40ка• 14 октября 2023

Навчання за державні чи свої

В минулій темі писала про осіб неукраїнської національності, які полювали на студенток і заважали останнім вчитися.
Ну ніби ж і написала, що мова про старі часи, але ж у нас читають по діагоналі, так?))
В ті часи вони навчалися безплатно, за гроші радянського платника податків.
Але ми з вами особи української національності, тому особливих пільг...
Дуже заважає студентам отримати освіту її ціна.
Ваші діти вчаться на бюджетному відділенні чи платному? Як вам ціна?
Фото просто так
Результат:
вже голосів: 32
11 (34.38%) На бюджеті
9 (28.13%) Платно нормально
9 (28.13%) Свій варіант
3 (9.38%) Платно, дорого
0 (0%) Платно дешево
Линда• 14 октября 2023
безкоштовно

Чашечка кофе• 14 октября 2023
Освіта в Україні здебільшого дуже доступ і дуже дуже дешева, що і відображається у її якості
sur_sur• 14 октября 2023
А що таке платно дорого/дешево?
Кому саме дорого, конкретній особі чи загалом по палаті? Бо то якось індивідуально)
Ежеви4ка• 14 октября 2023
За кордоном, безкоштовно. Якби навчалася в Україні, то навчалася б на бюджеті. Платити за сучасну українську освіту вважаю безглуздим витрачанням грошей. Можу зрозуміти тільки заради відстрочки від армії, в кого сини
Ollka• 14 октября 2023
Ответ дляЕжеви4ка
Син навчається в двох ВНЗ одночасно по одному напрямку - в нашому і за кордоном.
В обох безкоштовно.
Наше навчання подобається більше, воно складніше. Але здавати складніше за кордоном, просто через те, що очно і більше ’заморочок’. Програма краще у нас - після нашого там вчитись легше.
Але там очно - це плюс.

Для автора - по вартості, щоб розуміти що ’дорого/дешево’ поняття відносне
Контракт в нашому ВНЗ 50 тис грн рік
В закордонному 5 тис євро рік.
Ежеви4ка• 14 октября 2023
Ответ дляOllka
В обох безкоштовно.
Але там очно - це плюс.

Контракт в нашому ВНЗ 50 тис грн рік
В закордонному 5 тис євро рік.
А що за напрямок й країна? В дочки враження протилежні від нашої освіти й закордонної, теж навчається в двох університетах.
Ollka• 14 октября 2023
Ответ дляЕжеви4ка
Програмування
Варшава і КПІ

Допишу - Хрещеник навчається теж одночасно в Шевченка іВаршаві на економіці
Говорить, що однаково, але якби не війна - навчався б у нас. Програма краще побудована. Хоча теж там очно, тут онлайн

Ежеви4ка• 14 октября 2023
Ответ дляOllka
Програмування
Варшава і КПІ

Так і думала, що Польща, дякую
Ollka• 14 октября 2023
Ответ дляЕжеви4ка
Так і думала, що Польща, дякую
Дівчина сина навчається в КПІ і Німеччині. Те саме новорить
Ollka• 14 октября 2023
Ответ дляЕжеви4ка
Так і думала, що Польща, дякую
Уточнюю - Варшавська політехніка
Ежеви4ка• 14 октября 2023
Ответ дляOllka
Бо рідною мовою легше навчатися, це зрозуміло
Ollka• 14 октября 2023
Ответ дляЕжеви4ка
Вона Німецьку знала на С1 до війни. В Гете здавала на сетртифікат).
А ще англійську теж на С1.

Син англійську теж С1, польську В2

Хрещеник всі на С1, ще й німецьку, але вона йому не знадобилась.
Ollka• 14 октября 2023
Ответ дляЕжеви4ка
А ваша де вчиться за кордоном і де в Україні?
Як поєднує? Легко чи важко?