Копирайторша• 21 ноября 2023

як відрізнити кризу середнього віку від депресії?

Добрий вечір.
Зловила себе на думці, що як рік нічого не хочу, просто пливу по течії: робота,дім, ніякий планів, радості.
І вот думаю чи то депресія через ситуацію в країні чи то криза середнього віку (мені 42).
У кого була ця криза,як вона проявлялася у Вас і як Ви її побороли?
GaleTTa• 21 ноября 2023
Кризис среднего возраста это когда наоборот делаете всё подряд, потому что понимаете что жизнь тю тю, а вы ещё и в миниюбке не походили и с парашютом не прыгали
Забрызжу ядом• 21 ноября 2023
Ипохондрия, прокрастинация и общая пассивность. Возможно переоценка ценностей, и разочарование. Но почему люди все время натягивают на себя депрессию и ставят себе диагнозы - непонятно.
автор Копирайторша • 21 ноября 2023
Ответ дляGaleTTa
дякую, такий приємний і позитивний коментар.
аж посміхнулася ..
Аноним_1857• 21 ноября 2023
Це ситуація в країні. Не бачиш перспектив .. просто існуєш
Обнимашкина• 21 ноября 2023
Криза середнього віку наче зумовлена саме думками про вік, підведенням певних підсумків, що я встиг, чого вже не встигну, сумні думки про те що більша частина життя прожито, апогей життєвих сил та активності минув, майбутнє починає малюватися у темні кольори, роздуми про минуле і свої помилки. Все починається з думок, а закінчується депресивним станом, та втратою у певній мірі адекватного світосприйняття та самооцінки. Думки викликають почуття, а ті вже провокують іноді на дивні вчинки - але не всіх.
Рятівник Малібу• 21 ноября 2023
Ответ дляGaleTTa
И в гречку не прыгали ))
энциклопУдия• 21 ноября 2023
Ответ дляОбнимашкина
Але люди в 60, скажуть, що 42 це молодість. Моя бабуся архітектор за фахом, в радянські часи заробляла як всі - 200-220 рублів, в 90-х сиділа без роботи, займалася всім підряд. І в кінці 90-х пішла робота, халтури, з´явилися гроші, але бабусі було вже десь 55. Зараз згадуючі ті часи, вона каже, якби мені було 45.
Valechka-mk• 21 ноября 2023
Пройдите тест Бека. Тест для самодиагностики депрессии, чтобы понимать обращаться к врачу или нет.
Это может быть ни депрессия, ни кризис, а банально истощение.
Почти 2 года войны истощают психику в любой случае. У кого-то больше, кто-то более стойкий.
Я б в любой случае к психиатру обратилась. На форуме вас самочувствие не улучшат
Уравнобешенная• 21 ноября 2023
Криза це коли вам перемикає і ви, готові кидатися на молодняк,готовий бігти як молода козуля,робити тисячу та одну річ
Обнимашкина• 21 ноября 2023
Ответ дляэнциклопУдия
Так ваша бабуся цілком права! Думки що супроводжують кризу середнього віку, мають мало спільного з реальністю, насправді. З реального - так, половина життя минула, але ж є ще друга.
Ми звісно не можемо побачити себе сорокарічних, очима себе ж, у віці років 60) Але, я от згадую що я думала у років 20 - та смішно. Мені здавалося, що сорок то вже старість, буду я зморшкуватою страшною бабцею, та мабуть і жити після цього віку сенсу немає. Але зараз я можу сказати що це - прекрасна зрілість, мудрість, впевненість та певні статки. Щодо останніх - навіть якби вони були меншими, я б усе одно почувалася б добре, через те що за рахунок житевого досвіду та прийняття себе, перебуваю у досить гармонічному та спокійному стані.
Можливо свою роль відіграла дуже паскудна молодість - я б у ті часи нізащо не повернулася б.
Дрібка щастя• 21 ноября 2023
Тесты на депрессию пройдите, в интернете их много.
А так может определить только психиатр, я думала депрессия это когда лежат и в одну точку смотрят, а оказалось и вспышки гнева туда же и тревожная активность.