ЖонДуан• 18 марта 2024
Мамы мальчиков 10-11 классников.Что думаете делать?Куда поступать,в Украине или?
Прошлую тему закрыла,т.к. не добавился опрос.
Результат:
вже голосів:
484 (49.85%)
Результат
257 (26.47%)
Вывезем сына за кордон
132 (13.59%)
Еще не решили
98 (10.09%)
Оставим в Украине
Мааарковная• 19 марта 2024
Ответ дляЩедрик ведрик
У нас троє дітей, можемо виїхати, але не хочемо. Через пів року старшим хлопцям буде 18 років. Планують вступати в Україні. Тут наш дім, бізнес, нерухомість. Йти обслуговуючим персоналом на завод в іншій країні і починати з нуля мені уже здоров’я не дозволить. З класу усі хлопці на місці. Київ. Ніхто нікого нікуди не вивозить, хоча можливість є. Багато друзів і знайомих воює. Воюють заради того, щоб Україна була. Заради кого воювати, якщо усі виїдуть?
Ну що сказати круто, молодці, але в такий неспокійний час краще бути мобільнішими.
Мааарковная• 19 марта 2024
Ответ дляbegovelik
Не знаю, что вы там нашли, но в Польше зарплаты тоже не очень интересные.
Согласна, так и цены не Немецкие, и страховок обязательных и штрафов меньше, недвижимость доступная по цене и это далеко не все плюсы...
Помогалочка• 19 марта 2024
Ответ дляS.s.s.
розкажіть, будь ласка, де живе ваш син
винаймаєте?
Живе у родинні поляків.Вони мають великий дім. Я плачу за клмуналку
Помогалочка• 19 марта 2024
Ответ дляВладина
Коли ваш їхав? Думаю, чи мого випустять у квітні. 18 у травні буде.
Я вивезла сина за місяць до 18. Без питань
Помогалочка• 19 марта 2024
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Ну я не можу порівнювати навчання польською та англійською, бо знаю тільки про англійську. Сину подобається, багато семінарів, цікаві предмети та завдання. Щодо вартості -я ж середнє по палаті писала залежить від міста, вузах, напрямку. У нас це 2500 за рік , Люблін
Євро? Який інститут?
Жирафовое варьенье• 19 марта 2024
Ответ длязорi
для нормальной жизни там нужно 2-2 с половиной тыс евро на человека.и это не кучеряво.это так что б почти как дома комфорт.ну и минус-жилье не свое
И как же мы с детьми живём тут? У всех разные понятия нормальности
Жирафовое варьенье• 19 марта 2024
Ответ дляВареничніца
Ці виплати може отримати кожен студент український ? Їх виплачує держава ? На житло читала, що при умові,якщо вартість житла не більше 35 євро, це дійсно так? Бо дуже низька сума на ореду виходить. Запитувала в агенціїї освітній, то вони з цього приводу нічого толком не можуть сказати.
Кожен українець, вартість житла не повинна перевищувати виплати, для студентів 260+165, тобто кімнату можна зняти, або скласти суми і на трьох квартиру, наприклад, в договорі свою частку вказати. Але головне, тут якщо треба, можно легко заробити: в Макдональдсі, на заходах помічником або в гардеробі.
Мааарковная• 19 марта 2024
Ответ дляbegovelik
Даже с учетом всех платежей и страховок накоплений больше останется.
Это Вы уже из опыта реального говорите или прикидывает как оно будет?Реальность совсем другая, и все платежи Вы не учтете, потому что как пример: то Вам свет и воду за год вдруг пересчитают, то страховка что то не покрывает, то не в тот день расторжение договора оформили и его автоматически на год ещё продлили и грубо говоря Вы не можете планировать свои доходы, потому что слишком много непредвиденных расходов.Ну разве что у Вас зарплата не 2000-3000, а от 5000 евро чистыми, тогда может выгоднее.
