Я взагалі зараз не ходжу ні в яку, але раніше бувало.
І в 7 класі, приблизно, у нас таке було, що всі цікавилися Великодніми звичаями. Чистий чертвер і все таке.
Що треба помити голову вдосвіта і буде волосся густішим.
Дурниці, звичайно ))
Ну, ми були дітьми і так пізнавали світ))
І я, як дуже допитлива, тоді навіть пішла в четвер на службу і в ніч на неділю.
З подругою ходили.
У нас того року відкрилася українська церква.
А до того багато років була тільки російська.
І у мене навіть питань не було, в російську чи в нашу.
Ну як трава зелена.
І так, у мене німб на голові і я маю на нього право.
Бо обрала українську церкву ще 1996 року.
У 2014 зрозуміла, що на фоні деяких...
Типу російська церква не була ворогом, а потім стала. Раптово.
Потім ще було кілька разів що ходила. Рідко.
Але в українську.
Зараз взагагалі не ходжу. Якби ходила, то тільки в нашу.
Не було б нашої, то молилася вдома, якби була потреба.
І в 2014 році почалося!
Парад патріотів, які раптом проснулися і перестали ходити до російських попів.
То було так смішно.
А потім інша хвиля у 2022.
Ну, хто коли проснувся...
Ви коли проснулися, тільки чесно?
Я раніше сміялася з патріотичних патріотів, але от зрозуміла, що я теж в чомусь така сама )
Дурниці, звичайно ))
З подругою ходили.
Ну як трава зелена.
У 2014 зрозуміла, що на фоні деяких...
Але в українську.
І в 2014 році почалося!
То було так смішно.
А потім інша хвиля у 2022.
Ну, хто коли проснувся...
Ви коли проснулися, тільки чесно?
Результат:
вже голосів:
58 (45.31%)
Ніколи не ходила до церкви
30 (23.44%)
Свій варіант
16 (12.5%)
Завжди тільки українська
11 (8.59%)
Російська
8 (6.25%)
Після 2022 українська
5 (3.91%)
Після 2014 українська
gannuska22• 28 декабря 2023
Та у вас у кожній темі німб - вже й уваги ніхто не зверне 😇
Пальтечко біле час від часу в пральню здавайте.
Краденые абрикосы• 28 декабря 2023
Хожу не каждый год в ближайшую,церкви все одинаковые,вне зависимости какой там поп
Чашечка кофе• 28 декабря 2023
До церкви відношусь максимально скептично. Але якщо туди іду, то тільки в українську - УПЦ КП, а після отримання томосу ПЦУ. Є навіть кілька улюблених, де дійсно душа відпочиває та перезавантажується
Українська ..то їх декілька.
Треба було вивчити питання.
УПЦ або ПЦУ,куди саме ви ходили?
Ну і як само я проснулася....
У нас була одна церква,потім київський патріархат..
Тепер ПЦУ.
Звісно,як я можу підтримувати УПЦ,якщо ось рік назад ровно рік велося розслідування,де чьотко так відписано,що УПЦ не порвало ніяких зв´язків з РПЦ,окрім як на словах...ніяких бумаг,ніяких засуджень священиків,що перейшли до РПЦ..і до речі на окупованих землях РПЦ забрала всі УПЦ церкви і об´явила їх своїми..... отакої
Треба було вивчити питання.
УПЦ або ПЦУ,куди саме ви ходили?
Ну і як само я проснулася....
Тепер ПЦУ.
Ответ для Juliana R
Українська ..то їх декілька.
Треба було вивчити питання.
УПЦ або ПЦУ,куди саме ви ходили?
Ну і як само я проснулася....
Тепер ПЦУ.
Треба було вивчити питання.
УПЦ або ПЦУ,куди саме ви ходили?
Ну і як само я проснулася....
Тепер ПЦУ.
Ви почали в українську після 2018?
На щастя, я в міру воцерковена світська людина, тому аж таких тонкостей не знаю
Не религиозна от слова совсем. Крестится пришлось в 25. Батюшка развёл на сие дивное мероприятие потому что я должна была стать крестной, а не крещенным не положено. Ну я воспринимаю это как шоу аниматоров, серьезно не воспринимаю. Но сам процесс имеет некий терапевтический характер, успокаивает несмотря на то что пару раз хотелось засмеяться.
Allein74999• 28 декабря 2023
Без претензии на святость. Не хожу и не собираюсь. Молиться можно в любом удобном месте, в любое удобное время. В церкви бог за деньги, укр она или нет.
