Капитошечка• 20 декабря 2024

Дія: зламали и беруть кредити!

Мені зламали Дію і набрали кредитів!
UPD 2. Мала ввечері міт з менеджментом та представниками відділу безпеки ОТП банку. Зустріч ініціювали вони, щоб зрозуміти де вразливі місця і їх пофіксити. Також думали над тим, як даним шахраям, які досі в моїй Дії обмежити будь-які доступи. Приємно вражена.
Представники Дії ж пишуть, що мої слова не відповідають дійсності, що вони не мають нічого до кредитів, одним словом переписку в скрінах додаю в коментарі.
UPD 1. Написала заяву в поліцію. Вияснила з банком ОТП. В 2022 розі в мене там був відкритий рахунок ФОП, на який я отримувала зп. Потім ФОП закривала, а рахунок - ні. Так от, його зламали і кілька днів тому створили акаунт в додатку ОТП і там же віртуальну карту. Номер, який привʼязали - колишній мій номер, який не активний вже мінімум півтора роки. Але до Дії привʼязаний інший номер. Тому навіть не уявляю як вони могли додати свій девайс до моєї Дії. Всі рахунки і акаунти в ОТП заблоковані після мого ранкового звернення, тому гроші через них не вивести. Також заморозила дані по кредитній історії (без них кредити ніби не надають). Тепер ще чекаю щоб Дія видалила девайс шахраїв.
Сьогодні вночі. При чому я бачила, як приєднався новий пристрій, бачила як подає заявки і розуміла, що мене чекає. Почала звертатись в Дію - вони порадили видалити пристрій через відповідні кропку (яка не видаляє пристрої) та… дивитись за своїм телефоном. Сьогодні до них писала - взагалі ігнор. А кількість взятих на мене кредитів росте з кожною годиною. Найгірше - щоб це зупинити, потрібно видалити той другий пристрій з мого акаунту. Але ж це не так просто, так Дія ?
Друзі, хто знає, що з тим робити - радьте!
#зламалидію #Дія
Саша Александрова
2 дн. ·
https://www.facebook.com/share/p/MHo6s13dW11Gujvv/

Дійщики, що плануєте робити із своїм "дуже зручним" застосунком?
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
допустим - но там же нет подвязаных всех твоих банковских карт
Ті, хто оформив Нацкешбек і 1000 - підв`язали, без цього б не змогли оформити.
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка
почему об этом нет упоминания?
или есть, я невнимательно прочитала
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
почему об этом нет упоминания?
или есть, я невнимательно прочитала
Як отримати виплату
За допомогою застосунку Дія:
1) встановити мобільний застосунок Дія
2) Якщо у вас немає картки «Національний кешбек», треба її відкрити у одному з банків (ПриватБанк, monobank, Райффайзен Банк, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк, Банк Кредит Дніпро, Кліринговий Дім, Радабанк)
3) У Дії у розділі «Сервіси» потрібно активувати картку «Національного кешбеку»
3) Обрати у застосунку Дія послугу «Зимова єПідтримка»
4) Подати заявку на отримання допомоги

5) Очікуйте зарахування коштів
https://www.kmu.gov.ua/news/zymova-iepidtrymka-iak...
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка
Як отримати виплату
За допомогою застосунку Дія:
1) встановити мобільний застосунок Дія
4) Подати заявку на отримання допомоги

5) Очікуйте зарахування коштів
имею в виду нет упоминания в рассказе
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
и почему банк виноват и признает это - но в конечном итоге не виноват а виновата дия
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
имею в виду нет упоминания в рассказе
Теж не зрозуміла, до чого був той коментар про 1000.
Коплю на груди• 20 декабря 2024
Автор, вы оформили 1000? это результат?
Чумачечая_• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка
Навіщо ви маячню пишете?
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
Мабуть тому, що в Дії мав би існувати захист від заходу зі сторони банка, тим паче з лівого гаджета.
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка
все равно не вяжется
имея данные дии кого либо я не могу знать где у него открыт счет и карта, там просто нет этих данных, не говоря уже о кредитах и прочем
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляЧумачечая_
Навіщо ви маячню пишете?
Де ви побичили маячню? В моєму пості 33 є посилання на Урядовий портал із детальною інструкцією.
Чумачечая_• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка
Вам вже відповіли, пост 40
Ду да ду да ду• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка
Зламані сьогодні реєстри - це окрема тема, а цьому посту вже 3дні.
Напишите как вы заблокировали историю кредитную через бюро кре. Ист.? И сколько денег за это отвалили?
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляДу да ду да ду
Можете спитати у жертви - в старпості є посbлання на ії сторінку в FB.

В моій сім`ї лише сестра вляпалась в цю Дію , шукаю поради, як убезпечити її від шахраїв.
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
и еще момент - восстановили старую сим карту, неактивную уже полтора года минимум...
Как?
и опять же - при чем тут дия, она точно не хранит все твои предыдущие моб номера
Чумачечая_• 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
Как?
Та в цій історії таких моментів дофіга. Не спрацювала методичка з тисячею. Тепер знову тягнуть про Дію. Іпсо таке іпсо. Саша Александрова, блін)))
Алина-1240• 20 декабря 2024
В меню любого банкинга есть кнопка фриз...
Ду да ду да ду• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка

Ааа, так это одна бабка сказала....
Идите ка вы в баню!
Будьте так ласкаві• 20 декабря 2024
Ответ дляБабайко
И не только реестры, там много чего без контрольно теперь с нашей стороны. Зато Федоров каждый месяц премию получает
А чого Вас це дивує? Одна шайка-лєйка
Рада провалила законопроект щодо встановлення кримінальної відповідальності за «злив» даних з держреєстрів
https://sud.ua/uk/news/laws/317300-rada-provalila-...
Я таке знаю• 20 декабря 2024
Ответ дляБабайко
от чому за кордоном не сильно і спішать з цим мега-зручним..
А наші фукають на ’бюрократію’.

