«Зараз російська інформаційна кампанія щодо цієї справи будується на тому, що це випадкова дія виконавця. Це вписується в їхню стратегію удавання», - Михаил Савва експерт Center for Civil Liberties/ Центр громадянських свобод про вбивство родини у Волновасі для The New York Times.
29 жовтня радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що в окупованій росіянами Волновасі Донецької області загарбники розстріляли велику родину з дітьми. Загалом загинули 9 людей, включаючи дівчинку-ученицю 4 класу та хлопчика дошкільного віку. За словами Андрющенка, так «кадирівці» помстилися за те, що голова родини раніше з ними посварився.
Ігноруючи тисячі інших своїх воєнних злочинів, росіяни раптово почали розслідувати саме цю справу. Несподівано оперативна реакція російської окупаційної влади на вбивство великої родини з дітьми у Волновасі, ймовірно, є «політичним позерством». Адже Москва постійно заперечує усі факти воєнних злочинів, які скоїли російські окупанти на українських територіях. Таку думку висловили експерти, з якими поспілкувалися журналісти The New York Times, зокрема експерт Центру громадянських свобод Михайло Савва.
Михайло має сумнів, що російські слідчі справді сумлінно намагатимуться розкрити цю справу. Він вважає, завданням цього розслідування, ймовірно, буде створення зовнішнього враження, що Москва справді стурбована злочинами проти цивільного населення.
За даними блогера з Донецька Дениса Казанського, родина того вечора святкувала день народження. Цю інформацію підтвердив омбудсмен
30 жовтня 2023
В окупованій росіянами Волновасі розстріляли родину з дев’яти людей. Серед них двоє дітей. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура. Вбивство родини підтвердила і російська сторона.
У Слідчому комітеті РФ вже заявили про затримання двох підозрюваних у вбивстві російських військових.
Обережно. Інформація та фото можуть травмувати.
Людей розстріляли вже уві сні, розповіли в прокуратурі. Там відкрили справу за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України). З березня 2022 року після тижнів боїв російські війська окупували Волноваху.
За попередніми даними прокуратури, до будинку, де мешкала родина, ’прийшли особи кавказької зовнішності, одягнуті у військову форму’.
’Озброєні люди вимагали, щоб родина звільнила будинок для проживання одного з підрозділів російської армії’, - йдеться у повідомленні.
Люди відмовилися надавати житло. Нападники пригрозили сім’ї розправою та пішли.
27 жовтня, як заявили у прокуратурі, російські військові повернулись до будинку і розстріляли усіх 9 членів родини.
Серед вбитих – троє жінок та двоє дітей. Наймолодшому хлопчику було 5 років, дівчинці – 9.
Максимальне покарання за цей злочин - довічне позбавлення волі.
30 жовтня 2023
talvitarina• 02 ноября 2023
так уж ж закончили расследование. Виноваты военные с дальнего востока, о кадыровцах ни слова
Ответ дляtalvitarina
Так быстро провели расследование и виноватых нашли?
Со всеми членами семьи расправились в их собственных кроватях, пока они спали. Судя по всему, гости (дядя, его жена и ее брат) изначально не собирались оставаться на ночлег — они спали вповалку, в повседневной одежде. Каждому из потерпевших, включая детей, уже после расстрела сделали контрольный выстрел в голову
Источник «Ленты.ру» в правоохранительных органах