Пишу каліграфічно• 07 сентября 2023
Звільнили мобілізованого
Підкажіть, може хтось стикався.
Звільнили чоловіка за ч2 ст36. Надіслали лист що звільнений і може отримати трудову.
Які наші дії? Куди йди?
Поки знайшла тільки держпраці. Вони можуть допомогти в поновленні на роботі?
Які наші дії? Куди йди?
Закусенец• 07 сентября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Ви не переплутали увільнення від роботи зі звільненням?
Нет. Мы кп и у нас была проблема в том, что фактически место свободно, а по факту на нем числится мобилизированные, на их место никто не хотел идти и мы не могли полноценно работать. Вот осенью внесли поправки и мы смогли их всех уволить, именно уволить, потому как потом жены некоторых жалобы писали.
Пишу каліграфічно
• 07 сентября 2023
Ответ дляЗакусенец
А як ви цю статтю обійшли?
Закусенец• 07 сентября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
А як ви цю статтю обійшли?
🤷 я не кадровик
Королева краси• 07 сентября 2023
Перечитала—соц, політика — за звільнення, держпраця — проти
Ясно одне — такий працівник ВСЕ одно буде звільнений у день демобілізації
Вумна вутка• 07 сентября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Так, в нього було декретне місце, частина 2 статті 36.
Але мобілізованих не мають звільняти до демобілізації. Та ц на підприємстві є таке ж вільне місце, як і декретне - жінці було куди вийти.
В таком случае увольнение вполне законно . Мобилизованного нельзя уволить , если у него трудовой договор бессрочный . А так он пришел на место декретчицы . Не декретчицы вообще , а именно этой конкретной декретчицы . Которая вышла на свое рабочее место . Ее куда предлагаете ? На место второй декретчицы ? А ее куда , если завтра она решит выйти на работу ? Я вам сочувствую , но трудовой договор у вашего мужа был срочный , он об этом знал . Его бы уволили все равно .
Акукарача• 07 сентября 2023
Ответ дляЧервона ікорка
Уволили с работы, он и так на фронте
Ну так они обязаны за ним место сохранить. Что непонятно?
Помидорина• 07 сентября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Можливо неправильно висловилася.
Звільнили з роботи, яка була до мобілізації.
Чоловік служить
Знаю що не мають права
Червона ікорка• 07 сентября 2023
Ответ дляАкукарача
То ж проблема в том, что не сохранили
Королева краси• 07 сентября 2023
Важка проблема, бо якщо тягнеться ланцюг з декретниць, плюс мобілізований — підприємство також не резинове, тих теж не можна зайвий раз турбувати, особливо по догляду за дитиною до 3 років :(, можуть ходити туди—сюда
Автор, але поборотись можна
Бо строк перебування мобілізованим зараховується до страхового стажу для призначення пенсії, якщо дивитись вже далеко наперед
Автор, але поборотись можна
Вумна вутка• 07 сентября 2023
Ответ дляЧервона ікорка
То ж проблема в том, что не сохранили
Это было место женщины , которая была в отпуске по уходу за ребенком до 3 лет . За ней тоже место сохраняется . Ее куда предлагаете ?
Ласую колобками• 07 сентября 2023
Ответ дляЗакусенец
Что можно увольнять мобилизованных
Це не вірне тлумачення. Неможна звільняти мобілізованого. Якщо трудовий договір тимчасовий (чи то на декілька місяців, чи декретна посада) звільняється після демобілізації, ніяк інакше. Це порушення законодавства. Якщо ви не кадровик, то і не можете знати як було у вас.
Ось так «просто» можна звільнити тільки тих хто не виходить більше 4-х місяців на звʼязок. А у мужа автора був наказ про увільнення
Пишу каліграфічно
• 07 сентября 2023
Ответ дляКоролева краси
Автор, але поборотись можна
Дякую. Завтра піду в держпраці, вони виявляється недалеко від дому знаходяться.
Та й судова практика на нашому боці.
Я так розумію, що чоловік забʼє на ту роботу, але керівник понесе відповідальність. Він ще навіть не став директором, поки тво, а вже вижив півколлективу.
