Київ, вже горить дві багатоповерхівки це точно уламки?Чи вони тепер залітають в дома
dreamsunny• 02 ноября 2024
Ответ дляРеалістка
Якщо для вас російська мова - рідна, то що ви в Україні робите? Вже хоч би не палились так і писали ’мова, якою розмовляю’. А то одразу - ’рідна’.
Тлумачення : ’Рі́дна мова — мова, яку людина засвоює з раннього дитинства без спеціального навчання; мова, якою людина мислить. Переважно — це мова батьків.’
Можу сказати, що для багатьох рідною мовою є російська. В нас ще декілька років тому навчання в школах проводили російською.
По-вашому усі ці люди не мають права жити в Україні?
Ответ для-sofi-
А как ее назвать? Когда- в магазинах, на улицах, в садиках, во дворе, все соседи , говорили на русском.
В школе все преподавали на русском. Садик- на русском.
Укр мову и литературу , 2 урока в неделю.
🤦♀️🤦♀️
Или все должны родиться у Хусті например?
🤦♀️🤦♀️
І де це, цікаво, в школах російською викладали? Бо ще на початку 90х все навчання стало українською. Хіба що в окремих ’російських’ школах.
Ответ дляРеалістка
Я народилась на Чернігівщині, теж не самий західний регіон. І російської там досі багато. Але назвати її ’рідною’ - то це як автоматично визнати, що ваша батьківщина - росія.
Я могу назвать ее привычной. Не более.
И да. Ваш 95 квартал, за который вы голосовали ’ по прикольчику’ , вел свои передачи, искл на русском языке.
И по телеку и во всяких Дворцах Украина.
Это теперь, он как-то выучил его, и из президентского кабинета вещает по украински.
Sova splushka• 02 ноября 2024
Ответ для-sofi-
🤦♀️🤦♀️
Мова окупанта. Мова колоніальна.
Я зараз не кажу, що треба заборонити всім говорити тією мовою, якою їм зручно. Це право кожної людини.
Але не варто вважати, що російська мова може бути рідною для українців після століть політики раші по знищенню української мови та нав´язуванню російської.
Російська мова може бути рідною лише для нащадків росіян, які приїхали в Україну раніше, вигнали українців з їх домівок, і стали народжувати своїх дітей вже тут.
Он як в Маріуполі чи Бахмуті чи в Донецьку зараз. Через 20-30-50 років діти та онуки тих, які приїхали в спалені міста, а може, й самі їх палили, потім будуть заявляти, що це їх рідна земля, і вони тут народилися, і стверджувати російську мову як рідну.
Я за право кожної людини на самовизначення та самоідентифікацію.
Але будьте чесними в першу чергу перед собою. Якщо ви ідентифікуєте себе як українця, то й мова має бути українською.
Ответ дляdreamsunny
По-моєму, всі ці люди могли вивчити українську, живучі в Україні. А після 24.02.22 як повертається язик звати цю мову ’рідною’, я не знаю.
Ответ для-sofi-
Я могу назвать ее привычной. Не более.
А ви точно знаєте, за кого я голосувала?
Ответ дляРеалістка
Это тот язык на котором человек разговаривает с рождения , говорили его бабушки / дедушки и родители , да , он родной .
С чего вдруг он стал принадлежать раше ?
Ответ дляSova splushka
Мова окупанта. Мова колоніальна.
А, я поняла. Вы из тех, кто считает, что перейдешь на мову- война кончится. Ага. 👍
Ну удачи.
_ЯгодаМалина_• 02 ноября 2024
Ответ дляРеалістка
Таких окремих’російських’ школ у нас было полгорода до 22 г,причем они были переполнены всегда. Од.обл
dreamsunny• 02 ноября 2024
Ответ для_ЯгодаМалина_
Да что вы говорите. Пока в Киеве все сбивали, тут киевляне очень громко орали что надо кордоны 91 и ни шагу назад. Хотя многие из других городов пишут,что у нас нечем сбивать,нечем!!!!
Статистику по Одессе видели?
В октябре Одесса и область стали самыми обстреливаемыми ракетной компонентой РОВ тыловыми территориями Украины.
