Колишня муза• 02 октября 2024
Вы знаете кем был ваш прапрадед?
Какиех последних очевидцев его жизни застали ? Например моя бабушка , помнила ещё своего дедушку ( он ее воспитывал , родители умерли когда ей 4 года было ) . Так вот этот прапрадедушка был портным и обшивал деревни , ездил на повозке с бабушкой . А у вас какие есть воспоминанию про самых дальних ваших предков ?
Нога на ногу• 02 октября 2024
Так, знаю. Совєти розстріляли його в 38-му. Тема була табу, родичі про це не говорили. Дізналася сама з архівів.
Котики-муркотики• 02 октября 2024
Дяком один,
Інший фермером, худоби багато мав.
А потім совок все знищив. ПраДіда розкуркулили, у Сибір відправили, його комори використовував колгосп до 80 х років.
Інший фермером, худоби багато мав.
Швендяю містами• 02 октября 2024
Я особисто знала своїх прабабусю та прадіда, в мене є фото з ними. Прабабуся була операційною сестрою в травматології. Прадід був військовим, працював у відділі безпеки на відомому підприємстві
Колишня муза
• 02 октября 2024
Ответ дляLilian-nochka
Нет,да и мне это мало интересно
Класс 👍 Надеюсь вы не плодитесь
Ща как дам• 02 октября 2024
по папиной стороне - один был головой колгоспа, его жена на ферме работала, второй самым бедным крестьянином , его жена тем же.
мамины бабушки и дедушки тоже в селе жили.
Оченьценная• 02 октября 2024
Мій прапрадід по бабусиній лінії був директором школи, дуже строгим, але досвідченим, в нас і досі залишились книги Панаса Мирного, Коцюбинського, Тараса Шевченко, був на старості літ садоводом і мав пасіку, помер в 92 роки. По дідовій лінії був повар, випустив книжку з рецептами, в нас вона теж збереглась.
Дуболом• 02 октября 2024
Ответ дляБлискавка
Кулак , кулак и священик
И у меня кулак и священник, в Сибирь сослали.
Lilian-nochka• 02 октября 2024
Ответ дляКолишня муза
Класс 👍 Надеюсь вы не плодитесь
Пложусь)дочка ,призер олимпиад,кмс,сейчас учиться в ай ти
Творю чудеса• 02 октября 2024
один был главным бухгалтером металлургического комбината. Второй - не знаю кем был, но я его застала уже на пенсии.
Швендяю містами• 02 октября 2024
Стосовно прапра- діда та баби нічого конкретного не знаю, так в загальних рисах, що були Інтелегенція, наче теж військові по чоловічій лінії, а жінки я так розумію не працювали
Добро с Кулаками• 02 октября 2024
Не знаю. І вже, нажаль, немає в кого спитати.
Так шо, дівчата, поки живі ваші бабусі- дідусі, розпитуйте їх про своїх прадідусь і прабабусь.
Нога на ногу• 02 октября 2024
Взагалі дивують люди, яким не цікава історія власної родини. Як жили, за що боролися. А потім несуть ахінею про ’один народ’ і на ностальгують за совком.
ДелайКак_Я• 02 октября 2024
Один, знаю, пастор-штунда, а другий - паламар, далі не знаю. Скоріш за все, звичайні селяни.
Я не в теме• 02 октября 2024
Прапра были ничего так, по тем временам, один граф, а другой помещик, но скромный, буквально одно село у него было. В 1905 графа за ноги к лошади привязали и гоняли полями дня три. У семьи отобрали всё, ну там кое какие цацки прапрабабушка успела спрятать, чисто на память, но испугались все очень сильно. Открыто об этом нам потомкам только сравнительно недавно начали рассказывать.
Море_море_я_скучаю• 02 октября 2024
Не знаю, але думаю, що таке ж кончене, як і дід. Не могли ж нормальні люди виховати таке убожище. Це по маминій лінії.
По татовій, люди були заможні, мали заводи, але потім ’щось’ сталося, зайшли прадіда застріленим. Там важка історія.
Мастер Класс• 02 октября 2024
Мав велику пасіку і багато коней
Розкоркулили
Відправили будувати БАМ, залишилась дружина з 4-ма дітьми в селі сама
Він звідти так і не повернувся. Казали, що робітників там і затопили по завершенню будівництва
Розкоркулили
ИМХОля• 02 октября 2024
Мого двоюрідного діда розкуркулили і відправили на Сибір. Він звідти повернувся живий і навіть золота намив. Але його вдруге відправили за тою ж адресою, і він вже не повернувся.
Карамбулкул• 02 октября 2024
Ответ дляНога на ногу
У нас також не розповідали, шукаю по архівам.
Один був майстром, який виготовляв скрипки. Інший був заможним але загинув десь на території Румунії (у нього там ліс був), хтось був високого чину в австрійській армії, когось вислали на Урал, хтось втік в Канаду. Але у всіх майно забрали до колгоспів. Не можу зібрати хто ким був і куди дівся.
КликОЛЬКА• 02 октября 2024
Ответ дляНога на ногу
а почему тема была табу не узнали?
Мрії у вирії• 02 октября 2024
Ответ дляТворю чудеса
Прапра? Тобто, дід вашого діда
Істеріомама• 02 октября 2024
Ответ дляЩа как дам
Прпапрадід?
В мене прадіт народився в 1900, а прпапрадіди ще в 19столітті жили. За прадідів знаю, а от за прапрадідів треба почитати в записах. Один з них був купець першої гільдії.У чоловіка прапрадіди були священниками в сані в в Ізюмі і Святогірській лаврі, далі вони переїхали на Буковину і Волинь
Творю чудеса• 02 октября 2024
Ответ дляМрії у вирії
Прапра? Тобто, дід вашого діда
а оо, прапра, а я прадеда подумала, нет, таких данных не имею только фото прабабушки с родителями. Где она там в возрасте лет 2х. То по одежде явно не крестьяне, а кем были не знаю.
Ща как дам• 02 октября 2024
Ответ дляІстеріомама
Прпапрадід?
не, я про прадедов писала.
Нога на ногу• 02 октября 2024
Ответ дляКликОЛЬКА
а почему тема была табу не узнали?
Бо боялися. Діда розстріляли, за рік розстріляли його молодшого сина. Майно відібрали. Жінок цькувала ´справедливая власть´. Навіть після реабілітації про це не говорили, бо раптом що, а у тебе в сім´ї ’контра’.
Істеріомама• 02 октября 2024
Ответ дляТворю чудеса
Прабабуся мене малою ще бавила. За прадідів знаю добре, а за прапрадідів треба читати, мама все що треба записала
Снежнакомка• 02 октября 2024
А если не знаешь, то что?
Или знаешь, что пра-пра был из тех, кого при совке не упоминали, пра и дед - из тех , кто совок активно строили и продвигали.
Из тех, чья родословная - не на часі в данное время. Вот и молчат.
Или вы надеетесь, что тут потомки исключительно щирих та свідомих? Тема срачная.
Мрії у вирії• 02 октября 2024
Один прадід служив жандармом, потім вийшов у відставку і був єгерем в Богодухові, другий прадід керував поміщицьким маєтком Гамаліїв на Сумщині, потім вже при совєтах бухгалтером в колгоспі. Прапрадід працював майстром на залізниці в москві, звідти прабабусю, його доньку, і видали заміж за прадіда
За інших не знаю, селяни були звичайні
Істеріомама• 02 октября 2024
Ответ дляНога на ногу
Так це ж після 1917... Моїм прадідам було на той час по 12-17 років. А автор теми питає про більш глибокі корені роду