Весела моль• 22 января 2024

Залежність від телефону і підліткові вибрики

Нормального навчання немає з березня 2020 року, зараз вже шостий клас, з математики репетитор, ходити не хоче, але поки ходить, на репетитора з української (3 бали за семестр) не згоден, на англійську немає часу. Усе навчання онлайн, ну і додаткові заняття відвідує очно (музична школа, спорт).
Чоловік каже що я йому "в дупу дую", як тут люблять казати.
Ну так, є нюанс, але я його 12 років без батька "виховувала" і сама бачу що поганенько в мене це вийшло.
Неможливо видрати той телефон із рук, грає цілодобово, без телефону істерика, крики на увесь район, уроки не те що вчити, під´єднуватися не хоче.
Вчора забрала телефон, за чотири години він не спромігся навіть сісти за стіл і подивитися що задавали, виписала завдання на папірець і відправила займатися, дві години він просто лежав, бо "а як я це зроблю без телефону?", потім пішов, наче почав і кожні дві хвилини "Мам, я не розумію що треба зробити".
Я теж не абсолют, але здогадатися якими паралелями обмежені теплові пояси, коли в тебе перед очима карта і ті градуси написані, ну якось можна було б.
Телефон не віддала, вночі сам забрав, вранці у ліжку в нього знайшла.
Зі мною на роботу йти "ну я не хочу!!!", вдома сидить грає, на уроки його нібито не приймають, а якщо приймають, то він сидить мовчки, там вчителі волосся рвуть що звертаються до дитини,а він мовчить, завдання не виконані.
При цьому дитина хоче і смачно поїсти, і гарні оригінальні речі, і телефон новий і елетросамокат, і за якісь його заняття я маю платити, бо він раз на місяць захоче туди прийти, а абонемент (тисяча-дві) я маю оплачувати повністю, а він би лежав та грав і хай увесь світ навколо нього крутиться.
Я в цілому вже просто не знаю що з цим робити.
Мишка-шалунишка• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
я на вихідних із чоловіком балакала на цю тему, я абсолютно чітко розумію що я сама винна у цій ситуації, бо мені було зручно коли дитина коло мене, (він у садочок пішов на останній рік тільки, не було місця) і сидить тихенько, я сама йому той телефон в руки дала і привчила, а тепер маю те що маю
Прекращайте посыпать голову пеплом. Я никогда не давала вот так ребенку телефон. Свои гаджеты появились уже в школе. Учила разумному использованию и к 10-11 годам уже почти не было контроля - не было в нем необходимости. А потом война, переселенчество, у меня куча работы (и ее страшно потерять), у него - школа почти не работала той весной + мы в селе, далеко от друзей, спорта, доп. занятий. И все.

Виртуальный мир куда проще реального. Так соблазнительно погрузиться туда, где все легко, ты успешен и не надо прикладывать усилия. И сейчас у подростка на телефоне снова фемили линк, а на роутере фильтры для его гаджетов, и я учу заново расставлять приоритеты.

Вместо того, чтобы винить себя, ищите, что сейчас вы можете изменить.

Пушка заряджена• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
а як на уроки приєднуватися?
Написала, що за сімейними обставинами 1 день. 2 лні хватило, щоб зрозумів серйозність намірів.
Маурита• 22 января 2024
Так он манипулирует вами). Все это: не понимаю, как я буду делать, просто, чтобы вы вернули ему телефон. Нужно быть стойкой в этом вопросе. Если телефон - это единственное, чем Вы можете манипулировать, чтобы он хоть чуть-чуть шевелился.
автор Весела моль • 22 января 2024
Ответ дляМишка-шалунишка

Шо за фільтри для роутера?
Пищалка• 22 января 2024
З приводу доступу на уроки -онлайн, чому не розглядаєте планшет чи ноутбук? Він же зір портить і що там можна побачити , коли вчитель якусь презентацію показує 😕
автор Весела моль • 22 января 2024
Ответ дляПищалка
на ноутбуці теж повний екран ігр, чи Ви думаєте я сама не здогадалася?
Мишка-шалунишка• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
Шо за фільтри для роутера?
У меня роутер - микротик. Там можно для конкретных устройств фильтровать трафик (и можно отключать инет в принципе на ночь для них же). Это не в каждом роутере есть. Ну и без понимания, что вы делаете, туда лучше не лезть.

