"Зараз є певна калькуляція того, скільки коштує навчання, озброєння і грошове забезпечення одного мобілізованого. Якщо брати середню суму витрат на всіх етапах, то це десь 80 тисяч гривень на одного бійця на місяць. Тому в тилу 4–5 людей мають щодня працювати, аби забезпечити бюджету ці гроші", – пояснює в розмові з УП Шурма.
Таку ж цифру – четверо–п´ятеро працюючих на одного військового – озвучував публічно і президент Зеленський.
Отож, за такою логікою, щоб мобілізувати додатково 500 тисяч людей, необхідно економічно забронювати до 2 мільйонів осіб.
Офіс президента та група Наталухи в Раді мають дві різні концепції щодо того, хто має потрапити в ці умовні два мільйони та скільки це має принести доходів державі.
На Банковій схильні організувати цей процес, спираючись на суму реально отриманої заробітної плати, з якої платиться податок.
Нижня "межа входу", яка дозволятиме претендувати на економічне бронювання – 30–35 тисяч гривень на місяць. За такої зарплати податкові відрахування працівника і роботодавця складуть до 18 тисяч гривень.
Група Наталухи розробляє цілком відмінний проєкт. Він базується на впровадженні нового спеціального квазіподатку, такого собі військового збору.
Якщо роботодавець хоче подати працівників на економічну "бронь", то має гарантувати, що кожного місяця додатково заплатить за нього 20 тисяч гривень. Таку ж можливість пропонується надати активним ФОПам.
Проте це якщо буде, що забирати. Як розповідають співрозмовники УП в Федерації роботодавців, обидві названі суми – зарплата в 35 тисяч чи 20 тисяч збір з роботодавця – недосяжні для більшості їхніх членів.
Члени ФРУ готові платити за бронь, але десь у районі 6 тисяч гривень на місяць за працівника. Хоча очевидно, що такий рівень надходжень не здатен стати аргументом у дискусії з тими, хто виступає проти ідеї економічного бронювання.
Як переказують співрозмовники в команді президента, Зеленський ще не вирішив, який саме варіант обрати. Хоч уже публічно заявив, що сам механізм буде реалізовано.
Результат:
вже голосів:
92 (49.46%)
Отстойная идея
54 (29.03%)
Отличная идея
40 (21.51%)
Тыц
’ТЦК набагато простіше прийти на завод, дати план і за списком роздати повістки. Але зараз, після двох років війни, ситуація на багатьох підприємствах критична. Спочатку система мала певний запас міцності, і можна було забирати стільки, скільки було потрібно. Але зараз все натягнуто, як струна.
На всіх зустрічах великі підприємства говорять про те саме – що вони реально можуть стати, бо не вистачає людей’, – розповідає УП заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.
’Тому і бізнесу, і суспільству треба дати якийсь справедливий і зрозумілий механізм, як гарантувати свою роботу. Щоб ми не мобілізували тільки тих, хто реально працює ’в білу’, і тому їх видно. А щоб всі розуміли, що зараз такий час: або ти працюєш на бюджет, і так утримуєш армію, або ти служиш у війську. Третього не дано’, – додає Шурма.
Luxurygirl• 14 февраля 2024
Ну то есть по городам большим с хорошими зп (а они вообще есть в массе?) будут мужики работать себе а по пгт и регионам лохи идут воевать? Так получается?
Ответ дляIrinkalak
Идея отличная, сумма неподьемная для большинства
Снова раскол бедные-багатые
Ну этот был всегда. Те, кто при деньгах, выезжали за 5-15 тыс евро за границу. Да и до войны ’мажоры’ могли почти безнаказанно творить всякую дичь.
Ответ дляёжовые рукавицы
Чи багато підприємств зможуть собі таке дозволити?
Як розповідають співрозмовники УП в Федерації роботодавців, обидві названі суми – зарплата в 35 тисяч чи 20 тисяч збір з роботодавця – недосяжні для більшості їхніх членів.
Ответ дляДана-Нирвана
Да, но это теперь узаконить хотят
И типа власти не знают сколько люди зарабатывают реально. Ну сделали бы плавающий% какой то, это было бы справедливо
Ответ дляLuxurygirl
Да, не будет никто такие деньги за бронь платить. Проще будет найти работников с фиктивной инвалидностью . Такие меры ещё больше запустят коррупцию .
Станом на зиму 2024 року в Україні теоретично є 11,1 мільйона чоловіків, які підлягають мобілізації. Саме стільки чоловіків від 25 до 60 років мають реєстраційний номер платника податків, кажучи простіше – ІПН.
Понад мільйон людей, 11% від усієї кількості, уже зараз служать у різних структурах Сил оборони. Здавалося б, залишається дуже широке поле для відносно безболісної мобілізації необхідних 300–400 тисяч осіб. Та насправді ситуація набагато складніша.
