sovetchitsa
Советчица
Вход Регистрация
Спросить Советую Промо публикация Поиск товара
Настройки
Язык меню: ru ua Шрифт: a a a
Служба поддержки
Вход Регистрация
Правила | Ограничения | Cookies
©2008—2026 Советчица Kidstaff
Советчица - Семья, Дом, Дети - Школа
noavatar
-Ань-• 22 сентября 2023

Нові експерименти в школі. Постанова кабміна від 23 серпня 2023.

Новий зашквар від кабміну і новий експериментальний проект!
Постанова від 15 серпня 2023 р. № 867:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/867-2023-п#Tex...

Про реалізацію експериментального проекту “Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі”

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства внутрішніх справ щодо реалізації до 31 травня 2024 р. експериментального проекту “Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі” (далі - експериментальний проект).

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту “Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі”, що додається.

3. Міністерству внутрішніх справ:

забезпечити координацію заходів щодо реалізації експериментального проекту;

подати до 31 липня 2024 р. Кабінету Міністрів України звіт про результати реалізації експериментального проекту, а також (у разі потреби) пропозиції щодо вдосконалення законодавства у відповідних сферах.

Прем´єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 серпня 2023 р. № 867

ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту “Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі”

1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування в межах реалізації експериментального проекту “Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі” (далі - експериментальний проект).

Метою експериментального проекту є забезпечення безпеки в освітньому середовищі, у тому числі запобігання, раннє виявлення, припинення та усунення можливих негативних явищ, шляхом запровадження та організації діяльності спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі.

2. Учасниками експериментального проекту є МОН, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Національна поліція, ДСНС, а також органи місцевого самоврядування Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей (за згодою).

Координатором експериментального проекту є МВС.

3. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

1) паспорт безпеки закладу освіти - накопичувальний довідково-інформаційний документ, в якому зазначається інформація про заклад освіти, що забезпечує здобуття базової та повної загальної середньої освіти (далі - заклад освіти), актуальний стан забезпечення безпеки в закладі освіти, можливі негативні явища в його освітньому середовищі, фактори, що їх обумовлюють чи можуть обумовити їх виникнення. Форма паспорта безпеки закладу освіти визначається координатором експериментального проекту;

2) спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі (далі - спеціаліст) - працівник органу місцевого самоврядування, який працює у виконавчому органі сільської, селищної, міської ради, на якого на період реалізації експериментального проекту покладено виконання функціональних обов’язків, спрямованих на створення та підтримання належного рівня безпеки в освітньому середовищі, забезпечення організації та участь у здійсненні узгоджених заходів із запобігання, раннього виявлення, припинення та усунення негативних явищ в освітньому середовищі;

3) негативні явища в освітньому середовищі - події, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти, на прилеглих територіях та/або дорогою до (із) закладу освіти і становлять загрозу для життя, фізичного, психічного здоров’я учня та його майна, зокрема:

булінг (цькування);

вживання в приміщенні закладу освіти чи на прилеглих до нього територіях алкогольних напоїв, тютюнових виробів, інших психоактивних речовин;

втягнення учня в протиправну діяльність, залучення його до вживання психоактивних речовин;

жорстоке поводження з учнем, дискримінація учня за будь-якою ознакою, приниження його честі та гідності;

залучення учня до деструктивних молодіжних груп;

наближення закладу освіти до району, де вживаються заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі збройної агресії Російської Федерації, району ведення бойових дій;

незадовільний рівень забезпечення безпеки дорожнього руху біля закладу освіти і пожежної безпеки в закладі;

неконтрольоване перебування сторонніх осіб, потрапляння предметів, виробів та речовин, вилучених з обігу (зброя, наркотичні засоби, психотропні речовини тощо), на територію або в приміщення закладу освіти;

недостатній рівень обізнаності учнів про їх права та найкращі інтереси дитини, навички безпечної поведінки (зокрема в Інтернеті), алгоритм дій у разі порушення прав та інтересів учнів;

недостатній рівень обізнаності педагогічних працівників закладу освіти про права та найкращі інтереси дитини, алгоритм дій у разі безпосереднього виявлення ними порушення прав та інтересів учнів, негативних явищ в освітньому середовищі;

недостатній рівень обізнаності учасників освітнього процесу щодо дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій;

недотримання заборони щодо праці в контакті з учнями осіб, інформацію про яких внесено до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи;

підвищення рівня криміногенної ситуації в районі розташування закладу освіти (насамперед збільшення кількості кримінальних правопорушень, потерпілими від яких є діти, тощо);

суїцидальна, девіантна, віктимна поведінка учня, учинення ним правопорушення, вживання ним психоактивних речовин, наявність у нього залежності від таких речовин, іншого виду залежності.