В вашем случае я бы таки в фемили линк начала. У них раньше для сяоми была дыра в безопасности, через которую легко было обойти. Сейчас, смотрю, ее уже прикрыли.
Пищалка• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
Вище написали, зробіть обмежений доступ. У вас на всі поради -тільки й того що-не вийде, я не зможу, я не знаю. Проявіть характер - поки ви ще якось можете , потім взагалі буде пізно. У багатьох така проблема, і у нас багато чого як у вас , але якщо я забрала телефон , то на тиждень і твердо стою на своєму.
автор Весела моль • 22 января 2024
Ответ дляПищалка
ну Ви розумієте у цьому щось? Я не розумію

Мой завтрак• 22 января 2024
Ответ дляСколько_мне_лет?
В мене стоїть батьківській контроль. Дозвіл, як відзвітує, що все поробив. А це прийшов, поїв, поприбирав у себе і після себе. Грає тільки, як повчені всі уроки і не треба ідти на борьбу, або займатися з англійської. Син каже мені, що повчив, я вірю. Бо перевіряла неоднократно, і дійсно робить. Та і оцінки ж мені приходять на електронний журнал. І він знає, що можу попросити зошита, щоб подивитися, як зробив, тому не дурить. От у нього є пару, а бува більше часів в день на ігри. Це він сам може пограти, а ввечері друзі підключаються і вони там толпой грають всі.
Я не перевіряю фотоотчотами, все вірю на слово. Але, як прийду і посуд не прибранний в машинку, на кухні грязь розвів, то дозволу на ігри йому не бачити на наступний день. Мене це влаштовує, і сина теж, раз прибирає і робить уроки, щоб грати. 11 років.
Тому, що послідовність А автор сама дитину розпускає і потім всі страждають
Мишка-шалунишка• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
Чтобы сделать на телефоне родительский контроль, не надо особо ни в чем разбираться. Это обычная программа, рассчитанная на обычного пользователя, не на специалиста.
Говорю-балакаю• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
ну ось вчора забрала, поклала біля себе, вранці вона у нього була
Контроль поставить. Он блочит телефон на ночь (время выставите сами)
Если сын настолько ленив то тот же фемили линк сам не взломает.
А там можно ограничить програмы по времени. Можно весь телефон блокануть.
У вас в семье андроиды или яблоки?
автор Весела моль • 22 января 2024
Ответ дляГоворю-балакаю
У вас в семье андроиды или яблоки?
у мене айфон, в нього андроід.
Він лінько, але не дурний, йому як треба він усе зробить.
Говорю-балакаю• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
С приводу батьківського контролю, в нього сяомі, в мене айфон, famely link колись пробувала, така собі програмка, може підкажете що можна придумати?
В племінника айфон, то він батьківський контроль обходить на раз два
Я спецом ребенка на айфон перевела. Он обойти не может т.к. пароли не знает.
До этого легко взламывал фемили линк.

А Ваш племянник знает пароль блокировки (мама стандартный повесила). Или недонастроила блокировку (у племянника есть доступ к смене данных и блокировки).
Мой завтрак• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
І син ваш не розуміє, що там вчити. все, розходимось.
Говорю-балакаю• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
На ноутбуке тоже можно включить род.контроль. Создать ребенку вход его и себе доя Админа. При правильной настройке ребенок без прав Админа ничего себе поставить не сможет. Вот только онлайн версии доступны будут.
автор Весела моль • 22 января 2024
Ответ дляГоворю-балакаю
До этого легко взламывал фемили линк.

Племінник паролю не знає, але через браузер грає і дивиться ютуб, тому його все влаштовує.
Я свому давала айфон, він за два дні XS угробив, екран навпіл, тому мені дешевше йому сяомі купувати, з моєю зарплатою я не можу так часто айфони купувати
автор Весела моль • 22 января 2024
Ответ дляГоворю-балакаю
він там більше за мене розуміє, ’правильної настройки’ я сама не зроблю 100%
Говорю-балакаю• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
Так это не взлом ) это лазейки которые элементарно закрываются ) у айфона можно полностью убрать сафари, запретить скачивание без разрешения. Повесили время на каждую прогу и пусть как хочет - 10 минут выделенных прошло и все.
Я своему se взяла бу. На экран стекло. На самого - чехол противоударный

So_so• 22 января 2024
Скажите честно, сын видит себя музыкантом и рвётся в муз школу?
Бубль Гум)• 22 января 2024
Ответ дляГоворю-балакаю
На ксяоми также. Моему 13. Впринципе проблем с ним нет. Школа оффлайн, специально переехали в другой город из прифронтового. Но вот если влипнет в телефоне, то вытащить тяжело. Причем он понимает, что хватит, ...но не может сам. Фемели линк отлично работает, и на программы, и на время сна, и на общее время в телефоне. Часто да, снимаю все ограничения, но потом показываю ему время проведенное в телефоне и он охреневает...так что пока с контролем. Я взрослая и то весь день телефон в руках))))
Говорю-балакаю• 22 января 2024
Ответ дляБубль Гум)
У нас самсунги были. Сын с контролем года 3 провел. А потом дорвался ) ему фемили линк сломать было на раз два. Я с ним пол года соревновалась в игре «кто быстрее» - он выключит и посидит в телефоне или я замечу и блокану все обратно ) и это я пароли меняла везде где могла и не могла )

А с айфоном у него так не работает. Там все гайки прикручены максимально и это ж не прога, а вшитый бонус.

