Без QR коду• Изменено 05 января 2025

У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?

В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Результат:
вже голосів: 745
337 (45.23%) Результат
244 (32.75%) Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%) Сину 12-17 років, визначились
Диверсификация• 05 января 2025
Ответ дляДелиВерка
А что именно позволяется подросткам?И что не так с образованием?
Уровень образования намного ниже в польской школе. Требований мизер. Дисциплины такой как в укр школе нет. Начиная от внешнего вида. Очень много подростков под школами курят -на это никто не обращает внимания. Это я не об одной даже школе говорю.
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Серпень
Ну вот сразу идёте и делаете загран. Я записалась в Посольство через 3 дня после его 16-летия.
Узнавала в тцк,приписное получать осенью. То есть в апреле успеваем до всего этого
Диверсификация• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Підлітковий вік у доньки
І без Польщі було би весело
Ну как то у подруг в Украине все более менее ок.
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Нет,зачем?
А як отримаєте ЗП?
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Ми поки схиляємося до 4 років в 15 :(, бо шось придумають і може потім бути не просто « облік «
А если и в 2029 не закончится (((
А паспорт будет только до 2029
Не знаю даже. Будут беженство просить(
Хачапууури• 05 января 2025
Ответ дляКвітка Миру
Нормальні люди люблять себе і своє життя. А не країну
Завдяки отим чоловіку та сину ваше майно ще ціле
Фиктивная• 05 января 2025
Для этого я и выбирали страну, где можно быстрее получить паспорт
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
А як отримаєте ЗП?
Какую?
Хачапууури• 05 января 2025
Ответ дляКвітка Миру
Думайте що пишете в публічному просторі.
БершкомангоЗар• 05 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Син, 20 років, пішов за батьком воювати. Зараз вже командир.
Блін, нащо ви ще тут? Чому ви не їдете геть із країни, яку ви не любите, яку не маєте наміру захищати?
Потому что для мужчин границы закрыты. А если и уезжать, то хочется всей семьей
Были бы открыты - уехали бы еще в 22 году
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
В приписном ничего страшного нет.Не пойму,почему паника.Всегда это было и у наших мужей тоже
Когда не было войны, да, ничего страшного
Но сейчас совсем другая ситуация (
Не прохожу мимо• 05 января 2025
Ответ дляКвітка Миру
Але чомусь живуть не там, де на їх думку нема небезпеки. Чомусь нормально відсиджується за спинами тих, хто країну любить. Я не сумніваюся, що ви любите своє життя, мені просто цікаво, навіщо ви зі своїм улюбленим життям живете тут, де так погано, де вашому життю є реальна загроза?
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляДиверсификация
Дивно
Чому в нашій країні всі з таким рівнем освіти і така опа :))
А прагнемо користуватися надбаннями інших жахливих освіт
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
А если и в 2029 не закончится (((
А паспорт будет только до 2029
Не знаю даже. Будут беженство просить(
До 29 треба дожити.
Завжди є якісь варіанти. Буде видно згодом
Ми вже планів набудували в 2021-2022 році
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
Ну смотрите. У моей знакомой сыну 14. И она говорит: я не знаю что делать. У меня нет денег ему оплатить обучение, общагу и проживание. Так что и рада бы, но не может. Родители тяжело больны, муж с инвалидностью после ранения. Она одна это всё тянет. Надеется, что что-то изменится
А она не рассматривала вариант отправить мужа с сыном, например, в Германию? Через лагерь получать жилье, какие-то выплаты. Это как вариант..
Хачапууури• 05 января 2025
Ответ дляБершкомангоЗар
Та нового найдут. Прям, проблема
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляДиверсификация
В Украине не курят под школой?
Фиктивная• 05 января 2025
Ответ дляДиверсификация
Не мамы ли наших детей здесь доказывают что курить в 9 и секс в 12 - норм?
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
Я дуже добре думаю. Тому це не до мене.
Відчуття такту і емпатії вам незнайоме?
Ніхто не знає що його завтра чекає
Фиктивная• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
В Украине не курят под школой?
В Украине курят в школе. Ото ещё выходить, в дождь...
Квітка Миру• 05 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Бо чоловік не виїзний. От тільки будуть випускати, так і виїдемо
БершкомангоЗар• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
Та нового найдут. Прям, проблема
Меня мой мужчина полностью устраивает. С таким успехом и детей можно бросать, а что, новых родят. Прям проблема 🤷🏻‍♀️
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Так они ж в 16 лет автоматически ставят на учёт при обращении. Разве они ждут определенного месяца для постановки на учёт?
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Какую?
Закордонний паспорт.
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляКвітка Миру
😡😡😡😡😡😡
З головою не дружите ?
Хачапууури• 05 января 2025
Ответ дляДюагональ
До Германии доехать надо. А на доехать денег нет. Пенсия по инвалидности гривен 900, если не ошибаюсь. У родителей тоже пенсия тысячи по 3. И работает одна женщина в семье. Ну да-да, надо больше работать, не кормить мужика, родителей сдать в дом престарелых. Как любят тут рассказывать.
Не прохожу мимо• 05 января 2025
Ответ дляКвітка Миру
Зрозуміло. Дуже на це сподіваюся.
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Закордонний паспорт.
Легко. Если есть уже загранпаспорт, то украинский в Посольство не нужен. Сама лично звонила и уточняла
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Відчуття такту і емпатії вам незнайоме?
Ніхто не знає що його завтра чекає
Я пишу про себе і своїх дітей.
Якщо у вас інша думка з приводу своїх, то це не має до мене відношення.
У мене все гаразд з емпатією, але коли мова іде про моїх дітей, то мені зовсім не до емпатії.
Весела моль• 05 января 2025
Відправила сина вчитися в школу в Австрії
16 років було влітку
Сама в Києві
Але готувалися в вуз після школи, тому В1 вже був на момент виїзду
Але дуже дорого це(
Сину подобається, це головне
В 16 років зробили 2 паспорти закордонні, встигли ще до повідомлення, що будуть ставити на облік із оформленням закордонного
І ще переробили ID - діє тепер до 20 років