Ініціативна група в Раді, яку зібрав голова економічного комітету Дмитро Наталуха, провела свої розрахунки. Згідно з ними, із загальної цифри потенційних мобілізованих слід одразу виключити приблизно 50% людей. Майже 3 мільйони чоловіків залишились на окупованих із 2014 року територіях, приблизно мільйон перебуває за кордоном і ще щонайменше 1,5 мільйона мають різні групи інвалідності.
По суті, реально мобілізувати можна тільки дві категорії людей.
Перша – орієнтовно 2,8 мільйона офіційно працевлаштованих людей і майже 0,6 мільйона активних ФОПів.
Друга категорія – це чоловіки, які перебувають в Україні, однак про яких державі не відомо взагалі нічого, крім ІПН: вони ніде не працюють, не платять податків, не служать у війську тощо. Вони просто є. І їх ціла армія – майже 950 тисяч.
Конечно против. Разве что минималку поднимут до 35 тыс. А так получается, богатые, как всегда, в шоколаде, а бедные в окопах. А 35 тыс - это не та сумма, которую каждый может заработать. Такие з/п только в Киеве.
И бюджетникам такие з/п не платят. И кто будет разбирать завалы, тушить пожары и лечить людей? Грузчики где возьмутся, если их нельзя будет бронировать? И это те специалисты, которые женщины не заменят никак
Viktoria_St• 14 февраля 2024
Вот, село не далеко от меня, мужиков почти не осталось. В других сёлах ситуация не лучше, дожились до того что электрика найти проблема. Много людей в сёлах потянут платную бронь, даже 6 тыс? А работу такую кто будет делать?
Ответ длячир
Ого 80 тыс. в месяц на одного. Я не в курсе конечно, но мне кажется там для питания закупается кабачковая икра по цене черной и т.п. Следовало бы провести аудит и сумма значительно уменьшилась бы. С учетом постоянных коррупционных скандалов. имхо конечно.
Ну там же не только о еде, наверное. Форма, бронежилет, обувь, аптечка.
Вкусныйпончик• 14 февраля 2024
Вважаю бронь це чергова замануха. Щоб отримати бронь він проходить комісію, а потім бронь відмінять і ти вже за неявку по повістці маєш уголовку. ( але це не стосується броні на критичних об´єктах, де спеціалістів на дорозі не валяється і вони з самого початку заброньовані)..
Ответ дляДана-Нирвана
Якби можна було людині самій за себе платити, то я підтримую. А якщо підприємства мусять платити, то не буде такого, закриються.
Ответ дляЕлена1265
То есть вы за то, чтобы воевать шли все? А деньги где брать на содержание военных тогда? Если все воруют, США сокращает финансирование, а на донатах много не повоюешь. Я без подкола.
Ответ дляДана-Нирвана
35 тыс - это даже не средняя з/п по Киеву. Они там обкурились. Либо работаешь на 35 тыс, либо служишь🤦🏻♀️🤦🏻♀️🤦🏻♀️
Luxurygirl• 14 февраля 2024
Ответ дляKarin 777
Да понятно, но сама идея?
Luxurygirl• 14 февраля 2024
Ответ дляДана-Нирвана
Удалено администрацией...
Ответ дляВкусныйпончик
Не думаю. Зачем государству убивать куриц, несущих баблишко?
Luxurygirl• 14 февраля 2024
Ответ дляspain2406
Не лохи, а настоящие мужчины, воины
Ирония вам не знакома видимо
Allka- skakalka• 14 февраля 2024
Опять набить карманы депутатов и чиновников ,пацаны многое покупают за свой счёт , и еду тоже.
Когда мне подруга рассказала ,что на неделю её мужу ,их 12 человек бригада ,привезли 2 мёрзлых капусты 8 банок жирной тушонки и пару килограмм каши пшенички . Просто насмешка , естественно ,сами покупали пока рядом был магазин ,что-то у местных покупали ,яйца ,молоко .
Ответ дляLuxurygirl
Удалено администрацией...
’Конечно против’ - первое преложение. И сбавьте тон, пожалуйста. Вы на форуме, а не на базаре.
Сейчас посчитал налоги с не самой маленькой зарплаты - если работник получает на руки порядка 25 000 грн, то общая сумма налогов за этого работника в бюджет составяет около 10 600 грн (20% пенсионный с работодателя, 18% ЕСВ + 1,5% военного сбора с зарплаты рабочего). В общем, нужно по-белому получать на руки тысяч 50 гривен, чтобы налогов в бюджет порядка 20 тысяч выходило. У ваших мужей и сыновей такая зарплата, надеюсь?