Просить поширювати
B i r u z a• 22 мая 2024
На Сумщині уночі збили усі «шахеди», але уламки таки пошкодили об’єкти інфраструктури - керівник ОВА Артюх.
Наразі електропостачання в області, котре було відсутнє внаслідок нічної атаки військ РФ на об’єкти енергетики, вже повністю відновили.
🙏
B i r u z a• 23 мая 2024
❗️ На Сумщині активізувалися російські ДРГ, – Андрій Демченко
Речник Державної прикордонної служби зазначив, що їхнє головне завдання – знайти місця розташування українських підрозділів та дізнатися, як побудована оборона, щоб потім завдавати туди ударів з потужного озброєння.
’Наразі не можна сказати, що ДРГ намагаються заходити щодня, але їхня активність досить висока’, - додав Демченко.
📭
B i r u z a• 23 мая 2024
На кордоні з Харківщиною знаходиться понад 40 тис. росіян, біля Сумщини — понад 9 тис., — військовий аналітик
В ефірі Ранок.LIVE Денис Попович наголосив, що українці були змушені перекинути свої резерви, щоб зупинити наступальні дії на півночі Харківщині:
З іншого боку, ворог перекидає резерви. Тобто, якщо на початку цього наступу напроти Сумщини було близько 15 тисяч військових, і близько 30-35 тисяч росіян було перед Харківщиною, то за останніми даними перед Сумщиною є лише 9-10 тисяч, а перед Харківщиною — близько 40-41 тисяч. Очевидно, через перекидання резервів їм вдалося збільшити війська.
🙁
B i r u z a• 24 мая 2024
❗️Армія рф нарощує свої угрупування на кордоні зі ще двома областями – Генштаб.
Війська росії нарощують угруповання на кордоні з Чернігівською областю та поблизу кордону із Сумською. Звідти окупанти завдають ударів ’Шахедами’, б´ють з авіації та артилерії, а також виконують сковуючі дії.
🤬
B i r u z a• 25 мая 2024
Як живе Велика Писарівка на прикордонні Сумщини.
У Великій Писарівці розпочинається 5-кілометрова прикордонна зона. Деякі подвір’я – за 3 кілометри від російського кордону. Зруйновані та пошкоджені будинки, безлюдні вулиці – такий вигляд має селище сьогодні. Перехожих практично немає, іноді проїжджає автівка або велосипед. Це, в більшості, люди, які приїздять із сусідніх сіл провідати своє господарство, розповідає заступник голови громади.
“Багато людей живе поряд з Великою Писарівкою, в 30-20 кілометрах, тож вони кожного дня навідуються додому”, – говорить заступник голови Великописарівської громади Микола Богданов...
😢😢😢
B i r u z a• 27 мая 2024
Через обстріли без світла 12,6 тисяч абонентів у 40 населених пунктах на Сумщині, - Мінрегіон.
😒
B i r u z a• 27 мая 2024
Росіяни можуть піти на Богодухів та на Золочів на Харківщині - ISW
Угруповання, яке збирають росіяни в районі Грайворон-Борисівка-Пролетарський, ймовірно, може зайти на територію України по двох напрямках, пише Інститут Вивчення війни
▫️ або на південь у напрямку Золочева та Богодухова в межах 25 км від кордону
▫️ або на захід у напрямку населених пунктів вздовж траси Р45 Богодухів-Краснопілля-Суми
Концентрація окупаційних сил в цих районах могла б змусити ЗСУ перекинути свої сили уздовж кордону в Харківській та Сумській областях
🤬🤬🤬
B i r u z a• 29 мая 2024
Суми й Чернігів взяти в кільце: росіяни не полишають плани наступу з півночі
...А щодо Сум, то цей обласний центр, на думку росіян, можна взяти навіть дещо простіше. Операцію щодо оточення та взяття у блокаду міста цілком реалістично здійснити навіть наявними на даному напрямку російськими силами. Алгоритм той самий, як і з Черніговом — взяти у блокаду, а також оточити місто мережею укріпрайонів, знекровити гарнізон і примусити його до здачі або знищити в результаті штурму переважаючими силами.
