дамаАмстердама• 11 декабря 2023
Девушки, кто планирует вернуться в Киев? Давайте поддерживать друг друга.
Нет сил тут сидеть. Работа есть. Самая простая, зп - закрывает наши базовые потребности. 2 детей подростков. Жилье-типа нашей гостинки. Отложить что-то невозможно. Не с чего. Язык выучили. Я В1. Дети свободно. Но говорить на нем не хотим. Какое-то отвращение от немецкого. О тошноты. Живём в Австрии. 100 км от Вены. Сегодня просто накрыло. Ну не можем больше уже. Не наша страна, не наш менталитет. Поделитесь, пожалуйста, кто вернулся на днях и живёт в Киеве. Как ваши дела?
Или кто планирует вернуться. Давайте пообщаемся.
Мы из Херсона. Выехали осенью 22 после деокупации. Возвращаться в Херсон пока не будем. Очень страшно опять. Муж есть, очень ждёт нас в Киеве. Там арендует квартиру и работает .
Спасибо всем кто откликнется
ГороховаЯ• 11 декабря 2023
Ответ дляША! я прийшла!
Скажу так в любой стране даже с самыми лояльным отношением к иностранцам без гражданства и в некоторых странах этнической принадлежности человеком ни вы ни ваши дети уже не станут, это грубый факт. Я бы советовала всем нашим снять розовые очки и крепко задуматься, жизни нормальной такая как она была ни у кого уже нигде не будет, у нас осталось только ДО и ПОСЛЕ войны это факт который УЖЕ тут. Если нет возможности по быстрому обзавестись другим гражданством то рассматривать варианты постоянного места жительства в других странах а не дома, бред сивой кобылы потому что на чемоданах это не жизнь как не крути ни для вас ни для детей...Подумайте об этом, лучше дома чем где либо ещё. Посмотрите на ту же ситуацию с Польщей, политики поссорились и всё и уже к нашей нации у страны совсем другое отношение...думаете в других такое не настигнет?
По-бистрому в жодній країні ЄС не буде . Є мінімальна кількість років проживання та інші умови до виконання
Ответ дляША! я прийшла!
Проблема в тому, що ми і вдома для влади і тих хто при бабках третій сорт, і впо в Україні третій сорт як виявилося. І люди один до одного як собаки дикі ставляться
З бісиками• 11 декабря 2023
Я не розумію цього плачу??? Яка причина того що автор не їде в Україну??? Що мішає?
ИМХОля• 11 декабря 2023
Ответ дляВот Она Я
счас вам напишуть про найкращу в світі українську освіту)
Я получала школьное образование в 1990-2000 годах. Мой одноклассник - 2 место на международной олимпиаде по физике в Лондоне. Сыновья моей учительницы, которые чуть старше меня и учились в этой же школе, уже давно в штатах ракеты строят.
А вообще школа была заточена на поступление в МФТИ, куда и поступало большинство.
Это не Киев. И даже не обл центр в Украине. Так что не нужно хаять наше образование.
Мона_Лиса• 11 декабря 2023
Ответ дляВот Она Я
де я воспєваю? Я на відміну від вас пишу те що реально. А ви розписуєте як добре тут і як погано там. То оці всі спори є не доречними абсолютно . занєте чому? Тому що комусь легше там. Бо та ж сама робота там дає кращі умови життя. А хтось норм себе тут почуває.
І звинувачувати що хтось не хоче повертатися - то не правильно. До речі, те про що не хочуть говорити.
Це атора тут чекає люблячий чоловік. А є жінки , які від тиранів тільки завдяки війні врятувалися. куди їм тут вертатися? Є ті, у кого все розрушено. Куди їм тут вертатися? особливо якщо там вже роботи є, а тут нема.
Мене теж певні моменти дратують((( Не буду тут писати. але як би я не псіхувала, все рівно не змушу змінити це
Тут я спорить с вами не буду. Да, смотря у кого какие исходные данные, кто и как жил до тоже играет важную роль.
Мона_Лиса• 11 декабря 2023
Ответ дляНа границе
Аренда покрывается полностью государством , пособием , не задевая вашей зарплаты вообще . Если вы мама одиночка с ребенком , аренду оплатит государство вам , у них есть Хауз бенефит называется.
А если нет детей?
З бісиками• 11 декабря 2023
Ответ дляAnnaOst
А ви посидьте в окупації як автор посиділа, а тоді питайте. Хто в окупації посидів той трошки по іншому все сприймає
А що вся Україна в окупована?!
Забагаловка• 11 декабря 2023
Ответ дляТуся муся
Так автор вже пересиділа рік. Скільки можна ? І себе мучати і чоловіку давати надію. Він же чекає їх.
так я ж про це і кажу, що йдуть роки, і невідомо скільки ще. Так і діти повиростають без батьків за кордоном. Тому тут треба не чекати незрозуміло чого, а приймати рішення.
