ПлакалаВАвто• 17 октября 2023

Математика. Рівняння. Зайдіть

Доброго дня. Будь ласка, перевірте, кому не важко. Колега звернулася по допомогу. Сидимо, розв’язуємо. Але… учні ще не вчили спосіб «перекидання» (як мовою математики, не знаю) через знак дорівнює з протилежним знаком. Що вона, що я розв‘язали рівняння через «перекидання». Дитина не знає як. У вчительки спитати боїться. Вчитель дала додому. В книзі з початку року правил перекидання нема. 6 клас. Кому не складно, подивіться, чи є тут якийсь простий спосіб розв‘язання. Без зміни знаків. Дякую. П.с.умова рівняння над червоною рискою, таке дала вчитель. Нижче моє розв‘язання. Раптом є помилка, напишіть. Бо що я, що колега, не математики, лише те, що пам‘ятаємо з програми шкільної.
Пищалка• 17 октября 2023
Який це клас?

Пищалка• 17 октября 2023
Якщо вчили десяткові дроби, то 100% вчили, що можна до двох частин нерівності додавати, віднімати, ділити і множити на одне й те саме число
автор ПлакалаВАвто • 17 октября 2023
Ответ дляПищалка
Який це клас?
Пищалка• 17 октября 2023
Розкриваєте дужки і від обох частин рівняння віднімаєте 0,12 х.

Хоча все одно лишаюся при думці, що вчили як переносити доданки в іншу частину рівняння.
Пищалка• 17 октября 2023
Ответ дляПлакалаВАвто
Точно вчили.
автор ПлакалаВАвто • 17 октября 2023
Ответ дляПищалка

Зрозуміла. Навіть якщо скоротити. Але ж наче лишається все одно дія перекидання з протилежним знаком?
Фима Собак• 17 октября 2023
Ответ дляПлакалаВАвто
в 6 классе учат перенос знаков из одной части уравнения в другую. Летом дочка учебник по математике за 6-й проходила

ГонУрова дівка• 17 октября 2023
Ответ дляПищалка
Ні. Це вчать в кінці 2 семестра 6 класу
ГонУрова дівка• 17 октября 2023
Ответ дляФима Собак
Да. Но это учат весной
Пищалка• 17 октября 2023
Ответ дляПлакалаВАвто
В правій частині вийде 0,12 х - 0,12 х тобто ця частина =0,
А в лівій частині вийде 0,36 х -0,12 х.
Це те саме ’перекидання’, просто по-іншому сформульоване.

Іншим способом дане рівняння неможливо вирішити. Можливо, вчителька помилилася.
автор ПлакалаВАвто • 17 октября 2023
Ответ дляФима Собак
Дякую. Я не знаю, коли вчать. Лише згадала, що знаю без підготовки спосіб «переносу» з зпротилежним знаком. Що в сучасній програмі, хз. Може є ще якийсь спосіб.
автор ПлакалаВАвто • 17 октября 2023
Ответ дляПищалка
А в лівій частині вийде 0,36 х -0,12 х.

Там надруковане завдання, скинуте у вайбер. Що подруга, що я передивилися, точно таке рівняння. Може якась друкарська помилка, хз.
Фима Собак• 17 октября 2023
Ответ дляГонУрова дівка
Да. Но это учат весной
упс, это я упустила, извините)
Пищалка• 17 октября 2023
Ответ дляПлакалаВАвто
Ну ви ж не знаєте, з якого друкованого видання це завдання?

Помилка вчительки у відповідності вивченого матеріалу завданню, а не саме завдання з помилкою.
интайм_не_предлагать• 17 октября 2023
6 клас у сына, еще не учили. Но учили добавлять/отнимать от обеих частей уравнения.
0,36х-0,6=0,3(0,4х-1,2)
0,36х-0,6-0,12х+0,6=0,12х-0,36-0,12х+0,6
0,24х=0,24
х=1
автор ПлакалаВАвто • 17 октября 2023
Ответ дляинтайм_не_предлагать
0,36х-0,6=0,3(0,4х-1,2)
0,24х=0,24
х=1
Дякую. А як перевірку зробити цього рівняння? При перевірці вийде з обох частин -0,24…
Розвідка Маші• 17 октября 2023
Ответ дляГонУрова дівка
Ні. Це вчать в кінці 2 семестра 6 класу
Прості рівняння і зміна знаків при переносі за знак дорівнює дітям пояснюють ще в початковій школі
интайм_не_предлагать• 17 октября 2023
Ответ дляРозвідка Маші
Нет, там другой способ решения уравнений - с разделением на простейшие действия.
интайм_не_предлагать• 17 октября 2023
Ответ дляПлакалаВАвто
Я бы подставляла в 0,24х=0,24.

ГонУрова дівка• 17 октября 2023
Ответ дляРозвідка Маші
В початковій школі шукають невідомий елемент арифметичної дії
Кредитная• 18 октября 2023
Ответ дляРозвідка Маші
Підтверджую. Старший в 6-му теж класі, давно вже вирішують нерівності зі зміною знака (особливо в 5-му класі багато таких рівнянь було точно), а молодший в другому класі і то вже прості рівняння зі зміною знаку робили ( росток).
Повод• 31 октября 2023
Найпростіше такі задачі пояснювати на терезах. На лівій стороні терез - лівасмторона рівняння, на правій - права. Спочатку на обидві сторони терез ’покласти’ 0,6, потім з обох сторін ’зняти’ (тобто відняти) 0,12х. І так далі.
автор ПлакалаВАвто • 31 октября 2023
Ответ дляПовод
Дякую. Наче в школі такого ще не вчили, як перенесення через дорівнює зі зміною знака, та рахування чисел з «мінусом». А завдання потрапило. Думаю, чи є якесь інше розв‘язання. Гадки не маю, що зараз з програмою та які підручники. Але в моє шкільне життя (а було це давно) точно буда спершу тема, пояснення від вчителя, а потім завдання.
Повод• 31 октября 2023
Це розв´язання саме для тих, хто ще не проходив відповідної теми. Воно не складне і зрозуміле для учнів. І тут немає жодного слова про перенесення із зміною знака.
Доречі, його варто показати вчительці і спитати, як вона пропонує ЗАРАЗ розв´язувати такі рівняння.
автор ПлакалаВАвто • 31 октября 2023
Ответ дляПовод
Там якась загадкова ситуація. Мене спитали, який спосіб я ще знаю. Я, якщо чесно, не знаю ніякого іншого. А в школі вчитель ніяк не коментувала. Я так зрозуміла, батьки не питали.
Повод• 31 октября 2023
Ответ дляПлакалаВАвто
Питати треба! Інакше це ще випливе на письмову роботу, а потім вчителька скаже, що таке рівняння було в домашній роботі.
автор ПлакалаВАвто • 31 октября 2023
Ответ дляПовод
Особисто я з вами згодна. Але бачу, що батьки залякані чи що. Чи зайняті.
Повод• 31 октября 2023
Ответ дляПлакалаВАвто
Тоді хай терплять і не скаржаться.
Повод• 31 октября 2023
Доречі, це стосується не тільки математики, а й усіх інших предметів. Питати треба чемно, не підвищуючи голос, але видаючи велику зацікавленість. Тоді такі вчительські ляпи не будуть виникати.
автор ПлакалаВАвто • 31 октября 2023
Ответ дляПовод
Дякую. Я такої ж думки. Що треба уточнювати.