Скорая помощь• 25 апреля 2024

Підкажіть по аналогам ліків для дитини

У дитини збільшена ЩЗ, понижений рівень вітД. Прописали:
- йосен "1 таблетка містить: основні речовини: калiю йодат ̶ 0,253 mg (мг) (що еквівалентно 150 μg (мкг) йоду), натрію селеніт ̶ 0,167 mg (мг) (що еквівалентно 75 μg (мкг) селену);"
- олідетрим.

Про айхерб лікарка щось чула, але не в курсі. Думаю, чи не краще було би все це придбати на айхербі? Хтось так робив?

Ще мене бентежить, що за іншими ознаками, у дитини гіпертеріоз, а не гіпотеріоз. І що їй прописали йод без аналіза. Може, варто здати спершу аналіз на йод, може, якраз надлишок?

Буду вдячна за підказки і поради
Tammy21• 25 апреля 2024
Будь ласка, знайдіть іншого лікаря, перездайте аналізи (тиреоїдна панель). Це не ок призначати йод отак наобум.
Tammy21• 25 апреля 2024
А) І на Айхерб можна покупати замінники, ті ж вітаміни. Селен взагалі не впливає ні на що.
автор Скорая помощь • 25 апреля 2024
Ответ дляTammy21
Про те, що селен при тіреоїдиті потрібен, я знаю.

Ттг в нормі, на інші гормони сказала, не треба
Творческий типаж• 25 апреля 2024
Ответ дляTammy21
в Україні йод треба тупо всім поголовно, це рутина, не треба аналізи, тим паче діти - вони вживають достатньо продуктів моря? звісно ні..
Творческий типаж• 25 апреля 2024
автор, вітаміну Д на айхерб купа, обирайте потрібне дозування та форму (рідина чи в таблетках, мармеладках), а от селен я хз, я беру в наших аптеках, а не айхерб
Tammy21• 25 апреля 2024
Ответ дляСкорая помощь

Селен не має меж.доказової ефективності.
ТТГ може спонтанно нормалізуватися час від часу, треба робити повний комплект аналізів.
Tammy21• 25 апреля 2024
Ответ дляТворческий типаж
Це не так. Багатьом йод лише зашкодить.
автор Скорая помощь • 25 апреля 2024
Ответ дляТворческий типаж
Якщо перевищити дозу йоду, можна теж втрапити в халепу, а він і так мав аутоімунне захворювання.
Творческий типаж• 25 апреля 2024
Ответ дляTammy21
Це не так. Багатьом йод лише зашкодить.
ви багато знаєте дітей/людей в кого в нормі вітамін д та йод?..я жодного такого не зустрічала, у всіх нижня межа якщо нічого не приймають додатково
Tammy21• 25 апреля 2024
Ответ дляТворческий типаж
В цій темці йде мова про людей з нюансами щитовидної залози. Їм, часто, не те що можна йод)
Творческий типаж• 25 апреля 2024
Ответ дляTammy21
Збільшення щ залози ставлять всім поголівно з дитинства, через дифіцит йоду, судя по призначенню автора та по ’У дитини збільшена ЩЗ, понижений рівень вітД. ’ - то це типовий кейс, копіпаст для усіх - йод та селен..
Tammy21• 25 апреля 2024
Ответ дляТворческий типаж
Ви берете на себе відповідальність виставляючи діагноз онлайн, людині, яку не бачили, не маючи при цьому мед.освіти?
Творческий типаж• 25 апреля 2024
Ответ дляTammy21
як мінімум не я питаю тут порад по дитині) і де тут проблеми з щ я так само хз, ттг в нормі, тому видихайте вже, ну і як ви можете знати чи медична в мене освіта...таке шось, спроба повумнічать провалилась) пробуйте ще
автор Скорая помощь • 25 апреля 2024
Ответ дляТворческий типаж
У доньки немає збільшення, а у сина є. Їдять все однаково. В тому-то і справа. Батьки одні й ті самі у обох.
автор Скорая помощь • 25 апреля 2024
Коротше, я зрозуміла, що треба шукати іншого лікаря.
Піду, погребуся тут в пошуку. Зазвичай, радять хороше
Творю чудеса• 25 апреля 2024
Ответ дляСкорая помощь
Мені тут радили з дитиною іти в інститут ендокринології. Я погуглила, їх кілька. А ще є муніципальний. Я поки розбираюся.

Зробіть аналіз на йод, він 250 грн. Будете знати, чи є дефіцит, чи надлишок.
Tammy21• 25 апреля 2024
Ответ дляТворческий типаж
Дякую за цей ваш комент. Сподіваюся, саме він змотивує маму не слідувати вашим вище написаним.
автор Скорая помощь • 26 апреля 2024
Ответ дляТворю чудеса

Та я вже тут в пошуку знайшла. Але про лікарів різні відгуки, хтось пише - Луценко супер, хтось - що формальний огляд без заглиблення. Таке...

Створю тему про пошук ендокринолога, може, хтось щось ще порадить
автор Скорая помощь • 26 апреля 2024
Ответ дляTammy21
Та я вже зрозуміла, що треба рити далі, не обмежуватися одним фахівцем.
У сина в анамнезі аутоімунне захворювання, алергії. Щж може збільшуватися і при надлишку йоду, як я почитала.