Мурка в бурке• 22 декабря 2023

Про поточний стан законопроєкту про мобілізацію

Коротко поточний стан законопроєкту (мобілізація, рекрутинг, проходження служби і пов’язані норми) з опрацюванням зауважень Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine. Долучайтесь. Наступна публікація вже при реєстрації.
Призовний вік по мобілізації – 25 років (замість 27 років зараз)
Яка відстрочка таке і право на звільнення:
⁃ Особи з інвалідністю 1-2 групи (поки 2 групу залишили).
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.
⁃ Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.
⁃ Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)
⁃ Опікуни особи з інвалідністю 1-2 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Тільки діючі нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.
- Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Відстрочка, але не підстава для звільнення:
⁃ Здобувачі послідовної вищої освіти, яким = 30 років.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ Всі викладачі, які працюють на повну ставку.
Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення:
⁃ строковики
Не підлягають мобілізації протягом 2 років після звільнення:
⁃ хто був мобілізований та звільнений (крім строковиків)
Підлягають мобілізації тільки за бажанням:
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
⁃ генерали за рішенням військового керівництва
⁃ які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців
- які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (особи 18-24 роки, крім осіб офіцерського складу)
Прибираємо право на відстрочку при постановці на військовий облік:
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
⁃ всі звільнені строковики переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років)
Підготовка до захисту Вітчизни (вишкіл):
- вводиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.
- вводиться базова військова служба за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.
Процес мобілізації:
⁃ Місцеві державні органи, адміністрації зобов’язані, а не сприяють мобілізації, як раніше.
⁃ Мобілізація транспортних засобів — розширення на всіх, крім фізичних осіб. Уточнення.
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
⁃ Посилення участі національної поліції.
Військовий облік:
- Усі громадяни України 18-60 років. Облік – не мобілізація! Обліковують всіх, в тому числі, хто має відстрочку та кого можуть мобілізувати тільки за бажанням.
⁃ Військово-обліковий документ – сертифікат захисника (де буде вказано, чи є військовозобов’язаним, чи має відстрочку, бронь тощо).
⁃ Військовий облік за кордоном — визначає КМУ.
Нові обов’язки громадян:
⁃ Надати дані про місце проживання (перебування) роботодавцю.
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
⁃ Самостійно з’явитися в ЦНАП / ТЦК СП для уточнення даних (Мобілізувати в ЦНАПі не можуть! Тільки уточнити дані).
⁃ Постійно носити з собою військово-обліковий документ (ВОД) під час дії воєнного стану (електронний аналог – сертифікат захисника).
Державна служба:
- Прийняття на державну службу та у правоохоронні органи тільки у разі, якщо проходив базову військову підготовку або базову військову службу.
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
- нові критерії для бронювання в державних органах (від 25 до 50 відсотків)
Рекрутинг:
⁃ Рекрутинг в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу (тільки добровільно).
⁃ Прямий призов у військові частини через рекрутинг.
Військова служба:
⁃ Мобілізований під час підготовки — рекрут (не можна задіяти, крім підготовки; визначаються можливості, фізична спроможність, фактична придатність; менше грошове забезпечення). Повністю прибирається можливість відправити громадянина непідготовленим на фронт. Якщо рекрут не проходить етап підготовки, то його можна звільнити без додаткових витрат для держави.
⁃ Базова військова служба – рекрут.
⁃ Прибираємо категорію «обмежено придатний». Залишаються тільки придатні і непридатні. Частина стане непридатними, частина – приданими. Повторне проходження ВЛК.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуд
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляПолковой раввин Изя
В 17-18 парень или девушка идёт в вуз. Бакалаврат оканчивает в 21-22. После прохождения военной подготовки в вузе уже подлежит мобилизации.
22 военнообязанный мл лейтенант

Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
Удалено администрацией...
Ну, все правильно.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляПолковой раввин Изя
Пока вроде не принудительно, но будут всячески ’мотивировать’
Не получится не принудильно если обяжут стать на учет с 18
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
22 военнообязанный мл лейтенант
Не, не будет офицерского звания. Будет специальность ’стрелок’ для всех.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляПолковой раввин Изя
С высшим образованием?
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Если обяжут, тогда да. И на очереди изменения в подготовке школьников.
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
С высшим образованием?
Да. Это по сути краткий курс молодого бойца. Строевая, стрельба, медпомощь. Нормальная военная кафедра во многих вузах будет за дополнительные деньги, как сейчас в торгово-экономическом.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Військова служба:

⁃ Базова військова служба – рекрут.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуджена до відбування покарання з випробуванням.
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляПолковой раввин Изя
Ну, все правильно.
нетряпку не зря подсунули нам..

Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
нетряпку не зря подсунули нам..
Сами выбрали. ’Хоть посмеемся’ (с)
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
нетряпку не зря подсунули нам..
На самом деле, проблема не в нем.
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляПолковой раввин Изя
Сами выбрали. ’Хоть посмеемся’ (с)
я такое не выбирала.
имею неприязнь к этому членоносу
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
я такое не выбирала.
имею неприязнь к этому членоносу
Выбрало большинство. Демократия, мля
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляПолковой раввин Изя
На самом деле, проблема не в нем.
не в нем, он актер..играет роль президента..
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
Конечно. Проблема в системе и обществе.
sheerlee• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
‼️ Естонія готова повертати в Україну чоловіків мобілізаційного віку, – голова (https://news.err.ee/1609203427/estonia-prepared-to...) МВС Ляенеметс.

При цьому раніше голова міграційного відділу МВС Естогнії Мягі заявив: Україна не має законних підстав просити про це.
🤷‍♂️В чатах українців в Естонії починається паніка. Знову збирати валізи та їхати подалі від війни
Никто и не сомневался , а тут кричали невозможно.
Ага , сидели молчали , пофиг было , что в Украине творится .
Они доберутся до каждого .
Ибо это всё на международном уровне замутили .
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляsheerlee
Они доберутся до каждого .
В прошлом году говорили что это невозможно, все классно...
Полковой раввин Изя• 23 декабря 2023
Ответ дляsheerlee
Они доберутся до каждого .
Да не доберутся до тех, кто выехал.
Jave• 23 декабря 2023
Ответ дляSolgAvA
я такое не выбирала.
имею неприязнь к этому членоносу
Так тут більша частина порадниць із трусів випригувала у 2019 кричали хто завгодно аби не Порох а тут зараз вже ніхто і не обирав яйценосного виявляється

WomAnn• 23 декабря 2023
Ответ дляJave
Ось що у мене
Да нічого такого не писала. Дивно що видалили. Написала, щоб ви подивились профіль автора. І запитала - вам він ні про що не говорить? Ви і, справді, подивіться.
До речі, я в Україні і вже сто раз про це на цьому форумі писала
Korsika999• 23 декабря 2023
Уже Германия и Эстония официально заявили,что НЕ будут выдавать и выгонять украинских мужчин. Так как, это противоречит из законодательству, законам ЕС, и международным конвенциям.
WomAnn• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке

Естонія наступна на черзі, ще до того як закінчиться війна в Україні
Jave• 23 декабря 2023
Ответ дляsheerlee
Они доберутся до каждого .
Коли перед Естонією постане вибір чи українців з тимчасовим захистом повернути в Україну щоб посилити фронт чи естонці підуть на фронт їх вибір буде неунікальним)) і те саме стосується німців, чехів та поляків
Сонная Сова• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Поправки сейчас пишут. Конечно примут-они монобольшитсво. Кроме того союзники не поймут. Они и так жаловались уже не раз почему старперы по 40 лет вооюют, а гламурные мальчики и девочки бухают в модных ресторанах и трахаются вместо того что -бы защищать страну как в Израиле.
гламурные мальчики останутся, вместо них пойдут инвалиды и женщины.
Jave• 23 декабря 2023
Ответ дляWomAnn
Дійсно, тоді дивно що видалили.. в захист автора скажу, такі теми треба піднімати в інтернеті, насправді читаючи такі ресурси, соціологи досліджують настрої суспільства, і хоча б таким чином зелену шмарклю і його прихвостнів приводити хоч якось до тями
ebbi• 23 декабря 2023
Ответ дляKorsika999
Але ніде не написали,що даватимуть захист або будуть приймати на роботу.Не виженуть,гайки прикрутять-сам поїдеш
Сонная Сова• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Это и сейчас есть и будет всегда. задача государства эти потери свести к минимуму различными методами.
вы хотели сказать к максимуму?
WomAnn• 23 декабря 2023
Ответ дляJave
Так автор на боці зеленої шмарклі
Rosa Blanca• 23 декабря 2023
Днями читала новину, що з яника єс зняв санкції
SolgAvA• 23 декабря 2023
Ответ дляJave
ну почему же, есть и много до сих пор верящих и любящих, доверяющих янетряпкебонелоху