Шукаю трусики• 01 августа 2024
Что чувствует ребенок , когда мама переживает стресс или депрессию во время..
Беременности? Ребенок способен что то чувствать это как то отражается потом на ребенке? Переживания мамы?
Директриссимо• 01 августа 2024
Не знаю, что чувствует, на моём повезло, никак не отразилась, вся беременность был сумасшедший стресс, который забивала таблетками, сигаретами
Первая ласточка инфляции• 01 августа 2024
Постоянный стресс - думаю, да. Временные переживания, скорее, никак не отражаются, это очень раздуто, что ребёнок чуть ли не плачет с мамой в утробе
Мрію про пончик• 01 августа 2024
Почитайте про кортизол гормон стресу і вплив його на плід. Депресія і стрес це дуже погано, якщо постійно, наслідки можуть вилізти з часом. А будуть думати наслідки щеплення, ангіни чи ще чогось.
Ніколи не збрешу• 01 августа 2024
Жизнь сложная штука. А природа мудра. Женщина не живет в стране сказок, она живет в мире со стрессами и проблемами, и так было всегда, со времен сотворения века. И да, дети при этом рождаются, и жизнь продолжается
У моей подруги за период беременности заболел и умер отец, почти вся Б в стрессе, родилась прекрасная спокойная здоровая девочка
useruseruser• 01 августа 2024
Ответ дляДиректриссимо
А если б отразилась?
useruseruser• 01 августа 2024
Честно?Я думаю,що найчастіше це не відображається на дитині.Але це кому як повезе.На деяких можливо і відображається.
МамОмужа• 01 августа 2024
У нас через 10 лет вылезла аутоимунку. Беременность была норм, а стрес и потрясения кошмарные
Директриссимо• 01 августа 2024
Ответ дляuseruseruser
А если б отразилась?
Как? Я если честно не верю, что связано это все
useruseruser• 01 августа 2024
Ответ дляДиректриссимо
Как хотите,я не курила и не пила ни беременной,ни ло ,ни после,поэтому не знаю.
Кондуктор троллейбуса• 01 августа 2024
В мене був стрес на роботі під час першої вагітності, доводили так, що аж дитина пригала у животі (я це відчувала). Не знаю чи саме це вплинуло, але у дитини з 10 місяців і десь до 6ти років кожен день істерики, проблеми зі сном, затримка мовлення (до 5ти років майже не говорила), гіперактивність. Причому потім народилося ще 2 дитини зі спокійними вагітностями, у них зі всім цим все добре. Середній донці тільки буде 5, вона розмовляє, рахує, знає кольори, задає питання, розповідає реченнями.
На щастя з віком це плюс-мінус вирівнялося. Зараз старшій 11, стало значно краще по всім параметрам.
Белочкой зови• 01 августа 2024
Есть у меня знакомая, которая во время беременности перенесла жуткий стресс- погиб муж в автокатастрофе. Ребёнок родился здоровый, все было хорошо. Но в 12 лет у него манифестировал диабет. К 30 годам это был уже глубокий инвалид, в 31 год парень умер. Была ли болезнь последствием перенесенного стресса, кто знает?
Морожена_курка• 01 августа 2024
Вот прекрасная статья-ревью, посвященная тому, как стресс родителей влияет на детей.
Bowers M. Yehuda R. Intergenerational Transmission of Stress in Humans Neuropsychopharmacology REVIEWS (2015), 1–13 DOI: 10.1038/npp.2015.247
Смайлик• 01 августа 2024
Абсолютно ничего. Потому что плоду НЕЧЕМ чувствовать и думать. Люди до 5 лет вообще себя не помнят.
Сердючка• 01 августа 2024
Ответ дляСмайлик
Огоо, это мозг у вас только в 6 лет вырос?! Я думала такого не бывает
Котомафия• 01 августа 2024
Перша вагітність була дуже стресова, я вступила в медколедж і вчилася на бюджеті, постійно переживала, бігала, були і вдома негаразди. Старший народився капризний, нервовий, в 5 років діагностували РДУГ. Багато з ним займалися, зараз майже вирівнялося в 11 років.
З молодшою найважче під час вагітності була робота добами, але я працювала в пологовому і насолоджувалася роботою) не було стрессу, тільки недосип. Дуже активна, але без РДУГ, спокійна (стресостійка, я б сказала).
P.S. РДУГ - розлад дефіциту уваги і гіперактивності, виникає внаслідок декількох причин, в нашому випадку незрілість лобних долей мозку (діагностовано). Буває також вплив дисбалансу нейромедіаторів в дитини.
Я врачу задавала этот вопрос , у нас сейчас не простая ситуация в стране и вот утром было не тихо я перенервничала и потом был прием у врача говорю как это влияет он сказал никак , говорю как же так , типа все вокруг кричат не Дай Бог нервничаешь , он говорит такой стрес ничего страшного у ребенка свое там пространство
Смайлик• 01 августа 2024
Ответ дляСердючка
Шутить, видимо, не Ваше.
Акуна_Матата• 02 августа 2024
Ніхто цього не скаже, бо неможливо відстежити всі впливи на плід під час вагітності і встановити звʼязок з подіями в майбутньому житті.
Моя мама розповідала, що дуже страждала на депресію під час вагітності мною, постійно плакала. Я народилась здоровою, ніяких особливих проблем у мене не було в дитинстві, була можна сказати безпроблемною дитиною.
А в 22 роки як почалась депресія, тривожність, панічні атаки, так і не відпускало багато років. Зараз все під контролем, але я навіть сама відчуваю, наскільки нестійка у мене психіка, як легко мене вибити з колії.
Чи це щось спадкове, чи через обставини життя, чи випадковість, чи може через те що я вітрянкою в дитинстві хворіла, або через стрес мами під час вагітності - я вже ніколи не дізнаюсь, хоча було б цікаво.