Марс атакует• Изменено 18 августа в 07:46
Борг за квартиру
Мама не сплачує комунальні послуги майже 8 років, тільки світло. Лічильників на воду немає, коли пропонували встановити, були дивні відмовки. Прописано 3 людини. Вже 10 років живу окремо на орендованій квартирі з чоловіком. Допомагаємо продуктами, інколи коштами, коли як. Квартира зареєстрована на батька, але він там не прописан. Я, мати та сестра, яка має своє житло.
Дізнавшись через ПриватБанк про борг. Сестра настоює, що б ми почали виплачувати його. Сума не маленька, майже 6 тис доларів. Трохи важко уявити як це зробити, бо сестра живе краще за нас та має своє житло. Ми з чоловіком відкладаємо кошти на своє та економно живимо.
Стосунки з мамою в мене…ніякі. Дитинство було важке, всю ненавість на батька вана проявляла на мені, бо пішов до іншої, коли вона була вагітна мною. Проклинала в поривах злості, коли я тягнулася до нього і хотіла спілкуватися. Навіть в 25 років, дорікнула, що «на 2х стульях не усидишь». При тому, що з 17 років не живу з нею. З батьком спілкуюсь, з нею тако ж. Але дитинства не було, іншу сестру любили і люблять більше.
Як би ви вчинили в моїй ситуації?
Я не розраховую, що мені щось дістанеться у спадок, бо розраховуємо з чоловіком тільки на себе. Бо мамі ще жити і жити.
Просто сама ситуація, це безкінечно можна платити…
Як би ви вчинили в моїй ситуації?
Грушки-яблочки• 18 августа в 07:48
Ну тоді вам вірно підказали - випішіться з тої квартири і все.
Я не розумію як можна роками не платити? Але якщо ні на що не розраховуєте то краще відразу відмовитися від усього.
Love_Love_Love_• 18 августа в 07:48
То треба було давним давно виписатись 🤷♀️
Зараз платити третину така собі ідея
Борг буде рости, а гроші для вас це не малі
Зараз платити третину така собі ідея
Ухахайкина• 18 августа в 07:49
Зачем вы остаётесь прописанной там? Если вам эта прописка нужна, логично оплачивать свою часть коммуналки, которая начисляется от количества людей. Сейчас я бы уже ничего не платила, но выписалась бы. И забыла бы про эту квартиру.
Джинци на Флісі• 18 августа в 07:50
Чого ви пізно схпменулись? Прописані, лічильників немає, повинні розуміти що там не хіло нараховується. Вважаю що частина боргу це ваша відповідальність.
Червона калина• 18 августа в 07:50
Ответ дляПлету интриги
Якщо дійде до суду- заплатять примусово всі прописані..
Дивна історія. Квартира під арештом вже?
Love_Love_Love_• 18 августа в 07:51
Ответ дляЧервона калина
Як може бути квартира під арештом якщо не було суду?
Фляшка на трьох• 18 августа в 07:54
Ответ дляПлету интриги
А не власник?
мистерЛяпсус• 18 августа в 07:56
А сестра тоже будет выплачивать тот долг, или только вас заставляет?
Щось не спиться• 18 августа в 07:58
Ответ дляГрушки-яблочки
Ми в іншій країні, але коли померли чоловікові батьки виявилось, шо за будинок вони не платили 15 років. При чому жили за його рахунок. Чого не платили і куди дівали ті гроші - ХЗ.
Несу добро людям• 18 августа в 08:01
Ответ дляФляшка на трьох
А не власник?
Тільки власник
Мій брат не платив ( сума набагато менша, то через суд знімають борг з батька, а брату нічого ( бо він просто прописаний
Дивно що тут досі суда не було ..
МУСЯкомарова• 18 августа в 08:01
Сестра такая умная вот пусть и поможет ей. На вас все сбросили и живут себе.