чим дальші,тим більше програмістів у нас буде без роботи.., і цікаво, як швидко вони придумають,як найти можливості і собі набрать на когось кредитів безслідно??
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
Как?
Що я зрозуміла - з Дії взяли персональні дані і підпис, оскільки цифрового підпису IDбанк не було.
До неактивної картки не маю питань - сама маю таку, яка є неактивною останні 4роки, стоїть в телефоні для рєстрації усіляких карток магазинів і дзвінків від друзів, у кого Водафон, поповнюю раз на рік на 15грн. Якщо сімка не прив`язана до паспорта, відновити її не складно.
После шести ни-ни• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка
А что мешает мошенникам, установить дию на тех у кого ее нет?
И так же само брать кредиты.
Вы не задумывались?
Те у кого есть, они хоть могут увидеть этот беспредел, а кого ее нет?
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляПосле шести ни-ни
И так же само брать кредиты.
Вы не задумывались?
Ось знайшла змістовний розбір, декілька цитат:
’...у декого може виникнути резонне питання: «Так шо, виходить, що краще мати Дію на смартфоні, щоб хоча б отримувати повідомлення стосовно сторонніх підключень та/або мене й мого майна?»
Начебто так, але лише на перший погляд.
По-перше, зі встановленим у вашому смартфоні додаток Дія влада завжди знатиме де ви знаходитесь і матиме повну детальні історію ваших переміщень. Ось приклад: https://cutt.ly/resKL6va
По-друге, як показав вчорашній кейс пані Вікторії, навіть помітивши «стороннє підключення», ви не зможете його видалити, а техпідтримка Дії також нічим не допоможе. Чим у такому разі вам допоможе бачити, як злодій на твоїх очах бере на тебе кредити...
’...якби не Дія – не було б можливим ВЗАГАЛІ оформити фейковий кредит. Лише завдяки існуванню Дії фейковий кредит став можливим. Адже вкрадені у банку дані було легалізовано саме через Дію – без цього зручного інструменту шахраям довелося б йти пішки до банку і тим сильно ризикувати.
Також Дія-боти чомусь морозяться на питання «а чи не через «національний кешбек» стався витік даних клієнтів банків? Адже у договорі на кешбек чітко наголошувалося у пункті 28.4: банку надається право передавати персональні дані клієнта-кешбекера «третім особам» https://cutt.ly/TeLgQgrc
Шо не так? Передали ваші дані третім особам. Ті особи згодом виявилися шахраями, але банк нічого не порушив, все згідно договору. Які претензії?’
Деталі тут: https://www.facebook.com/share/p/GqNJhH219NYqX8zV/
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
’А сьогодні сталося насправді те, про що ми з колегами писали ще на початку лютого 2022 року: реалізувався головний дефект архітектури Дії «розмежування інструментів ідентифікації за рівнями довіри.» https://cutt.ly/eOMXHKq

Це коли ти свою відповідальність перекладаєш на іншого, простіше кажучи. Державний сервіс електронних документів повинен був мати власну систему ідентифікації – супер-надійну, супер-безпечну, з найвищим ступенем довіри. Замість цього жижиталізатори переклали відповідальність за ідентифікацію громадян - на банківську систему з її власною системою ідентифікації. Яка непогана, але нижчого рівня, з меншим ступенем довіри. Тому що банки, у разі чого, ризикують лише власними грошима, а фінансові ризики були закладені при побудові системи й покриваються з передбачених для таких випадків фондів. Забезпечення реалізації функцій офіційної державної ідентифікації у цю систему не закладалося, як і відповідних ризиків зловживань та витоку персональних даних. А це вже не матеріальні інтереси, а національні, національної безпеки, які банки не могли і не повинні були закладати та упереджувати.’ Автор Константин Корсун

Виявляється, це вже не перший випадок кредиту, першій постраждалій відновили все в ручному режимі, іншим ’пощастило’ менше.
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
Ответ дляКапитошечка

А вам не кажется что именно банки перекладывают свою вину на дию, при чем даже не скрывая этого?
автор Капитошечка • 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
Не здається, тимпаче що:
- про цю діру в безпеці попереджали давно;
- вже були випадки і нічого не доробили.
А оце ’неможливо видалити з акаунта шахрая’ взагалі треш. Хоча б в ЦНАП чи іншій структурі (в Польщі це податкові інспекціі і деякі банки є авторизованими точками для ідентифікації людини для активації ’Профіля Зауфанего’) передбачили можливість прийти людині з паспортом, ідентифікувати себе, свій пристрій і вилучити ліві пристрої. Але ні. Отже, це навмисно робиться (як зараз людині з паспортом на деякі міжнародні залізничні рейси і ХюндайЕкспрес не продадуть в касі квиток - лише через Дію. )

Банк мав по IP-адресі приїхати до людини, перевірити ії паперові документи і лише тоді дозволити оформити кредит?

Тим часом дивна новина:
Не пью, не курю• 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
Как?
Восстановить карту можно, выкупив конкретный номер у оператора. Моя сестра так выкупала свой, который год не был активен. От года у операторов номера идут в повторную перепродажу.
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
Ответ дляНе пью, не курю
ну?
тут больше полутора лет...
Не пью, не курю• 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
ну?
тут больше полутора лет...
Ну так от года уже можно выкупать номер. Т.е., через полтора выкупай, если он никем не занят. Знаешь, какой номер выкупить - обращаешься к оператору и выкупаешь прям конкретный номер.
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
Ответ дляНе пью, не курю
и каким образом через дию это можно было узнать?