Мурка в бурке• 22 декабря 2023

Про поточний стан законопроєкту про мобілізацію

Коротко поточний стан законопроєкту (мобілізація, рекрутинг, проходження служби і пов’язані норми) з опрацюванням зауважень Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine. Долучайтесь. Наступна публікація вже при реєстрації.
Призовний вік по мобілізації – 25 років (замість 27 років зараз)
Яка відстрочка таке і право на звільнення:
⁃ Особи з інвалідністю 1-2 групи (поки 2 групу залишили).
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.
⁃ Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.
⁃ Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)
⁃ Опікуни особи з інвалідністю 1-2 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Тільки діючі нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.
- Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Відстрочка, але не підстава для звільнення:
⁃ Здобувачі послідовної вищої освіти, яким = 30 років.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ Всі викладачі, які працюють на повну ставку.
Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення:
⁃ строковики
Не підлягають мобілізації протягом 2 років після звільнення:
⁃ хто був мобілізований та звільнений (крім строковиків)
Підлягають мобілізації тільки за бажанням:
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
⁃ генерали за рішенням військового керівництва
⁃ які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців
- які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (особи 18-24 роки, крім осіб офіцерського складу)
Прибираємо право на відстрочку при постановці на військовий облік:
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
⁃ всі звільнені строковики переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років)
Підготовка до захисту Вітчизни (вишкіл):
- вводиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.
- вводиться базова військова служба за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.
Процес мобілізації:
⁃ Місцеві державні органи, адміністрації зобов’язані, а не сприяють мобілізації, як раніше.
⁃ Мобілізація транспортних засобів — розширення на всіх, крім фізичних осіб. Уточнення.
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
⁃ Посилення участі національної поліції.
Військовий облік:
- Усі громадяни України 18-60 років. Облік – не мобілізація! Обліковують всіх, в тому числі, хто має відстрочку та кого можуть мобілізувати тільки за бажанням.
⁃ Військово-обліковий документ – сертифікат захисника (де буде вказано, чи є військовозобов’язаним, чи має відстрочку, бронь тощо).
⁃ Військовий облік за кордоном — визначає КМУ.
Нові обов’язки громадян:
⁃ Надати дані про місце проживання (перебування) роботодавцю.
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
⁃ Самостійно з’явитися в ЦНАП / ТЦК СП для уточнення даних (Мобілізувати в ЦНАПі не можуть! Тільки уточнити дані).
⁃ Постійно носити з собою військово-обліковий документ (ВОД) під час дії воєнного стану (електронний аналог – сертифікат захисника).
Державна служба:
- Прийняття на державну службу та у правоохоронні органи тільки у разі, якщо проходив базову військову підготовку або базову військову службу.
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
- нові критерії для бронювання в державних органах (від 25 до 50 відсотків)
Рекрутинг:
⁃ Рекрутинг в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу (тільки добровільно).
⁃ Прямий призов у військові частини через рекрутинг.
Військова служба:
⁃ Мобілізований під час підготовки — рекрут (не можна задіяти, крім підготовки; визначаються можливості, фізична спроможність, фактична придатність; менше грошове забезпечення). Повністю прибирається можливість відправити громадянина непідготовленим на фронт. Якщо рекрут не проходить етап підготовки, то його можна звільнити без додаткових витрат для держави.
⁃ Базова військова служба – рекрут.
⁃ Прибираємо категорію «обмежено придатний». Залишаються тільки придатні і непридатні. Частина стане непридатними, частина – приданими. Повторне проходження ВЛК.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуд
Ellillд• 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
В мене відчуття, що вони дивляться на реакцію народу, викидаючі нову інформацію навколо даного питання мобілізації, а самого законопроекту не існує в природі поки що. Бо трохи не щодня щось міняється в їх словах.
Да
Пора понять - 90% ,даже здесь, проверка.

Ellillд• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Скажите пожалуйста как без мобилизации всех всех выиграть эту войну Украине?
Ааааа
Я вам столько вопросов задала, а Вы играете со мной в еврейской разговор?)
nnnnika• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Правда что там будет не знает никто, даже авторы поправок...
Те що він буде, я не сумніваюсь. Хотілося би побачити, що там буде
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляEllillд
Ааааа
Я знаю Ваш ответ и без еврейских акцентов.
Давайте прератим войну.
Давайте. Допустим Украина капитулирует. И что? Кацапы скажут стоп война? Мир? Дружба?

Они продолжат кромсать города востока Украины до Днепра! Вы этого хотите!
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
Коротко поточний стан законопроєкту (мобілізація, рекрутинг, проходження служби і пов’язані норми) з опрацюванням зауважень Головнокомандувача ЗС України. Наступна публікація вже при реєстрації.

⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ строковики
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
Процес мобілізації:
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
Військовий облік:
Нові обов’язки громадян:
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
Державна служба:
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
Рекрутинг:
⁃ Рекрутинг в ЦНАПі, центрах зайнятості та центрах рекрутингу(тільки добровільно).

