Формула «воевать должны добровольцы» хороша для мирного времени. Но она перестает работать, когда речь идет о полномасштабном вторжении. Для того чтобы вести войну, стране нужно три ресурса. Деньги – которые позволяют поддерживать экономику на плаву. Оружие – без которого невозможно вести речь о сопротивлении.
А еще нужны солдаты. И если первые два ресурса нам могут поставить наши союзники, то единственные люди, способные защищать страну, живут в Украине.
Мотивация – важный фактор, но не обязательный. Люди выгорают – и даже для самого мотивированного добровольца наступает момент, когда держаться приходится уже не на мотивации, а на дисциплине. Разница между ним и тем, кто оказался в армии в силу обстоятельств, не так уж и велика. Если вы убедили себя, что войну способны выиграть исключительно добровольцы, то совершенно напрасно.
Бога из машины не существует. Одни предлагают отправить на фронт вместо себя депутатов/судей/полицейских. Другие твердят о том, что нужно в разы увеличить зарплаты военнослужащих, чтобы под военкоматами снова выстроились очереди. Третьи предлагают отправить в окопы тех, кто сейчас несет армейскую службу на тыловых должностях. Все эти идеи объединяет упрямая надежда, что воевать будет кто-то другой.
Вероятно, причина в том, что два года относительной тыловой стабильности приучили людей к мысли, что войну можно пережить, не пересекаясь с ней. Что воздушные тревоги – это тот единственный налог, с существованием которого тыл обречен мириться. Но в том и штука, если какое-то решение кажется вам несправедливым, возможно, что вам просто кажется.
Вероятно, вы попросту жили два года в долг, и теперь пришла пора этот долг вернуть.
Переговоры – не альтернатива мобилизации. У тех, кто боится мобилизации, возникает соблазн призвать власть к переговорам. Люди пишут в соцсетях о том, что переговоры спасут жизни, остановят активную фазу войны и позволят стабилизировать фронт.
Проблема этого подхода – в его изначальной наивности. Вся нынешняя война началась потому, что российский президент оформляет свое политическое наследство. В его системе координат захват чужих территорий важнее любой цифры в графе «потери». Ему нет смысла идти на переговоры, если он полагает, что может захватить всю Украину.
А потому у нашей страны нет выбора между «продолжением войны» и «третьими Минскими». У нас есть выбор между продолжением обороны и потерей новых территорий.
Те, кто боятся мобилизации, должны понять, что альтернатива сопротивлению – не унизительный мир. Альтернатива сопротивлению – это ситуация, когда судьба Мариуполя постигнет Харьков и Киев. Альтернатива мобилизации – это когда счет новым «Бучам» пойдет на десятки. В конце концов, судьба уже оккупированных территорий довольно недвусмысленно дает понять, что единственный выбор, перед которым стоят украинцы, – это в какой именно армии им доведется служить. Можно в своей. А можно в оккупационной.
Мобилизация – это история про справедливость. Те, кто ушел в армию в 2022-м, все это время отдавали своей стране непропорционально много. Относительная безопасность и комфорт тыловой жизни были возможны благодаря тем, кто все это время жил в максимально небезопасных и некомфортных условиях.
Если у вас возникает соблазн ощущать себя жертвой готовящейся мобилизации, то вы ошибаетесь. Жертвой мобилизации могут считать себя лишь те, кто по итогу процесса не сможет снять с себя пиксель. А это случится только в том случае, если вы решите пиксель на себя не надевать.
Кстати, ровно по этой же причине любые разговоры об «имущественном цензе» в рамках мобилизации лишены смысла. Если величина зарплаты и уплаченных с нее налогов станут основанием для «бронирования», это нарушит все тот же принцип справедливости.
Во время Гражданской войны в США армия северян в какой-то момент начала испытывать дефицит людей. Тогда Конгресс принял первый в истории страны закон о призыве. В нем прописали возможность отсрочки – за $300 человек мог откупиться на год.
