Нервогенератор• 11 декабря 2024

Почему с 16-18 лет подростков считают взрослыми - дядьками, кобылами?

Вот прям ярко заметно, как буквально 15 еще пишут "ребенок", а потом бац и уже взрослая кобыла в 17, а в 19 так просто уже тетка!

Вот реально что ли в 18 прямо ровно вырастает какой-то прям мега мозг новый? если даже те же лобные доли до 22 созревают и это у не высокочувствительных, а у средненормотипичных.
И это тогда когда мы уже в 21 веке и знаем, что развитие очень индивидуально и что зрелость спонтанна, но не обязательна, перед нами вагон работ нейропсихологов и психологов развития, но мы упорно цепляемся за какие-то установки из своей семьи или установок своих бабушек типа "да я в 16 в другом городе на заводе работал и учился в пту", да в меня в 19 семья и ребенок был без стиралок и посудомоек, да это уже кобыла взрослая в 19!

Особенно заметила что триггерит "окончание школы". Что вот в Европе давно 12-летнее обучение и в ВУЗ часто поступают в 19-20 лет и там как-то кобылы в 17-18 не случаются.
И когда у нас начали говорить о такой реформе, то 80% хейта было на тему "будут в школе беременные с колясками!"

И главное что 100 раз можно было отследить свой мозг после школы и даже решения о поступлении. Даже в 25 уже больше понимания где надо было учиться, но нет. Исполнилось 18 по паспорту - взрослая кобыла, которая должна ...итд. В 16 -уже готовность номер один к взрослой кобыле, потому что уже вот-вот...

И самое интересное, что даже если тебе пришлось в своей жизни из-за обстоятельств принять роль взрослой кобылы, то ты автоматически не становилась зрелой личностью ну вот совсем :( Так и осталась ребенком и этот несвоевременный стресс тебя не сделал взрослее - только уязвимее внутри и как результат - закрытие и агрессивнее.
А уж куда агрессия пойдет - на себя или на советчицу - кому как повезет:)
Результат:
вже голосів: 76
20 (26.32%) взросление индивидуально
15 (19.74%) 18 - длявсех взрослые люди
12 (15.79%) подросток до 21
10 (13.16%) 16-18 подросток
5 (6.58%) 16 - взрослая деваха
5 (6.58%) пока учится-подросток
4 (5.26%) угол.ответственность=взрослый
3 (3.95%) 18-надо выгонять
2 (2.63%) ВУЗ=взрослый чел
Просто звязда• 11 декабря 2024
Ответ дляНервогенератор
это вообще не связано никак с тем что кого-то как тут пишут пенделем выкинули в 16 из гнезда.
зрелость не вырастает на раннем стрессе
посчитайте темы, на советчице, про выкинуть в 16 лет, их минимум , если вообще найдете. и про то, что ’ребенок’ старше 20 лет ничего не хочет делать, ни учиться, ни работать. Вот только что одна из таких про 21-летнего мелькала внизу в списке ще з цікавого
Тут как тут• 11 декабря 2024
Ответ дляЛгин
Вы его и так лучше вывозите. А то мало ли что.
Дочка встречалась очень долго с парнем из очень обеспеченной семьи, ему родители давали много карманных денег и он начал покупать ей подарки, мы запретили подарки за родительские деньги, пошел а папе работать, чтоб подарки дарить)) папа был счастлив, правда , когда захотел уйти папа не отпускал уже)
Легко вам сказать «вывозите». Он же уже взрослый и сам знает, как ему лучше. Упертый, как слон. Мы его в Польшу вывозили, к родственникам, а сами вернулись, в самом начале войны, так пришлось забрать спустя 2 года т.к. он тупо не ходил в школу в Польше, курил в школе, а там с этим строго, начались проблемы то ли с соц службой, то ли с полицией, то родственница сказала, чтоб забрали
Бачу_майбутнє• 11 декабря 2024
Ответ дляПросто звязда
что-то не слышала про европейцев, которые бы до 30 лет искали себя, сидя на шее у родителей, обычно все начинают подрабатывать, еще на этапе учебы в вузе
Залежить від статків родини. Якщо середня сім´я, можуть бути підробітки, як от в мого двоюрідного брата в Німеччині. Тільки там, в Берліні, за півроку праці він купив скутер. Працював кур´ єром, розносчиком піци, тобто виключно на некваліфікованих роботах. За 6 місяців власний транспортний засіб. А тепер згадаймо, що може дозволити собі студент в Україні за тих самих умов. Добре, якщо грошей вистачить раз в місяць в ресторан сходити
Просто звязда• 11 декабря 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
Тим паче, саме тому в Україні не можна доволити собі бути дитинкою до 40 років і більше.

