Мурка в бурке• 22 декабря 2023

Про поточний стан законопроєкту про мобілізацію

Коротко поточний стан законопроєкту (мобілізація, рекрутинг, проходження служби і пов’язані норми) з опрацюванням зауважень Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine. Долучайтесь. Наступна публікація вже при реєстрації.
Призовний вік по мобілізації – 25 років (замість 27 років зараз)
Яка відстрочка таке і право на звільнення:
⁃ Особи з інвалідністю 1-2 групи (поки 2 групу залишили).
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.
⁃ Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.
⁃ Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)
⁃ Опікуни особи з інвалідністю 1-2 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Тільки діючі нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.
- Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Відстрочка, але не підстава для звільнення:
⁃ Здобувачі послідовної вищої освіти, яким = 30 років.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ Всі викладачі, які працюють на повну ставку.
Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення:
⁃ строковики
Не підлягають мобілізації протягом 2 років після звільнення:
⁃ хто був мобілізований та звільнений (крім строковиків)
Підлягають мобілізації тільки за бажанням:
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
⁃ генерали за рішенням військового керівництва
⁃ які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців
- які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (особи 18-24 роки, крім осіб офіцерського складу)
Прибираємо право на відстрочку при постановці на військовий облік:
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
⁃ всі звільнені строковики переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років)
Підготовка до захисту Вітчизни (вишкіл):
- вводиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.
- вводиться базова військова служба за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.
Процес мобілізації:
⁃ Місцеві державні органи, адміністрації зобов’язані, а не сприяють мобілізації, як раніше.
⁃ Мобілізація транспортних засобів — розширення на всіх, крім фізичних осіб. Уточнення.
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
⁃ Посилення участі національної поліції.
Військовий облік:
- Усі громадяни України 18-60 років. Облік – не мобілізація! Обліковують всіх, в тому числі, хто має відстрочку та кого можуть мобілізувати тільки за бажанням.
⁃ Військово-обліковий документ – сертифікат захисника (де буде вказано, чи є військовозобов’язаним, чи має відстрочку, бронь тощо).
⁃ Військовий облік за кордоном — визначає КМУ.
Нові обов’язки громадян:
⁃ Надати дані про місце проживання (перебування) роботодавцю.
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
⁃ Самостійно з’явитися в ЦНАП / ТЦК СП для уточнення даних (Мобілізувати в ЦНАПі не можуть! Тільки уточнити дані).
⁃ Постійно носити з собою військово-обліковий документ (ВОД) під час дії воєнного стану (електронний аналог – сертифікат захисника).
Державна служба:
- Прийняття на державну службу та у правоохоронні органи тільки у разі, якщо проходив базову військову підготовку або базову військову службу.
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
- нові критерії для бронювання в державних органах (від 25 до 50 відсотків)
Рекрутинг:
⁃ Рекрутинг в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу (тільки добровільно).
⁃ Прямий призов у військові частини через рекрутинг.
Військова служба:
⁃ Мобілізований під час підготовки — рекрут (не можна задіяти, крім підготовки; визначаються можливості, фізична спроможність, фактична придатність; менше грошове забезпечення). Повністю прибирається можливість відправити громадянина непідготовленим на фронт. Якщо рекрут не проходить етап підготовки, то його можна звільнити без додаткових витрат для держави.
⁃ Базова військова служба – рекрут.
⁃ Прибираємо категорію «обмежено придатний». Залишаються тільки придатні і непридатні. Частина стане непридатними, частина – приданими. Повторне проходження ВЛК.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуд
SolgAvA• 23 декабря 2023
ну что ж,избиратели нетряпки- вы рады?

PANTERA_KET• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Військовий облік:

Пол не указан!
Я тоже про пол ничего не нашла. Жінки за бажанням!
PANTERA_KET• 23 декабря 2023
Ответ дляlisenok_8282
поясніть простою мовою - дружина з ІІІ групою тепер не причина для відстрочки?
Нет там ничего про 3ю группу
Jave• 23 декабря 2023
Ответ дляkatshmat
Але перед Естонією такий вибір не постане.
Ви цього не знаєте як і не знаю.. свого часу Польщу віддали фашистам в надії щоб не було Другої світової історію далі сподіваюсь ви знаєте
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляebbi
Ну якщо розділити,то виглядає наче як обома руками за.Якщо все разом-то на погляд жінки.Погодьтеся,сенс різний
Сделают так задумали
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляPANTERA_KET
Про учет пола нет. Все на учет. Мобилизация по желанию.ха хахаха!
ebbi• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Сделают так задумали
Ну то зрозуміло.Марченка ну вже точно ніхто не запитає
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляebbi
Он как чиновник обязан проговорить мантру вслед за старшими начальниками
ebbi• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Ви не знаєте які взаємини влади і Марченка?Це не той випадок коли владу цікавлять слова Марченка

автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляebbi
какие...приказ пришел, генерал выполнил, какие еще...
МАМА НИКИТКИ-2• 23 декабря 2023
Ответ дляRosa Blanca
Днями читала новину, що з яника єс зняв санкції
З яника зняли все. Було 8 судів з різними обвинуваченнями. Україна не змогла довести нічого. Останній суд зняв санкціі і закрив справу по « крадіжці державної казни». Це те, про що писали ті, хто має розум в 14 році. Що нова «патріотична» влада на крові майдану прийшла до влади і ділила гроші з портфелями замість того, щоб займатись протистоянням держави проти мацковіі. І Крим вони здали без єдиного вистрілу, бо неначасі було- ще не всі портфелі поділили і гроші.
МАМА НИКИТКИ-2• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Мобилизация женщин в Украине будет исключительно на добровольной основе, подчеркнул секретарь СНБО.
В Украине мобилизация женщин будет производиться исключительно на добровольной основе. Призыв женщин – только по личному их желанию. Об этом в эфире Украинского радио заявил секретарь Совета национальной безопасности и обороны Алексей Данилов.
’Если у той или иной женщины есть желание служить, она может добровольно обратиться в Центр комплектации, заполнить соответствующие документы, пройти медицинскую комиссию. После того она может участвовать на уровне с мужчинами. Но это только по желаниям лиц женского пола’, - подчеркнул секретарь. СНБО.
Супер! Тількі на облік вони Нашо всіх жінок заганяють? Їм паперової роботи не вистачає? Такі собі трудяги?
Карина250• 23 декабря 2023
Ответ дляPANTERA_KET
Читайте внимательно
Все граждане 18-60 на учёт
Там нет разделения на мальчиков и девочек
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
ТЦК нужна работа и чем больше ее будет тем лучше
и ВВК тоже нужна работа!
МАМА НИКИТКИ-2• 23 декабря 2023
Ответ дляTakamaka
Почему до марта?
В березні імітація виборів в кацапії. До виборів хуйло не буде оголошувати ніякої мобілізації. Щас закінчується призив в них, вигрібають усіх, щоб ще 3-4 місяці м’ясом нас завуалювати, поки результати неоголосять.
МАМА НИКИТКИ-2• 23 декабря 2023
Ответ дляКарина250
Читайте внимательно
Все граждане 18-60 на учёт
Ну про дітей я півтора року назад писала, коли Зе сказав що спочатку служба а потім вища освіта. Це буде наступним кроком.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Для кого , не поняла про образование
nnnnika• 23 декабря 2023
А хтось має номер даного законопроекту? Знайшла якісь посилання, що ніби законопроект 10209, але саме такий на офіційному сайті не відкривається через пошук гугла. Хочу прочитати саме законопроект, а не незрозумілі фрази видрані СМІ з нього
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
интересно
сейчас гляну

Anastasiya-f052• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Угу, по желанию, конечно, конечно. Как мужчин сейчас пакують, так и женщин будут.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
Это Мазурашу, не Марьяны
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
Самая объективная информация сейчас в фэйсе Марьяны. Номер и сам закон пока они выложили в открытый доступ и наверное не выложат, учивывая болезненный вопрос.
nnnnika• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
интересно
сейчас гляну
Дякую, якщо знайдете текст на оф. ресурсі, скиньте будь ласка, ссилку
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
Это законопроект Мазурашу про трудовую повинность на основе какой то модели мобилизации. Его не проголосовали и даже вроде еще не рассматривали
Ellillд• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Материнство не нужно остаивать. Оно уже защищено законом обохране материнтсва и детсва и еще кучей позаконных актов. О потерях сообщать до конца войны нельзя! Это играет только врагу на руку!
Новости не радуют потому что мужики 27-60 войну не вытягивают. Нужно больше людей для того что-бы не только удержать фронт но и для успехов на этом фронте.
Мда.
Думала Вы другая) а оказалось...
На руку врагу играет рабовладельческий строй. Вести на убой в бусиках людей.
Если мужиков так вылавливают - где те, кто уже там? Сказки про потери оставьте. Причина не в врагам на руку, уж точно. Или Вы подтверждаете, что враги рядом?
Нужно больше людей? Калек? Без мотивации? Без понимания куда идут деньги и почему у 95 ряхи в ТВ не помещаются? И каков итог? Границы 91? Границы без границ? Какова конечная точка?
А высокопарными словами и я могу говорить. Только они пустые
nnnnika• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
В мене відчуття, що вони дивляться на реакцію народу, викидаючі нову інформацію навколо даного питання мобілізації, а самого законопроекту не існує в природі поки що. Бо трохи не щодня щось міняється в їх словах.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляEllillд
Мда.
Думала Вы другая) а оказалось...
Скажите пожалуйста как без мобилизации всех всех выиграть эту войну Украине?
Ellillд• 23 декабря 2023
Ответ дляPANTERA_KET
Нет там ничего про 3ю группу
А с третьей почешут на фронт.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
есть и будет принят потому что союзники уже сказали, что старперы в 40 воевать не могут. нужна моложежь, а без закона их не мобилизовать
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Правда что там будет не знает никто, даже авторы поправок...