Очень скоро представители низов стали говорить о том, что идет война богатых, на которой сражаются бедные. В июле 1863 года эта политика привела к бунтам. Если вы смотрели фильм «Банды Нью-Йорка», можете вспомнить, о чем речь. Было бы ошибкой брать на вооружение принцип, который чреват социальным взрывом.
Экономический тыл удержат без вас. У многих есть соблазн объявить себя опорой экономики. Они говорят о том, что призыв гражданских нанесет удар по стабильности страны. Они забывают лишь о том, что в случае успешной мобилизации в экономику страны через год вновь вольются все те руки, что последние несколько лет держали в руках оружие.
Нет оснований думать, что эти руки не удержат экономический тыл. Тем более, что многие из тех, кто служит в армии сегодня, были до войны вполне успешными бизнесменами, специалистами и айтишниками. Они просто два года держали фронт, оставив тыл на вас. А теперь ваш черед.
VivaForever• 10 января 2024
Ответ дляРуда Сова
А если итог один - идти на фарш, то в чем смысл цвета флага?
смысл огромный!
Ответ дляTeonaa
Я втратила логічний ланцюжок на початку рєчі - там де «добровольці мають воювати у мирний час»
Нашо воювати в мирний час?
А на війні да, мають добровольці та військові. І не кажіть що у нас їх недостатньо. Вони нестріляні ще, - сидять в тилу; випускники військових вищів (про них тут ще доречі не обговорювали); ну і поліцейскі/спецпризначенці/прикордонники (ті що чергують щоб чоловіки не поповтікали цивільні). Тож це все мимо, на мою скромну думку.
Цих бережуть, зато за інвалідів прийнялися, сором
Нашо воювати в мирний час?
Не знаю, про яких Ви ви випускників, які не служать, але мій племінник закінчив військову академію, і одразу на війну в 25 років. І всі хлопці також. Тому вони воюють, а деякі вже загинули (
Leeloo_aloha• 10 января 2024
Люди раби? Безправна скотина, котру можна слати на убій?
Відкрийте кордони і хай всі бажаючі лишаються, беруть в руки зброю та захищають свою землю. У моєї сімї нема землі у власності, лише квартира, котрою пожертвуємо заради життя синів. Ми багато років працювали, платили податки державі, котра мала нас захищати, не може держава захистити - вона не виконує свою функцію. За наші податки можна наймати контрактну армію, але вибрали освоювати гроші собі в кишеню.
Віддавати життя, бо власть імущі не змогли вести дипломатію і не розпоряджалися правильно бюджетом, крали, а не виготовляли зброю? Мене це не влаштовує.
Ответ дляNatalia505
Хто має тримати ту економіку рік? Хто сказав що через рік станеться успішне повернення тих, кого сьогодня мобілізують? Залужний говорить проблема в технологіях, міністр каже на військо немає грошей, хлопці на передовій кажуть немає зброї. А якщо війна на двадцять років, хто триматиме економіку? Ті хто розкуплять в цей час наші землі і напишуть нові закони?
То Ви не закінчуєте думку)
Ок, тримати економіку будуть. Але за 20 років точно не лишиться жодного живого теперішнього солдата (що зараз воює), а , відповідно, кацап окупує ВСЕ, і отже ті, хто тримають економіку, з ними теж станеться щось не дуже хороше.
Розумієте думку? Щоб я до молекул не розписувала
Ответ дляTeonaa
То д Ви пишете навіщо Укр без людей)) як це ВСІ?)
Тобто депутати мають лишитись? Тобто воюють хлопці за них? Якщо воювати то всім без виключення, і якщо програти цю війну то всім, якщо виграти то також всім. А не всі загинуть, а депутати потім порозпродають землі що лишились і поїдуть в свої вілли закордонні
Ответ дляNatalia505
Одним словом йти всі не підуть (бо так не можна, бо має бути і там, і там (в кредит воююча країна жити не може), і тут же - якщо слабо ТАМ, то і тут тримати економіку ж не вийде (бо прийде кацап; бо якщо він прийшов - то навіщо і у якому вигляді ту економіку ми триматимемо (для кого, на чию користь?). Це якщо взагалі живі будем
Тут куди не візьмись, якось немає виходу🤷♀️
Ответ дляElmyska
Так а за что воевать? За землю которой нет? За свободу которой нет? Я вижу только что воюют за то, чтобы эту власть не сменила другая . Меня эта власть не устраивает, чтобы за нее гибли мои родные. Вас устраивает, готовы за них воевать, вперёд.
