Мурка в бурке• 22 декабря 2023

Про поточний стан законопроєкту про мобілізацію

Коротко поточний стан законопроєкту (мобілізація, рекрутинг, проходження служби і пов’язані норми) з опрацюванням зауважень Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine. Долучайтесь. Наступна публікація вже при реєстрації.
Призовний вік по мобілізації – 25 років (замість 27 років зараз)
Яка відстрочка таке і право на звільнення:
⁃ Особи з інвалідністю 1-2 групи (поки 2 групу залишили).
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.
⁃ Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.
⁃ Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)
⁃ Опікуни особи з інвалідністю 1-2 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Тільки діючі нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.
- Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Відстрочка, але не підстава для звільнення:
⁃ Здобувачі послідовної вищої освіти, яким = 30 років.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ Всі викладачі, які працюють на повну ставку.
Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення:
⁃ строковики
Не підлягають мобілізації протягом 2 років після звільнення:
⁃ хто був мобілізований та звільнений (крім строковиків)
Підлягають мобілізації тільки за бажанням:
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
⁃ генерали за рішенням військового керівництва
⁃ які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців
- які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (особи 18-24 роки, крім осіб офіцерського складу)
Прибираємо право на відстрочку при постановці на військовий облік:
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
⁃ всі звільнені строковики переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років)
Підготовка до захисту Вітчизни (вишкіл):
- вводиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.
- вводиться базова військова служба за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.
Процес мобілізації:
⁃ Місцеві державні органи, адміністрації зобов’язані, а не сприяють мобілізації, як раніше.
⁃ Мобілізація транспортних засобів — розширення на всіх, крім фізичних осіб. Уточнення.
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
⁃ Посилення участі національної поліції.
Військовий облік:
- Усі громадяни України 18-60 років. Облік – не мобілізація! Обліковують всіх, в тому числі, хто має відстрочку та кого можуть мобілізувати тільки за бажанням.
⁃ Військово-обліковий документ – сертифікат захисника (де буде вказано, чи є військовозобов’язаним, чи має відстрочку, бронь тощо).
⁃ Військовий облік за кордоном — визначає КМУ.
Нові обов’язки громадян:
⁃ Надати дані про місце проживання (перебування) роботодавцю.
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
⁃ Самостійно з’явитися в ЦНАП / ТЦК СП для уточнення даних (Мобілізувати в ЦНАПі не можуть! Тільки уточнити дані).
⁃ Постійно носити з собою військово-обліковий документ (ВОД) під час дії воєнного стану (електронний аналог – сертифікат захисника).
Державна служба:
- Прийняття на державну службу та у правоохоронні органи тільки у разі, якщо проходив базову військову підготовку або базову військову службу.
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
- нові критерії для бронювання в державних органах (від 25 до 50 відсотків)
Рекрутинг:
⁃ Рекрутинг в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу (тільки добровільно).
⁃ Прямий призов у військові частини через рекрутинг.
Військова служба:
⁃ Мобілізований під час підготовки — рекрут (не можна задіяти, крім підготовки; визначаються можливості, фізична спроможність, фактична придатність; менше грошове забезпечення). Повністю прибирається можливість відправити громадянина непідготовленим на фронт. Якщо рекрут не проходить етап підготовки, то його можна звільнити без додаткових витрат для держави.
⁃ Базова військова служба – рекрут.
⁃ Прибираємо категорію «обмежено придатний». Залишаються тільки придатні і непридатні. Частина стане непридатними, частина – приданими. Повторне проходження ВЛК.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуд
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Впервые в истории в Вооруженных Силах Украины утвердили летнюю полевую военную форму для женщин.

Об этом сообщается на сайте Минобороны. Образец женской формы утвердили 3 августа, и отныне она официально поставлена на обеспечение.
Там отметили, что работа над внедрением женской полевой формы началась еще в 2022 году. В результате испытаний была утверждена техническая спецификация одежды для женщин-военнослужащих.
«Поэтому в ближайшее время будут начаты соответствующие процедуры закупок и поставки в войска», — сообщил министр обороны Алексей Резников.
Он отметил, что «мы среди лидеров» по внедрению женской формы.

ebbi• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
а из раши как выковыривать собираются украинцев? ну тех, которые после 24 выехали туда по зову сердца ? Или им молжно? и в белорусь? тоже можно? нельз только в ЕС?
Це щоб вони з фронту більше інформації і більш точні координати могли русні зливати?Ну це приблизно так,як би повертали тих,хто втік під захист фашистської Німеччини
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Министр добавил, что продолжается работа над внедрением женского бронежилета.

«Уже есть первые образцы женских бронежилетов. Продолжается их изучение на соответствие технической спецификации. После всех соответствующих испытаний и согласований будут утверждены образцы-эталоны бронежилетов. В конце концов, наши защитницы смогут получить не только полевую форму, но и средства индивидуальной защиты в соответствии со своими антропометрическими данными», — отметил Резников.
По данным Минобороны, в рядах ВСУ служит около 42 тысяч женщин, около пяти тысяч из них находятся на передовой, где выполняют боевые задачи наравне с мужчинами.
Вопрос о полевой военной форме для женщин обострился с началом полномасштабной войны. В Украине для женщин была предусмотрена только парадная и повседневная форма — китель, юбка и ботинки на каблуках.
А вот полевую форму женщинам выдавали такую же, как и мужчинам.
Хотя полевая форма ВСУ и считается универсальной, фактически она создается под мужские пропорции. Из-за этого возникает ряд неудобств: слишком большие мужские вещи натирают женщинам, у кителей слишком длинные рукава, слишком широкие плечи, при этом они бывают узковаты в груди, а брюки из-за низкой посадки обнажают поясницу.

