Капитанша• 10 октября 2023
Наши в Германии
Вот сижу на курсах и удивляюсь , учитель спрашивает как на Украинском сказать danke? Они говорят спасибо . Потом спрашивает какой родной язык (Muttersprache) они отвечают русиш. Как так? Я не из тех людей которые чому не українською ? Но скорее всего скоро стану . Очень бесит . Просто до ужаса .
Ответ дляAnnaOst
В групі 20 людей, з них 17 українці, україномовних аж двоє. Де всі ті западенці виїхавші про яких на советчіці пишуть? Бо в нашому містечку більше тисячі українців, а поговорити українською нема з ким)
Ох як цікаво) Я й близько не ’западенка’, але дуже цікаво, чому у всіх подібних запитаннях і темах ’собак спускають’ на мешканців західних областей? Якісь особисті травми?
Ответ дляAnnaOst
І ці падли кажуть, що нам забороняли розмовляти російською!
Я сама з півдня, з російськомовного міста. Раніше у нас 100 відсотків людей розмовляло російською, зараз переходять потроху.
Я на курсах была удивлена что много беженцев из Украины родились и выросли в разных городах России. Они и украинского толком не знают. Если человек учился там, а сюда переехал после например замужества, то декрет, то работа и не было возможности учить. У нас как-то не было вроде бесплатных курсов организованных государством.
Ответ дляMiele
Мені здається вже ця хвиля вщухла. Хто хотів перейшов вже, а багато хто вже й до російської встиг повернутися
Ответ дляGaleTTa
Так то ще є при союзі мабуть народилися і виросли в Росії? Тобто людям 40+. За 30 років це треба постаратися щоб не змогли вивчити
Ответ дляAnnaOst
Были и молодые. А где и как им учить? Почему наших беженцев учат бесплатно? Почему наша страна за 30 лет не могла организовать бесплатные курсы для так сказать лагидной украинизации?
Если что я украинский выучила в школе, но языкового террора по отношению к тем кто его не знает, не понимаю. Государство по моему в этом само виновато. Что-то я не видела бесплатных книг, бесплатных просмотров фильмов на украинском. Популяризация языка всегда была нулевая.
Ответ дляjulia_kid
Мутершпрахе - это родной язык , язык на котором человек говорил с рождения , язык матеры дословный перевод . У некоторых он русский , в ссср русский язык был 🤷♀️ что ж теперь .
Дійсно, що ж тепер, німецьку вивчити потрібно, а украінську за 30 років - неможливо
Ответ дляGaleTTa
О, а в росіі не вчать українську? Дивно)
Тобто, що саме той нахабний українець сказав вашому сину? Що самогон пити шкідливо, а сперма - то такий медичний термін?) спдівпюсь, ваш син переклав це для тридцяти німецьких пай - хлопчиків? Ваш син навчається в елітній гімназії виключно для арійців? І син ваш з числа зросійщених німців? Інакше б як він потрапив у таку аристократичну школу) Бо Німеччина кишить емігрантами - турками, сирійцями, поляками та іншими ’афганцями’)
Ответ дляGaleTTa
А де терор ?
36 років розмовляла російською )