Ответ дляМааарковная
Я здесь уже два года нахожусь и говорю из своего опыта. Муж год. Прекрасно все планируется. Со страховкой тоже особых проблем нет. Да, приходится платить по 6 евро за каждое лекарство, но это ни на что особо не влияет. А у вас какой-то поток фантазий, извините. )
НуКаНаКа• 19 марта 2024
Ответ дляВладина
Осенью. Выпустят и вашего. На данный момент , для несовершеннолетних ничего не изменилось, только загран нужен.
Мааарковная• 19 марта 2024
Ответ дляbegovelik
И Вы вдвоем с мужем работаете?Почему сразу фантазии? Это мой реальный опыт за то время пока я была студенткой в Германии, тогда мне приходилось оплачивать все самой без мужа, может с мужем проще не знаю. Могу сравнить расходы за год в Германии и Польше с одной и той же зарплаты, в Польше хватило даже на машину за год накопить.
МУСЯкомарова• 19 марта 2024
Ответ дляЦирк на дроті
Саму? В яку країну? Вже мову вчить? Моя не хоче чи все таки лінь вчити мову, не впевнена точно.
та момент закінченні коледжу їй буде 19, то напевно саму, мову поки не вчить, планує з наступного року (польську), хоча трохи словарний запас поповнює. Планує поступати в Польші в університет на анімаційну графіку. Поки пішла до репетитора, який готує до вступу (творчий конкурс). У нас навчається в коледжі теж на анімаційній графіці (коледж при КНУТД). Я, напевно поїду з нею на місяць, щоб прилаштувати. Ну і це поки так..... плани, подивимось яка ситуація буде у світі через 3 роки.
Девальвация• 19 марта 2024
Ответ дляЛорка-хлорка
По собі не судіть.
сужу по советчицам, которые в Европе
Девальвация• 19 марта 2024
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Цікаво, ви хочь іноді думаєте перед тим, як писали? Що означає в госпіталь на екскурсію? Мало того, що хлопці здоров’я поклали на ваш захист, так тепер слугують звірятками в зоопарку?
ПЗЦ повний ваші дописи.
в первый день войны и родственники, и знакомые побежали в военкоматы и ТРО добровольцами записываться. Сейчас на кладбище уже целая аллея образовалась из погибших односельчан, а все, кто рвался в первые дни - прозрели, заныкались и сидят по домам. Особо рьяные активисты-волонтеры села внезапно оказались в Европе. Жить все хотят.
Ответ дляМааарковная
Да, мы оба работаем.
Срочнокпсихологу• 19 марта 2024
Ответ дляДевальвация
сужу по советчицам, которые в Европе
Самое ценное, что есть у людей - их жизнь. И ради чего оны должны пожертвовать ей? Что хорошего они видели за эти 30+ лет? Что им дало государство, чтобы ради него можно было бы жертвовать жизнями ?
Девальвация• 19 марта 2024
Ответ дляСрочнокпсихологу
Все правильно. Вот это всё юношеское ’сыначка не уезжает, потому что любит Украину’ быстро выветрится в окопе.
Срочнокпсихологу• 19 марта 2024
Ответ дляДевальвация
В «Спасении рядового Райна» очень хорошо показана вся военная романтика
Гарачий Чокалад• 19 марта 2024
Ответ дляПомогалочка
Ваш син вчиться в українському ВУЗі асинхронно? Я теж задумалась про такий варіант, зняти там житло, поки вчитись асинхронно в Україні, а потім при можливості і вивченні мови спробувати там. Але є одне але, чи продовжать з червня поляки статус укр?
Помогалочка• 19 марта 2024
Ответ дляГарачий Чокалад
Так, живе в Польщі, вчиться он-лайн в укр ВУЗі. Побачимо які результати будуть після сесії......розумію це ’але’.....
Цідило правди• 19 марта 2024
Ответ дляМіні-бікіні
Підкажіть де саме були?мову знаєте?чому повернулись? скільки дитині?плануєте повернутись в Ірландію?там дуже холодно?
Були в Кілтілі, мову знаю я і діти, 9 і15 років. Повернулись до чоловіка в Суми. Було не холодно, але ми були навесні. Як взимку не знаю, як буде потреба то знов будемо виїжджати