П´яна вишня• Изменено 04 декабря 2024
Аутоїмунний тиреоїдит ?
Завжди в доньки була збільшена щитовидка. Десь то взнали в 10 років. Зараз їй 13. Здаю гормони кожного року ( внормі все, крім атпо , при нормі до 34 в неї 40).
Вчора зробила УЗД - результат прикпіплю. Каже лікар аутоїмунний тиреоїдит скоріш за все.
Я кажу що ходжу до ендокринолога кожен рік і аналізи здаю і УЗД.
Приписують лише йодомарин або йосен. І все. спостерігати.
Чи дійсно це так?
Кажу УЗДисту що лише атпо чуть збільшене, він каже що то так і є.
Може хтось з таким стикався, дійсно лише спостереження, чи може то лікується?
Була в двох лікарів. Один виписав йосен, інший сказав йод не можна при антитілах, приймати лише селен.
Чи дійсно це так?
Светка-пипетка• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
Ну прополіс настоянку, донька приймає по місяцю десь 3 рази в рік. Я не знаю чи воно рахується імуностимулюючим, але їй допомагає то не хворіти і я в то вірю. Навіть не думала спитати в лікаря чи то можна приймати, а вони нічого не пояснили.
Я була в імунолога з донькою, коли в неї впав імунітет на 2роки після інфекційного мононуклеозу і вона хворіла кожен місяць. Препаратів, що захищають від ОРВІ не існує. Загалом продукти бджільництва при аутоімунних хворобах не рекомендують, бо вони мають високий глікемічний індекс та викликають алергії. А алергія це і є патологічна реакція імунної системи. Я б на вашому місці стільки багато настоянки прополісу не давала.
Как нефиг делать• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
Але лікар з ендокринологічного диспансеру один виписав все ж йод. Інший з також ендокринологічного лікарні сказав категорично не можна. Чому не можна йод при антитілах? І який блін з тих лікарів правий?
У мене тоже АИТ. 2 ендокринологи в України виписувати приймати йодомарин. Ендокринолог у Польщі сказала категорично неможна. Тільки селен. І сказала, що знає, що протоколи відрізняються, але теж не розуміє чому.
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляКак нефиг делать
От і будь розумним, хіба йти ще до третього.
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляСветка-пипетка
Донька не алергічна, ніколи з тим проблем не було. Ок я зменшу прийом прополісу, і пораджусь ще з ендокринологом третім певно все ж таки. Може навіть онлайн
Планшетница• 04 декабря 2024
Ответ дляПлекаю думи
На советчице всё как всегда. Прочитаешь сильно знающих и потом хоть в петлю. Очень оптимистичный прогноз, спасибо
Ну, извините, как есть.
Я с этим диагнозом очень давно, потому прочитала тонну исследований на 3х языках.
Любая аутоиммуная болячка очень нехорошая именно потому, что иммунитет перестал распознавать свой-чужой. Эндокринолог смотрит на свою узкую проблему, да, даже полное замещение щитовидной железы соединительной тканью в современном мире невелика проблема. Вот он и скажет: ничего не делайте, сдавайте раз в год ТТГ и живите счастливо, пока он ниже 3,0.
Можете слушать таких врачей, вам никто не запрещает.
Ответ дляПланшетница
У меня так.
В 19 лет аттпо были 130.
До этого не сдавали, но явно это долгоиграющий процесс.
Но сама щитовидки не увеличена, в ней есть воспалительный процесс, как очаги небольшие на УЗИ.
Всю жизнь сдаю ТТГ каждый год, в беременности раз в триместр. Всегда от 1 до 2,5, аттпо уже давно под 1000.
Тактика наблюдения.
Много в чем себя ограничиваю и берегу, понимая, что аутоиммунный процесс в организме.
Йод избегаю, даже в продуктах отношусь настороженно, поливитамины покупаю без йода.
В 19 лет аттпо были 130.
Тактика наблюдения.
А мне наоборот выписали органический йод при Аит, при чем два разных врача
Ответ дляП´яна вишня
Донька добре харчується, займається спортом. Кажете сонце обмежуєте, а як же море?
Мне наоборот сказали море и солнце хорошо. Щитовидка любит тепло. Я спрашивала не вредно ли мне работать в Шарм эль шейхе, сказали без проблем.
Летом когда приехала из Египта, ТТГ был 3, сейчас без моря 5.5
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляКарина250
От і будь розумним,одні категорично проти, інші за. І то з відомих, розумних хвалених лікарів
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
атпо можуть бути десятки років поки щитовидка настільки пошкодиться що вже не зможе нормально виконувати функції.
