Мішечок щастя• 01 ноября 2024

Прівєт ще можна говорити? Ви говорите?

Питання більше до україномовних напевно. Хоча нічого проти російськомовних не маю.
Я україномовна зроду, живу на ЗУ.
Завжди, завжди (!) казала «Прівєт!»
Тепер всі почали говорити «Привіт!»
Питання: Прівєт - це ще норм чи вже не норм для вас?
Бо я продовжую так вітатися, і цікаво що думають люди про це.
Результат:
вже голосів: 116
62 (53.45%) Норм
54 (46.55%) Не норм
Оч@ров@Шк@• 01 ноября 2024
Ответ дляМішечок щастя
Я і кажу іноді, рідко
ага, уже прочитала) среди украиномовних знакомых никто не говорит Прівєт, все говорят Привіт
автор Мішечок щастя • 01 ноября 2024
Ответ дляЯсамаякрасивая)
у мене чоловік зі Львова, ми познайомились 15 років назад в університеті, він ні разу в житті не сказав ’прівєт’...
А я навчалася там з 2003 по 2008 і всі подружки казали «прівєт!»
І часто «да» і «канєшно». Коли «та» замість «да», але часто «да». А ще «карочє»
Отак було..
БеллаДонна• 01 ноября 2024
на вашій Західній українська мова не чиста, кажіть як вам зручно.
Копуша• 01 ноября 2024
Ответ дляКусюче сонечко
Я з Полтави, де по суржику мене впізнавали в любому місті України і відразу казали:’ О, Полтава!’. Так, зараз вивчаю українську мову, і хочу спілкуватися саме українською. Чистою поки не можу. Але ’прівєт’ для мене знущання повне над мовою, ріже слух.
Як каже в жарт моя знайома: це у вас штучна літературна мова, а в мене живий і натуральний український суржик!
Володарка мрій• 01 ноября 2024
Ответ дляМішечок щастя
Звичка така
то кажіть як звикли
автор Мішечок щастя • 01 ноября 2024
Ответ дляБеллаДонна
Не чиста, я ніколи і не доказувала ніде що чиста.
Найчистішу мову літературну чула вперше від пари з Харкова, після повномасштабного.
БеллаДонна• 01 ноября 2024
Ответ дляКусюче сонечко
хоча саме Полтавщина і була осередком чистої української мови, а суржик це вже наслідки русифікації.
Бойова• 01 ноября 2024
Ответ дляМішечок щастя
Але це не російська, це наш суржик
Вітаю. Привітаю. Привіт.
Аленький носочек• 01 ноября 2024
Ви з ЗУ, як я з космосу. Яке прівєт?
автор Мішечок щастя • 01 ноября 2024
Ответ дляКопуша
До речі в серіалі Впіймати Кайдаша, суржик надає такої реалістичності серіалу. Що ТАКОЇ гри і життєвості, я ніколи не бачила.
Мені подобається)
Всміхайлик• 01 ноября 2024
Ответ дляОч@ров@Шк@
говорите драсьте
дратути
Квітка папороті• 01 ноября 2024
Ответ дляТворог для розжига
Слава Йсусу Христу!
А якщо людина юдей чи мусульманин, теж говорити слава Ісу?
БеллаДонна• 01 ноября 2024
Ответ дляМішечок щастя
в нас в принципі в мові такого мішано-намішано, що я вважаю хай людина говорить так як звикла і зручно.
автор Мішечок щастя • 01 ноября 2024
Ответ дляАленький носочек
Ви з ЗУ, як я з космосу. Яке прівєт?
А Закарпаття - це що по вашому?
Примарочка• 01 ноября 2024
Dzień dobry albo jó napot kívánok. Вы из каких автор?
БеллаДонна• 01 ноября 2024
Ответ дляКвітка папороті
Здрасті приїхали, Алах акбар у мусульман
Все знаю від і до• 01 ноября 2024
Ответ дляКопуша
Навіть я, повністю російськомовна до 20 років, ніколи українською не те, що не говорила, але і не чула ніколи від інших ´прівєт´. А на зах.Україні взагалі вітаються Слава Ісусу Христу :)
Вот это ’Слава Ісусу Христу’ - не понимаю. я когда здороваюсь, желаю доброго дня изи здоровья человеку. При чем тут Бог
Квітка папороті• 01 ноября 2024
Ответ дляМішечок щастя
Мені подобається)
Давай вареники ліпи, бо не вспінемо)) Теж люблю цей суржик.
Копуша• 01 ноября 2024
Ответ дляБеллаДонна
Проблема в тому, що мова - живий організм, який розвивається і змінюється, це нормально. А зневажливо ставитися до регіональних особливостей мовлення було ідеологічною складовою радянщини, не більше. В усіх інших мовах поважають і бережуть діалекти як культурну спадщину.
автор Мішечок щастя • 01 ноября 2024
Ответ дляПримарочка
Йо нопот ківанок
Це доброго ранку?
Колись знала пару фраз венгерською
Перше не знаю чия мова
Всміхайлик• 01 ноября 2024
Ответ дляБеллаДонна
т.е ему - слава исусу христ, а он в ответ - аллах акбар?
надо в Львове так сделать
Ку-кусик• 01 ноября 2024
Ответ дляМішечок щастя
Звичка така
Забавно. Людей из русскоязычных регионов Украины тут готовы распять за то, что говорят на языке, который изначально там родной. А тут... ’Я із західної, я так звикла - прівєєєєт’.
Ну ок...
Пиу!Пиу!• 01 ноября 2024
Ответ дляВолодарка мрій
я російськомовна, але свободно розмовляю українською. коли говорю українською, то чому не казати привіт, а саме прівєт? який сенс?
Дело привычки, зачем смысл искать?
Продаю витрішки• 01 ноября 2024
мне так мой давний знакомый говорит. Начинает на русском, заканчивает на украинском
Володарка мрій• 01 ноября 2024
Ответ дляПиу!Пиу!
Дело привычки, зачем смысл искать?
хочется
Копуша• 01 ноября 2024
Ответ дляКвітка папороті
Так. В сша навіть атеїсти користуються доларами з надписом ін гад ві траст, це просто формальність, ідіома можна сказати.
Копуша• 01 ноября 2024
Ответ дляПримарочка
Друге то угорською?
Копуша• 01 ноября 2024
Ответ дляВсе знаю від і до
Маєте право не розуміти.
...аяприкольная• 01 ноября 2024
в ЗУ прівет не говорять...Або сервус,або човколом,або сійо,,,
автор Мішечок щастя • 01 ноября 2024
Ответ дляКу-кусик
Ну ок...
Ви така цікава)