Сама купляю квіти• 07 января 2024
Куди зник Щедрий вечір?
Раніше 13 січня була багата кутя, тепер за логікою це виходить 31? Але ж Новий рік святкують звичайний. Раніше все таки було набагато краще - грудень почався, всі у справах, підганяють усю роботу, потім Миколай і вже відчувається близькість свят, Нового року, Різдва, потім Новий рік, через тиждень Різдво, потім Щедрий вечір, далі Водохреща, ну от і січень вже збіг, а лютий короткий, і вже весна. Зараз мені абсолютно не подобається порядок святкувань, у нас було краще, чому ми маємо плазувати перед Заходом. І при чому тут рашка, коли навіть греко-католики, котрі підпорядковуються Ватикану святкували Різдво 7 січня, 13 - Маланки, а 19 - Водохрещення.
Трохи злякана• 07 января 2024
Навпаки. Краще стало
До 20 січня зазвичай вихідні , їси і пьєш , грошей нема
А зараз 1 січня робочий день
Ну чудово ж
А зараз 1 січня робочий день
Ну чудово ж
Русланка з гілки• 07 января 2024
А разве щедрий вечір, это не канун Рождества? И кутя по моему перед рождеством была
Кусман Сиру• 07 января 2024
Щедрий вечір - це і є новий рік і багата кутя. В церкву ходіть, щоб бути в курсі
Малая еще та• 07 января 2024
Ответ дляНе гоню
Якраз зараз все стало на свої місця...нарешті
Згодна. Все стало логічно, як і було в нас колись давно
Не гоню• 07 января 2024
І все до того, що Україна з прадідів святкувала свята як зараз....а потім рашка це знищила як і більшість культурної ідентичності українців
Кусман Сиру• 07 января 2024
Ответ дляРусланка з гілки
Ще Святий вечір
Нетутешня• 07 января 2024
Греко-католики тепер святкують Різдво 25.12.
Звісно, добре розмірковувати про правильність дат святкувань церковних свят перебуваючи поза Церквою, але нелогічно. Наврядчи ви тримали Різдвяний піст на 31.12 :)
Нетутешня• 07 января 2024
Ответ дляРусланка з гілки
Святий вечір перед Різдвом, багата кутя/ щедрий вечір перед Новим роком, бідна кутя перед Водохрещам.
Не гоню• 07 января 2024
І кожна посівка звучить - сію сію посіваю з новим роком вас вітаю...Тобто посівка і початок року це одна дата
Не гоню• 07 января 2024
Ответ дляНиколай-b526
староверы подтянулись)
А без вас ніяк, в кожній темі своє фе
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляРусланка з гілки
Не служанка• 07 января 2024
Мені на диво зараз всі нові свята зайшли на ура!
6 грудня Миколай, і починається різдвяна суєта. 24 в нас була пісна вечеря, 25 різдво, свято,. Новий рік , на диво якось спокійно зустрічали.
І ось вчора святили воду, сьогодні до нас приходив батюшка хату кропив. І якось воно ладненько все.
А з понеділка вже робота робота робота
Не служанка• 07 января 2024
Ответ дляГидроусилитель руля
У кожного свої традиції.
Щедрий вечір - щедрують
Різдво - колядують
31 грудня меланкують
1 січня посвіають, Василя
Щедрий вечір - щедрують
Різдво - колядують
31 грудня меланкують
1 січня посвіають, Василя
Ответ дляНе гоню
25 грудня до 1918 року було за юліанським календарем. А в 1918 совєти перевели державу на григоріанський. Ці календарі відрізняються на 13 днів. Тому сьогодні наступило 25 грудня - от так, як прадіди робили
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляLike-995b
Кто вам запрещает?
Никто . Но как бы завтра в школу. Не сможем ездить туда сюда щедровать, посевать к родителям . А раньше хоть до 14го каникулы были
Ответ дляJulJul07
Хоч хто адекватний! Я собі як святкувала, так і святкуватиму. Решта - як хочуть)
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляLike-995b
Вы свободны в передвижениях) ничего страшного пропустить день школы
Итак пропустим завтра, поскольку ещё у родителей, Рождество отмечаем. А ездить уже недешево
Куда_бежать• 07 января 2024
В нас Щедрий вечір був 31.
Чим це заважає зустрічі нового року?
Навпаки, усе співпало - нема ніякого старого-нового року, просто новий рік.
Зробила кутю, син щедрував (правда, по телефону тільки) бабусі, дідусю, тіткам. Але ніякого святкування насправді не хотілось, зовсім недоречно якось. В нас зовсім поруч прильот був, на той момент ще навіть не всіх відкопали. Ну яке свято, коли стільки горя навкруги? Я вже аж видихнула, що свята закінчились. Завтра ялинку сховаю, сьогодні частково по квартирі познімала прикраси. Нащо вам ще цілий місяць свят?
Пів країни плаче, пів країни скаче?
Чим це заважає зустрічі нового року?
Пів країни плаче, пів країни скаче?
Крайня невістка• 07 января 2024
Ответ дляНиколай-b526
староверы подтянулись)
Ага, ті, що вірять водночас у Різдво 7 січня, мумію в мавзолеї і мироточивий образ царя. І все це водночас
Нога на ногу• 07 января 2024
То у вас пам´ять ну дуууже коротка: бо ще раніше, коли християнство насаджували насильно, то його ’свята’ призначали так, щоб співпадало з язичницькими. Наші предки святкували Коляду саме 24-25 грудня, бо саме в ці дні після зимового сонцестояння починав помітно прибавлятися світловий день. Така собі перемога світна над темрявою, добра над злом. От її і вкрали християни і призначили на цей день різдво.
А взагалі завжди було цікаво спостерігати як такі як ви нажираються на новий рік ( в усіх сенсах), а потім згадують про різдво, до якого мали б тримати піст.
То де логіка у вашому тому ’раніше’?