Та й в Європі це не типове явище, сидіння на шиї в батьків, інша справа, що там і на социалі можна сидіти, не сильно напружуючись, але не про Європу мова.
Лгин• 11 декабря 2024
Ответ дляТут как тут
Ну если не вывезете , тогда универ ваше все, чтоб была отсрочка, хотя бы на 4 года
Бачу_майбутнє• 11 декабря 2024
Ответ дляПросто звязда

В Україні безглуздо, як на мене, рвати штані заради просто факту роботи в 18-20 років. Маю приклад одногрупниці. Мамо в житті не досягла нічого, живе на аліменти. Раптом вирішила, що доня має вкладатися в сім´ю. Навчання контракт — ’захмарні’ 700$ в рік. Виперла доню касиркою в МакДональдзі стояти. Через рік стояння доня вилітає з університету, де навчалася, до речі, добре, їй гарно йшла спеціальність. Відновлюється і... Сплачує 1000$ за рік замість 700$ 🎉 Бо умови контракту і оплата за той рік змінилися. Стратегія бомбічна: переср*ти дитині навчання і в результаті платити ще більше 🤣👏
Просто звязда• 11 декабря 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
Ситуації різні, звичайно, в сім´ї, де нормальні доходи, немає сенсу відправляти дітей кудись працювати, за умови, що діти дійсно вчаться. Але може бути, що батьки тянуть з останніх сил, ту ж оплату навчання, а дитині ж ще на хотєлкі треба гроші, висновок дитина має на них заробити сама.
Тут как тут• 11 декабря 2024
Ответ дляЛгин
Нет, пусть идет работать и несет ответственность за свои действия и принятые решения. Платить за универ, когда человек ничего не хочет делать - мне оно не надо. Я боюсь, чтоб он в колледже после первой сессии не вылетел, вечно прошу его, чтоб ходил на занятия, чтоб хоть что-то делал. Если ему ничего не надо, то и я свои нервы тратить не буду. Стукнет 17, я ему предложу выехать, объясню последствия. Не захочет - пусть сам за себя переживает, его жизнь
Бачу_майбутнє• 11 декабря 2024
Ответ дляПросто звязда
Бувають такі ситуації, але статистично їх мало. Дитина тоді може взяти рік ’відпустки ’ (так званий gap year на Заході) і працювати на некваліфікованих роботах якраз щоб заробити. А батьки тоді мають змиритися, а не пхати аби куди одразу після школи. Як варіант
Блискавка• 11 декабря 2024
Ответ дляЛгин
Ну не так он категорично, я просто ходила каждый день в универ и реально училась и после делала много дз.
Не было время работать, у меня и погулять было время в основном на выходные.
В основном идут работать ради денег, а папа мне не в чем не отказывал , поэтому я себе спокойно училась, а не думала где мне деньги взять на какие- то мои хотелки.
У вас , замечательный папа.
Блискавка• 11 декабря 2024
Ответ дляКрестьянинДиор
А мені дивна позиція вашого тата.
Пам´ятаю, як донька на 2 курсі універа знайшла роботу фактично по спеціальності, і як вона пишалася тими 10 тисячами на місяць, що САМА заробляла) Це була шикарна мотивація для неї, величезний поштовх для розвитку, бо вона побачила результати свого навчання.
Звісно, вона не ночами щось там розгружала, працювала 8-10 годин на тиждень, то мала час і на навчання, і на погуляти, але сам факт того, що працювала на серйозній дорослій роботі дуже багато для неї значив. І якби ми (батьки) заборонили їй працювати, це б дуже підрізало їй крила, імхо.
Моей знакомой, родители тоже не подрезали крылья. После школы отправили работать, а институт вечером. Так и пашет без остановки, ей уже 43.