Інші терміни вживаються в значенні, наведеному в Конвенції про права дитини, Законах України “Про освіту”, “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, “Про охорону дитинства”, інших законах та нормативно-правових актах, прийнятих на виконання зазначених Законів.

4. Спеціаліст провадить свою діяльність у закладі освіти, визначеному відповідним органом місцевого самоврядування (керівником відповідної військової адміністрації).

5. Діяльність спеціаліста в межах реалізації експериментального проекту координується сільським, селищним, міським головою, головою районної, обласної ради (керівником відповідної військової адміністрації).

6. Відбір спеціалістів здійснюється комісією, склад та порядок роботи якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування (керівником відповідної військової адміністрації).

7. Спеціалістом може бути особа, яка є громадянином України, досягла 21-річного віку, вільно володіє державною мовою та пройшла спеціальне навчання (профільну підготовку) на базі закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління МВС, за програмою, погодженою з МВС, МОН, Національною поліцією та ДСНС.

Не може бути спеціалістом особа:

визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною;

яка має непогашену і не зняту в установленому законом порядку судимість;

визнана в установленому законом порядку винною в скоєнні правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості особи;

на яку накладено адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, домашнім насильством, булінгом (цькуванням) та невиконанням обов’язків щодо виховання дітей.

8. Визначений за результатами відбору спеціаліст проходить спеціальне навчання (профільну підготовку) строком до чотирьох тижнів на базі закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС, за програмою, погодженою з МВС, МОН, Національною поліцією та ДСНС, із збереженням заробітної плати за місцем роботи на період такого навчання (профільної підготовки).

9. Закріплення за спеціалістом, який пройшов спеціальне навчання (профільну підготовку), закладів освіти здійснюється органом місцевого самоврядування (керівником відповідної військової адміністрації) з розрахунку не більше 1500 учнів (в одному закладі освіти або кількох, але не більше чотирьох закладах освіти).

10. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради або відповідна обласна або міська держадміністрація (військова адміністрація) забезпечують умови для виконання спеціалістом функціональних обов’язків, у тому числі в закладі освіти, який закріплений за таким спеціалістом.

11. Спеціаліст під час виконання функціональних обов’язків безпосередньо взаємодіє з такими суб’єктами:

сільським, селищним, міським головою, головою обласної ради (керівником відповідної військової адміністрації);

територіальними (відокремленими) підрозділами Національної поліції;

територіальними підрозділами ДСНС;

керівниками та іншими працівниками закладів освіти;

органами батьківського самоврядування;

громадськими об’єднаннями.

12. Спеціаліст протягом строку реалізації експериментального проекту виконує такі функціональні обов’язки:

1) здійснює безпосередню взаємодію із суб’єктами взаємодії відповідно до їх компетенції з питань забезпечення безпеки учнів в освітньому середовищі;

2) розробляє і узгоджує із суб’єктами взаємодії відповідно до їх компетенції плани заходів (короткострокових, довгострокових) щодо покращення стану забезпечення безпеки учнів в освітньому середовищі, а також питання щодо організації їх виконання, визначення ефективності відповідних заходів за результатами їх здійснення;

3) проводить інформаційно-просвітницькі заходи для педагогічних працівників з питань забезпечення безпеки в освітньому середовищі;

4) вносить керівництву закладів освіти, які закріплено за спеціалістом, пропозиції щодо покращення стану цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки в закладах освіти;

5) бере участь у проведенні фахівцями компетентного суб’єкта взаємодії превентивних заходів (лекцій, інтерактивних занять тощо) з основ безпеки та захищеності життя і діяльності дитини, суспільства і життєвого середовища від небезпечних та шкідливих факторів;

6) бере участь в організації та проведенні практичних заходів із цивільного захисту, надає за результатами їх проведення органу місцевого самоврядування (керівнику відповідної військової адміністрації) пропозиції щодо готовності закладу освіти, який закріплено за спеціалістом, до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

7) бере участь у розробленні рекомендацій (їх проектів) для учнів та педагогічних працівників з питань щодо дотримання прав та інтересів учнів, забезпечення їх безпеки;

8) бере участь в організації забезпечення безпеки під час проведення масових заходів у закладах освіти, які закріплено за спеціалістом;

9) готує та надає суб’єктам взаємодії відповідно до їх компетенції пропозиції щодо вжиття заходів до забезпечення безпеки учнів, запобігання виникненню, раннього виявлення, припинення та усунення негативних явищ в освітньому середовищі щодо безпеки учнів, а також вживає у співпраці з компетентними суб’єктами взаємодії відповідних заходів;