О, я оце скопіюю. Дуже влучно.
Буду потім тоже всюди так відповідати на заклики всінафронт
Natalia505• 10 января 2024
Ответ дляJulieta78
То есть те, кто ушли раньше, тем вообще про успешное возвращение можно не думать, о них можно просто забыть, списать их?
Без тех,кто ушли сразу, экономика не рухнула, а без тех, кто уйдет сейчас , сразу рухнет?
Не зразу. Вона вже котиться на дно, ви цього поки що не відчуваєте. У нас є мобілізаційний ресурс, військові в воєнкомантах, поліція і всі ті кого як мінімум навчали поводитись зі зброєю. Але є нюанс, чим воювати? Вчора мені розповідали історію як хлопці скидалися на зброю. Я не буду стверджувати що це правда але такі історії є.
Ответ дляМурка в бурке
Значит придет другая власть под триколором и будете воевать за нее.
Вместо зеленый прийдут вменяемые люди, которые найдут способ мотивировать, а не заставить людей защищать Украину.
И да, уравняют в почетном праве служить на благо Родины всех, невзирая на должности
Ответ дляМурка в бурке
Ни за одну власть я не буду воевать, хоть триколор, хоть четверо колор, мне пофиг. Все ублюдки. Я имею только одно право, жить на этой земле, а не жертвовать собой ради кого то.
Ответ дляМурка в бурке
Деньги дают союзники! А у всех кто хочет отмазаться от мобилизации отмаза одна- я опора экономики!
Ну і шо
Яка є отмазка, таку і використовують
Взагалі, звідки ви взяли, що всі отримали повістку на фронт?)
Купа чоловіків, які стоять на обліку, не отримали бойової повістки. Є таке - прийдіть поновити ваші дані. Хтось сходив, лишився вдома. Хтось сходив, таки відправили на влк і на фронт або на влк і додому (або чекати, або взагалі не потрібен), хтось забив і не пішов, бо знає як там все відбувається. А тут на форумі прям всі - ухилянти, ховаються, носа з дома не показують!
Яка є отмазка, таку і використовують
Ответ дляNatalia505
Хто пише таке гівно про економічний розвиток, немає ніякої уяви, як вона працює. Якими руками вона будується, якими коштами. В нас трильйонні борги.Хто має забезпечувати тил? Яким чином коли немає людей? Я не проти мобілізації але ж треба якісь клепки мати для її здійснення
Тоже не розумію
Якщо всі підуть, буде такий бардак, що навіть важко описати.
В причому довгостроковий, без шанса на якесь врегулювання за нашого життя
Ответ дляNatalia505
А я вам скажу що це правда, хлопці зі своєї ’афігенної’ воєнної зарплати купляють самостійно собі форму, дрони, ремонтують машини також за свої, бо якщо не відремонтують, то не вивезуть 200/300, і не підвезуть боєприпаси. Розумієте? То за що воювати? За що. Поки ті хто заробляє на фронті 30т, 15 з яких віддає на потреби армії, інші які сидять в раді, підвищують собі премії і зарплатні, і кричать що вони патріоти своєї землі, своєї кораїни. Це нонсенс просто
Ответ дляJulieta78
Ви про демобілізацію? Ну наче да, можна і не думать.
І це не ухилянти так вирішили. Сказано ж владою - що ні, не буде до кінця війни.
Natalia505• 10 января 2024
Ответ дляМарина ФР
Патріоти землі, яку готові розпродати з молотка, щоб діти тих хто воює, мля не мали в цій країні нічого. Ніякого права власності, ні на що.