Захоплення Сумської області для окупантів дозволить також прикрити власні прикордонні райони. Крім того, вони вважають, що втрати Сум і Чернігова для українців стануть болісною поразкою, а для себе «моральною компенсацією» за безславну здачу Херсона.
😡
B i r u z a• 31 мая 2024
росія збирає сили для наступу у Сумській області, — The Washington Post з посиланням на українських чиновників
😡🤬😈
B i r u z a• 02 июня 2024
На Сумщині з початку повномасштабного вторгнення загинули 267 мешканців, серед них три дівчинки та 10 хлопчиків...
У Сумській обласній прокуратурі оприлюднили імена загиблих дітей та звідки вони родом.
Подробиці
😭😭😭
Подробиці
😭😭😭
B i r u z a• 07 июня 2024
На Сумщині проведуть евакуацію ще 8 населених пунктів.
Практично всі громади в районах Шосткінському, Конотопському, Сумському та Охтирському потрапляють під обстріли ворога, на жаль, на сьогоднішній день ми фіксуємо певну кількість загиблих людей. За цей тиждень було 160 обстрілів, внаслідок чого 3 особи загинули та 3 поранені. Всього з на початку року 50 людей загинули, ці показники перевищують минулорічні😵
Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх.
B i r u z a• 13 июня 2024
Наступ на Сумщину: чи вистачає людей та техніки...
У проєкті «Спостережний пост» від кореспондентки ТСН Наталії Нагорної цього разу говорили з гостями про війну на Сумщині. В гостях командир батальйону ударних безпілотників 32 ОМБр, прес-офіцери 129 бригади ТрО та 32 ОМБр.
B i r u z a• 13 июня 2024
На Сумському напрямку спостерігається зменшення інтенсивності спроб заходу російських диверсійно-розвідувальних груп.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
B i r u z a• 18 июня 2024
Наступ на Сумщину зірвався, бо росіяни перекинули особовий склад на Харківщину, — військовий аналітик
Наразі українські війська наступають на цьому напрямку, а росіяни намагають втримати 5-кілометрову смугу, яку вони зайняли. Про це повідомив в ефірі Ранок.LIVE Євген Дикий. За його словами, на Харківщину окупанти кинули новобранців, а якість російської армії дуже падає. Крім цього, техніки у них у 10 разів менше, ніж під час наступу у 2022 році.
Що ж стосується Сумщини, аналітик зауважив, що захід окупантів в Рижівку — «імітація бурної діяльності».
Коли реальний наступ розвивати нема ким та чим, а про щось терміново потрібно звітувати. От Рижівка — це було смішно...
B i r u z a• 20 июня 2024
За добу 19 червня російські військові завдали 116 ударів по Сумській області, є пошкодження цивільних будівель. Правоохоронці документують наслідки обстрілів.
🤬
B i r u z a• 24 июня 2024
Активність ворожих ДРГ на Сумщині знизилася, особливо у порівнянні з весняними місяцями
— Андрій Демченко про ситуацію на кордоні
Речник ДПСУ зазначив, що цього вдалося досягти завдяки діям і заходам, які вживають сили оборони.
B i r u z a• 25 июня 2024
Росіяни відмовились від наступу на Сумщину через невдалу операцію на Харківщині, – повідомив представник ГУР Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону.
’Ситуація на Сумщині принишкла, зокрема тому, що на Харківському напрямку ситуація пішла не за планом, і росіяни не змогли розвинути свої плани далі так, як планували’, – повідомив Юсов.
Також представник ГУР зазначив, що на Сумщині лишається загроза ворожих ДРГ.
B i r u z a• 01 июля 2024
російська ДРГ намагалася зайти на Сумщину.
Про це стало відомо Кордон.Медіа з власних джерел.
Це було сьогодні вранці. Диверсійно-розвідувальна група хотіла перетнути держкордон зі сторони Великописарівської громади.
Наші військові відбили ДРГ - ворог повернувся на свою територію.
B i r u z a• 13 июля 2024
❗️Буданов: загроза наступу ЗС рф з півночі існує і вона абсолютно реальна
Голова ГУР навіть повідомив, що наступ з півночі вже триває, однак не уточнив, на Сумщині чи Чернігівщині, щоб не провокувати паніку.
