Сьогодні мені повідомили про ліквідацію бакалаврату через нестачу студентів. Магістратура "під питанням". Аспірантура, де навчаюся 3й рік має ліцензію до 26 року. Університет є державним національним. Хто може підказати, чи можливо дострокове припинення ліцензії для аспірантів, якщо така ситуація. Маю на увазі вже отриману ліцензію у 2022 році. Готові всі публікації і дисертація, здійснено оплату коштів по контракту...
Ответ дляksusha1155
Всі виїхали чи що?
Міністерство почало ліквідацію деяких учбових закладів. У нас їх більше ніж у Францію в н-разів. Багато людей виїхало і так багато закладів більше не треба. Будуть поступово закривати і укрупняти. Мені це ще півроку назад казав родич, що працює в освіті. Вже тоді всі про це знали
Ответ дляksusha1155
Всі виїхали чи що?
Причини різні. Спеціальність непопулярна. ЄВІ не всі здали. Нові закони, що немає броні. Занадто багато закладів, а якість не відповідає очікуванням.
Я писала сама дисертацію, статті. Не знаю як бути далі, вже йшла до захисту. Буду вдячна за поради.
Ответ дляSicillia
Незрозумілий процес. Та ліцензія, що вже є діятиме до 26 року або ні? Чи переводять аспірантів в інший заклад? Готова продовжити контракт. Заклад національного значення не ліквідують. Лише факультети, де немає студентів.
Ответ дляLolo-5478
Можливо, не ліцензію, а акредитацію? Ліцензії на провадження освітньої діяльності безстрокові.
По суті. Здобувачі - дуже ’захищена категорія’ Якщо вже набрані, то їх не можуть просто відрахувати. Навіть при закритті закладу здобувачів переводять до іншого закладу. На відміну від викладачів))
Якщо ж заклад не закривають, а просто вирішують закрити якусь ОП/рівень освіти, то здобувачів старших курсів вчать до випуску, а нових просто не набирають
Ответ дляВіруся
Думаю, Вас переведуть до якого закладу з ліцензованою аспірантурою за тією самою спеціальністю. Ну, не будуть заради Вас зберігати заклад...
Заклад не ліквідують. Тільки непопулярні факультети. Я не проти перейти до іншого закладу і оплачувати навчання.
Без броні вже ніхто не йде на мою спеціальність, тож місця мабуть є. Однак, без ЄВІ на 3й рік має перевести держава.
Ответ дляMds
Так, акредитація. 4 роки для аспірантів. Якраз отримали у 2022, коли вступила.
Ответ дляLolo-5478
Ну, тоді поготів не варто хвилюватися. Дописуйте, готуйтеся до захисту. Не припинять і не скасують акредитацію аспірантури.
Ответ дляLolo-5478
Аспірантура зараз дуже затребуваний і популярний рівень освіти)
Навряд чи закриють))
Тож думаю, що проблем довчитися і захиститися у Вас не виникне. Тим більше, Ви можете захиститися достроково, якщо вже є дисертація і виконані всі вимоги
Навряд чи закриють))
Ответ дляMds
Навряд чи закриють))
Ви зрозуміли моє питання. Дякую. Достроковий захист-це моя особиста зацікавленість. На кафедрі немає добрих служителів просвітництва аби допомогати..розумієте? Такої можливості....зацікавити, щоб вдовольнити не маю.
Ответ дляMds
Навряд чи закриють))
Проблеми вже є. В нас жодного кандидата на перший рік навчання в аспірантурі.
Ответ дляLolo-5478
Знаєте, МОН зараз НАДсильно слідкує за аспірантурою. В тому числі, за ефективністю її діяльності, тобто чи є захисти. Ситуація порівняно з тим,коли я захищала і кандидатську, і докторську, змінилася кардинально. Кафедрі і керівнику ПОТРІБНІ захисти аспірантів, бо від цього залежить виділення бюджетних місць наступного року.
Тож Ви спробуйте без ’зацікавленості’ дізнатися, коли Ви могли б подати роботу до захисту,якщо все готове.
Ответ дляannetta08
Так зараз можуть збиратися ради на захист навіть на дуже вузькі спеціальності в інших закладах. Проблеми не бачу, шукайте у останніх протоколах присудження свою спеціальність і звертайтеся до наукового секретаря тих ЗВО, де захист відбувся
Разові спеціалізовані ради створюються тільки у закладі, де відкрито і акредитовано третій рівень під здобувачів, що там навчалися.
Те, що Ви описуєте, було раніше, у спеціалізованих вчених радах.
Ответ дляMds
А якщо це контрактний ВНЗ?
Ответ дляMds
В нас є такі спеціалісти для мого захисту. Керівник мій не підтримую швидких дій. Така звичка. Але, мабуть, пішов би назустріч. Завкафедра не звертає уваги, має своїх учнів, які йому ....приємні і зацікавили. Без зацікавленості жодного слова не витратить..
Ответ дляLolo-5478
Тоді все залежить від керівника. Пробуйте умовляти його, що для нього теж буде дуже добре,якщо у нього будуть захищені аспіранти. І це гарний рейтинг і його, і кафедри. У мене захистилася навесні аспірантка, завідувач кафедри з гарантом аспірантури мало що на руках мене не носили)))
А завідувача кафедри мотивуйте тим, що 2026 рік дуже близько і потрібно буде при черговій акредитації показувати результативність аспірантури. А Ви будете дрєднуватися на всі зустрічі як задоволений, успішний випускник))
Ответ дляMds
Керівник мій йде на пенсію і вже не має віри у перспективи факультету. Однак, він би допоміг. Завкафедру не хвилює чи закриють факультет. Він планує бути завкафедрою іншого факультету і абсолютно в цьому впевнений.
Ответ дляLolo-5478
Автор, а де ви дивитесь коли закінчується ліцензія? Бо я в своєму ВНЗ знайшла тільки дату її отримання -2016р.
Ответ дляLolo-5478
Я думаю в цьому році будуть повні групи магістратури і аспірантури.....
Ответ дляМарина ФР
Якщо ви про мобілізацію і відстрочку, то магістратура- так. Аспірантура вже тільки ті хто вчаться, бо з цього року вступ тільки на бюджет, і ще якісь обмеження, треба піднімати закон
Ответ дляNaytli
Тобто, якщо я вступлю і ВНЗ до мого 4го курсу не отримає акредитацію, то захищатись мені немає сенсу?
Вас тоді переведуть до іншого ЗВО з акредитованою аспірантурою за Вашою спеціальністю. А от як там до Вас поставляться - інше питання. Та й загалом неакредитації вкрай рідко бувають, переважно дають умовну акредитацію на рік, щоб могли випуститися випускники, потім знову намагаються пройти акредитацію. Здобувачі освіти при цьому захищені.
Ответ дляВіруся
Переведуть навіть якщо ВНЗ приватний?
Ответ дляВіруся
Щось я подивилась, а таких не акредитованих спеціальностей купа,в тому числі і державні ВНЗ.