у мене аіт і я приймаю і йод і селен і ще кучу вітамінів і мінералів
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
Ответ дляПланшетница
У меня так.
В 19 лет аттпо были 130.
Тактика наблюдения.
В 19 лет аттпо были 130.
Тактика наблюдения.
так, це стратегія наших ендокринологів, нічого не робити
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляНадежда наш компас
А який рівень антитіл у вас? Як часто ви їх здаєте? Як часто УЗД?
Що ви зазвичай приймаєте? Настрашило те що один сказав пити йод, інший сказав категорично не можна
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляНадежда наш компас
Зараз донька селен приймає , курсом місяць 100 мл вранці. І так сказали 3-4 рази в рік.
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
при постановці діагноза були 1000+
останній раз здавала весною коли скопенсувала гормони, були 64,5, до того здавала раз у місяць і по результатам коригувала гормони.
узд робила один раз коли ставили діагноз
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
100 мало, потрібно 200
і не 3-4 раза а постійно
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
ви можете аналізи показати?
мене цікавлять вільний т3 і вільний Т4, і їх референси (тобто норма мін і макс)
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляНадежда наш компас
при постановці діагноза були 1000+
Одні кажуть здавати взагалі одноразово і все, інші кажуть раз в рік . Я вже нічого не розумію. Кажуть що на них сильно увагу не звертати, головне рівень ттг
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
при аіт ттг не показовий взагалі.
важливі АТПО і вільні Т3 і Т4
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляНадежда наш компас
ви можете аналізи показати?
Ось, літом здавала. Сказали просто селен пити час від часу і перездати за рік
Планшетница• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
Автор, вам же уже написали несколько человек.
Эндокринолога интересуют гормоны и функции щитовидки. Пока ТТГ нормальный, она справляется, тироксин не нужен. Эндокринолога интересует это.
Но если смотреть шире, то в организме аутоиммунный процесс, это серьезно.
Можно забить и надеяться, что этот процесс так и останется органоспецифическим , можно стараться его уменьшить.
Количество антител индикатор агрессивности процесса.
Но с любыми антителами ттг десятки лет будет оставаться нормальным, смотря какой запас прочности у железы.
Я бы советовала стараться снижать агрессию иммунитета.
Селен длительно, витамин д держать минимум 50 нг/мл.
У многих нормализуют антитела даже просто отказ от глютена или лактозы, я же на строгом аутоиммуном протоколе полгода сидела и ничего. Кому--то помогает погонять эпштейн-барр. В идеале искать провокаторы процесса, они могут быть разные.
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
гормони хороші, щитовидка і печінка нормально працюють,
нехай приймає селен і раз у пів року контролюйте ці 4 показники.
антитіла повинні знизитись.
після зниження атпо зменшіть селен і потім слідкуйте чи не будуть рости антитіла.
якщо у вас є фін можливість - здайте аналіз на харчові алергії, бо аіт починається звідти. і якщо якісь є то виключіть ці продукти з раціону.
я робила такий, він дорогий -
антитіла повинні знизитись.
я робила такий, він дорогий -
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляПланшетница
Селен тоді уточню і буду давати більш тривало. А його рівень треба аналізами перевіряти? Д3 літом було 47 - рівень. Приймає 1000-2000 на постійній основі.
П´яна вишня
• 04 декабря 2024
Ответ дляНадежда наш компас
антитіла повинні знизитись.
я робила такий, він дорогий -
антитіла повинні знизитись.
я робила такий, він дорогий -
Алергії за 13 років завсім ніколи не проявлятись , ні яким чином
Планшетница• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
Есть непереносимости, вы их не увидите.
У нас в группе была девушка, которая просто на отказа от глютена уменьшила аттпо с 1000 до 47.
Конечно, у неё не было никогда видимых реакций на хлеб.
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
Ответ дляП´яна вишня
харчова алергія часто зовні не проявляється
Надежда наш компас• 04 декабря 2024
Ответ дляПланшетница
Есть непереносимости, вы их не увидите.
реакції можуть бути, але їх важко співвіднести з проблемою.
може бути здуття живота, запори або поноси, суха шкіра, печія
Планшетница• 04 декабря 2024
Ответ дляНадежда наш компас
Они могут быть вообще фоновыми.
Я много лет думала, что небольшая тяжесть в животе после еды это норм и у всех так.
Вообще, неплохо ориентироваться на пульс, от непереносимых продуктов пульс сильно растет после еды.