Дякую_аж_підскакую• 31 декабря 2023

Мама відмовляється лікувати депресію

Отакий подаруночок під ялинку від мами. Усе моє дитинство і зараз особливо вона токсична. Після весілля ми з чоловіком прожили із нею разом у хаті на дві половини більше 10 років, не витримали її участі у нашій сім´ї , і три роки тому побудували власний дім і переїхали (між будинками відстань 15 хв пішки). Тепер вона депресує, шукає у себе хвороби, майже не їсть і дуже схудла, бо одна залишилась. З татом розлучились дуже давно, іншого чоловіка не хотіла, мовляв, у мене ж ви, ви моя сім´я. Коли переїхали від неї, заспівала пісню "я нікому не треба, приходьте частіше, бо помру, а ніхто й не знатиме". Я знайшла їй лікаря, той прописав АД. Мама пити їх відмовляється, каже, сама справлюсь, тільки мені треба ваша підтримка... У мене своє життя, вона ще молода, навіть 60 років немає, а вже бери її на ручки, ніяк не сепарується. От що його робити?
Я так, просто понити, для тих, кому про ялинки і олів´є нецікаво))
Tammy21• 01 января 2024
Ответ дляДякую_аж_підскакую
Не буду брати трубку - прийде в гості, а це гірше
Змініть замки, не відкривайте. Раз-два прийде і перестане.

В курсі діла• 03 января 2024
Автор, як же я вас розумію. Ситуація подібна. Мамі 61, теж бувають депресії, токсична. Жили ось два роки разом, я, чоловік і моя мама. Це якийсь жах просто, вона таке творить...мені стидно і перед чоловіком, і чесно вам скажу дуже страшно подумати, а що ж далі мене чекає.
Доречі, так само є видумування хвороб, демонстративні скандали, ображає нас ні за що. Я зайшла сюди створити таку ж тему, а побачила вашу. 😔
автор Дякую_аж_підскакую • 03 января 2024
Ответ дляВ курсі діла
Тримайтесь
Якщо чесно, то у мене головна підтримка це чоловік, який у потрібний момент завжди скаже: та нормальна ти, не слухай цей брєд ( коли мама перевертає все з ніг на голову і газлайтингом займається). Дуже рекомендую книжку Токсичні батьки Сьюзен Форвард - вона мені дуже допомагає
В курсі діла• 03 января 2024
Ответ дляДякую_аж_підскакую
Тримайтесь
Дякую, що відповіли❤️
І дякую за рекомендацію книги.
От якраз сьогодні я теж почула в черговий раз, що найгірша донька в світі. Хоча з 17 років жила окремо, в студенстві постійно підробляла, щоб батькам було легше мене вчити, з 22 вже працювала нормально, вийшла заміж, собі з чоловіком все самі справлялись.
Оця вся поведінка вилізла наверх, коли помер мій батько. Тепер я розумію, якою ж він міцною стіною був у нашій сім´ї.
В курсі діла• 03 января 2024
Ответ дляДякую_аж_підскакую
Оце ж психіатр і призначив. Вона спочатку погодилась, а тепер обміркувала і відмовляється. Я єдина дитина, кинути на призволяще не можу. Зляже - все одно буде мій клопіт
Оце і я одна.
Родичів обмаль, і вони живуть далеко, в них свої сім´ї, діти, внуки. Плюс ці родичі двоюрідні, троюрідні, не такі скажем супер близькі.
От прямо так само, зляже, то буде мій клопіт.
В курсі діла• 03 января 2024
Ответ дляДякую_аж_підскакую
Якщо твої батьки - це ’поламані’ діти у минулому, то вигрібаєш ти. Якось так. Моя мама сама родом із дуууже токсичної сім´ї, вона просто не вміє любити. У нормальних людей, мабуть, інакше
І моя з такої. Там був алкоголь, бились, не поважали і матюкались.
Ответ дляВ курсі діла
І знаєте що найважче для мене - це не передавати цю естафету своїм дітям. Бо вже сама маю дитину підлітка і частенько помічаю її (мами) шаблони поведінки у себе. Це здебільшого скориговує знову ж таки чоловік, вказує мені, де треба пригальмувати. Для мене материнство виявилось тяжкою працею, не маючи прикладу материнської нормальної любові
В курсі діла• 03 января 2024
Ответ дляДякую_аж_підскакую
А я ще не мама. Планую тільки.
Скажіть, якщо можна, як змінилися ваші відносини, коли ви народили? Я просто боюсь, щоб не стало ще гірше.
Прочитала всю тему, ви писали що коли мама працювала цієї токсичності було менше. Так само і в моїй ситуації, була робота, була зайнятість, з такими токсами це дуже рятує сім´ю. Може ще хтось прочитає і візьме це до уваги. Доречі, можливо і моя мама це розуміє, бо завжди працювала, це як на пенсію вийшла, то зразу ж і відчулось.
А зараз має мама ваша може город, клумбу чи чим займається?
Із появою дитини до звичних претензій ’все не так і ти не така’ додались ще ’ ти доглядаєш її не так, виховуєш не так і я все виправлю, але відповідальність все одно на тобі’ плюс налаштування дитини проти мене. І абсолютно ніякої допомоги з дитиною, хоч жили разом. Основний трюк щоб бути супербабусею - накормити солодощами і включити якісь трешакові мульти/серіали (ми проти телевізору, у нас його немає).
Город, клумби є, але це скоріше проблема, бо кожний сезон намагається нас долучати до процесу.

В курсі діла• 03 января 2024
Ответ дляДякую_аж_підскакую
’Але відповідальність на тобі’ це моєї мами улюблений аргумент при прийнятті серйозних сімейних рішень. Ніби як кажуть у народі ’стрілки переводить’, щоб зняти відповідальність з себе і винити мене ще і у цьому.
В курсі діла• 03 января 2024
Може зараз грубо скажу. Але...
Той, хто мав такий досвід зрозуміє.
Такі і люди і самі не живуть, і другим не дають. Тільки куди дінешся, коли це мати, і якщо вона зляже чи ще не дай Боже щось, то відповідати за це більше нікому.