Совбез• 03 июня 2024
Пріоритети при вступі
Підкажіть будь ласка, чи є тонкощі виставлення пріоритетів при вступі? Чи просто в порядку спадання по бажанню?
Статус Ква• 03 июня 2024
В порядку спадання по бажанню, на конкурсний бал не впливає. Виключення- це галузі з особливою підтримкою, там 1й і 2й пріоритет збільшують КБ. Ну і супер популярні спеціальності і універи, коли багато вступають з нмт 200-200-200-200, тоді в рейтингу зіграє значення вищий пріоритет.
Серед всіх пріоритетів останній має бути ’запасний’, тобто на який дитина 100% пройде, для підстраховки, якщо нема грошей на контракт.
Статус Ква• 03 июня 2024
Ответ дляМальчижка
Послушаю, может по убд есть какие то плюшки
Лише якщо кб 130 і вище і дитина вступила на контракт, а потім в групі звільнилося бюджетне місце, можуть перевести на бюджет з наступного року навчання.
Плюс з поселенням в гуртожиток плюшки.
Але по КБ плюшок нема
Плюс з поселенням в гуртожиток плюшки.
Але по КБ плюшок нема
Зайканалужайке• 03 июня 2024
Ответ дляМальчижка
У вас особисто УБД чи в батьків?
Зайканалужайке• 03 июня 2024
Якщо широкий конкурс і бали невисокі, то подавати не в перший день і оцінити шанси, щоб не витратити пріоритети на нездійсненне. Бо може бути 192 б і нікуди не пройшла дитина на бюджет , бо то групу не набрали, то конкурс високий, то місць мало.
Зайканалужайке• 03 июня 2024
Ответ дляМальчижка
У отца ребёнка
При вступі нема, але є вузи, які без черг на бюджетне місце подають запит в міністерство на виділення і дітей переводять на бюджет, не чекаючи ’коли звільниться’.
Мальчижка• 03 июня 2024
Ответ дляЗайканалужайке
Я для общего развития спросила, будем пробовать поступать сами. А то, чтоб что то получить надо 7 кругов ада пройти со всеми бумагами
Чесно брешу• 03 июня 2024
ПРиоритет будет иметь значение если 2 студента с одинаковыми балами и нужно выбрать универу одного из них.
По поводу УБД, указываете в кабинете льгота.
Далее, если по баллам не попадаете, поступаете на контракт, в универе при подаче доков, пишете заяву, прошу перевести меня на вакантное бюджетное место.
Место могут выделить в любой момент. Дочке 30 августа дали. В универе говорили, что если оплатили и выделили место, то оплату возвращают. Могут и в ноябре выделять места.
Общежитие для УБД бесплатно.
Сиджу тихенько• 03 июня 2024
Ответ дляЗайканалужайке
Ну це ви вже перегнули, щоб 192 і не пройти, то тільки в Могилянку на топ чи УКУ, але там платно. Зараз дуже змінилися рейтинги в нижчу сторону. Автор, гляньте минулорічні для орієнтиру. Ну і звісно звертати увагу на кількість бюджетних місць, від цього дуже залежать шанси на вступ.
Зайканалужайке• 03 июня 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Ви уявляєте, що вуз може не набратм дітей з високими балами й взагалі не буде бюджету або мало місць 1-2 і тоді пройдуть 199-200 б, а 197 ні, хоча в інший вуз би пройшли.
Минулого року моя дитина набрала 200 б,то в обраному вузі попередження було про таку ситуацію, щоб і другий пріоритет був максимально бажаним. Добре, що подала ще дитина зі 198 і два місця зайняті були,бюджет виділили. Племінник зі 192 пройшов за другим пріоритетом, бо вуз не набрав бюджетників за широким конкурсом...В той самий час в пед діти зі 190 б не пройшли на цю спеціальність, а в Шевченка легко , дехто ж і один ставит вуз....
Сиджу тихенько• 03 июня 2024
Ответ дляЗайканалужайке
Дякую, не знала про таку ситуацію, коли 1-2 місця бюджетних. Саме тому й писала, що потрібно обирати рейтингові заклади, де є достатня кількість бюджетних місць і бажано більше, ніж 5-10. Дійсно варто максимально передбачити всілякі варіанти бюджет-контракт, користуючись тим, що у нас не беруть гроші за кількість поданих заявок.
А то іноді при середніх балах дитині дістається бюджет там, де вона не хоче і відмовляється від свого місця на користь контракту в більш рейтинговому-бажаному ВНЗ, а бюджет ’пропадає’.
А можна поцікавитися, що за ВНЗ, куди ваша дитина подавалася, де 2 бюджетних місця ?
Зайканалужайке• 03 июня 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Багато де на психологію було 1-2 місця. Навіть у педвузі заявили про 5, а потім виявилось, що три буде й те по різним спеціалізаціям. В політехніці полтавській теж мінімум, 1 чи 2. Моя дитина в ХНЕУ поступила, там гарна спеціалізація і програма (багато англ і економічних дисциплін)
Зараз бюджет не пропадає через відмову абітурієнту, є алгоритм зарахування наступного в рейтингу,якщо він захоче. А ось не дати бюджет можуть, так і пишуть,що рекомендовано стільки-то бюджетних місць... , бо то не точно