Svitlo_• 11 декабря 2024
Моїй доньці 18 років і підлітком я її вже назвати не можу.
КрестьянинДиор• 11 декабря 2024
Ответ дляЛгин
Ну, багато хто йде працювати заради розвитку)
Хоча від людини залежить)
Донька встигала вчитись в універі на бюджеті, працювати по спеціальності, гуляти з друзями.
А грошей багато не буває)
Ну і це особливий кайф - заробляти самій. Це непогано так підвищує самооцінку.
Хоча знову ж таки - всі різні, є багато людей без амбіцій.
Мама Никитки-2• 11 декабря 2024
Ответ дляНервогенератор
ну для кожного віку є відповідь адекватних(як вони пишуть) на кшталт ’до армії’ і ’до весілля’
Причому це так не відбувається. І часто ті діти якиж підтримували навіть у тому що вони вже можуть зробити - у дорослому віці відчувають цю підтримку всередині, а не ходять до мами зав’язати шнурки з армії))
На 100% погоджуюсь з вами.
КрестьянинДиор• 11 декабря 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
З тієї самої причини, чому в 20 конче треба народити. Середньовічний, дрімучий, темний менталітет. Тим часом європейці до 30 років шукають себе і живуть до 80. А у нас в 15 на завод, в 17 народила, в 30 бабця, в 45 в труну
За європейців не скажу, а от 80% американців з 16-17 років підпрацьовують. Хоча навчаються, шукають себе, але працюють, тому що така там культура - привчати дітей з юності працювати, розпоряджатись грошима, планувати.
З одруженням і дітьми, звісно, не поспішають, хоча років з 19-20 багато хто в відносинах і живуть разом.
Бачу_майбутнє• 11 декабря 2024
Ответ дляКрестьянинДиор
Теж чула саме про американців. Я можу припустити, що такий підхід спричинений розвиненою культурою споживання і тим, що на гроші з підробітку можна дійсно назбирати на щось путнє. І ціни на освіту там космос, не йде в жодне порівняння з вишами в Україні навіть з урахуванням хабарів (які, до речі, в США теж цілком присутні)
Мама Никитки-2• 11 декабря 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
Якось у мене не зв’язалось «добре вчилась» з тим, що вилетіла з вузу. Тим більше на контракті.
КрестьянинДиор• 11 декабря 2024
Ответ дляПросто звязда
Варіант, що дитина хоче працювати по спеціальності сама, заради розвитку, а не декількох копійок, не розглядаєте зовсім? Думаєте, так не буває?))
Знаю дуже багато молоді з оточення своєї дитини, які цілком свідомо почали працювати з 2 курсу за невеликі гроші, але заради розвитку і перспективи.
Бачу_майбутнє• 11 декабря 2024
Ответ дляМама Никитки-2
Я теж думала, що вилетіти з контракту неможливо. Пояснюється даний феномен просто: дівчина була настільки емоційно виснажена, що не було сил, а згодом зникла мотивація приходити на пари. Потім на заліки. Потім на іспити. Згодом на пересдачі вона також не з´являлась. Це й не дивно: хто ж схоче їздити 1,5 години з області в Київ на роботу, потім на пари і вночі повертатися додому
Бачу_майбутнє• 11 декабря 2024
Ответ дляКрестьянинДиор
Певно, у ваших знайомих був тил в вигляді батьків, вони ж не жили окремо, заробляючи на койкомісце в комуналці?
КрестьянинДиор• 11 декабря 2024
Ответ дляБлискавка
У вашої знайомої інша ситуація.
Її відправили працювати вимушено.
Я ж про дітей, які навчаються в гарних вишах на денній формі, і підпрацьовують по майбутній спеціальності заради розвитку і для себе.