август сего года
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляFlower Girl23
100%. Но погибают на фронте не олигархи и не их дети, увы...(((
система....которая предллагает гражданам умереть за закрепление своей второсортности....
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Еще неизвестно где лучше в тюрьме или в армии.
лучше дома. я выбираю свой вариант
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляebbi
а те, кого выколупают из Эстонии не будут сливать? Они другие?
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
В УКРАИНЕ ПЫТАЮТСЯ ПРИВЛЕЧЬ В АРМИЮ БОЛЬШЕЕ КОЛИЧЕСТВО ЖЕНЩИН — NYT
https://zn.ua/war/ukraina-pytaetsja-privlech-v-arm...
Анна-3f64• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Все они до попы эти петиции. Обычная показуха витрины демократии. Смотрите! Мы слушаем людей!
Это медиа резонанс, вы недооцениваете. Его мониторят и учитывают, Намеренно обесцниваете? Чтоб отбить охоту бороться за себя заведомо?
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Продавщица в строительном магазине в Киеве Галина Винокур впервые взяла в руки оружие. Менеджер по закупкам в универмаге Ирина Сычева училась разбирать автомат Калашникова.

Они были среди двух десятков женщин, собравшихся, чтобы пройти курс стрельбы из огнестрельного оружия и ведения боя, который включал стрельбу из винтовок, поиск минных ловушек и метание ручных гранат. По словам женщин, их подтолкнуло чувство долга, ведь они осознавали, что однажды могут оказаться на передовой.
’Никто не хочет воевать в окопах. Это неестественно хотеть этого’, - сказала 36-летняя психолог Ольга Бахматова, участвовавшая в тренинге.
Но она чувствует ’неизбежность’ того, что все больше женщин будут воевать и хочет быть готовой к этому.
’Теперь я понимаю: если не я, то кто?’, – сказала женщина.

SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке

флаг ей в руки, транспортант на шею. Мало ли кто что взял.:)
nenatasha• 23 декабря 2023
Удалено администрацией...
ebbi• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
Для мене так,для вас не знаю.Може для вас і сама русня нє другая
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляАнна-3f64
Привожу практический пример.
Пару недель назад была петиция от отправке на фронт всех депутатов , госслужащих и т.д. Набарала более 50 тыс. Ее спустили в сортир.
sheerlee• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
ни к чему хорошему насильная мобилизация не приведет. Как юы не звучало банально- не мотивированый, тем более не понимающий зачем ему это все не принесет пользы на фронте. Начнут вешаться. Стреляться. Дизертиров много будет.
напрашивается толко один вывод со всего этого- под соусом военного времени происходит зачистка земли нашей, утилизация людей, стирание городов с лица земли- а вот для кого? вопрос
Для мировых корпораций .
С 1 января вступает в силу закон о продаже земли , там купить можно только от 10000Га, то есть фермерам это нереально будет сделать , только всяким корпорациям .
И вуаля - этот закон и закон про донорство были приняты перед самой войной . Вот и сложите пазл .
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляsheerlee
Для мировых корпораций .
И это только небольшой фрагмент пазла.
sheerlee• 23 декабря 2023
Ответ дляПолковой раввин Изя
И это только небольшой фрагмент пазла.
Та естественно
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляsheerlee
Та естественно
Но люди даже маленький кусочек не хотят видеть. Куда уж обсуждать всю картину.
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляАнна-3f64
те, кто хочет бороться- борется. Заставить бороться невозможно.
Анна-3f64• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
Я имею ввиду борьбу женщин против принудительного учета

автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
Главное знать как
например набивать посты на советчице это тоже борьба!
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляАнна-3f64
Каким образом вы будете бороться? С плакатиками возле горсоветов?
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляebbi
:-))) то есть человек уехал, заплатив кучу бабла, нелегально.. его наситльно вернут и поставят под ружье....скажет спасибо, друзья. Люблю страну, люблю власть, готов отдать жизнь за вас? да?
Анна-3f64• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Вы провокатор
Рая Ивановна• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Это сайт с руснявыми фейками. Хватит это цитировать!
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляsheerlee
Для мировых корпораций .
не даром соединяли два министерства на время- минагрополитики и минєкономики. Чтобы как раз таки склепать законодательную базу под продажу земелек
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Самый наженый и безопасный способ борьбы это набивание постов на советчице! Тепло! Сухо! Безопасно! Можно бороться до поноса!
Карина250• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
10 так? Пусть 1 млн отсрочки, беременные, больные. 9 млн в остатке.
Если сейчас даже 1 млн женщин отправить в тыл служить а 1 млн мужиков на фронт, то на передовой будет уже не 300 тыс, а 1 млн 300 тыс. с таким резервом можно три года еще смело воевать.возможно даже победить.
Чем воевать, лопатами?
ebbi• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
Не перекручуйте.Ми про те чи однакові ті,хто тікав після нападу росії під захист нападника і ті,хто тікав подалі від нападника.Набридло вже це постійне перекручування,чесне слово.
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляАнна-3f64
а, я уж грешным делом подумала что Вы хотите в утиль добровольно..прости господи
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляКарина250
Чем воевать, лопатами?
Сейчас лопатами воюют?