ЖонДуан• 18 марта 2024
Мамы мальчиков 10-11 классников.Что думаете делать?Куда поступать,в Украине или?
Прошлую тему закрыла,т.к. не добавился опрос.
Результат:
вже голосів:
484 (49.85%)
Результат
257 (26.47%)
Вывезем сына за кордон
132 (13.59%)
Еще не решили
98 (10.09%)
Оставим в Украине
4есотка• 18 марта 2024
Ответ дляbegovelik
При чем здесь Оксфорд? В европе обычные университеты доступны всем. Про финансовые возможности - есть помощь от государства. Мы получаем помощь на двух детей, на днях пришли климабонусы (это выплачивается всем абсолютно), сейчас подадим декларации и еще получим возвраты налогов.
Не все дети привыкли жить на пособие, вот в чем проблема
Фея_3уровень• 18 марта 2024
Ответ дляПланшетница
Я сама лично против выезда. Никто из семьи не захотел выезжать даже под дулом пистолета
Дуло пістолета мабуть для гарного слівця
Планшетница• 18 марта 2024
Ответ дляФея_3уровень
Не только. Ничто не заставит нас покинуть Украину. Мы счастливы, что живем в лучшей стране.
Трохи злякана• 18 марта 2024
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Ті, хто каже про безкоштовне навчання - не забувайте про те, що при умовно безкоштовному навчанні дитині потрібно сплачувати як мінімум гуртожиток, харчування та поточні витрати.Для відносно не дорогої Польщі це в середньому біля 20т.грн Кажу про особистий досвід-син навчається на 1 курсі. Ну і безумовно потрібно бути впевненим в своїй дитині, що вона зможе себе повністю обслуговувати - купляти продукти, готувати нормальну їжу, прати речі, сушити речі, і тд.Ну і при цьому ще і навчатись
Вибачте ,син навчається в універі ? У мене на доньку в Польщі ( коледж ) умовно йде 10-12 т ( без одягу ).
Фея_3уровень• 18 марта 2024
Ответ дляПланшетница
Тобто кацапи на порозі або ймовірна окупація з дулом пістолета не змінили б вашу думку ?
Трохи злякана• 18 марта 2024
Ответ дляЖена брата Админа
Надеюсь на ваше рабочее место тоже бомжа какого то приведут
Планшетница• 18 марта 2024
Ответ дляФея_3уровень
Ну мы с линии фронта отъехали всего лишь на 27 км - в Запорожье. Самый ближайший город. Если что, поедем еще чуть дальше - например, в Днепр.
ЛюбимаЯНЬ• 18 марта 2024
Ответ дляТрохи злякана
Так, універ. 7000 гуртожиток, 4000 репетитор польської, ну і їжа, тренажерний зал, сходити кудись з друзями, поточні розходи
Фея_3уровень• 18 марта 2024
Ответ дляПланшетница
Мужньо. Удачі !
Вареничніца• 18 марта 2024
Ответ дляbegovelik
Ну от прям всім, особливо коли потрібно сплатити за навчання-проживання-харчування-особисті потреби. Що ви вважаєте доступним для всіх? Мені от реально потрібно прям зараз рішення про доступне навчання. Яку допомогу може отримати від держави студент в Австрії ? Може знайти підробіток, знаючи тільки англійську С1 і німецьку =0 ? Припустимо, що університети в Австрії дійсно доступні багатьом але якщо скласти бюджет на місяць, то вийде десь мінумум 800-900 євро, а це вже не так і бюджетно, якщо батьки живуть не в Австрії і не отримують виплати та повернення податків, як у вашому випадку.
Трохи злякана• 18 марта 2024
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Ясно ,дякую.В нас знатно менше ,Але ж не універ теж.Гуртожиток 5000+4-5000 поточні на неї.
Вареничніца• 18 марта 2024
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
А яка вартість за універ ? Польскою навчається чи англійською ? Який орієнтовно бюджет на харчування ?
ЛюбимаЯНЬ• 18 марта 2024
Ответ дляВареничніца
Навчання ми обрали англійською, тож платно. Взагалі, в залежності від напрямку це від 1500 євро за рік. На харчування бюджет 5-6, з урахуванням того, що купляє і готує багато
Заліковий троль• 18 марта 2024
Ответ дляГладиолус
А як вивезти 17 річного, якій відмовляється їхати і має свою чітку позицію? Тягнути за руку чи штовхати?