СвітланкаОК• 28 декабря 2023
Свідомо почала обирати укр. патріархату після 14 року. Але й до цього мене вернуло, коли чула, як московські попи чи бабки-прихожанки московських патріархатів казяться з люті на тему того, що КП не канонічна церква і всі обряди не мають значення. Тупі потвори. Типу Богові є різниця які там бумажки хто підписав )))
Ответ для40ка
Ви почали в українську після 2018?
Ні,я почала дуже давно,бабка в мене релігійна була.
Потім мені самій стало цікаво,що до чого.
Зараз я розумію,що церква більше як для управління людьми😔
Добре коли людина йде до Бога,а не для лобизанія ручкі попа
СвітланкаОК• 28 декабря 2023
Згадала, десь у 2008-2009 році я після роботи частенько забігала до церкви біля Жовтневої лікарні. I саме там я почула найбільшу діч від проповіді московського попа. Мовляв, євреї, мусульмани, протестанти та інші - вони всі йдуть хибним шляхом і не отримають спасіння й прощення гріхів. Лише ми, православні, будемо в раю.
Я коли цю херню почула, в мене очі відкрились. Більше я в ту церкву не ходила.
Католичка, і завжди ходила в костел)
Але якщо обирати за Вашими критеріями - то колись дуже часто їздила на екскурсії, заходжу в різні храми чисто з архітектурною точки зору. Так от з тодішнім київським патріархатом було простіше, вони привітні - розповідали відмінності і це не одиничний випадок.
Московський патріархат агресивним завжди був, починали навіть деякі кричати, як бачили що хрестишся по католицьки. А матушки в Корці прокльонами багатоповерховими крили - хоча до ніхто навіть не підходив, і вели себе пристойно
СвітланкаОК• 28 декабря 2023
Ответ для Juliana R
Українська ..то їх декілька.
Треба було вивчити питання.
УПЦ або ПЦУ,куди саме ви ходили?
Ну і як само я проснулася....
Тепер ПЦУ.
Треба було вивчити питання.
УПЦ або ПЦУ,куди саме ви ходили?
Ну і як само я проснулася....
Тепер ПЦУ.
Скажіть, будь ласка, як не плутати абревіатури ПЦУ та УПЦ? ))) От я постійно плутаю, яка правильна ))) Може якісь асоціації є?
Allein74999• 28 декабря 2023
Ответ дляNataliiazp
А кто-то вообще понял в чем вопрос? А то я не очень
Привлечение паствы в новые закрома
Ответ для Juliana R
Українська ..то їх декілька.
Треба було вивчити питання.
УПЦ або ПЦУ,куди саме ви ходили?
Ну і як само я проснулася....
Тепер ПЦУ.
Треба було вивчити питання.
УПЦ або ПЦУ,куди саме ви ходили?
Ну і як само я проснулася....
Тепер ПЦУ.
Ну якщо так, то згідна, що то питання принципове.
Але ж ми розуміємо, що то вже питання, на які нам вплинути важко.
Я на таке не звертаю увагу.
Може, це вже не дуже правильно...
Я на таке не звертаю увагу.
Може, це вже не дуже правильно...
Allein74999• 28 декабря 2023
Ответ для40ка
Какая разніца, какім язиком разгаварівать і в какую церковь ходіть?
Буває
Саме так. За грошi ж все можна вирiшити, тут чi там)))
Для общения и отношения с Богом не нужны ни продажные попы, ни помещение с картинками. Живи и слушай себя и свое сердце, трать каждый месяц на благие дела (помощь детским домам, раковым больным и т.д.) - и будет тебе счастье. И главное - нельзя себе ни в чем отказывать, это - самая главная заповедь, ибо Бог тебя создал по своему подобию и чего хочешь ты = того хочет Бог. А все эти батюшки и вітці существуют, чтобы контролировать население.
СвітланкаОК• 28 декабря 2023
Ответ дляyasia__sv
Католичка, і завжди ходила в костел)
До речі, я нещодавно молебень замовляла за католика (німця за національністю), то в нашій церкві питала, чи можна, бо я не знаю, як в католицьких храмах, чи є така традиція сорокоусту. То мені відповіли - взагалі без питань, для Бога всі ми діти, лише в бумажці написати перед ім’ям слово «католик».
Оце для мене і є критерій адекватності.