Ответ дляМарина ФР
Але їх дуже велика кількість. З 1991 року хто закінчив військові вищі! 32 роки, 32 випуски, в кожному вищі, кожної спеціальності! Це ж яка кількість, ви можете приблизно підрахувати?
От скільки в рік якась академія випускає всього випускників? Помножте на кількість вищів та помножте на 32 роки
Marino4ka1• 10 января 2024
А ви бачили? Президент у турне Прибалтикою поїхав перед таким важливим голосуванням.
Мабуть, теж слабо вірить, що подібні статті спрацюють і народ знову добровільно посуне на смерть, поки чинуші розкрадатимуть залишки держави.
Кайдашева дочка• 10 января 2024
Опять долг????Идут они все в жжж...Воруют ,гребут деньги лопатой,избивают ТЦКвшники людей.Откройте границы пусть все кто хочет выедут,остальные ,если есть им что зашищать то пусть идут и защищают.Другого тут не дано.
Ответ дляМарина ФР
Ну я більш схильна щоб дати можливість всім хто хочу - виїхати
А ті хто лишаються, автоматично значить згодні відстоювати. І тут уже не ховатися
Ответ дляNatalia505
Истории с фронта мне можете не рассказывать.
Ответ дляTeonaa
Ну зважайте на те, що ті що вчились давно, розвів 30 назад, то їм вже 50...., ну а більшість наших дипломованих військових тих років, просто бухали в тепер вони по лікарням тусуються. + Такі воєнні мають бути постійно в якійсь воєнній частині, тобто ж не візьмуть всіх, хто проживав в воєнній частині і не скажуть, давайте, від тепер частину закриваємо- всі на фронт.
Ответ дляMarino4ka1
Так тут же справа не в добровільності, тут вже справа в примусовості. Народ став рабом і заручником в своєму домі
Ответ дляElmyska
Але що Ви скажете кацапу, от він зайде, і скаже всьо. Збирайтесь, їдьте у сибір. НатЕ паспорт рф, до побачення. А квартира ваша націоналізована, всьо.
Кайдашева дочка• 10 января 2024
Ответ дляМурка в бурке
Да?Если деньги дают союзники и их на все хваиает,то пусть тогда моего мужа освободят от налога в 23000 грн каждый месяц.И не орут по всем углам что надо донатить бо солдаты боси и голи.Соющники ж дают!На все хватает!То если все уйдут на фронт мужики ,бабы убегут то тех денег должно хватить на все -про все????Чудесно!!!А чего ж сейчас не хватает?
Natalia505• 10 января 2024
Ответ дляJulieta78
То якщо ви їх знаєте то маєте міркувати логічно, так як зараз війни не виграються. Достатньо послухати генерала і людей науковців, які труди пишуть наукові і розповідають чим, а не ким можна виграти. Люди не м´ясо. Берлінська про ті дрони криком кричить і не тільки вона. Тільки хто її чує?
Ответ дляМурка в бурке
Гроші дають з умовами. І західною допомогою заборонено оплачувати грошове забезпечення солдат та офіцерів. Якщо не помиляюсь, то на це виділено 800 мільярдів гривень, а весь бюджет МО на 2024 рік 1100-1200. І виключно з українських доходів. Де гроші брати на ще 500-700 тисяч чи взагалі безкоштовно воювати повинні?
І так це значне висмикування з економіки людей. Економіка майже на дні, бізнес закривається. Де брати ресурси, якщо по вашому всіх на фронт?
Шкідники якісь.
Ответ дляМарина ФР
Чого не скажуть?
Ну і шо шо по лікарнях та пиячили? На влк всі «годні». Нічо страшного)
Кайдашева дочка• 10 января 2024
Ответ дляJulieta78
Так тех не вернут уже кто ушел.А заберут еще полмиллиона.А если заберут мужиков то и женщины их жены что тут жили и работали свалят заграницу.Нафига им тут сидеть пока мужья ваюют.Тоесть минус мильен+дети.Не,экономика нормально себя чухать будет?