Сонечко• 13 ноября 2024
Податок на пай
Помер батько 14 років назад. Пай оформили на мене, щоб потім як мами не стане, знов не переоформлювати. Він мій тільки по документам. Пай знаходиться в оренді, мама за нього отримує зерно. Ось сьогодні вперше за стільки років отримала лист, заплатить податок в розмірі 5292. Справа в тому, що пай знаходиться на окупованій території і я не впевнена, що в мами його не заберуть, тепер я розумію, що це було великою помилкою на мене оформляти, а не на сестру( сестра теж в окупації з мамою). Так ось питання, якщо я не платитиму, що мені за це буде?
ПироженкА• 13 ноября 2024
С налоговой не шутят. Сначала оплатите, потом можете опротестовывать или судиться, теоретически, может, и отсудите.
Сонечко
• 13 ноября 2024
Ответ дляПироженкА
Так вони тепер кожен рік будуть присилати листи? Раніше ж платив арендатор
ПироженкА• 13 ноября 2024
Ответ дляСонечко
Вы владелица, Вам и решать с налоговой. Не оплатите - будут пеня, штраф, суд, исполнительная, блокировка счетов.
Но если на оккупированной, идите в налоговую и бодайтесь, наверняка можно как-то опротестовать начисление.
Сонечко
• 13 ноября 2024
Ответ дляВот Она Я
Якщо пай в оренді, то податок сплачує орендатор. У вас є договір?
Пай на окупованій території.
Сонечко
• 13 ноября 2024
Ответ дляВот Она Я
Документів в мене взагалі ніяких нема, все у мами, а мама в окупації
Вот Она Я• 13 ноября 2024
Ответ дляСонечко
Пай на окупованій території.
Я це прочитала. Договір у вас є? Ідіть з ним в податкову і виясняйте на якій підставі вам нараховано цей податок. А ще краще спочатку отримуйте юридичну консультацію з цього приводу.
Вот Она Я• 13 ноября 2024
Ответ дляСонечко
Фото вона може зробити і надіслати вам?
Сонечко
• 13 ноября 2024
Ответ дляВот Она Я
Фото вона може зробити і надіслати вам?
Фото зможе надіслати
Вот Она Я• 13 ноября 2024
Ответ дляСонечко
Фото зможе надіслати
В податковій твориться бардак, тому вони модуть нарахувати безпідставно. Вам або платити або бодатись. Я би пободалась.
Завжди з рушником• 13 ноября 2024
Йдіть в податкову, в мене інша ситуація, але теж була лишня чужа хата, то перерахували. Потім за землю багато нарахували, звернулась, перкщитали. Десь був чи наказ чи зміни в законі, що окуповані звільняються від податку.
Робот Вертер• 13 ноября 2024
Я би почала з того, що сконтактувала з орендарем. Бо зазвичай якщо пай в оренді - усі податки платить орендар. Як це працює якщо земля на окупованій території - не знаю, але орендар точно це вивчав і має знати. А вже тоді в податкову.
Тримбулька• 13 ноября 2024
Моїй мамі теж в минулому році прийшло, трохи більше тисячі. Але вона пенсіонер і відмінили. Пай батьків
Лукава Кішка• 13 ноября 2024
1. Если у вас есть договор аренды, то все налоги платит арендатор
2. На время вп на захваченных терр налоги за землю не платят, есть закон с перечнем этих населенных пунктов
oljunja812• 13 ноября 2024
Ми з чоловіком власники фермерського господарства. В цьому році половині наших орендодавців прийшли такі ж ’листи щастя’. В податковій сказали, що в них якийсь збій, і показує деякі паї як ті, що обробляються власником, хоча податок за них вже не один рік сплачує наше господарство. Ми подавали копії договорів про оренду . Йдіть в податкову й пояснюйте ситуацію. Має бути рішення по окупованих територіях. Спробуте зателефонувати на гарячу лінію
Загугліть, що там з податками на ТОТ, є список таких територій і здається, що є можливість не платити податок. Можна зателефонувати на консультаційну лінію ДПС.
умови звільнення від сплати земельного податку на ТОТ та територіях
У зв´язку якраз із дією воєнного стану є перелік територій, які тимчасово окуповані або на яких ведуться чи можливі бойові дії, і земельні ділянки в межах цих територій можуть бути визнаними як забруднені вибухонебезпечними предметами й у зв´язку з цим не треба платити земельний податок. Проте для цього є певна процедура. Рішення про визнання земельної ділянки забрудненою вибухонебезпечними предметами приймає орган місцевого самоврядування або військова адміністрація за заявою платника податку. За цей час можна буде не платити земельний податок і до моменту поки землю знову не буде визнано придатною до використання.
Крім того, земельні ділянки можуть бути визнані органами місцевого самоврядування або військовими адміністраціями такими, що вони непридатні до використання у зв´язку із потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами. Платник податку на землю може подати до податкової рішення, за яким місцева влада визнала конкретно його земельну ділянку непридатною до використання у зв´язку із потенційною загрозою її забруднення, і він має право не платити земельний податок з першого числа місяця коли було прийнято рішення до останнього місяця або до кінця строку, на який була надана ця пільга. До речі, також у зв´язку із воєнним станом до 1 січня 2025 року звільняються від сплати земельного податку суб´єкти літакобудування, які здійснюють розробку або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них.