Тоже офигевает от времени, если я ему доступ даю. Но сам тормозить пока тоже не может.. 12 лет ему.
Бубль Гум)• 22 января 2024
Ответ дляГоворю-балакаю

А как взламывал? У моего получалось лет 5 назад. Но там был баг какой то. Вроде сейчас не может. Мой пароль нужен или код.
Черпак_для_фантазий• 22 января 2024
Батьківський контроль і обмеження. Будуть істерики 100%.
Уроки через нехочу.
Черпак_для_фантазий• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
Це тільки їздити у інше місто,півгодини громадським транспортом, у нас не працюють школи/садочки, я працюю, чоловік на фронті
Хай їздить. 12 років - це не 5.
Бубль Гум)• 22 января 2024
А вообще ребенок без телефона - идеальный ребенок. Мой без телефона провел 2 месяца прошлым летом. Разбил его, а мы улетели на море, естественно чинить не стали за границей...прочитал десяток книг) взяли электронную книгу, море, прогулки. Кайф... вернулись домой, купили телефон, и все) за год ни одной книги не прочитано (
Говорю-балакаю• 22 января 2024
Ответ дляБубль Гум)
И по паролю заходил, и часовой пояс менял, и когда телефон перезапускать то можно получить около минуты времени на то, что б зайти чего то наклацать что б сбить настройки. И саму прогу как то ломал, уже не помню как.
Я ему года 4 назад ставила фемили линк. Но со временем там то баги начали вылезать, то возможность отключения пропала то еще что то…
Черпак_для_фантазий• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
А що не так з фемілі лінком? У нас стоїть саме він. Телефон/планшет працюють за графіком. Встановлені години відпочинку. Тобто на ніч нема потреби навіть забирати телефон. Він просто переходить в режим сну. Додатки обмежені по часу. 1,5 години на іграшку, 1,5 години на ютюб - все! З головою! Теж переходили з безліміту.
Заблокувати можливість встановлення нових додатків. В браузері дозволити тільки ті сайти, які для навчання йому треба - класрум чи що там? Зум, вайбер.
Черпак_для_фантазий• 22 января 2024
Ответ дляВесела моль
Треба поразбиратися. А що робить?
Бува і таке• 22 января 2024
Не знаю, автор, правда, що б на вашому місці робила. Скоріш за все, брала б днів 5 вихідних, аби сісти поруч з дитиною і буквально ’пасти’ його на онлайн-уроках, аби побачити: чи він взагалі розуміє, що вивчають у школі зараз, як поводиться, як комунікує з вчителями тощо. І це, скоріш за все, на фоні дуже сильного обмеження телефону на ці 5 днів. Це була б подальша інформаця для роздумів саме для вас (як багато він вже упустив, чи може хоча б якось виконувати завдання тощо). Вже після цього вирішувала б по школі офлайн і, скоріше за все, туди б і їздили/возили. Взагалі, було б корисно на той час, що Ви не їздите на роботу максимально обмежити раціон (не те, що любить, а те, що дешевше без втрати користі - гречка-овочі-парене-яблука), максимально долучити до домашніх справ (йдемо в магазин за покупками, потім допомогає готувати, потім наводить лад з речами, потім робить уроки, наприклад). поки все не переробите в домі, ніякого дозвілля і розваг. Поясніть таким чином, що якщо буде й далі так інфантильно ставитися до своїх справ, вам доведеться піти з роботи і це будуть його постійні будні:))). А якщо чесно, шукайте ’кнопки’, аби Ви могли маніпулювати краще, ніж він. бо поки що в нього краще виходить;-). І ще: якщо він наразі ’людської’ мови не розуміє, перетворюйтеся на авторитарного диктатора. Не пояснюйте довго, не розмовляйте розмови дуже довго, а буквально: не зрозумів, не відреагував - отримав якесь покарання (символічне чи повноцінне). Це вік ’кнута і пряника’, у вас поки пряники були. Час починати з кнутом. Ще півроку-рік і взагалі управи не зможете знайти. Повертайте хлопця у ваші системи координат, а не боріться з його. Це хлопчик, не бійтеся ’зламати психіку’ - інакше він остаточно добиватиме вас