Та й судова практика на нашому боці.
спальное место• 07 сентября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Поищите юриста, проконсультируйтесь, и подавайте в суд.
Королева краси• 07 сентября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Та й судова практика на нашому боці.
То боріться, бо там, у держпраці вже тисячі скарг про порушення лежать і держпраця поступово відновлює планові перевірки
Закусенец• 07 сентября 2023
Ответ дляЛасую колобками
Знаю как было, потому как в моем отделе было 3 мобилизированные, и меня это очень напрягало, так как мне приходилось работать за них.
Трактовка тоже верная, жалобы ни к чему не привели, предприятие наше поступило согласно законодательству.
kvitochka1• 07 сентября 2023
Ответ дляЗакусенец
Что можно увольнять мобилизованных
Таких немає поправок
БоВжеВільна• 07 сентября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Та й судова практика на нашому боці.
А с какой целью вы хотите людям жизнь портить,
Ласкове телятко• 07 сентября 2023
Не можуть звільнити без письмової заяви і бажання самого працівника.
Шукайте роз яснення в інеті консультантів- кадровиків і Судове рішення по подібним питанням.
Ласкове телятко• 07 сентября 2023
Ответ дляБоВжеВільна
За порушення закону.
Подруга жизни• 07 сентября 2023
Ответ дляПишу каліграфічно
Та це зрозуміло.
Звільнили з його роботи, яка була до мобілізації.
Надіслали лист і копію наказу.
Автор, по-доброму завидую вашей здоровой психике.
Мне настолько страшна вся эта война и вся эта грёбаная русня, что я живу сегодняшним днём. Даже там где я могла бы адекватно подумать о завтрашнем дне, я не думаю. А потом жалею.
Автор, вы большая молодец!
Здоровья вам и вашему мужу!
Слава ВСУ! И победы!
Автор, вы большая молодец!
Здоровья вам и вашему мужу!
Слава ВСУ! И победы!
Ответ дляЗакусенец
Це ваша проблема, що там вас напрягало. За КЗпП України за мобілізованими повинні зберігати робоче місце. Ваше підприємство порушило законодавство.
Можете не сперечатися зі мною, я якраз працюю кадровиком. І коли у минулому році 19.07.2022 #2352 закон вступив в силу, вводили нововведення на підприємстві після розʼяснень юристів. Тому ваші коментарі вводять в оману.
Бессмертный пони• 07 сентября 2023
Ответ дляmeli5a
Даже если трудовой договор срочный ? Муж автора пришел на работу временно на место женщины , которая была в отпуске по уходу за ребенком до 3 лет . За ней тоже место сохраняется . Ее куда предлагаете ? Вышвырнуть ?
Ответ дляБессмертный пони
🫣 міксер мені в очі🤦🏻♀️
Так, навіть якщо ТД строковий. Він мобілізований, посада вільна, декретчиця виходить на своє місце і працює, його звільняють коли він демобілізується. Декретчицю не повинно взагалі нічого хвилювати. І юридично це правильно. Нічиї права та трудові гарантії не порушено.
Бессмертный пони• 07 сентября 2023
Ответ дляmeli5a
🫣 міксер мені в очі🤦🏻♀️
Вот про миксер вы правильно написали .
Ответ дляБессмертный пони
Вот про миксер вы правильно написали .
Ви перш ніж комусь хамити, хоч трохи розібралися у законодавстві і не давали свідомо неправдиву інформацію.
А якщо для вас особисто важко розібратися то звернулися до юристів з трудового права.
Доброї ночі
Ответ дляБессмертный пони
Можемо змоделювати ситуацію інакше. На таке місце прийшла інша жінка і теж пішла в декрет.
Другу звільнимо, тому що виходить перша?
Чи не маємо права звільнити нікого і мусимо шукати варіанти?
Бессмертный пони• 07 сентября 2023
Ответ дляcdtnf111
Смоделируем . Вторую уволим в день окончания действия срочного трудового договора . Потому что трудовой договор - СРОЧНЫЙ . На этом все .