сама себе прекрасная• 17 декабря 2024

Особливості та правила облаштування водозабірних свердловин після буріння

Якісне облаштування свердловин на воду є однією з ключових умов її безперебійного та тривалого використання після здачі об’єкта в експлуатацію. При цьому, професійний комплексний підхід забезпечує не лише максимальний комфорт користування свердловиною, без додаткових витрат та зусиль, а й гарантує справну роботу обладнання. Важливою вимогою, на якій наполягають майстри під час виконання послуг буріння свердловини Київ та Київська область, є саме необхідність облаштувати споруду відразу після завершення її буріння, а також правильно підібрати все необхідне обладнання для подачі води в будинок та інші господарські споруди на ділянці.

Чому важливо проводити облаштування свердловини відразу після буріння?

Своєчасне та якісне облаштування свердловини дозволяє запобігти забрудненню підземного джерела поверхневими водами та ґрунтами, що важливо для захисту навколишнього середовища. При цьому всі деталі щодо матеріалів, товщини, розмірів, потужностей та інших експлуатаційних характеристик пристроїв та механізмів, фахівці обговорюють та визначають ще до безпосереднього початку бурових робіт. Це дозволяє не втрачати потім час на пошуки відповідних моделей насосів, фільтрів чи навіть захисного троса з відповідним кріпленням.

Коли рекомендовано починати облаштування свердловини на воду?

Якщо з якихось причин цей процес не можна розпочати відразу після завершення бурових робіт, зробити це потрібно протягом 1-3 днів. При цьому обов’язково потрібно продумати, як додатково зміцнити стінки споруди, підібрати відповідне обладнання та прилади, а також розробити схему монтування всієї системи з подальшим підключенням до будинку. Це є стосується і підготовки місця для розташування насосної станції, гідроакумулятора, автоматики та інших пристроїв.

Одночасно з цим фахівці можуть порекомендувати варіанти для облаштування простору навколо свердловини, наприклад, для її додаткового утеплення на зимовий період, щоб вода всередині системи не замерзла та не пошкодила свердловину або ж її обладнання.

З іншої сторони, якщо в найближчі кілька днів таке облаштування свердловини провести неможливо, її необхідно законсервувати та надійно за герметизувати, щоб зберегти її цілісність до початку облаштувальних робіт.

Особливості процесу облаштування свердловини після завершення буріння

Задля того, щоб не витрачати зайвих зусиль та коштів на пошук необхідних деталей, транспорту, майстрів та багатьох інших важливих нюансів, облаштування свердловини варто доручити тим, хто й проводитиме її буріння. Це ж стосується і підключення системи до будинку.

Спосіб облаштування таких об’єктів залежить в першу чергу від їх типу. Наприклад, для неглибоких сезонних конструкцій може бути достатньо облаштування приймального колодязя та адаптера, які на зимовий період прибирають до сховку, а саму свердловину консервують. При роботі з глибокими постійними свердловинами процес облаштування дещо складніший та вимагає кваліфікованої підготовки виконавця. Загалом весь процес можна розділити на кілька основних етапів, а саме:

  • встановлення з подальшою фіксацією обсадних труб і головки для герметизації гирла установки;
  • облаштування фільтраційної колони всередині конструкції, яка дозволяє очистити джерельну воду від зайвих домішок ще до того, як вона потрапить до фільтру;
  • встановлення та фіксація насосної системи з приєднанням до туби та монтажем захисного тросу;
  • монтаж та підключення додаткової накопичувальної ємності закритого чи відкритого типу;
  • · монтування автоматики з подальшим налаштуванням критеріїв роботи обладнання, зокрема запуску та вимкнення насоса.

Додатково потрібно вмонтувати в систему водопостачання запірну арматуру, водопровідні труби до всіх точок подачі води, а також провести утеплення частини конструкції свердловини, що знаходиться на рівні зимового замерзання ґрунтів і вище.

Важливі поради від експертів

Оскільки для замовниківбуріння свердловини ціна робіт може бути меншою за рахунок спроб самостійного проведення її облаштування, варто пам’ятати, що в цій справі є багато дрібних нюансів та деталей, про які знають лише досвідчені майстри. Адже навіть матеріал та розмір заживних фіксаторів, якими до системи кріпиться захисний трос може впливати не лише на тривалість експлуатації свердловини, а й безпосередню якість води. Це ж стосується типу фільтрів, способу роботи насосної системи, якості герметичного захисту гирла споруди тощо. Саме тому будь-які роботи, пов’язані з налаштуванням, технічним оглядом та ремонтом свердловини можна довіряти лише перевіреним майстрам, які вже багато років працюють на цьому ринку та користуються попитом серед клієнтів, зокрема й постійних.