Борець за гаманець• 28 мая 2024

Хто сплачує послуги нотаріуса

Продаж нерухомості. Я продавець. Нотаріуса обирали покупці по своєму бажанню. Поділити податки я готова була навпіл, покупці також. Ось нотаріус написав розцінки за свої послуги, ну дуже дорого, податки і ті менші. Причому перший раз писав одне, сьогодні зустріч - пише вже по +1,5-2 тис.грн за якісь там витяги чи щось інше (першого разу це не було озвучено).
Я за його послуги можу відмовитись платити? Я б вибрала іншого, точно було б дешевше.
Пупс• 28 мая 2024
У меня покупатель платил, но я платила сама свой налог

Love_Love_Love_• 28 мая 2024
Продавець за це платить, або як домовитесь
автор Борець за гаманець • 28 мая 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
Чому я маю платити, якщо я навіть не обирала його?
Вже не одну нерухомість купували, завжди оплачували нотаріуса або 50/50.
Якщо я плачу, то значить я і обираю до кого йти. Якщо мені того нотаріуса нав´язали, вважаю що його заоблачні суми - то не мої проблеми.
автор Борець за гаманець • 28 мая 2024
Ответ дляПупс
Податок я згодна сама оплатити. Я це озвучила покупцям одразу.
Золота орда• 28 мая 2024
В феврале и продавали и покупали, обе сделки пополам
Най хоч раз• 28 мая 2024
Ответ дляБорець за гаманець
податок то виключно ваші зобов’язання.
а не ви ’згодні’
і не зрозуміло, як ви могли бути ’готовою поділити навпіл’ ваші податкові зобов’язання.
А я женатая• 28 мая 2024
Кто как договорится. У продавца был свой нотариус, но сумма за дарственную вышла 49000 грн. Если в государственный, то гораздо дешевле. Продавец заплатил только налог
Ашолюдискажуть• 28 мая 2024
Ответ дляБорець за гаманець
Шлите лесом
Я_уеду_жить_в_Лондон!• 28 мая 2024
Все договірне. Але знову ж, нотаріуса вибирає покупець. Це негласне правило - він отримує документи і має бути певен, що там все норм. Ви можете хіба що сказати щось типу: ви його обрали, тому давайте ви будете платити - мій нотаріус дешевше.

Love_Love_Love_• 28 мая 2024
Ответ дляБорець за гаманець
Нотаріуса обирає покупець і це нормально
Love_Love_Love_• 28 мая 2024
Ответ дляЯ_уеду_жить_в_Лондон!
Во!
Вишиванка• 28 мая 2024
Это происходит по договорённости, но по умолчанию услуги нотариуса оплачивает тот на кого оформляются документы - новый владелец.
Тем более если покупатель настоял на каком-то конкретном нотариусе.
Налоги у каждого свои.
Стетоскопуло• 28 мая 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
нормально - це як домовляться сторони
Копирайторша• 29 мая 2024
Як правило навпіл, але, взагалі як домовитеся з покупцем.І нотаріуса (практика в Києві) обирає Покупець.
Копирайторша• 29 мая 2024
Якщо вам щось не подобається, можете знайти альтернативного нотаріуса і покупцю сказати, що ось нотаріус, який бере за послуги вдвічі менше, ходімо до нього.Може, й погодиться.А скільки вам сказали,якщо не секрет? Якщо 6-8, то це норма
Копирайторша• 29 мая 2024
Ответ дляАшолюдискажуть
Шлите лесом
я б навпаки рекомендувала погоджуватися і носом не сильно крутити, бо продавців багато на ринку, а покупця втратити за якихось 2 тисячі глупо.
Love_Love_Love_• 29 мая 2024
Ответ дляСтетоскопуло
нормально - це як домовляться сторони
Нормальн- це нотаріуса обирає покупець
Копуша• 29 мая 2024
Ответ дляБорець за гаманець
Обычно нотариус пополам
Ашолюдискажуть• 29 мая 2024
Ответ дляКопирайторша
Это где? У меня все оплатил покупатель. И налоги и нотариуса. Выбрала из троих желающих.

Ашолюдискажуть• 29 мая 2024
Ответ дляLove_Love_Love_
Нормальн- це нотаріуса обирає покупець
Знаете, я когда то квартиру смотрела. Прихожу , а мне говорят, вот риелтор, отстегните ещё и ему. Риелтор -сестра продавца. Думаю, что сдесь таже схема
Ашолюдискажуть• 29 мая 2024
Ответ дляКопирайторша
А не согласится, пусть доплатит разницу из своего кармана
Відкушу все що стирчить• 29 мая 2024
Податки платить продавець, бо він отримує дохід. А в покупця одні витрати. Там лише пфу збір. Витрати нотаріуса зазвичай ділять навпіл. Але якщо суми так змінились, то попросили б обгрунтувати або щоб вони підібрали дешевшого. Але вам зверху правильно написали, що втратити покупця через пару тис грн глупо. Хіба що у вас там черга з покупців.
Копирайторша• 29 мая 2024
Ответ дляАшолюдискажуть
100% схема
автор Борець за гаманець • 29 мая 2024
Ответ дляНай хоч раз
податок то виключно ваші зобов’язання.
а не ви ’згодні’
Ну якраз за податок нотаріус сказав оплатити покупцям.
Там їх декілька.
автор Борець за гаманець • 29 мая 2024
Ответ дляКопирайторша
Більше 15 тисяч
автор Борець за гаманець • 29 мая 2024
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Ну не пару тисяч грн, а 15. Для мене це велика сума. Майже 400$. Я і так скинула ціну на житло для цього покупця.
Копирайторша• 29 мая 2024
Ответ дляБорець за гаманець
Більше 15 тисяч
Це дійсно дорогувасто.Окрім цього вам ще по 1 відсотку (кожній зі сторін) від вартості сплачувати? ЧИ все ж таки то вже загальна сума?Якщо загальна то ок, якщо тільки послуги шукайте альтернативу нотаріусу.
Відкушу все що стирчить• 29 мая 2024
Ответ дляБорець за гаманець
Може це державне мито 1%? Тут такий нюанс, що наприклад державний нотаріус бере за послуги 5тис і державне мито 1% (до прикладу 25тис) перераховується державі. А приватні озвучують, що їхні послуги припустимо 8тис і плюс це державне мито нікуди не перераховують, залишають собі на утримання офісу і всяких помічників. Тобто їм перепадає 8+25
Суми я вказала всі умовні. Для прикладу
автор Борець за гаманець • 29 мая 2024
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Суми я вказала всі умовні. Для прикладу
Та ні, прорахував все, розписав. То саме його послуги коштують дофіга. Перепитаю за мито. Але здається воно окремо прописано. Всі податки окремо вказував
автор Борець за гаманець • 29 мая 2024
Ответ дляКопирайторша
Це тільки його послуги, моя частина типу, а так загальна сума послуг більша.
Дорого капець(((