я до війни жила в Києві, зараз в Швейцарії, періодично падає клямка і я починаю збирати валізи, але потім їх швидко розпаковую. Причина наступна - я вже можна сказати інтегрувалась в місцеве суспільство: вивчила німецьку до В2, знайшла роботу, з/п вистачає на життя, син з задоволенням ходить до школи, собака тут теж норм обжилась - внесена в місцеву базу, маю близьких знайомих, можна навіть сказати друзів, з якими є можливість спілкуватися. з березня винайму хорошу квартиру. Навіть якщо абстрагуватися від війни, то В Україні мені потрібно буде шукати роботу, ринок праці зараз не в найкращому стані, в принципі я швидше за все зможу знайти роботу, але умови будуть не айс - зарплата в конверті і т.д. В Швейцарії у мене мінімальна зарплата, але є різні плюшки як от наприклад 13 зарплата, бонус у лютому, і суттєві знижки на товари в компанії в якій я працюю. У Києві клас в який ходив мій син розформували, тому йому доведеться йти в клас до дітей і до вчителів яких він не знає, тобто знову звикати, а тут він вже обжився друзями, гуртками, у лютому їде в лижний табір. Так додому мене тягне, хочеться піти до стоматолога, поїсти смачної їжі, сходити в нормальний ресторан не за всі гроші світу, погуляти по улюбленим місцям, хоч тиждень не чути швайцерДойч, але объєктивно моя якість життя в Києві буде значно гірша ніж тут.
Ответ дляИМХОля
Це все добре, але все хороше коштує не дешево. У нас на освіту виділяються копійки в порівнянні з багатими країнами. Не буває гарної освіти там де панують злидні. Бо якість освіти це якість вчителів, у нас в школи йдуть працювати ’найкращі’
Оченьценная• 11 декабря 2023
Ответ дляНа_оба_рот
та мы на лобановского двушку за 6 тыщ снимаем
Коли не цікавишся, то здається що все дуже дорого, а як глянула, то дуже велика кількість пропозицій на любі вимоги і гаманець. І квартири нормальні, а не ці ’кавалєрки-конурки’ за скажені гроші. Лобановського, це ж нові там висотки ? Взагалі супер ціна.
З бісиками• 11 декабря 2023
Ответ дляAnnaOst
В окупації не подобається, в Україні не подобається, в Австрії не подобається. То де їй сподобається? Може на Марс?
ИМХОля• 11 декабря 2023
Ответ дляAnnaOst
Вы внимательно читаете? Я училась как раз тогда, когда зарплату учителям раз в 3 месяца платили.
И стоит задуматься: почему в старой Европе обеспеченные люди стараются своих детей учить в частных школах? Потому что они плохо деньги умеют считать?
З бісиками• 11 декабря 2023
Ответ дляAnnaOst
На подвір´ї моєї дачі в 40 км від Києва росіяни ходили. Після цього для мене ця війна не про десь там на сході на донбасі
Що ви хочете цим сказати? Їй ніде не подобається, що вона хоче?
Забагаловка• 11 декабря 2023
Ответ дляСовбез
Ну все выехавшие конечно на 100 летнюю войну надеятся, но это лишь их собственные тараканы. Все у нас будет хорошо.
не все выехавшие такие, как вы описали.
Хотя безусловно для кого-то война стала шансом улучшить жизнь.
Но тема о другом, о том, что синдром отложенной жизни может быть гораздо хуже, чем жизнь в воюющей стране.
Но тут кому как.
Добрая свекровь• 11 декабря 2023
Автор, а може у вас є можливість хоча б на тиждень приїхати пожити з чоловіком? Заодно і зрозумієте куди душа лежить.
Бо я накручувала себе негативом як все погано через війну, а приїхала побула вдома, зїздила в Київ і взагалі не хотіла Україну покидати. І не страшно майже було, хоча я тривожна людина. Хоча думки від всіх дуже різняться.
Так як не закривала нічого закордоном, то повернулась, але знаю вже що під Києвом жити можна. І друзі мої уже в воєнний час роботу шукали в Києві, всі знайшли те, що хотіли, хоча і більше часу зайняв пошук.
Вот Она Я• 11 декабря 2023
Ответ дляМона_Лиса
так це і є основне. мені з дітьми тут набагато складніше. І якщо бути відвертою, то повернутися в моєму вмпадку було найдурніше рішення цього року( хоча, може таки вдасться вирівняти
Зажуженная Жужжа• 11 декабря 2023
Ответ дляAnnaOst
Блін, мені теж ніде не подобається після 24 лютого. І мільйонам людей не подобається. Війна таке гівно як виявилося
А недавно писали , как вам нравится в Германии , во чудеса )
Мона_Лиса• 11 декабря 2023
Ответ дляЗ бісиками
Тобто в Україні неможливо жити, а на життя в Австрії є гроші. І маючи кучу грошей мучаться і сумують по Україні?! Що за бред.
Плохо перекручиваете
Туся муся• 11 декабря 2023
Ответ дляyokogama1
Вас чоловік теж чекає у Києві? Поки ви інтегруєтесь
На границе• 11 декабря 2023
Ответ дляИМХОля
600 фунтов аренда таунхауса? Это где?
Северная часть Англии
Вот Она Я• 11 декабря 2023
Ответ дляИМХОля
все виключно зі школи?
без репетиторів? Без підтримки батьків вони б не поїхали туди.
Совбез• 11 декабря 2023
Ответ дляЗабагаловка
не все выехавшие такие, как вы описали.
Но тут кому как.
Вы не приписывайте всем этот синдром. Такое встречается у единиц, которые вообще в Украине после войны не бывали. А большинству действительно комфортнее дома, даже не смотря на то, что сейчас не так как до войны.
Вот Она Я• 11 декабря 2023
Ответ дляЗ бісиками
А що вся Україна в окупована?!
так автор з тої частини