Дана-Нирвана• 14 февраля 2024

Как вам идея "экономической брони"?

"Зараз є певна калькуляція того, скільки коштує навчання, озброєння і грошове забезпечення одного мобілізованого. Якщо брати середню суму витрат на всіх етапах, то це десь 80 тисяч гривень на одного бійця на місяць. Тому в тилу 4–5 людей мають щодня працювати, аби забезпечити бюджету ці гроші", – пояснює в розмові з УП Шурма.
Таку ж цифру – четверо–п´ятеро працюючих на одного військового – озвучував публічно і президент Зеленський.
Отож, за такою логікою, щоб мобілізувати додатково 500 тисяч людей, необхідно економічно забронювати до 2 мільйонів осіб.

Офіс президента та група Наталухи в Раді мають дві різні концепції щодо того, хто має потрапити в ці умовні два мільйони та скільки це має принести доходів державі.

На Банковій схильні організувати цей процес, спираючись на суму реально отриманої заробітної плати, з якої платиться податок.
Нижня "межа входу", яка дозволятиме претендувати на економічне бронювання – 30–35 тисяч гривень на місяць. За такої зарплати податкові відрахування працівника і роботодавця складуть до 18 тисяч гривень.

Група Наталухи розробляє цілком відмінний проєкт. Він базується на впровадженні нового спеціального квазіподатку, такого собі військового збору.
Якщо роботодавець хоче подати працівників на економічну "бронь", то має гарантувати, що кожного місяця додатково заплатить за нього 20 тисяч гривень. Таку ж можливість пропонується надати активним ФОПам.

Проте це якщо буде, що забирати. Як розповідають співрозмовники УП в Федерації роботодавців, обидві названі суми – зарплата в 35 тисяч чи 20 тисяч збір з роботодавця – недосяжні для більшості їхніх членів.
Члени ФРУ готові платити за бронь, але десь у районі 6 тисяч гривень на місяць за працівника. Хоча очевидно, що такий рівень надходжень не здатен стати аргументом у дискусії з тими, хто виступає проти ідеї економічного бронювання.

Як переказують співрозмовники в команді президента, Зеленський ще не вирішив, який саме варіант обрати. Хоч уже публічно заявив, що сам механізм буде реалізовано.
Результат:
вже голосів: 186
92 (49.46%) Отстойная идея
54 (29.03%) Отличная идея
40 (21.51%) Тыц
Елена1265• 14 февраля 2024
Ответ дляВероника-2014
Тут же все миллионеры, просто начните платить налоги честно!
Так это не только они должны платить, а еще и их работодатель.
Чтоб получить сумму налогов 20 тыс, это з/п должна быть ок 50 тыс грн. Много таких знаете, чтоб еще и официально эту сумму получали? 19,5- 9750 и 22%- 11 тыс
liss• 14 февраля 2024
Депутатье будет откупаться нашими налогами ))) судьи прокуратура )))
uma• 14 февраля 2024
Дискриминация по финансовому признаку противоречит Конституции.
Только идиот пойдет получать платную бронь, светиться в ТЦК и проходить медкомиссию (а ее заставят проходить). Эта норма проработает (если ее продавят и протянут) пару месяцев и ее отменят. Зато все уже на учете и под уголовной статьей за отказ служить. Нема дурных. Думайте ще!
peti• 14 февраля 2024
Ответ дляLuxurygirl
Ну то есть по городам большим с хорошими зп (а они вообще есть в массе?) будут мужики работать себе а по пгт и регионам лохи идут воевать? Так получается?
І хто нас кормитиме? Хто на землі працюваватиме?
Luxurygirl• 14 февраля 2024
