти їли таке змалечку.
Ответ дляарина-ветерок
Мы покупали масло на развес без очереди
Ответ дляарина-ветерок
А сейчас в секондах драки наверное от величины выбора, народ никак не может выбрать что ему купить?
Ответ дляарина-ветерок
Они сейчас завалом-в Сильпо цены на подобную продукцию стартуют от 600 до 1200 грн за кг. Бери не хочу) Детей все накормили?
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляЮлия11123
Сейчас тренд на то, что раньше мы говорили не на том языке, что читали не те книги. И нужно признать что ты всю жизнь жил не ок.
Разве не видите?
Які не ті? Хто що хотів, той те й читав. В моїй юності кінця 80-х мій улюблений письменник був Олесь Бердник, а поетеса Ліна Костенко.
Й зараз можна читати, що хочеш.
Ответ дляарина-ветерок
Кстати на пересечении Дерибасовской и Преображенской был центральный универсам там всегда были очередины, а в спальных районах без очередей
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Джинси носили всі в 80-х. Вся молодь. Перші мені купили в 1986, коли я поступила вчитися. Їх в ті роки вже повно було в звичайних магазинах. У видкритому доступі. Не фірмові, а якихось третіх країн.
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
А чому в совке дешеві всюди джинси були на рівні Баленсіага зараз? Чому потреби людей у зручному одязі були задвинузі на задній план?
Отака була країна, де гарна канцелярія (хоча б зошити в кольорових обкладинках), різноманітний одяг, цікаві іграшки, були предметом розкоші.
арина-ветерок• 04 сентября 2023
Ответ дляAmalpi
Розкіш то мабуть фірмові. Я не про такі.100 рублів були зі звичайного магазину одягу. В мене були виробництва Мальта. Я з них три роки не вилазила.
Королевишна• 04 сентября 2023
Якщо чесно, огидно, що в мою маленьку голівку вбивали так багато пропагандонської брехні, хоча вже в 4 класі я розуміла, що вчителі огидно брешуть, по тєлєку брешуть, а от нащо це було потрібно, зрозуміла трохи пізніше. есесесер - жахливе болото, і росія - цого прєємниця, здохне подібним чином, тільки буде в них кривава різня
Ответ дляwer-inn
У моїх батьків в Києві не були тоді більше доступними продукти, транспорт, відпочинок, да і багато чого ще. Доступна була в магазинах ковбаса Шахтарська, плавлений строк, івасі, морська капуста, сині кури, мʼясо з жилами. З одягу доступні страшні спортивки, страшні труси, халати. Все що було хоч трішки симпатичним, було не доступним, або черга по блату, або черга ще до відкриття збиралася.
Батьки не були бідними, зарплата була нормальна, платили колператив.
Ответ дляnabludatel
Абсолютно согласна с наличием проблем в абсолютно не идеальном совке. Сейчас мы имеем тоже абсолютно проблемную страну, и 80% советчиц-при темах с жалобами людей на цены и отсутвие работы советуют свливать на пособия в Германию. Когда же мы начнем ценить и исправлять то что имеем?
nabludatel• 04 сентября 2023
Ответ дляwer-inn
Так. Моя дитина не бідує. При досить скромній на зараз у нас з чоловіком зарплаті, моя дочка щодня їсть відбивна, котлети, рибу, якісні сосиски. Доя моїх батьків в совку це було неможливо. Найчастіше ми їли консерви.