В течение октября по Одессе и Одесской области наносились ракетные удары 14 дней из 31. Было задействовано 29 ракетных средств поражения, среди которых 9М723 ОТРК Искандер-М, Х-31П, ракеты Х-59/69. Так же были цели неустановленного типа и потерянные над Чёрным морем.
Показатель сбитий составил 15%.
Статистику по Одессе видели?
Показатель сбитий составил 15%.
Автору статистика по другим городам не интересна, ей главное чтобы на украинском писали.(
В Одессе был разрушен исторический центр летом 2023. Тогда на Одещину за одну ночь летело 31 ракета и 32 шахеда. То была самая страшная ночь для меня.
Мова не повинна стати яблуком розбрату. Є чудовий приклад Швейцарії , де чотири державних мови.
Серед наших військових багато хто розмовляє російською, але це не заважає їм захищати Батьківщину .
Бажаю усім порозуміння і скорішого мирного неба.
_ЯгодаМалина_• 02 ноября 2024
Ответ для-sofi-
Ну удачи.
Ага,причем у большинства таких псевдопатриотов даже никого нет на фронте. Но они вдруг перешли на украинский и постят фоточки в фейсбуке. А ничего что у нас на передовой всу говорят на русском?Не,не смущает....
Ответ дляРеалістка
Я з Миколаївської обл. 88року народження. В містечку всі школи перейшли на укр.мову лише коли я переходила в 6ий клас (2000 рік)! до того, клас із укр. викладанням був один на паралелі і уе якийсь там ж чи р((( Всі а, б, в аласи лише рос мовою. Навіть після офіц. переходу на укр.мову викладання, залишався рос.клас на паралелі. Так що не стверджуйте за всю країну.
Ответ для-sofi-
🤦♀️🤦♀️
Цікаво, в якому це місті?
Київ. Закінчила школу в 2008 році і у нас з 8 класу відмінили уроки російської мови, які були з 5 класу. Сестра на 4 роки молодша в неї зовсім такого предмету не було. Всі предмети викладали українською.
Sova splushka• 02 ноября 2024
Ответ дляAlienmoon
Тому що це буквально ’російська’ мова, яка є державною мовою раші, яка панує всюди, де є вплив раші, куди вона всовує свої щупальця.
Раша прямо використовує язик як інструмент впливу та просування, і навіть не приховує цього.
Ответ дляУслада
Київ, звикайте.
Харків, Одеса,Запоріжжя, Херсон так живуть щодня.
Звикнете.
Ви би обережніше були зі словами. Бо яяяк прилетить вам в Запоріжжя та й саме по вам! Карма вона така: сьогодні ви зловтішаєтеся, а завтра будете ридати ’за що’. Думати треба хоч трохи перед тим, як ляпати, щоб потім не ридати. Ви ж не в беспечному місті живете. Від окупованої території до вас менше 50 км.
Ответ дляGarnoKvit
Всі, хто зараз при владі або в рішаючих органах та установах займаються одним - гребуть гроші з людей і країни. Гребуть, як оскаженілі. Нажаль, це ознака того, що вони самі не вірять в перемогу України і тому гребуть побільше, щоб перед самою сракою встигти звалити за кордон і доживати там, припіваючи. По-іншому я не можу це трактувати.
мало того, в раде приняли законпроект..чтобы за ’гребуть’ не було покарання...покаятись+штраф
Ответ дляAlienmoon
Киев и область уже 2 месяца не спят , из-за шахедов и всю войну летит .
Сколько же вам радости от атак на Киев , ну , ничего до злорадствуете ! Вспомните еще это !
Почему интересно у них отношение такое к Киеву? Есть же области совсем без шахидов и взрывов. Например, Черновицкая, Закарпатская....
Ответ дляSova splushka
Может не надо вестись на пропаганду , любую , хоть раши , хоть зелёную и тогда будет легко говорить на любом языке мира без зомбирования .
Sova splushka• 02 ноября 2024
Ответ для-sofi-
Ну удачи.
Трохи інакше. Це умова необхідна, але недостатня.
Поки більшість людей не перестане споживати російський інформаційний продукт, доти в України будуть проблеми з цим довбаним сусідом.
І так, наша нинішня влада НЕ українська. Там якраз ті, що говорили російською мовою постійно раніше, поки не дорвалися до влади.