10) веде паспорт безпеки закладу освіти відповідно до визначеної форми, збирає та вносить до нього інформацію про стан пожежної та техногенної безпеки в закладі освіти, який закріплено за спеціалістом;

11) виявляє та невідкладно інформує про виявлені негативні явища в освітньому середовищі та/або причини і умови виникнення таких явищ відповідного суб’єкта взаємодії з метою вжиття ним заходів реагування відповідно до законодавства, вносить відомості про це до паспорта безпеки закладу освіти;

12) здійснює обстеження прилеглої до закладу освіти території щодо діяльності гральних закладів, закладів торгівлі, які порушують вимоги законодавства щодо заборони продажу дітям алкогольних напоїв і тютюнових виробів, взаємодіє із цього питання з Національною поліцією та виконавчим органом відповідної ради з метою вжиття заходів реагування відповідно до законодавства;

13) у разі виявлення ознак правопорушення негайно повідомляє відповідним суб’єктам взаємодії та/або службам, органам державної влади про такий факт, обов’язково реєструє таке повідомлення в паспорті безпеки закладу освіти;

14) невідкладно інформує підрозділи ДСНС про виявлення пожеж та інших надзвичайних ситуацій в закладі освіти та/або на прилеглій до закладу освіти території;

15) проводить моніторинг стану забезпечення безпеки учнів у приміщенні закладу освіти, на території обслуговування, закріпленій за закладом освіти, на прилеглих територіях та дорогою до (із) закладу освіти (у тому числі щодо наявності (відсутності) негативних явищ в освітньому середовищі; ефективності заходів, що здійснюються з метою виявлення, припинення, усунення негативних явищ в освітньому середовищі; повноти виконання плану профілактичних та інших заходів, пов’язаних із забезпеченням безпеки освітнього середовища);

16) надає на вимогу відповідного органу місцевого самоврядування (керівника відповідної військової адміністрації) звіт про його діяльність за запитуваний період, стан забезпечення безпеки в закладі освіти, який закріплено за спеціалістом;

17) невідкладно інформує орган місцевого самоврядування (керівника відповідної військової адміністрації) про надзвичайні ситуації, нещасні випадки, що виникають в закладі освіти, який закріплено за спеціалістом, та/або на прилеглій до закладу освіти території;

18) бере участь в евакуації учасників освітнього процесу в разі загрози їх життю та здоров’ю.

13. Спеціаліст протягом строку реалізації експериментального проекту має право:

1) безперешкодного доступу до приміщень та території закладу освіти, який закріплено за спеціалістом, протягом робочого часу без права втручання в освітній процес;

2) надавати рекомендації органу місцевого самоврядування (керівнику відповідної військової адміністрації) щодо поліпшення безпекової ситуації в закладі освіти, який закріплено за спеціалістом, зокрема щодо вдосконалення організаційних та інженерно-технічних заходів щодо безпеки;

3) знайомитися з проектами рішень керівництва закладу освіти, який закріплено за спеціалістом, що стосуються його діяльності;

4) отримувати від суб’єктів взаємодії інформацію і документи, необхідні для виконання покладених на нього функціональних обов’язків;

5) брати участь у планових заходах, що проходять у закладі освіти, який закріплено за спеціалістом;

6) проводити інформаційно-просвітницькі заходи для учнів у присутності педагогічного працівника закладу освіти та/або батьків чи інших законних представників;

7) брати участь у засіданні комісії закладу освіти, який закріплено за спеціалістом, з розгляду питань щодо випадків булінгу (цькування).

14. МОН, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Національна поліція, ДСНС:

забезпечують реалізацію експериментального проекту;

оприлюднюють інформацію про реалізацію експериментального проекту на своїх офіційних веб-сайтах;

надають координатору експериментального проекту інформацію про стан реалізації експериментального проекту.

15. Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська облдержадміністрації (військові адміністрації) подають щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, координатору експериментального проекту інформацію про стан його реалізації.
показать весь текст
heart 2 dislike 2 crying_face 1 woman_facepalming 13
46 0
Все фото темыКомментарии автораМои ответы
  • 1
  • 2
noavatar
Kvitkaliliia• 22 сентября 2023
31
Автор, в чому полягає зашквар? Де конкретно описаний експеримент над дітьми, в чому він полягає? У створенні безпечного середовища?
like 7