Мама Никитки-2• 11 декабря 2024
Ответ дляКрестьянинДиор
Де вони в 16-17 років шукають себе? Це ще 10-11 класи. В нормально забезпечених родинах діти не працюють, а вчаться. Серед друзів мого сина жоден не працює, зато більшість ще набрало курси додатково для отримання кредитів для вступу до університету. Старша школа в штатах дуже рано починається. 7 уроків щоденно + 40 хв велика перерва. Шкільний автобус в 6 ранку, додому приходить близько 15. Купа завдань, проектів + 2 курса додатково до звичайної школи.
Працюють мабуть ті, хто до 19 класу табличку множення не вивчив, бо батьків таких же мають.
Просто звязда• 11 декабря 2024
Ответ дляКрестьянинДиор
Чому не розглядаю, я розглядаю різні варіанти, і всіляко виступаю за те, щоб надати дитині максимально свободу в прийнятті власних рішень і відповідальності за свою власну долю.
Мама Никитки-2• 11 декабря 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
Вартість навчання, якщо це не університети лігі Плюща, досить доступна.
Для прикладу університет, куди буде вступати син коштує 15 тис на рік. Це вже з оплатою проживання, підручниками, і навіть харчуванням, накшталт «піца по четвергам»
Той же самий курс для Не резидентів штату буде коштувати 50-60 тис.
А для іноземців під 90 тис.
Тут дуже непогано розрахована система освіти. Дешевше для тих, хто платить податки в штаті.
КрестьянинДиор• 11 декабря 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
Назбирати))
За літо можна машину купити тисяч за 8, тобто цілком пристойну, 16-17 року випуску, підпрацьовуючи офіціантом в ресторанчику чи працюючи десь в фастфуді.
Про захмарні ціни на навчання в США це стереотипи, дуже розвинута система грантів, стипендій, кредити на навчання для студентів теж не дуже обтяжливі.
Якщо річ не про універи Ліги плюща, то 8-10 тис за семестр це середня ціна по США. І в ці гроші входить навіть оплата паркомісця біля універа)
І, до речі, є можливість безкоштовно навчатись в коледжах та деяких універах.
Мама Никитки-2• 11 декабря 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
Бідна дівчинка. . Мати трохи пришелепкувата. 🤦🏻‍♀️
Мама Никитки-2• 11 декабря 2024
Ответ дляКрестьянинДиор
Назбирати))
Не вийде за літо 8 тис. До 18 років обмеження по робочому часу. За 2 місяці хіба шо 2-2,5 тис можна заробити.
КрестьянинДиор• 11 декабря 2024
Ответ дляБачу_майбутнє
Так, тил був, але навіть діти з дуже забезпечених родин вибирали йти працювати.
Не знаю, мб то така молодь вмотивована в моєму оточенні, але як є)
Читаю тему, і реально дивно: в очах порадниць чомусь працювати, будучи студентом - це ознака бідності. А це далеко не завжди так. Багато хто працює задля розвитку і перспективи.
КрестьянинДиор• 11 декабря 2024
Ответ дляМама Никитки-2
Ви, як завжди, категорично-хамовита))
Не вступатиму з вами у дебати, але нагадаю, що в США зараз дуже багато школярів та студентів навчаються онлайн по індмвідуальеому графіку, і мають можливість за бажанням працювати по 15-20 годин на тиждень.
Мама Никитки-2• 11 декабря 2024
Ответ дляКрестьянинДиор
Ви, як завжди, категорично-хамовита))
Супер. Давайте порахуємо, що навіть при ставці 15-17$ за годину скікі вони за тиждень зароблять? 350 $ без податків? А літні канікули в штатах 2 місяці. До де ж 8 тис за літо? В ваших мріях?