Нафаня Маня• 18 августа в 08:01
Ответ дляМаю натхнення
Конечно оплатить долги за себя и за маму поделить пополам.
Нигде не сказано, что мама - малоимущий недееспособный инвалид. Она же что-то думала, когда решила не платить.
Может сначала у мамы спросить, как она видит решение
Плету интриги• 18 августа в 08:04
Ответ дляФляшка на трьох
А не власник?
На жаль ні- всі прописані.
Фляшка на трьох• 18 августа в 08:04
Автор, звичайно,за власним бажанням ви можете сплачувати борг
Але юридично ви не ж споживачем послуг.
Якщо є потреба, то зверніться до юриста за роз´ясненням.
Тобто, вам немає чого боятись на майбутнє.
Я б цій ситуації поступила б так. Нехай батько підписує договір - дарування на вас із сестрою. Ви офіційно оформляєте свою частину. Можете навіть виділити в натурі. І тоді оплачуєте і борги ,і подальше утримання.
А так, нехай самі якось виплутуються.
Але юридично ви не ж споживачем послуг.
А так, нехай самі якось виплутуються.
Попихтю та й годі• 18 августа в 08:04
Ответ дляГрушки-яблочки
Таких агато, знаю як мінімум 2 сім´ї таких, за них платять такі як ми, коли заїх рахунок підіймають ціни
Фляшка на трьох• 18 августа в 08:04
Ответ дляПлету интриги
На жаль ні- всі прописані.
Є конкретна стаття законодавства?
Червона калина• 18 августа в 08:05
Ответ дляLove_Love_Love_
Думаю, суд був , просто автор не знає. Суд може бути і без власників. В Краматорську зараз людям людям позови поприхолили за 6 тис гривень, прифронтове місто. А тут в сорок разів більше
Плету интриги• 18 августа в 08:05
Ответ дляНесу добро людям
Тільки власник
Дивно що тут досі суда не було ..
Я працювала в ..енерго, гроші спишуть із усіх прописаних, це написано в законі чорним по білому.
Мати тріля• 18 августа в 08:06
Позовна давність за стягнення боргу 3 роки. Тому якщо дійде до суду, заплатите лише за 3 останні роки
Милота• 18 августа в 08:06
Я на спадок не розраховую. Це як і чому? Є дві сестри, Вам і піде цей спадок. Що сестра матеріально живе краще вас, не означає, що вона повинна все заплатити.
Приймати рішення, авжеш Вам, але у Вас дивна позиція. Як жертви. Ви там приписані всі ці роки і не намагались навіть за воду заплатити
Плету интриги• 18 августа в 08:07
Ответ дляФляшка на трьох
Але юридично ви не ж споживачем послуг.
А так, нехай самі якось виплутуються.
Але юридично ви не ж споживачем послуг.
А так, нехай самі якось виплутуються.
В законі про жкп написано чітко- прописаний=користувач послуг.
Фляшка на трьох• 18 августа в 08:07
Ответ дляПлету интриги
А, ну тоді ясно . Можливо просто людина не відстояла свої права і прийняла на себе борг
Фляшка на трьох• 18 августа в 08:08
Ответ дляПлету интриги
Правильно. Користувач. Автор чим користується?????
У ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року міститься визначення споживач.
Індивідуальний споживач – це фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об’єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно з ч. 1 п. 6 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач має право не оплачувати вартість комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону, споживачі зобов’язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
Захекалася читать• 18 августа в 08:09
Ну оплатит она третью часть и что? Долг то останется все равно. И снова его поделят на всех членов семьи
Плету интриги• 18 августа в 08:09
Ответ дляМати тріля
Ні не 3 роки, її продовжили з часів ковіду, багато людей не знають, не вводите людей в оману, з 19 року все заплатять, тобто за останні 6 років.
Фляшка на трьох• 18 августа в 08:09
Ответ дляПлету интриги
Ваша воля, то такі контори і на сусідів би борг розписали 🤣