Снежнакомка• 15 ноября 2024

На ком лежит ответственность за пожилых не полностью дееспособных родителей?

Результат:
вже голосів: 168
124 (73.81%) На детях
16 (9.52%) На них самих
12 (7.14%) Ни на ком
12 (7.14%) Свой вариант
4 (2.38%) На родственниках которые рядом
Бутерброд и я• 15 ноября 2024
Ответ дляДиректриссимо
І як закон може змусити приходити мити, готувати їсти та інше? Максимум аліменти, але якщо та дитина має мінімальну зп і двох дітей, наприклад, то скільки там тих аліментів буде, зарплати в нашій країні мізерні в основному. А забрати до себе чи насильно змусити приходити доглядати жоден суд не змусить.
Мити і доглядати не може примусити. Аліменти. Так само, як і на дітей - призначають 2к грн, а як на них годувати дитину - думай сам.
Шмоточницаца• 15 ноября 2024
На доньці
Детские_Будут?• 15 ноября 2024
Ответ длямиссДавеча
Автор пише - не полностью дееспособных родителей
Ну і як ви думаєте, що це означає? Рішення суду, об´єктивний стан батьків чи просто, що вони старі і їм важко без допомоги?
миссДавеча• 15 ноября 2024
Ответ дляДетские_Будут?
’не повнюстю дієздатні’ - це означає, що цивільна дієздатність обмежена судом. а ’старі і їм важко’ до дієздатності не має жодного стосунку. бо дієздатність це юридичне поняття, пов´язане зі здатністю фізичної особи усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Детские_Будут?• 15 ноября 2024
Ответ длямиссДавеча
Почитайте відповіді автора, не було ніякого суду. Вона питає про зовсім іншу ситуацію.
миссДавеча• 15 ноября 2024
Ответ дляДетские_Будут?
Автор питала, хто має опікуватись людьми похилого віку, не повністю дієздатними. Якщо вона не взмозі правильно формулювати думки і не знає що таке дієздатність (шкільна програма), то до чого тут я? Я відповіла на її питання так, як вона його поставила.
Братья Капли• 15 ноября 2024
Обов´язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України. Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов´язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
Пилосмок працює• 15 ноября 2024
На детях, если нет детей, на государстве или других ближайших родственниках, при их желании.
Почекуха• 15 ноября 2024
На тому кому перейде в спадок нажите батьками. Чи родичі чи доглядальники, чи діти. Бо діти спадщину швидко ділити біжать а поки треба допомога старим то чужі люди помагають. Знаю багато таких прикладів((
автор Снежнакомка • 15 ноября 2024
Ответ дляБаза_птеродактилей
Стаття 172. Обов´язок дитини, повнолітніх дочки та сина піклуватися про батьків

1. Дитина, повнолітні дочка, син зобов´язані піклуватися про батьків, проявляти про них турботу та надавати їм допомогу.
2. Повнолітні дочка, син мають право звернутися за захистом прав та інтересів непрацездатних, немічних батьків як їх законні представники, без спеціальних на те повноважень.
3. Якщо повнолітні дочка, син не піклуються про своїх непрацездатних, немічних батьків, з них можуть бути за рішенням суду стягнуті кошти на покриття витрат, пов´язаних із наданням такого піклування.
Спасибо
Живчик-счастливчик• 15 ноября 2024
Ответ дляАноним НаВсеГда
Ну і що , що поїхали?? Хай наймають доглядальницю!
А якщо не наймають, як вплинути по закону?
Без комплексів• 15 ноября 2024
Ответ длямиссДавеча
як це - аліменти з нерухомості?
Как и на детей. Квартира в счет алиментов
Таракашечка• 15 ноября 2024
Ответ дляБез комплексів
В счёт алиментов - это личное решение. Принудительно собственность не отберут.
Таракашечка• 15 ноября 2024
Ответ дляЖивчик-счастливчик
Ну якщо соцслужби подадуть до суду, то одного дня можна побачити відрахування аліментів із зарплатні. А більше ніяк
миссДавеча• 15 ноября 2024
Ответ дляБез комплексів
омг
миссДавеча• 15 ноября 2024
Ответ дляТаракашечка
соцслужби не мають ніякого права на аліменти
і взагалі до державних пансіонатів для людей похилого віку приймають тільки самотніх. якщо є діти - до побачення.
Без комплексів• 15 ноября 2024
Ответ длямиссДавеча
Не... не так. Соседи заявлят что одинокий человек без присмотра и... тадам приходят соцслужба и начинает интересоваться активно капиталами одинокого человека. Если капиталы есть - все ок. Дом престарелых. Если нет зависит от людей которые впрягуться в жизнь этого одиного пенсионера. Потому что их квартиры рядом и может наступить капец.
Муууумие• 15 ноября 2024
Ответ дляГоловний кошак
Если подадут в суд то на детях , типа алименты. Но в жизни все зависит от воспитания и от человека. Кто то и соседской бабуське помогает просто так , а кто то на родных родителей забивает
Я допомагаю сусідській бабулі, бо вона вигляділа моїх дітей. Моя мама їх не бачила за 10 років. В неї особисте життя і їй нема коли. Дуже цікаво хто має її доглядати?