&a
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Військова служба:

⁃ Базова військова служба – рекрут.
- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуджена до відбування покарання з випробуванням.
Соціальний захист:
- Відпустка 30 днів без поділу на частини один раз на рік (дається три рази за 36 місяців мобілізації)
⁃ Відпустка 90 днів (без поділу на частини) після полону для тих, хто продовжує служити.
⁃ Перелік сімейних обставин для звільнення визначаються Законом (зараз і Закон і Кабмін – є розбіжності).
Варіанти вручення повістки:
- в ТЦК СП представниками ТЦК СП.
- ⁠ за місцем проживання представниками ТЦК СП, поліцейськими.
- ⁠ за місцем роботи представниками ТЦК СП, роботодавцем, поліцейськими.
- ⁠ в громадських місцях представниками ТЦК СП, поліцейськими.
В прикінцевих положеннях визначаємо обов’язок для військового командування:
- проводити обов’язкову ротацію на лінії зіткнення – не більше 6 місяців з визначеним терміном на відновлення підрозділу (опрацьовується);
- порядок звільнення строковиків.
Додатково:
- Логістичне забезпечення військ під час дії воєнного стану із залученням цивільних організацій.
Доопрацьовується:
⁃ Військові консалтингові компанії.
⁃ Непокора та служба в окремих підрозділах за відмови виконувати бойове завдання тощо.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Пока примерно так
Правда есть стойкое ощущение что это практически уже костяк закона
nnnnika• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке

⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Всі науковці з вченими званням.
⁃ строковики
- особи, звільнені з полону
- жінки
Підстава для звільнення:
⁃ які побували в полоні (недобровільно)
- держслужбовців,
- правоохоронців,
- прокурорів,
- ДВС.
Строкова служба:
⁃ прибираємо строкову службу
⁃ звільняємо строковиків
Процес мобілізації:
Воєнний стан:
⁃ Обмеження прав ухилянтів.
Військовий облік:
Нові обов’язки громадян:
⁃ Пройти медогляд під час мобілізації.
Державна служба:
Бронювання:
- КМУ – перегляд заброньованих.
Рекрутинг:

&a
Це просто пусті слова, які до справи не пришиеш. Вони щодня міняютья і чимось доповнюються. Тому і маю бажання побачити сам законопроект.
Елька-b165• 23 декабря 2023
Тобто жінки теж служити будуть тепер?

автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
Его нет, пока или вообще, сказать не могу
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляЕлька-b165
Тобто жінки теж служити будуть тепер?
В случае чего, то да
Ellillд• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Давайте прератим войну.

Я Вам задала вопросы)
А вы уже на меня стартонули)
Не надо перекручивать)
Вы не ответили.
То, что вы подосланный козачек, понятно.
Так ответы будут. По цепочке жду ответов. Потом можно дальше продолжать разговор
Anastasiya-f052• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
А как ее выиграть без оружия? При численном превосходстве врага в несколько раз
Ellillд• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Давайте прератим войну.

Я Вам задала вопросы)
А вы уже на меня стартонули)
Не надо перекручивать)
Вы не ответили.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
Если внимательно следить за ходом работы над этим законом , то все яснее и яснее все понятнее становится, больше конкретики и меньше вопросов, хотя они все еще есть
Anastasiya-f052• 23 декабря 2023
Ответ дляЕлька-b165
Тобто жінки теж служити будуть тепер?
Саме так. Як і чоловіки
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляAnastasiya-f052
У чиновников мантра женская мобилизация добровольна, у наших женщин матра оружия нет

Чем вчера три самолета кацапов завалили?
nnnnika• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Зрозумійте, що в СМІ викидають те, що ми маємо почути, не більше
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Оружие и деньги будут когда в строй поставят хотя бы 500 тыс. По крайней мере такое я читала. И это вполне логичное желание союзников.

автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляnnnnika
В СМИ вообзе даже иногда не выкладыват и половины из кулуаров Рады, а некторые вещи искажают. Пока ак Марьяны самый информативный. Будет в открытом почитаем. Не будет-наблюдаем за ситуацией.
Anastasiya-f052• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке

А ответ есть на заданный вопрос?
Все страны по тихонько прекращают помощь, а своих производств у нас нет.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляAnastasiya-f052
А ответ есть на заданный вопрос?
Anastasiya-f052• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Ага, ага, конечно. Вы ещё верите их обещаниям? Мало тех что они не выполняли?
И если вы так уж настаиваете на мобилизации всех поголовно, почему до сих пор сами не в окопах?
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляAnastasiya-f052
Это чистая математика.
В прощлом году воевали мужики 27-60. Вроде как то с натягом справлялись и всего хватало.
Теперь воюют теже мужики 27-60. Только их ресурс идет к финишу. Их уже мало не только для того, что-бы наступать, даже что-бы удерживать позиции. Вполне логично объявлять всеобщую мобилизацию.
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляAnastasiya-f052
Допустим. Украина капитулирует.
Продолжите Вашу мысль.
Anastasiya-f052• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Допустим. Украина капитулирует.
Продолжите Вашу мысль.
Удалено администрацией...
автор Мурка в бурке • 23 декабря 2023
Ответ дляAnastasiya-f052
Удалено администрацией...
Я уже отвечала.
Хотите погорить обо мне, открывайте отдельную тему.
Anastasiya-f052• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Я уже отвечала.
Удалено администрацией...
Nezabydka-2365• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
Я уже отвечала.
Удалено администрацией...
Соната любви• 23 декабря 2023
Ответ дляМурка в бурке
в стране осталось около 20-23 млн человек.
включаю младенцев, беременных, детей, подростков, инвалидов, пенсионеров.
даже если начать мобилизацию с новорожденных, каким образом 20 млн могут победить 140 млн?

война - это не компьютерная игра, где можно заново начать игру и игрок имеет несколько уровней жизни.