Предложить один день пожить с завязанными за спиной руками. Вот пусть попробует сходить в туалет сам, умыться, одеться и проехать в транспорте. И это не причуда, это реальность многих из тех, кто не спрятался… Готов? Иногда разговоры разговаривать лишнее.
БоВжеВільна• 18 марта 2024
Ми, звісно, поїхали.
Виїжджали в 2022 в 12 років. Тоді навіть і на думку не приходило, що це ми від мобілізації їдемо. Бо де 12 років, а де мобілізація.
Наразі синові 14 і вже зрозуміло, що до кінця війни і початку сталого миру - він в Україну не поїде. Чим раньше виїхати, тим більше шансів гарно вивчити мову для ВУЗу.
Я Україну люблю, але сина люблю набагато більше.
Жирафовое варьенье• 18 марта 2024
Ответ дляПеремелица
Выехавшие не верят, что такое возможно
Насправді це не про любов до країни, а про їх вік, вони бояться втратити найкраще у їх віці: друзів, стосунки і ті. Вони ще прив´язані до спогадів дитинства. Випускний - раз в житті, вступ - теж раз, бо не хочуть час втрачати
Жирафовое варьенье• 18 марта 2024
Ответ дляПланшетница
Моя подруга з Мелітополя всією сім´єю виїхали до Запоріжжя, діти вже в школи нові ходили, облаштували нове життя поки в сусідній будинок не прилетіло, все зібрали і майже через рік знову переїхали і знову все з початку
Ответ дляВареничніца
В Инсбруке где-то 1000 евро в год за учебу, в Мюнхене украинцам учеба в ВУЗах сейчас бесплатная (этот вариант тоже рассматриваем). Общежитие отдельно, но планируем, чтобы старший ездил транспортом (но это планы на будущее, он сейчас в 8 классе). Так выплаты на детей и возвраты налогов идут абсолютно всем, кто живет в Австрии. Во Франции живут друзья - у них тоже есть выплаты на детей.
Вареничніца• 18 марта 2024
Ответ дляbegovelik
Ну те що Вам це доступно я зрозуміла, питання було трошки інакше. Бо 1000 євро на рік, то не весь бюджет і не всі живуть в Австрії. В переважній більшості бюджет буде 1000 євро на місяць+оплата за навчання, оскільки потрібен гуртожиток+харчування+мобільний+проїзд+підручники+власні витрати.
Жена брата Админа• 18 марта 2024
Ответ дляТрохи злякана
Вы додумываете сами или дети подсказывают ?
Жена брата Админа• 18 марта 2024
Ответ дляМоре Щастя
Вона не зрозуміє, не витрачайте сили
Це ті з 73/
Удачи
Дадосвидания• 18 марта 2024
Ответ дляПеремелица
За 8 лет война не закончится?
Война уже сколько лет ? Не пишите 2.
Там и следующие 8 впереди (
Вареничніца• 18 марта 2024
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Навчання англійською не гірше ніж польскою ? Як відношення до дитини, немає ніяких передвзятостей ? Що за університет, досить прийнятна сума за англомовне навчання. Окрім Лодзя більше не знаю з такою вартістю.
Дадосвидания• 18 марта 2024
Ответ для4есотка
Так пусть летом работает. В чем вопрос. Кому там пособия платят? Студентам никому. А если и платят, то это стипендия
Дадосвидания• 18 марта 2024
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
У нас выходит с общежитием ок 300 евро. Словакия.
Ответ дляВареничніца
В Німеччині взагалі безкоштовно українцям
Дадосвидания• 18 марта 2024
Ответ дляbegovelik
Как и в Словакии всем, кто учится на словацком.
Жирафовое варьенье• 18 марта 2024
Ответ дляВареничніца
Студент в Австрії буде отримувати допомогу Familienbeihilfe, не знаю скільки, десь 200 євро, на житло 165 євро та харчування 260, це вже разом 625, а заробити навіть без мови за тиждень 150 євро, це 10 годин. У знайомій сину 17, пішов на Lehre (працюєш, навчаєшся і гроші платять типу стипендії) у нього десь 550 додатково до суми вказаної вище, тобто вже більше 1000 і це без допомоги батьків