noavatar
Heksa• 22 сентября 2023
32
Ответ дляИрина_Конор
С целью оптимизации затрат и организации времени работы
Щоб протирати оптичні осі без зайвих очей))
face_with_tears_of_joy 2
noavatar
космея• 22 сентября 2023
33
Автор дурню про експерименти написала і втекла.
like 9
noavatar
Nat-li• 22 сентября 2023
34
Автор в своем репертуаре.
Где-то откопала, что это новая зрада. Скопипастила, даже не прочитав, и сразу притащила в массы.
like 8 woman_facepalming 1
noavatar
chancee• 22 сентября 2023
35
Ответ для-Ань-
В школах над дітьми експерименти проводять, а батьки не знають і не хочуть знати.
Вы совсем с головой не дружите? Хоть в состоянии прочитать текст?И что именно вам не так?
like 9
noavatar
Мелитрисса• 22 сентября 2023
36
Ответ для-Ань-
В школах над дітьми експерименти проводять, а батьки не знають і не хочуть знати.
А что конкретно вам не понравилось? Вы за булинг в школе, наркотики и прочее? Единственное, сомневаюсь что с этого будет толк, будет кто-то сидеть бумажки перекладывать и отчеты строчить.
like 8
noavatar
inresta• 22 сентября 2023
37
можно вкратциях
like 1

noavatar
Поночкa• 22 сентября 2023
38
Ответ дляРыжаяЛиса
Объясните, пожалуйста кто нибудь, в чем суть эксперимента.
Научить детей правильно общаться и вести себя в цивилизованном мире, если родители и учителя не в состоянии это сделать.
like 2
noavatar
WhiteWidow• 22 сентября 2023
39
Ответ дляinresta
можно вкратциях
Ну, в школах будуть окремі спеціалісти, які будуть слідкувати за дітьми і вчителями. За тим, чи немає булінгу, чим зайняті діти, як ставляться до дітей вчителі, за алко/тютюном, правами і обов´язками... і ще багато всього
Експеримент, бо це тестово поки що, тому так і називається. Якщо буде толк, то має бути у всіх школах. Для безпечного середовища
like 4
noavatar
РыжаяЛиса• 22 сентября 2023
40
Ответ дляПоночкa
Научить детей правильно общаться и вести себя в цивилизованном мире, если родители и учителя не в состоянии это сделать.
Это как раз я поняла
Где ужасы, кошмары и ’страшные эксперименты’ над детьми?
Автор, обычно такое кидает всегда
like 6
noavatar
Мэри Лин• 22 сентября 2023
41
А можно саму суть в нескольких словах? А то читать некогда
noavatar
Поночкa• 22 сентября 2023
42
Ответ дляРыжаяЛиса
Это как раз я поняла
Где ужасы, кошмары и ’страшные эксперименты’ над детьми?
Автор, обычно такое кидает всегда
Ну автор значит ЗА буллинг, наркотики ,алкоголь ,курение в детской среде. Поэтому она против таких ’экспериментов’,о которых написано в тексте .
like 6
noavatar
Поночкa• 22 сентября 2023
43
Зашквар ,Автор,это то,что происходит сейчас с детьми. Отборный мат с первого класса, алкоголь мамаша тащит на ДР (детям по 9-11 лет), в магазине им сигареты спокойно продают, учитель никак не реагирует на явный буллинг в классе и т.д. и т.п. Мы катимся просто в пропасть с таким воспитанием.
like 4
noavatar
Soufit• 22 сентября 2023
44
Ответ дляРыжаяЛиса
Я просто почитала это все и не поняла где ’зрада’
Думаю, может кто-то тыкнет носом))
Ви хіба авторку не знаєте?
- Україна - це ТОВ, чи щось таке бо має єдрпоу
- Україна не вийшла зі складу ссср
- Паспорти не дійсні
- Власників іd карток не існує, бо вони є фізособами.
Це тільки короткий список її заяв, які я згадала.
like 2 face_with_tears_of_joy 2
noavatar
Elena755• 22 сентября 2023
45
Ответ для-Ань-
В школах над дітьми експерименти проводять, а батьки не знають і не хочуть знати.
Чего? наоборот этот специалист будет следить, чтоб буллинга не было. Очень хорошо.
like 2
noavatar
Soufit• 22 сентября 2023
46
Ответ дляchancee
Вы совсем с головой не дружите? Хоть в состоянии прочитать текст?И что именно вам не так?
Чукча не читатель, чукча журналист (с)
Ніколи їй читати, роботи багато))))
like 1 face_with_tears_of_joy 4
  • 1
  • 2
Мнения, изложенные в теме, передают взгляды авторов и не отражают позицию Kidstaff
Тема закрыта

Похожие темы:

Ще з цiкавого


Популярные вопросы!

Сегодня Вчера 7 дней 30 дней

ещё

Сейчас читают!

Назад Комментарии к ответу

О нас | Служба Поддержки | Помощь

Правила | Ограничения | Cookies ©2008—2026 Советчица Kidstaff