Без QR коду• Изменено 05 января 2025
У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?
В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Результат:
вже голосів:
337 (45.23%)
Результат
244 (32.75%)
Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%)
Сину 12-17 років, визначились
Тріль підпільний• 05 января 2025
Виїхали на початку війни. Сину було 12, зараз 15.
Плануємо, щоб закінчив місцеву школу і вступати в ВУЗ з навчанням на мові країни.
Українські документи всі робимо як треба. Зараз ID картку для сина поїдемо робити.
Усілякі постанови на обліки в Україні і штрафи мене не турбують. Хай штрафують))). Думаю, депортації не буде. Це не реально з усього світу мільйони українців назад повернути. Головне, щоб був діючий паспорт, бо без нього ні студентську, ні робочу візу, ні дозвіл на роботу не отримати
Мальдивирую• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
До Германии доехать надо. А на доехать денег нет. Пенсия по инвалидности гривен 900, если не ошибаюсь. У родителей тоже пенсия тысячи по 3. И работает одна женщина в семье. Ну да-да, надо больше работать, не кормить мужика, родителей сдать в дом престарелых. Как любят тут рассказывать.
Билет на автобус стоит 100 евро. Точно можно насобирать. В лагере едой и минимальным набором обеспечат.
Молчунья• 05 января 2025
В нас в родині немає синів. Одні дочки.
Одна неповнолітня, цього року закінчує школу вступає в університет в Україні.
Інші доньки в ЗСУ.
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
Я не рассказываю, я спрашиваю как вариант. у меня душа болит за таких людей. Надеюсь у них все наладится и они найдут выход. 🌸
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Так они ж в 16 лет автоматически ставят на учёт при обращении. Разве они ждут определенного месяца для постановки на учёт?
Так мне говорили в тцк. Не знаю, ну поставят и поставят. Будет галочка. Он то уже заграницей
Люблю ХОЛОСТЯКА• 05 января 2025
Ответ дляКвітка Миру
Бо чоловік не виїзний. От тільки будуть випускати, так і виїдемо
Куди поїдете? Які плани?
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
Я пишу про себе і своїх дітей.
Якщо у вас інша думка з приводу своїх, то це не має до мене відношення.
У мене все гаразд з емпатією, але коли мова іде про моїх дітей, то мені зовсім не до емпатії.
Ще раз :майте повагу до тих хто знаходиться у тому пеклі 😡
Мальдивирую• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Легко. Если есть уже загранпаспорт, то украинский в Посольство не нужен. Сама лично звонила и уточняла
Странно, мы делали сыну, так требовали паспорт украинский. Консульство в Германии.
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляВесела моль
Відправила сина вчитися в школу в Австрії
16 років було влітку
Сама в Києві
Але готувалися в вуз після школи, тому В1 вже був на момент виїзду
Але дуже дорого це(
Сину подобається, це головне
В 16 років зробили 2 паспорти закордонні, встигли ще до повідомлення, що будуть ставити на облік із оформленням закордонного
І ще переробили ID - діє тепер до 20 років
16 років було влітку
Сама в Києві
Але дуже дорого це(
Сину подобається, це головне
Подскажите пожалуйста по школам Австрии, какая оплата в месяц? Есть у них общежитие? В1 немецкого был?
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
До 29 треба дожити.
Завжди є якісь варіанти. Буде видно згодом
Ми вже планів набудували в 2021-2022 році
Это точно по поводу планов(((
Ничего теперь планировать нельзя
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляМальдивирую
ДП Документ?
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Чим?
Тим, що я хочу, щоб мої діти були живі?
Це неповага до когось?
Тим, що я хочу, щоб мої діти були живі?
Це неповага до когось?
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Дивно . Після 14 для оформлення ЗП потрібна ІД.
Хачапууури• 05 января 2025
Ответ дляМальдивирую
Ну я за другого человека не могу принять решение. И рассказать сколько и откуда она может собрать и отложить тоже не имею права
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Это точно по поводу планов(((
Ничего теперь планировать нельзя
Моє життя зруйнувалося за один день. Навіть за ніч.
Тому так, ні в чому неможливо бути упевненим.
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
Чим?
Тим, що я хочу, щоб мої діти були живі?
Це неповага до когось?
Тим, що я хочу, щоб мої діти були живі?
Це неповага до когось?
Ваші діти живі завдяки тим,чиї діти полягли .
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Нет,сама узнавала.Даже на сайті написано ’за наявності’,я позвонила и уточнила. Меня спросили, есть ли уже загран, если есть ,то не обязательно
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Ні. Ми з окупації, нас ніхто не захищав зовсім.
Тому я зобов´язана тільки собі. Що змогла пережити це і зберегти життя дітей
Хачапууури• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
Чим?
Тим, що я хочу, щоб мої діти були живі?
Це неповага до когось?
Тим, що я хочу, щоб мої діти були живі?
Це неповага до когось?
Удалено администрацией...
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
Удалено администрацией...
У мене посудомийна машина.
Квітка Миру• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
😡😡😡😡😡😡
З головою не дружите ?
Прекрасно дружу
Хачапууури• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
У мене посудомийна машина.
Удалено администрацией...
Квітка Миру• 05 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Зрозуміло. Дуже на це сподіваюся.
А ми як сподіваємось
Гарні диньки• 05 января 2025
Ответ дляДюагональ
Ну полетят в Америку за политическим убежищем. Варианты найдут при желании.
Трамп такую поддержку у местных получил для того, чтобы украинцы в Омерику пачками заселялись? Или чтобы всех неамериканцев домой отправили?
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
Удалено администрацией...
Я думаю, вас вже не один раз посилали
Тому ви знаєте вже, де на вас чекають
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Никто никого не отправит
Как въезжали, так и будут въезжать.
Кто хочет, тот найдёт варианты.
Как въезжали, так и будут въезжать.
Кто хочет, тот найдёт варианты.
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
Зовсім-зовсім не захищав?