40ка• 02 ноября 2023

Статус “Дитина війни” 2023

Діти, які не досягли 18-ти років та зазнали травм через російсько-українську війну, можуть оформити статус “Дитина війни”. Поки що статус передбачає лише отримання таких самих пільг як і для внутрішньопереміщених осіб.

Статус “Дитина війни” можуть отримати діти, які під час російсько-української війни не досягли повноліття, а також:

отримали поранення, контузії чи каліцтва;
зазнали психологічного насильства;
зазнали фізичного чи сексуального насильства;
були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
залучались до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
незаконно утримувалися в полоні.
Зверніть увагу, статус “Дитина війни” не анулюється після досягнення дитиною 18 років.

Отримання статусу регулюють зміни до постанови Кабміну “Про порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів”.

Як та де отримати статус “Дитина війни”
Для отримання статусу “Дитина війни” необхідно звернутися до органів опіки та піклування за місцем реєстрації або фактичного проживання. Наприклад, до відділу Опіки та піклування, Служби у справах дітей та сім’ї, міської чи районної адміністрації, Центру надання адміністративних послуг тощо. Звернутися потрібно з наступним переліком документів:

свідоцтво про народження дитини (до 14 років) або ID-картка дитини (після 14 років);
паспорт громадянина України подавача заяви;
документ, що підтверджує спорідненість із дитиною (для родичів чи опікунів);
довідка про взяття дитини на облік як ВПО (за наявності);
закордонний паспорт дитини (за наявності);
витяг з реєстру територіальної громади (за наявності);
виписки з медичного лікування чи після огляду дитини (за потреби);
документи для підтвердження вчинення правопорушень відносно дитини (за потреби), Наприклад: витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження чи висновок експерта за результатами судової експертизи тощо.
До досягнення дитиною 14 років заяву та документи подають батьки або найближчі родичі (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра) чи опікуни. Після досягнення 14 років дитина має право звертатися за наданням статусу самостійно.

Рішення про присвоєння статусу ухвалюється протягом 30 календарних днів із дати реєстрації заяви.

Які пільги дає отримання статусу “Дитина війни”
Шахраї та недобросовісні медіа поширюють фейки про те, що статус “Дитини війни” передбачає виплату до 15 тисяч гривень. Втім, неправда, адже цей статус передбачає надання таких самих пільг як і для ВПО. Зокрема, цільова підтримка для навчання, безоплатне харчування в закладах освіти та щомісячна виплата в розмірі 3 тисячі гривень.

У лютому 2023 року був зареєстрований законопроєкт №9042, у якому пропонувалося запровадити окремі пільги для дітей, які проживали у районах ведення бойових дій. Проте у червні документ зняли з розгляду.
Результат:
вже голосів: 81
28 (34.57%) Нормально
17 (20.99%) Ділять дітей
15 (18.52%) Свій варіант
12 (14.81%) Нашо воно треба?
9 (11.11%) Радянщина
Златка 07• 02 ноября 2023
Дивлюся, більшість голосів за ’ділять дітей’.
Тобто, ви вважаєте, що діти в умовних Чернівцях і Бахмуті постраждали однаково від війни?

Solnet• 02 ноября 2023
Чиясь дитина може не отримала травму (слава богу), не зазнала насильства. Але бляха. Оті вибухи та сирени теж не залишаться безслідно. Ті сидіння в підвалах та коридорах на користь нікому не йдуть.
goodman81• 02 ноября 2023
Або всім дітям присвоїти цей статус,що неможливо, або змінити формулювання.
Piracanta• 02 ноября 2023
В радянщині не було ніяких статусів ’дитина війни’. Ці та інші подібні статуси з´явилися під час незалежності України.
Solnet• 02 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
не однаково. А діти в умовному Дніпрі та Берегово?
Nathalie27• 02 ноября 2023
Ответ дляSolnet
Тоді який сенс від цього статусу, якщо давати його усім?
автор 40ка • 02 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
Головне, що і там, і там постраждали.
Кожна дитина важлива.
Ви так не думаєте?

Solnet• 02 ноября 2023
Ответ дляNathalie27
може одним інваліда, а іншим діти війни?
5cmhybyna• 02 ноября 2023
дістали ті статуси. Тих дармоїдів лиш плодять
5cmhybyna• 02 ноября 2023
Де мій статус жінки бальзаківського віку війни.
judit• 02 ноября 2023
Ответ дляPiracanta
Якраз були і присвоювали всім дітям
Златка 07• 02 ноября 2023
Ответ для40ка
Головне, що і там, і там постраждали.
Кожна дитина важлива.
Ви так не думаєте?
Яким чином постраждали дітки в Чернівцях?
автор 40ка • 02 ноября 2023
Ответ дляSolnet
Ну таке ставлення, що якщо дитина не була в окупації, а просто отримала пневмонію від підвалів, то таке, то війна ні до чого.
Ну так виходить
Nathalie27• 02 ноября 2023
Ответ дляSolnet
Для чого?
автор 40ка • 02 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
А вони мусіли постраждати певним, схваленим вами, чином?
Solnet• 02 ноября 2023
Ответ для40ка
Ну так виходить
або просто в якомусь умовному Дніпрі бачила, як будинок упав. Та декілька друзів там загинуло. Це ж нічого у порівнянні з чимось там
Piracanta• 02 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
Зверніть увагу, що не всім дітям з Бахмуту дадуть такий статус. А лише тим, які постраждали.
5cmhybyna• 02 ноября 2023
пам´ятаю як в школі. Були багатодітні і жерли в їдальні нахаляву. А я жерла канапки бо я з нормальної сім´ї.
Дуже дякую за таке
Piracanta• 02 ноября 2023
Ответ дляjudit
Якраз були і присвоювали всім дітям
Скільки вам років?

Marie-Antoinette2• 02 ноября 2023
В мене дитина має той статус з 2014 р і ніякого толку з нього нема за 8 років він ніде не був у нагоді, ніяких пільг він не передбачає, так що нема за що сваритися
Калатея• 02 ноября 2023
Ответ дляPiracanta
У меня папа 43 года рождения - ребенок войны
Что оно давало в те годы я конечно не знаю.
Nathalie27• 02 ноября 2023
Ответ для40ка
Ну так виходить
Для чого Вам потрібен цей статус?
талый снег• 02 ноября 2023
Ответ дляКалатея
Льготы по коммуналке, 50 % , может и еще что-то...
Златка 07• 02 ноября 2023
Ответ для40ка
Ну до чого тут Ваші випади, самі ж розумієте, що є діти, які без рук та ніг залишилися, без батьків, з понівеченим здоров´ям та психікою.
А є діти, які навіть звуків сирен не чули. Їх всіх зрівняти?
Якщо що, ми з Дніпра, двоє дітей, ні на які статуси не претендую, хоча тут, самі знаєте, невесело((
автор 40ка • 02 ноября 2023
Ответ дляSolnet
Ого, таку дитину потім требуде по лікарях водити, соматичні хвороби можуть вилізти
Solnet• 02 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
А в Запоріжжі? А в Підгороднєм? А в Нікополі? Там же немає бойових дій. Просто Нікополь обстрілюють кожен день.
автор 40ка • 02 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
Це в якому неймовірному місті живуть діти, які навіть сирен не чули?
Solnet• 02 ноября 2023
Ответ для40ка
а так ні, нічого такого. Вона ж не в Бахмуті
Solnet• 02 ноября 2023
Ответ дляЗлатка 07
я теж в Дніпрі))
Златка 07• 02 ноября 2023
Ответ дляКалатея
Зараз, якщо не помиляюсь, в межах 100 грн доплата до пенсії