Ответ дляpeti
Можете спросить у Наталухи
В фейсбуке
karpenko73• 14 февраля 2024
Ответ дляВкусныйпончик
Потомк, что дело не в бабле, а ищут методы мобилизации живой силы. Помните как было с тро до войны. Так агитировали вступать и обещали, что ребята будут защищать только свое село, если туда дойдет война. А потом погнали этих ребят, так как они уже подписали себе приоовор контрактом.
Они ищут очередной способ срубить баблишко
Критическая инфраструктура не равно бронь
Тупо выгребают, до кого дотянутся
Эта власть пришла не за страну и людей думать
Они продумывают схемы, как обогатиться и за бугор
karpenko73• 14 февраля 2024
Ответ дляДана-Нирвана
Мне интересно, что люди думают. Потому что мне идея кажется странной, но не однозначно плохой или хорошей. Именно странной
Она странная, потому что на критически важных объектах таких зарплат нет
Будем честными, кто получает 35-50 тыс.?
Явно не те, кто в критической инфраструктуре и на оборонных предприятиях
tala-li• 14 февраля 2024
сначала - кто не спрятался - я не виноват
теперь - кто не заплатил- я не виноват
karpenko73• 14 февраля 2024
Ответ дляtala-li
теперь - кто не заплатил- я не виноват
Не хотела писать, но уже начинаешь верить в приметы (что происходило при инаугурации, или как с яныком...)
Что там с зе случилось,? Кто его удостоверение поднял? Военный или сам?
Павела• 14 февраля 2024
Ответ дляtala-li
теперь - кто не заплатил- я не виноват
При тому, що в тінь пішли через їхні вилови Ніхто офіційно працевлаштуватися не хоче, ФОП закривають. А вони тепер чухаються в голову.
karpenko73• 14 февраля 2024
Ответ дляIrinkalak
Идея отличная, сумма неподьемная для большинства
Снова раскол бедные-багатые
Вы думаете они действительно просчитали, сколько нужно налогов, что бы обеспечить одного солдата?
Мне кажется, это фигня
Они не видят себя в этой стране
Пришли под знаменем войны дограбить нас и свалить
Они хуже рыгов
Те просто крали
А эти на смертях зарабатывают
завитушка• 14 февраля 2024
Бо навибирали людину з дипломом юриста, який все знає і організував свій успішний бізнес, угу. От він і рулить. Іжте не обляпуйтесь, як то кажуть. Далі буде.
malinovaya• 14 февраля 2024
Ответ длячир
Ого 80 тыс. в месяц на одного. Я не в курсе конечно, но мне кажется там для питания закупается кабачковая икра по цене черной и т.п. Следовало бы провести аудит и сумма значительно уменьшилась бы. С учетом постоянных коррупционных скандалов. имхо конечно.
скоріш за все порахували не тільки амуніцію, пайки тощо, а ще й ЗП військового. бо він теж отримує ЗП. і це може бути 20-30к, а може бути 70-80к. тому і нарахували середнє 80к
karpenko73• 14 февраля 2024
Были на рынке в Харькове
Палатка, которая торговала одеждой для военных переквалифицировалась
Потому что.... Та дам... большая конкуренция
Не потому что меньше покупают (типа государство выдаёт), а потому что таких точек теперь как грибов после дождя
helga2014• 14 февраля 2024
Ответ дляДана-Нирвана
’ТЦК набагато простіше прийти на завод, дати план і за списком роздати повістки. Але зараз, після двох років війни, ситуація на багатьох підприємствах критична. Спочатку система мала певний запас міцності, і можна було забирати стільки, скільки було потрібно. Але зараз все натягнуто, як струна.

