Сама купляю квіти• 07 января 2024

Куди зник Щедрий вечір?

Раніше 13 січня була багата кутя, тепер за логікою це виходить 31? Але ж Новий рік святкують звичайний. Раніше все таки було набагато краще - грудень почався, всі у справах, підганяють усю роботу, потім Миколай і вже відчувається близькість свят, Нового року, Різдва, потім Новий рік, через тиждень Різдво, потім Щедрий вечір, далі Водохреща, ну от і січень вже збіг, а лютий короткий, і вже весна. Зараз мені абсолютно не подобається порядок святкувань, у нас було краще, чому ми маємо плазувати перед Заходом. І при чому тут рашка, коли навіть греко-католики, котрі підпорядковуються Ватикану святкували Різдво 7 січня, 13 - Маланки, а 19 - Водохрещення.
Like-995b• 07 января 2024
Кто вам запрещает?
Пацаааааааан• 07 января 2024
Так удвойте себе праздники. Празднуйте и по старому, и по новому.
Не гоню• 07 января 2024
Якраз зараз все стало на свої місця...нарешті
Трохи злякана• 07 января 2024
Навпаки. Краще стало
До 20 січня зазвичай вихідні , їси і пьєш , грошей нема
А зараз 1 січня робочий день
Ну чудово ж
Русланка з гілки• 07 января 2024
А разве щедрий вечір, это не канун Рождества? И кутя по моему перед рождеством была
Кусман Сиру• 07 января 2024
Щедрий вечір - це і є новий рік і багата кутя. В церкву ходіть, щоб бути в курсі
Малая еще та• 07 января 2024
Ответ дляНе гоню
Згодна. Все стало логічно, як і було в нас колись давно
Зажуженная Жужжа• 07 января 2024
Про греко-католмків брехня. 25го відсвяткували Різдво
Не гоню• 07 января 2024
І все до того, що Україна з прадідів святкувала свята як зараз....а потім рашка це знищила як і більшість культурної ідентичності українців
Кусман Сиру• 07 января 2024
Ответ дляРусланка з гілки
Ще Святий вечір
Нетутешня• 07 января 2024
Греко-католики тепер святкують Різдво 25.12.

Звісно, добре розмірковувати про правильність дат святкувань церковних свят перебуваючи поза Церквою, але нелогічно. Наврядчи ви тримали Різдвяний піст на 31.12 :)
Нетутешня• 07 января 2024
Ответ дляРусланка з гілки
Святий вечір перед Різдвом, багата кутя/ щедрий вечір перед Новим роком, бідна кутя перед Водохрещам.
Николай-b526• 07 января 2024
староверы подтянулись)
Не гоню• 07 января 2024
І кожна посівка звучить - сію сію посіваю з новим роком вас вітаю...Тобто посівка і початок року це одна дата
Не служанка• 07 января 2024
Так, віруючим з постом зараз набагато легше і логічніше.
Не гоню• 07 января 2024
Ответ дляНиколай-b526
староверы подтянулись)
А без вас ніяк, в кожній темі своє фе
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляРусланка з гілки
Канун это колядки
Не служанка• 07 января 2024
Мені на диво зараз всі нові свята зайшли на ура!
6 грудня Миколай, і починається різдвяна суєта. 24 в нас була пісна вечеря, 25 різдво, свято,. Новий рік , на диво якось спокійно зустрічали.
І ось вчора святили воду, сьогодні до нас приходив батюшка хату кропив. І якось воно ладненько все.
А з понеділка вже робота робота робота
Не служанка• 07 января 2024
Ответ дляГидроусилитель руля
Канун это колядки
У кожного свої традиції.
Щедрий вечір - щедрують
Різдво - колядують
31 грудня меланкують
1 січня посвіають, Василя
JulJul07• 07 января 2024
Ответ дляНе гоню
25 грудня до 1918 року було за юліанським календарем. А в 1918 совєти перевели державу на григоріанський. Ці календарі відрізняються на 13 днів. Тому сьогодні наступило 25 грудня - от так, як прадіди робили
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляLike-995b
Кто вам запрещает?
Никто . Но как бы завтра в школу. Не сможем ездить туда сюда щедровать, посевать к родителям . А раньше хоть до 14го каникулы были
Yuliya82• 07 января 2024
Ответ дляJulJul07
Хоч хто адекватний! Я собі як святкувала, так і святкуватиму. Решта - як хочуть)
Like-995b• 07 января 2024
Ответ дляГидроусилитель руля
Вы свободны в передвижениях) ничего страшного пропустить день школы
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляLike-995b
Итак пропустим завтра, поскольку ещё у родителей, Рождество отмечаем. А ездить уже недешево
Like-995b• 07 января 2024
Ответ дляГидроусилитель руля
Вопрос приоритетов.
Куда_бежать• 07 января 2024
В нас Щедрий вечір був 31.
Чим це заважає зустрічі нового року?
Навпаки, усе співпало - нема ніякого старого-нового року, просто новий рік.
Зробила кутю, син щедрував (правда, по телефону тільки) бабусі, дідусю, тіткам. Але ніякого святкування насправді не хотілось, зовсім недоречно якось. В нас зовсім поруч прильот був, на той момент ще навіть не всіх відкопали. Ну яке свято, коли стільки горя навкруги? Я вже аж видихнула, що свята закінчились. Завтра ялинку сховаю, сьогодні частково по квартирі познімала прикраси. Нащо вам ще цілий місяць свят?
Пів країни плаче, пів країни скаче?
Like-995b• 07 января 2024
Автор, вы где?
mikshyta• 07 января 2024
Ответ дляРусланка з гілки
Перед Різдвом Святий вечір, щедрий 13 січня перед старим НР
Крайня невістка• 07 января 2024
Ответ дляНиколай-b526
староверы подтянулись)
Ага, ті, що вірять водночас у Різдво 7 січня, мумію в мавзолеї і мироточивий образ царя. І все це водночас
Нога на ногу• 07 января 2024
То у вас пам´ять ну дуууже коротка: бо ще раніше, коли християнство насаджували насильно, то його ’свята’ призначали так, щоб співпадало з язичницькими. Наші предки святкували Коляду саме 24-25 грудня, бо саме в ці дні після зимового сонцестояння починав помітно прибавлятися світловий день. Така собі перемога світна над темрявою, добра над злом. От її і вкрали християни і призначили на цей день різдво.

А взагалі завжди було цікаво спостерігати як такі як ви нажираються на новий рік ( в усіх сенсах), а потім згадують про різдво, до якого мали б тримати піст.
То де логіка у вашому тому ’раніше’?