Проблеми є і вони загострюються. Катастрофи не буде, але ігнорувати їх не вийде. Я вже казав комусь із західної преси: хороших новин у мене в цьому році багато не буде, на жаль,
— заявив голова ГУР.
ㅤ🤬
— заявив голова ГУР.
ㅤ🤬
B i r u z a• 16 июля 2024
14 липня російські війська обстріляли місто Білопілля на Сумщині. Ворог бив по місту з «градів». Руйнувань зазнали приватні домогосподарства, багатоповерхівка, було влучання в школу і в місцеву пекарню, яка забезпечувала хлібом місто. Про це Суспільному повідомив міський голова Білопілля Юрій Зарко. Серед цивільних є троє поранених. Кореспонденти суспільного дізнавались, як містяни ліквідовують наслідки атаки російської артилерії.
😢
B i r u z a• 25 июля 2024
Про безпекову ситуацію у Великописарівській громаді
Більш менш стало спокійніше ...
B i r u z a• 06 августа 2024
Військові РФ зруйнували будинок у Білопіллі із понад 150-річною історією. У домі німецьких пивоварів, ще наприкінці липня мешкали люди, допоки туди не влучив російський боєприпас. Нині замість оселі – купа побитої цегли.
😵💫
B i r u z a• 07 августа 2024
❗️На Сумщині оголосили евакуацію із 23 населених пунктів, — голова ОВА
Йдеться про 10-кілометрову прикордонну територію. Евакуації підлягають 6 тисяч людей
Це близько шести тисяч (осіб - Ред.). Серед них - 425 дітей. В першу чергу завдання - евакуація сімей з дітьми. Підготовлені місця де будуть вони мешкати...’, - розповів Артюх.
Евакуаційні сили і засоби підготовлені, запевнив очільник області.
Він зазначив, що ситуація на Сумщині досить напружена.
’Більше доби тривала повітряна тривога. Я дякую нашим Збройним силам, Силам протиповітряної оборони, які знищують навіть балістичні ракети. І дуже багато вибухів, які чують сьогодні жителі Сум та області – це робота нашої протиповітряної оборони. Такого прикриття ще не було на Сумщині»’, - сказав голова ОВА.
Тим часом у сусідній Курській області РФ влада оголосила евакуацію з деяких населених пунктів, а також попередила про ’танки, бронетехніку, ДРГ’ українських військ.
Інформацію про прорив кордону в Курській області росіяни поширили 6 серпня, але стверджували, що нібито ФСБ атаки відбила. Але потім риторика змінилася і росіяни почали евакуйовувати людей і писати про рух військ до села Суджа і від нього уперед. Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко писав, що заяви росіян про контроль над кордоном в тій області є фейком.
До вечора бої визнало російське міністерство оборони.
Україна поки не коментує операцію в Курській області.
😨
B i r u z a• 07 августа 2024
У Суджі був розташований штаб ВС РФ, який планував наступ на Сумщину у квітні цього року
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко каже, що «готовність наступу» була станом на 29 квітня 2024 року. Однак окупанти не пішли на це, адже «втрапили в халепу» на Харківському напрямку й перебазовували війська туди.
Але передові загони, які здійснювали розвідувальні заходи, там були. Думаю, зараз може йтися й про «санітарну зону», зокрема, на Сумщині та Курщині, щоб ворог не міг обстрілювати звідти українські території бодай з артилерії та мінометів.
КИЇВ24
B i r u z a• 08 августа 2024
Росіяни скинули авіабомби на школу в Сумській області: загинули двоє людей, серед яких дитина
Голова Сумської ОВА Володимир Артюх розповів, окупанти завдали удару, зокрема по населеному пункту Могриця. Там загинув 22-річний хлопець та його 6-річна сестра. Вони перебували на подвір’ї школи, яка була знищена авіаударом РФ.
Крім цього, в інших населених пунктах Сумщини ще двоє людей отримали поранення внаслідок російських атак.
😓
B i r u z a• 09 августа 2024
На Сумщині є потреба в евакуації близько 20 тис. людей, - МВС
Зараз триває евакуація з Сумщини. За словами МВС, мешканців транспортують групи поліції та ДСНС. Супровід евакуаційних колон здійснюють поліцейські, вони також забезпечують правопорядок у місцях попереднього збору.
😰😖😢