На всіх зустрічах великі підприємства говорять про те саме – що вони реально можуть стати, бо не вистачає людей’, – розповідає УП заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.
’Тому і бізнесу, і суспільству треба дати якийсь справедливий і зрозумілий механізм, як гарантувати свою роботу. Щоб ми не мобілізували тільки тих, хто реально працює ’в білу’, і тому їх видно. А щоб всі розуміли, що зараз такий час: або ти працюєш на бюджет, і так утримуєш армію, або ти служиш у війську. Третього не дано’, – додає Шурма.
А на заводах какие зарплаты? Сможет завод платить 20 штук за работника?🙈
Они там @б@нулись окончательно все?

И только сейчас им дошло, что экономика катится в пропасть и все нафиг разваливается
Скоро некому будет устранять аварии на водопроводе, канализации, электрооборудовании - и это не сказки, но, платить такие суммы работодатели не смогут
helga2014• 14 февраля 2024
Ответ дляIrinkalak
Какая зарплата в областях? 10-15 чистыми?? Им откуда деньги эти брать, или они жить недостойны?
В Киеве думаете космические зарплаты?
Большинство не смогут себе позволить такие суммы
iryna _b• 14 февраля 2024
5-6 тисяч хай би зробили.
helga2014• 14 февраля 2024
Ответ дляДана-Нирвана
Як розповідають співрозмовники УП в Федерації роботодавців, обидві названі суми – зарплата в 35 тисяч чи 20 тисяч збір з роботодавця – недосяжні для більшості їхніх членів.
Ну, это реальность, да
Spicy -02f0• 14 февраля 2024
Ответ дляIrinkalak
Да, но это теперь узаконить хотят
И типа власти не знают сколько люди зарабатывают реально. Ну сделали бы плавающий% какой то, это было бы справедливо
А как это повлияет на тех, кто за границей? Они выехали и назад не спешат
A no name• 14 февраля 2024
Ответ дляДана-Нирвана
Ну там же не только о еде, наверное. Форма, бронежилет, обувь, аптечка.
А чому тоді скидаються то на форму, то на броніки, то на берці для тих, кого призивають? Я постійно бачу збір коштів через волонтерів і потім фотозвіт. Та і харчування громади своїм мобілізованим часто на фронт привозять через волонтери. То дійсно - яке обгрунтування цієї суми?
Spicy -02f0• 14 февраля 2024
Ответ дляЕлена1265
Конечно против. Разве что минималку поднимут до 35 тыс. А так получается, богатые, как всегда, в шоколаде, а бедные в окопах. А 35 тыс - это не та сумма, которую каждый может заработать. Такие з/п только в Киеве.
И бюджетникам такие з/п не платят. И кто будет разбирать завалы, тушить пожары и лечить людей? Грузчики где возьмутся, если их нельзя будет бронировать? И это те специалисты, которые женщины не заменят никак
Это тип дополнение к брони
helga2014• 14 февраля 2024
Ответ дляВкусныйпончик
Вважаю бронь це чергова замануха. Щоб отримати бронь він проходить комісію, а потім бронь відмінять і ти вже за неявку по повістці маєш уголовку. ( але це не стосується броні на критичних об´єктах, де спеціалістів на дорозі не валяється і вони з самого початку заброньовані)..
Уже и критическую жмут вовсю
iryna _b• 14 февраля 2024
Ответ дляAllka- skakalka
Опять набить карманы депутатов и чиновников ,пацаны многое покупают за свой счёт , и еду тоже.
Когда мне подруга рассказала ,что на неделю её мужу ,их 12 человек бригада ,привезли 2 мёрзлых капусты 8 банок жирной тушонки и пару килограмм каши пшенички . Просто насмешка , естественно ,сами покупали пока рядом был магазин ,что-то у местных покупали ,яйца ,молоко .
Скоти, сьогодні тільки читала про чергову схему закупівлі, де завищили вартість на 30 грн і в кінці всі заробили млрд на тендері
автор Дана-Нирвана • 14 февраля 2024
Ответ дляA no name
Из статьи:
’І треба визнати, що питання грошей насправді не менш складне, ніж питання справедливості. Якщо мобілізувати додаткові сотні тисяч людей і не мати ресурсів на амуніцію, зброю та зарплату, це може не вирішити проблеми, а навпаки їх загострити.
Україна фінансує свої військові видатки самостійно. Допомога від партнерів, яка грошима заходить у розпорядження уряду Шмигаля, витрачається виключно на покриття дефіциту в невійськових секторах.
Отже, щоб мати змогу утримувати армію та забезпечувати її поповнення, для України критично важливо втримати на плаву економіку.
По суті, країна опинилася на свого роду роздоріжжі: армія потребує людей, щоб стримувати ворога, а приватним і державним компаніям, які утримують армію, необхідно зберегти працівників, щоб мати змогу працювати...

...За середньозваженого сценарію, додаткові надходження можуть скласти від 200 до 350 мільярдів гривень за рік.
Це дуже відчутна сума. Щоб зрозуміти наскільки, варто згадати, що весь бюджет Міноборони на закупівлю озброєння для ЗСУ в 2024 році складає орієнтовно 270 мільярдів гривень.
Тобто економічне бронювання здатне, наприклад, забезпечити подвоєння бюджету на зброю. В умовах непевності із зовнішньою підтримкою це може стати вагомим фактором стабілізації’.
A no name• 14 февраля 2024
Ответ дляДана-Нирвана
Из статьи:

Підсумуємо: гроші Заходу ним же контролюється, вкрасти важко. Тому придумали нову схему як ’чесно’ віджати у населення гроші і їх роздерибанити.
zztop-b844• 14 февраля 2024
По сути дела налог на жизнь. Пока платишь 20 тыс в месяц - живёшь. Не заплатил - на ноль и ..дец.

Даже в средние века такого кошмара не было, даже рабы имели право на жизнь.

Пробиваем дно дальше.
helga2014• 14 февраля 2024
Ответ дляkarpenko73
Электромонтер в Киевэнерго получает 15 тыс, думаю, понятно, насколько это важная и специфическая работа и сфера
karpenko73• 14 февраля 2024
Ответ дляhelga2014
К сожалению, обыватель уверен, что критическую не трогают...
АГА
helga2014• 14 февраля 2024
Ответ дляkarpenko73
АГА
Я очень плотно с ними работаю, они там все официально оформлены, белые зарплаты, так вот их просто до такой степени кошмарят, как с цепи сорвались
A no name• 14 февраля 2024
Ответ дляДана-Нирвана
Из статьи:

Шмигаль і Боррель кажуть протилежні речі. І куди шмигаль планує витратити 21 млрд. військової допомоги лише від ЄС? А є ж іще кредити під зброю, є США - найбільший донор. То куди підуть ці кошти і куди ’збиті’ з населення?

’В Європейському Союзі у 2024 році планують виділити 21 млрд євро на військову допомогу для України. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель після неформальної зустрічі міністрів оборони країн-членів.’