ЛюблюДевчонок• 14 ноября 2023
Девочки, кто вернулся домой из за границы? Почему?
Откуда и в какой город вернулись? Основная причина муж дома, скучали или что?
Kupiryukzak• 15 ноября 2023
Ответ дляDistel
Ви вважаєте Київ безпечним регіоном?
Тільки пару днів тому там ракети літали ...
Подруга моей дочери звонила, плакала, проснулась от взрывов, испугалась. Я рада что моя дочь больше не просыпается от взрывов в этом ’безопасном’ городе, как раньше.
Вокруг света• 15 ноября 2023
Ответ дляБаба на горошині
Слава Богу спокойно все. Работа есть. За год что мы дома, огромное количество заведений, магазинов открылось. Вернулась Ева,Аврора. На этой неделе вот уличное освещение начали включать. Блин кто бы мог подумать что люди будут радоваться тому что горит свет на столбе...
Я так вас понимаю. У нас в Харькове, когда после очень длительной светомаскировочной темени, включили первые фонари на парковке Эпицентра, я так в машине кричала ’фонариии’😁Помню, приехали в Эпицентр, я сижу в машине и не могу понять, почему люди возле машин стоят и вверх смотрят. Ну, я тоже подняла голову и так громко, на всю машину ’фонарии’. Запомнила этот момент. Сложноватый был период, когда дома при наступлении темноты нельзя было свет включать. И народ, у кого нет штор, только мобилкой или фонариком себе подсвечивали. Вобщем, есть, что вспомнить
Вокруг света• 15 ноября 2023
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Как-то не чувствуется любви в таком ультиматуме, вам не кажется?
А чувствуется любовь у жены, которая на длительный период оставила мужа одного? Знаю многих девочек, которые из относительно спокойных городов, просто сидят в Германии, потому что пособие есть и можно не работать и не заморачиваться. Да и домой, к мужу, чё его ездить. В этом случае я на стороне мужчин.
Оксана-004e• 15 ноября 2023
Единственная причина заставит меня вернуться под каждодневные обстрелы - если ближайшие 3 месяца не найду работу
В Київ, з двома дітьми ще минулого року влітку з Німеччини. То країна не мого життя. Я звідти поверталася багато разів. Можливо тому, що маю можливість виїхати туди (по роботі) майже протягом останніх 20 років, постійно отримувала пропозиції на різні посади. Але минулого року переконалася, що там я завжди буду на пару сходинок нижче, ніж тут. Крім цього (роботи, власне - стабільної, цікавої і потрібної людям) тут в мене дім, чоловік, батьки. Житло. Машина. Дача. Друзі. Діти дуже хотіли повернутися теж (школярі зараз). Не жалкую. Хоча знаю німецьку мову достатньо добре (С1), одна з доньок теж знає мову (приблизно B2 англ і німецька в неї), роботу мені пропонували минулого року одразу по приїзду і поза моєю нинішньою організацією (працюю теж в німецькій, але в Україні). Вважаю, що більшість з тих, хто хотів повернутися, вже це зробив. Всі інші або поки вагаються, або вирішили будувати своє життя там.
Не засуджую нікого, не оцінюю нічиїх рішень у будь-який бік: в усіх свої мотиви. І хай там як стане у майбутньому, вважаю, що чим більше щасливіших людей в світі, тим краще.
Дана-Нирвана• 15 ноября 2023
Ответ дляГде тут 0?
есть статистика, за 52 года - всего 640 человек. Все же безопасней чем сейчас в Украине.
И опасно может быть везде. Как в Турции погибли наши беженцы при землетрясении, сейчас в Израиле.
Где вы такую статистику нашли? 200 человек каждый месяц только в школах!
Дана-Нирвана• 15 ноября 2023
Ответ дляАстановитесь
А что, в США каждый месяц в школах стрельба? Такое ЧП происходит раз в несколько лет
Каждый месяц. Почитайте американские новостные сайты.
Ответ дляanabelia
Дівчата, а що такого поганого в Німеччині. Просто у мене частина знайомих виїхала, не такі близькі щоб розпитувати, але все подобається, прикладають зусилля, щоб лишитися. А тут такі протилежні думки. Зрозуміла, що країна правил, але якщо відповідальні і живете не порушуючи їх, то що не так. Бюрократія, так де її нема в більшому чи меншому ступені. Але й такого свавілля, беззаконня і бардак, як в нас теж нема.
Там себе відчуваєш наче вже живеш у домі прєстарелих 😁
Ну комусь норм жити по розкладу. Навіть о котрій години будешь лягати спати - за тебе вирішує держава і сусіди.
Мені важлива внутрішня свобода, яка коштує дорожче ніж те, шо я буду мати в Німечинні
Ответ дляMasterMai
Що реально, вирішують сусіди, коли спати?
Ответ дляБаба на горошині
С Германии в Краматорск с двумя детьми. Жалею? Да, жалею что вообще поперлась в Германию. Р.S В Германии нас приняли хорошо,помогли устроиться, спасибо большое этой женщине. Не моя это страна...
и как Вам сейчас живется в Краматорске?
