Я тут Живу• 28 апреля 2024

Декларування доходів біженців - треба?

Маю на увазі, чи потрібно подавати за 23 рік в податкову України декларацію про доходи, якщо ти виїхав як біженець і отримував соціальну допомогу. І крім того кілька місяців працював, отримував зарплату і платив податок в цій країні. Чи є податок з цих доходів ще й в Україні?
Бо одні кажуть, що немає подвійного оподаткування, інші - є і подати цю декларацію треба вже до 1 травня
СhanelKa• 28 апреля 2024
Ответ дляАшолюдискажуть
Какие 1,5%? На армию.
А куда ж тогда эти налоги идут? Если армия содержится людьми из донатов и волонтёрами.
Ну ми ж давно сплачували
І до 22 року
Але, стільки проблем щоб сплатити, то може він їм не треба
СhanelKa• 28 апреля 2024
податковим законодавством України передбачено, що сума податку іноземного доходу не може перевищувати суму податку, яка підлягає до сплати в Україні. Якщо сума податку, сплачена за кордоном, буде більшою або дорівнюватиме тій, що підлягає сплаті в Україні, то платник не сплачує ПДФО, а тільки суму військового збору (зарахування сплаченого за кордоном податку при сплаті військового збору не відбувається). Якщо за кордоном платник сплатив податок менший ніж той, що підлягає сплаті в Україні, тоді підлягатиме сплаті різниця між сумою, що підлягає внесенню до бюджету в Україні, та сумою закордонного податку.
Хочу наколоти губи• 28 апреля 2024
Ответ дляМоре Щастя
А зачем вы брали беженство, а не временную защиту?
Не имеет значения.
Для большинства стран нахождение у них больше 183 дней в году=их налоговый резидент
Хочу наколоти губи• 28 апреля 2024
Выше ответили, или разницу платите, или ничего, или полную ставку НДФЛ, в зависимости от ставки в вашей стране пребывания. ВС 1,5% надо платить в любом случае.
Другое дело, что, например, во Франции декларация подаётся до 23 мая и обрабатывается её госорганами до августа и на момент чек-ап в Украине я не владею информацией о своей ставке.
Да, я могу знать ее предварительно, но могу и ошибиться в декларации.

Отдельно по пособиям, если они единственный источник дохода за границей - декларацию в Украине подавать не надо.

Я в Украине подавать декларацию не буду. Лучше этими деньгами точечно финансировать потребности армии.

Если вы думаете что вам это зачтеться в стаж, то вы забыли про ЕСВ. По итогам годовой декларации он не платится, т.е. вам надо заключать договор с пенсионным (или налоговой) и делать ежемесячные взносы в размере не меньше 22% минимальной зарплаты. Месяц просрочки - он выпадает из расчета.
Я_канеша_извиняюсь• 29 апреля 2024
Автор, я держслужбовець і кожного року подаю декларацію держслужбовця. Були роз´яснення НАЗК, що допомогуя отриману за кордоном українцям з имчасовим захистом, декларувати не потрібно. Щоправда щодо зарплати не знаю
автор Я тут Живу • 02 мая 2024
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Дякую за відповідь
Распутница• 31 мая 2024
Ответ дляДжавеліна
Мы уже 2 года под временной защитой, в Украине ничего не подавали. Нафига? И как в Украине узнают о доходах в ЕС? В ЕС действует Закон о защите персональных данных и они информацию о вас не дадут Украине.
уже давно действует обмен данными, узнают, если захохтят.
Ksusci• 12 июня 2024
Ответ дляЯ_канеша_извиняюсь
Ого, ви працюєте за кордоном?
Нас «ввічливо»попросили повернутися і працювати віддалено з України (орендувати житло на західній до прикладу) або звільнятися. Ще у квітні 22 року. У депі звільнилося близько 20% державних службовців. Зараз набирають навіть без досвіду і без конкурсу😂
Я_канеша_извиняюсь• 12 июня 2024
Ответ дляKsusci
Ого, ви працюєте за кордоном?
Нам висунули такі самі умови, тому ми повернулися в листопаді 2022. Але до того часу встигла отримати допомогу, відкритий рахунок у банку. Тому і знала ці особливості. У нас залишилося за кордоном десь 8 працівників (це близько 3 відсотків)