у меня осталось там жилье и родители вернулись тоже с Германии... но говорят, что им лучше дома, но это не жизнь, а выживание.
Работы нет, люди уже начинают драться за гумманитарку....
Ответ дляanabelia
В Німеччині немає нічого поганого:), місцями навіть дуже навпаки. Як кажуть мої знайомі німці, це країна, де тобі не дадуть померти на вулиці голодним:). Просто комусь подобається і підходить ця країна, а комусь - ні.
Я відписувалася нижче, що мені особисто не дуже підходить. В комплексі. Хоча немає ані мовного бар´єру, ані прогалин у пізнанні німецького характеру і звичок. Я понад 30 років регулярно там буваю в різних ролях (в гостях, на навчанні, по роботі), знаю життя не в туристичному сенсі, а в повсякденному. Навіть враховуючи усі нюанси нашого українського життя-буття, вдома мені краще. Я тут живу, а не перебуваю у передчутті. Жодну іншу людину не збираюся переконувати ні в чому, бо це така справа - або потрапить місце в серденько і в душу, або ні. Я об´їздила Німеччину вздовж і впоперек, була дуже в багатьох місцях і багато де почуваюся майже як вдома. Але лише МАЙЖЕ як:-)
Ответ дляKupiryukzak
Я з вами погоджуюся, але коли я тут кажу, що виїхала з Києва і вивезла дитину - з мене насміхаються.
Khmelnichanka• 15 ноября 2023
Ответ дляDistel
Нехай насміхаються. Це ваше життя, і лише Впм вирішувати, як краще для Вас. І Ваше рішення - правильне. Будь- яке. Коли воно стосується Вас і ваших близьких.
Дана-Нирвана• 15 ноября 2023
Ответ дляСветик63
Муж, папа, родная квартира. Скучали очень, ребёнок забыл как дом выглядит (было 2,5 года как уехали). Ехать скоро обратно, а я не могу …
Что не можете? Мне тоже страшно было возвращаться. Но желание снова быть с мужем перевесило все опасения.
Ответ дляMasterMai
Хорошо, что в Украине иногда решают соседи за Вас когда ложиться спать. Тусят, буянят, орут под окном. Красота, свобода.
Київська область, повернулася в минулому році. Вдома чоловік та приватний будинок, усі зручності, медицина.
За кордоном були гірші умови проживання, не було поруч нікого і тому не було жодної допомоги, фактично була сама з малою дитиною. Жили в напівпідвальному, холодному приміщенні, яке переобладнали для проживання.
Ответ дляЕва05
Каждому свое
Мне в Украине не попадались плохие соседи
А в Германии попалась бешеная бабка которая писала жалобы в мерию что мы тупотис. При этом я с 7 утра до 20.00 не была дома, так как курсы и подработка
Ответ дляЕва05
в когось склалося із сусідами і тут, вдома. а в когось їх немає, наприклад:-). взагалі, свобода для кожного - поняття дуже суб´єктивне. воно завжди пов´язане із відповідальністю. тому у кожного своя свобода, так само, як і відповідальність;-)
Kupiryukzak• 15 ноября 2023
Ответ дляDistel
Насправді насміхаються тільки тут, на Порадниці. В реальному житті не чула такого. В таборі познайомилася з дівчиною, яка покинула гарну посаду в Луцьку, і виїхала з дитиною до Німеччини. І я її також розумію, тому що не тільки за ракет над головою, батьки приймають рішення вивозити дітей. Життя у наших дітей одне, чи хочу я пожертвувати своєю дитиною, заради якогось примарного майбутнього, яке нам обіцяють наші правителі, ні, я їм всім не вірю, занадто багато брехали і брешуть. Я чула багато різних історій, хто і як і звідки виїхав, і жодного разу глузувань над тими хто виїхав з Тернополя, Луцька або Києва.
Ответ дляБаба на горошині
О як я Вас розумію за освітлення, сама з Мико, помню як ввімкнули, а ти дивишся і не віриш своїм очам.
Пляма на Сонці• 15 ноября 2023
Я. Повернулась в Киів, коли зрозуміла, що війна надовго. І потрібно робити свій вибір - починати нове життя за кордоном з донькою вдвох, чи повернутись до чоловіка і батьків і жити в горі і радості… а там вже як буде
aljonyshka• 15 ноября 2023
Ответ дляСолоденька цукОрка
в моем представлении такой муж заботиться о своей семье, и о том чтобы она была в безопасности. Тем более речь не только о них двоих, а о детях.
Абсолютно согласна) Моя прабабушка с детьми была в эвакуации в Томске, 3 года почти, а прадедушка с институтом в другом городе, вернулись после войны в Киев и прожили счастливо еще 50 лет) Просто была необходимость и пришлось терпеть
И из лагерей по 20 лет ждали. Это называется преданность семье и уважение выбора, тем более, не по своей воле...
woman Warrior• 15 ноября 2023
Ответ дляТоматико
А я вот думаю что делать. Муж в Украине один. Постоянно давит на меня. Говорит или возвращайся,или выходи замуж и развяжи мне руки и не путайся под ногами. Я вот и думаю,а надо ли к нему возвращаться?
странно, что вы вообще спрашиваете.